Kısırlık

Sürekli denemenize rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı nedenler fizyolojik olduğu gibi bazıları da psikolojik olabiliyor. Kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler, tedavi yöntemleri ve daha fazlası yazılarımızda...

Klomen Nedir? Neden ve Nasıl Kullanılır?

Klomen, yumurtalıkların uyarılmasını sağlayarak gebelik oluşmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Ovulasyon uyarıcı ve yumurta çatlatma ilacı olarak da bilinen klomen, infertilite tedavilerinde tercih edilir.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Tiroid Hormonu Gebe Kalmayı Etkiliyor

Tiroid hormonlarının gebe kalmaya engel teşkil ediyor. Guatr, tiroit bezinin fazla ya da az çalışması kısırlık ve düşüğe neden olmaktadır.

Çikolata Kisti Gebeliği Etkiler mi?

Kısırlık sorunlarının yaklaşık olarak yüzde 40’ında neden çikolata kisti olabilir. Bu durum gebe kalamamaya neden olabilir.

Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman

Uzmanlar uzun süre gebe kalmayı erteleyecek çiftlerin rezervlerinin iyi olduğundan emin olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Sperm Sayısını Doğal Yollarla Artırmanın 7 Yolu

Sperm sayısını artırmak için yapılabilecekleri bu yazımızda listeledik! İşte, sperm sayısını doğal yollarla artırmak için bilmeniz gereken her şey...

Tüp Bebek Devlet Desteği Şartları 2024

Tüp bebek tedavisi devlet desteği 2024 yılında da T.C. vatandaşlarının faydalanabileceği hizmetler arasında yer alıyor. Yazımızda tüp bebek devlet desteği şartları 2024 ile ilgili her şeyi derle

Tüp Bebek Tedavisi Devlet Desteği Şartları 2023 (SGK Desteği)

Tüp bebek tedavisi devlet desteği 2023 yılında da alınabilecek sağlık hizmetleri arasında yer alıyor. Ancak tüp bebek tedavisi SGK desteği için bazı şartlar bulunuyor. Detaylar yazımızda!

Tek Tüple Hamile Kalınır mı?

Tek tüple hamile kalınabilir. Tek tüple hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Eğer başka bir sağlık problemi yoksa kadınlar tek tüple hamile kalabilirler.

Tüp Bebek Tedavisi Gören Çiftler Oruç Tutabilir mi?

Ramazan ayında tüp bebek tedavisi yaptırmayı düşünen çiftler, oruç tutmanın tedaviyi olumsuz etkileyeceğine dair endişeleniyor.

2023 Tüp Bebek Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek fiyatları 2023 yılında ortalama 15.000 - 30.000 TL arasıdır. Bu ücret doktor deneyimi, tedavinin yapıldığı klinik, tedavi yöntemi ve şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sperm Testi Nedir, Nasıl Yapılır? Sperm Testi Normal Değerleri

Spermiogram veya semen testi olarak da bilinen sperm testi, menideki sağlıklı sperm hücrelerinin miktarını ve kalitesini ölçmek amacıyla yapılan mikroskopik bir incelemedir.