Kısırlık

Sürekli denemenize rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı nedenler fizyolojik olduğu gibi bazıları da psikolojik olabiliyor. Kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler, tedavi yöntemleri ve daha fazlası yazılarımızda...

Sperm Sayısını Doğal Yollarla Artırmanın 7 Yolu

Sperm sayısını artırmak için yapılabilecekleri bu yazımızda listeledik! İşte, sperm sayısını doğal yollarla artırmak için bilmeniz gereken her şey...

Klomen Nedir? Neden ve Nasıl Kullanılır?

Klomen, yumurtalıkların uyarılmasını sağlayarak gebelik oluşmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Ovulasyon uyarıcı ve yumurta çatlatma ilacı olarak da bilinen klomen, infertilite tedavilerinde tercih edilir.

Tek Tüple Hamile Kalınır mı?

Tek tüple hamile kalınabilir. Tek tüple hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Eğer başka bir sağlık problemi yoksa kadınlar tek tüple hamile kalabilirler.

Neden Hamile Kalamıyorum? Gebe Kalamamanın 11 Sebebi

Çocuk sahibi olmak istiyor ve uzun bir süredir gebe kalamıyorsanız, neden hamile kalamıyorum diye merak etmiş olabilirsiniz. Bu yazıda, gebe kalamama nedenleri nelerdir, detaylıca ele aldık.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman

Uzmanlar uzun süre gebe kalmayı erteleyecek çiftlerin rezervlerinin iyi olduğundan emin olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Tüberküloz Hastalığı Gebeliğe Engel mi?

Tüberküloz hastalığı gebeliğe engel teşkil ediyor ve hamile kalmayı etkiliyor. Verem hastalığında uygulanacak kısırlık tedavisiyle hamile kalabiliyorlar.

Kadınlarda kısırlık tedavisi nasıl yapılır? Aşama aşama tedavi yöntemleri

Tüp Bebek Tedavisi Süreci ve Aşamaları

tüp bebek tedavisi süreci nasıl gerçekleşmektedir. Tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmak isteyen çiftler bu süreçte hangi aşamalardan geçiyorlar?

Aşılama Tedavisi Nedir?

Aşılama tedavisi aslında sperm ile yumurtanın buluşma şansını arttırmak üzere fizyolojiyi desteklemek amacıyla yapılan bir işlemdir.

Çikolata Kisti Gebeliği Etkiler mi?

Kısırlık sorunlarının yaklaşık olarak yüzde 40’ında neden çikolata kisti olabilir. Bu durum gebe kalamamaya neden olabilir.

Çikolata Kisti (Endometriozis) ile Hamile Kalanlar Var mı?

Çikolata kisti ile hamile kalmak, toplumda bilinenin aksine imkânsız değildir. Hatta endometriozis yani çikolata kisti ile hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır.