Daha Az Ödeyerek Daha İyi Ye

Daha Az Ödeyerek Daha İyi Ye
30 Kasım 2017

Besin açısından zengin yiyecekler tercih etmek size biraz pahalı gelebilir, bazı ipuçları sayesinde bütçenize uygun sağlıklı alışveriş oldukça kolay.

Daha Az Ödeyerek Daha İyi Ye

Besin açısından zengin yiyecekler tercih etmek size biraz pahalı gelebilir, burada uzmanlardan alınan bütçenize uygun ipuçlarını bulabilirsiniz. Birazdan şaşırtıcı sağlıklı beslenme tavsiyeleri alacaksınız. Bu yüzden sizin ve bebeğiniz için en iyi kepekli tahılları ve yağsız proteinleri öğrenmeye hazır olun.     Besleyici ürünlerin cüzdanınızda bıraktığı büyük hasarlar burada çözülmesi gereken öncelikli konudur. Bu süpermarkete gitmeyi bırakacaksınız anlamına gelmez. Akıllı alışveriş stratejileri belirlemek için biraz hazırlık yaparsanız, doğru beslenmek için ekstra maliyetler ödemeniz gerekmez.     Uzun market fişlerini yırtmaya hazırlanın. Aşağıda uzmanlarından derlediğimiz ipuçlarını temel alarak aksiyona geçebilirsiniz.    

Sezonunda Yiyin

Kazan-kazan hakkında konuşun: Sezon dışı ürünlere daha fazla ücret ödenir. Yeşil fasulye, brokoli, karnabahar gibi ürünlere fiyatlarının çok yüksek olduğu dönemlerde ihtiyacınız oluyorsa ve tüketemiyorsanız, bu ürünleri ucuz olduğu dönemde tedarik ederek tazeliklerini koruyacak şekilde dondurup veya konserve şeklinde saklayabilirsiniz.

Bütün Olarak Alın

Tavuk pirzolası yapmak için ödeyeceğiniz miktarı düşünün. Bu para biraz yüksek olabilir. Bunun yerine bütün bir tavuk alıp onun o bölgesini siz ayırıp yapabilirsiniz. Bu size daha uygun bir fiyata mal olacaktır. Tavuğu su, soğan ve sarımsak ile kaynatabilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz lezzetli tavuk suyunu da yapacağınız çorbalarda kullanabilirsiniz.

Kapsamlı Düşünün

Alacağınız ürünü markanın paketlendiği veya ham olarak daha marka basılmamış halinin bulunduğu yerden almanız raftan alacağınızdan yaklaşık yüzde 25 daha ucuz olacaktır. Aynı zamanda kalitesi de aynı olacaktır.

Her Zaman İndirimli Satıştan Almayın

Eğer büyük bir tasarruf yapmak amacındaysanız “yüzde 50 indirim” işaretinin garantilenmediği yerlere girmeyin. Ürünün maliyetini ve birim fiyatını araştırıp en iyi anlaşma olduğundan emin olun. Kahverengi pirinç ve konserve fasulye gibi ekstra bozulmayan ürünleri tercih edin. Ayrıca pişirdikten sonra dondurup saklayabileceğiniz ürünler alabilirsiniz.

Etsiz Yemekler

Alışveriş sepetindeki en pahalı ürünlerden birisi “et”tir. Bir süre vejetaryen olan yemekler tüketmeniz bütçeniz için akıllı bir hareket olacaktır. Tarif repertuarınıza eklemek için etsiz yemekler araştırmalısınız. Araştırmacılarında dediği gibi proteini yüksek ucuz kaynaklara vejetaryen seçeneklerle de sahip olabilirsiniz.

Artan Yemekleri Başka Bir Amaçla Kullanabilirsiniz

Artan yemeklerinizi çöpe atmanız market bütçenize ekstra yüklenecek ağırlık demektir. Örneğin; araştırmalara göre Amerika’da insanlar yemeklerinin yaklaşık yüzde 40’ını çöpe atıyor. Bu da her yıl yaklaşık 7000 TL demektir. Kısaca, artan yemekleri buzdolabınızda bozulmayacağı sürede tutup ardından onları yeniden keşfetmeyi deneyin. Tükettiğinizden farklı yeni tariflerle yemekleri yeni formlarına dönüştürebilirsiniz.

Dükkânları Dolaşın

Sadece süpermarketleri değil, diğerlerini de dolaşmalısınız. Mahalle pazarlarını ve diğer dükkânları dolaşarak mevsim meyve ve sebzelerini hem daha taze hem de daha ucuza bulabilirsiniz. Eğer depolamak için bir alanınız varsa buralardan büyük çaplı alışverişler de yapabilirsiniz. Ayrıca, marketler stok üstü ürünleri boşaltmak için büyük indirimler yapabilirler. Bu indirimleri yakalayabilmek için dükkânları dolaşabilir ve bu şekilde stok indirimlerini kontrol edebilirsiniz.

Sebze Ekin

Bir paket tohum alıp gerekli olan sabrı gösterirseniz bahçenizde taze ürünler yetiştirebilirsiniz. Bakımı kolay olan biberiye, fesleğen gibi bitkiler satın alıp bahçenize yerleştirebilirsiniz. Hatta uzmanlara göre; taze olarak tüketebileceğiniz bu ürünler sağlıklı antioksidanlar içermektedir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.