Kısırlık

Sürekli denemenize rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı nedenler fizyolojik olduğu gibi bazıları da psikolojik olabiliyor. Kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler, tedavi yöntemleri ve daha fazlası yazılarımızda...

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Rahim Filmi (HSG) Nedir, Nasıl Çekilir?

Rahim filmi (HSG), üreme organlarını görüntülemek için kullanılan bir tanı yöntemidir. Genellikle adetten 3 - 4 gün sonra çekilen ilaçlı rahim filmi sırasında çok az bir ağrı ve acı hissedilebilir.

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için hayıt tohumu kullanımı halk arasında giderek yaygınlaşmaktadır. Peki hayıt tohumu nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda!

Çikolata Kisti Gebeliğe Engel mi?

Bu yazımızda, çikolata kisti olarak da bilinen endometriozis belirtileri, tedavisi ve tanı yöntemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Rahim ve Yumurtalık Enfeksiyonu Gebelik İçin Tehdit Oluşturabilir

Rahim ve yumurtalık enfeksiyonu gebeliğe engel mi sorusu, sıkça karşılaşılan bir sorudur. Enfeksiyonlar tedavi edilmezse gebe kalma şansı azalır.

Tedavi Edilmezse Kısırlığa Neden Olabilir: Pelvik Enfeksiyon Nedir?

Pelvik enfeksiyonu, kadın üreme sisteminin enfeksiyonudur. Halk arasında yumurtalık iltihabı olarak da bilinen pelvik inflamatuar en çok klamidya ve gonore bakterileri nedeniyle oluşur.

Kullanımı Giderek Artıyor: Meryem Ana Otu Nedir?

Meryem Ana otu, hamile kalmak isteyen veya doğumu yaklaşan kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Peki, Meryem ana otu ile hamile kalanlar var mı?

Başarı Oranının Yüksek Olduğu Gebelik Tedavisi: Aşılama Yöntemi

Aşılama yöntemi ile gebe kalma şansı, diğer tedavi yöntemlerine göre bir hayli fazla! Kısa süren işlem sonrasında kadın herhangi bir ağrı hissetmiyor.

Doğum Kontrol Yöntemleri Kısırlık Yapar mı?

Doğum kontrol yöntemleri kısırlık yapar mı? İstenmeyen gebelikleri önlemek ve gebeliği ertelemek için uygulanan yöntemlerin bebek sahibi olmaya etkisi.

Eski Mısır’da Gebelik ve Doğum Kontrolü Hakkında Bilmeniz Gereken Birbirinden İlginç Bilgiler

Eski Mısır’da Gebelik ve Doğum Kontrolü Eski Mısır’da kalbin düşünce merkezi, beynin ise gereksiz bir organ olduğuna inanıldığını biliyor muydunuz?

Akdeniz Üniversitesinden Kısırlığa Son Verecek Çalışma

Kısırlığa son verecek araştırma Akdeniz Üniversitesi doktorları tarafından geldi. Sihirli Ajan olarak adlandırılan sistem başarılı sonuçlar verdi.

Kariyer İçin Gebeliği Erteleme Jinekolojik Sorunlara Yol Açıyor

Uzmanlar, kariyer uğruna ertelenen evliliklerin ya da gebeliklerin ileri yaşlara kayması sonucu jinekolojik sorunların yaşanabileceğini belirtiyorlar.