Kısırlık

Sürekli denemenize rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı nedenler fizyolojik olduğu gibi bazıları da psikolojik olabiliyor. Kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler, tedavi yöntemleri ve daha fazlası yazılarımızda...

Tek Tüple Hamile Kalınır mı?

Tek tüple hamile kalınabilir. Tek tüple hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Eğer başka bir sağlık problemi yoksa kadınlar tek tüple hamile kalabilirler.

Klomen Nedir? Neden ve Nasıl Kullanılır?

Klomen, yumurtalıkların uyarılmasını sağlayarak gebelik oluşmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Ovulasyon uyarıcı ve yumurta çatlatma ilacı olarak da bilinen klomen, infertilite tedavilerinde tercih edilir.

Sperm Sayısı ve Kalitesi Nasıl Artırılır?

Sperm sayısı ve kalitesi doğurganlıkla yakından ilişkilidir. Sperm sayısı ve kalitesini artırmak için ise sağlıklı yiyecekler yemek, egzersiz yapmak, stresten kaçınmak ve sigarayı bırakmak gerekir.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Neden Hamile Kalamıyorum? Gebe Kalamamanın 11 Sebebi

Çocuk sahibi olmak istiyor ve uzun bir süredir gebe kalamıyorsanız, neden hamile kalamıyorum diye merak etmiş olabilirsiniz. Bu yazıda, gebe kalamama nedenleri nelerdir, detaylıca ele aldık.

Tüp Bebek Tedavisi Gören Çiftler Oruç Tutabilir mi?

Ramazan ayında tüp bebek tedavisi yaptırmayı düşünen çiftler, oruç tutmanın tedaviyi olumsuz etkileyeceğine dair endişeleniyor.

Tiroid Gebeliğe Engel Olabilir!

Tiroid bezinin normalden az ya da fazla çalışması durumunda ve vücutta birtakım rahatsızlıklar ortaya çıkarabilir. Bu durum hipotiroid olarak adlandırılır.

Asprinin Bir Kullanım Alanı Daha Çıktı: Kısırlık Tedavisi

Asprin gebe kalmayı kolaylaştırıyor! Uzmanlar, günde 100 mg'lık asprinin, kadınlardaki gebe kalma şansını arttırdığını söylüyor.

Tekrarlayan Düşükler Aşı İle Tedavi Ediliyor!

Çocuğu olmayanlar için umut verici bir haber! Gebelik elde edilemeyen kısır çiftlerde lenfosit aşısı uygulamaları ile başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Tüp Bebeğin Ömrü Kısa Demek Söz Konusu Değil!

Tüp bebek yöntemiyle ilgili bilim dünyası ikiye ayrıldı. Kimisi tüp bebekle doğanların kısa ömürlü olacağını, kimisi ise tam tersini savunuyor.

Kariyer İçin Gebeliği Erteleme Jinekolojik Sorunlara Yol Açıyor

Uzmanlar, kariyer uğruna ertelenen evliliklerin ya da gebeliklerin ileri yaşlara kayması sonucu jinekolojik sorunların yaşanabileceğini belirtiyorlar.

Akdeniz Üniversitesinden Kısırlığa Son Verecek Çalışma

Kısırlığa son verecek araştırma Akdeniz Üniversitesi doktorları tarafından geldi. Sihirli Ajan olarak adlandırılan sistem başarılı sonuçlar verdi.