Kısırlık

Sürekli denemenize rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı nedenler fizyolojik olduğu gibi bazıları da psikolojik olabiliyor. Kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler, tedavi yöntemleri ve daha fazlası yazılarımızda...

Klomen Nedir? Neden ve Nasıl Kullanılır?

Klomen, yumurtalıkların uyarılmasını sağlayarak gebelik oluşmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Ovulasyon uyarıcı ve yumurta çatlatma ilacı olarak da bilinen klomen, infertilite tedavilerinde tercih edilir.

Tüp Bebek Tedavisi Devlet Desteği Şartları 2023 (SGK Desteği)

Tüp bebek tedavisi devlet desteği 2023 yılında da alınabilecek sağlık hizmetleri arasında yer alıyor. Ancak tüp bebek tedavisi SGK desteği için bazı şartlar bulunuyor. Detaylar yazımızda!

2023 Tüp Bebek Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek fiyatları 2023 yılında ortalama 15.000 - 30.000 TL arasıdır. Bu ücret doktor deneyimi, tedavinin yapıldığı klinik, tedavi yöntemi ve şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Azospermi Nedir? Azospermi Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Azospermi, menide hiç sperm bulunmamasıdır. Bu yazımızda, azospermi belirtileri, nedenleri ve tedavi yöntemleri ile ilgili tüm merak edilenleri derledik!

Sperm Sayısı ve Kalitesi Nasıl Artırılır?

Sperm sayısı ve kalitesi doğurganlıkla yakından ilişkilidir. Sperm sayısı ve kalitesini artırmak için ise sağlıklı yiyecekler yemek, egzersiz yapmak, stresten kaçınmak ve sigarayı bırakmak gerekir.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Yumurta Rezervi Düşüklüğü Nedir? Belirtileri, Tedavisi ve Gebeliğe Etkisi

Yumurta rezervi düşüklüğü yumurta sayısının azalmasıdır. En önemli sebep yaş iken, ameliyatlar, obezite ve sigara kullanımı gibi faktörler de yumurtalık rezervinin azalmasına neden olabilir.

Tedavi Edilmezse Kısırlığa Neden Olabilir: Pelvik Enfeksiyon Nedir?

Pelvik enfeksiyonu, kadın üreme sisteminin enfeksiyonudur. Halk arasında yumurtalık iltihabı olarak da bilinen pelvik inflamatuar en çok klamidya ve gonore bakterileri nedeniyle oluşur.

Sperm Testi Nedir, Nasıl Yapılır? Sperm Testi Normal Değerleri

Spermiogram veya semen testi olarak da bilinen sperm testi, menideki sağlıklı sperm hücrelerinin miktarını ve kalitesini ölçmek amacıyla yapılan mikroskopik bir incelemedir.

Kullanımı Giderek Artıyor: Meryem Ana Otu Nedir?

Meryem Ana otu, hamile kalmak isteyen veya doğumu yaklaşan kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Peki, Meryem ana otu ile hamile kalanlar var mı?

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için hayıt tohumu kullanımı halk arasında giderek yaygınlaşmaktadır. Peki hayıt tohumu nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda!

Rahim Filmi (HSG) Nedir, Nasıl Çekilir?

Rahim filmi (HSG), üreme organlarını görüntülemek için kullanılan bir tanı yöntemidir. Genellikle adetten 3 - 4 gün sonra çekilen ilaçlı rahim filmi sırasında çok az bir ağrı ve acı hissedilebilir.