Kısırlık

Sürekli denemenize rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı nedenler fizyolojik olduğu gibi bazıları da psikolojik olabiliyor. Kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler, tedavi yöntemleri ve daha fazlası yazılarımızda...

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Kullanımı Giderek Artıyor: Meryem Ana Otu Nedir?

Meryem Ana otu, hamile kalmak isteyen veya doğumu yaklaşan kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Peki, Meryem ana otu ile hamile kalanlar var mı?

Akdeniz Üniversitesinden Kısırlığa Son Verecek Çalışma

Kısırlığa son verecek araştırma Akdeniz Üniversitesi doktorları tarafından geldi. Sihirli Ajan olarak adlandırılan sistem başarılı sonuçlar verdi.

Kariyer İçin Gebeliği Erteleme Jinekolojik Sorunlara Yol Açıyor

Uzmanlar, kariyer uğruna ertelenen evliliklerin ya da gebeliklerin ileri yaşlara kayması sonucu jinekolojik sorunların yaşanabileceğini belirtiyorlar.

Gebe Kalamıyorum!

Gebe kalamama yani kısırlık (infertilite) teşhisi koyabilmek için gerekli süre 12 aydır.

Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde Tüp Bebek Ünitesi Kurulacak

Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde Tüp Bebek Ünitesi Kuruluyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alper Başbuğ açıklama da bulundu.

Bu İçecekler Gebe Kalmayı Engelliyor!

Gebe kalmayı engelleyen içecekler hangileridir? Günlük hayatlarında düzenli olarak yapay tatlandırıcı tüketen kadınların gebe kalma şansı azalıyor.

Tüp Bebeğin Ömrü Kısa Demek Söz Konusu Değil!

Tüp bebek yöntemiyle ilgili bilim dünyası ikiye ayrıldı. Kimisi tüp bebekle doğanların kısa ömürlü olacağını, kimisi ise tam tersini savunuyor.

Asprinin Bir Kullanım Alanı Daha Çıktı: Kısırlık Tedavisi

Asprin gebe kalmayı kolaylaştırıyor! Uzmanlar, günde 100 mg'lık asprinin, kadınlardaki gebe kalma şansını arttırdığını söylüyor.

Tekrarlayan Düşükler Aşı İle Tedavi Ediliyor!

Çocuğu olmayanlar için umut verici bir haber! Gebelik elde edilemeyen kısır çiftlerde lenfosit aşısı uygulamaları ile başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Kısırlık Teşhisi Nasıl Konur

Kısırlık teşhisi evli çiftlerin yaşlarına ve evli oldukları süreye bakılarak çiftlerle yapılan görüşmeler sonrasında ve testler sonrasında tanı konuyor.

Tiroid Gebeliğe Engel Olabilir!

Tiroid bezinin normalden az ya da fazla çalışması durumunda ve vücutta birtakım rahatsızlıklar ortaya çıkarabilir. Bu durum hipotiroid olarak adlandırılır.