Kısırlık

Sürekli denemenize rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı nedenler fizyolojik olduğu gibi bazıları da psikolojik olabiliyor. Kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler, tedavi yöntemleri ve daha fazlası yazılarımızda...

2024 Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek tedavisi fiyatları 2024 yılında ortalama 25.000 ile 60.000 TL arasında değişmektedir. Bu rakam kliniğe, doktorun deneyimine ve hatta tedavinin yapılacağı şehre göre artıp azalabilir.

Tüp Bebek Neden Tutmaz? Tüp Bebek Tedavisi Neden Başarısız Olur?

Tüp bebek tedavisi kromozom anormallikleri, yaş ve implantasyon sorunları gibi nedenlerle tutmayabilir. Bu yazımızda tüp bebek neden tutmaz sorusunun yanıtını derledik.

Op. Dr. Seval Taşdemir Yazdı: Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir tüp bebek tedavisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için hayıt tohumu kullanımı halk arasında giderek yaygınlaşmaktadır. Peki hayıt tohumu nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda!

Klomen Nedir? Neden ve Nasıl Kullanılır?

Klomen, yumurtalıkların uyarılmasını sağlayarak gebelik oluşmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Ovulasyon uyarıcı ve yumurta çatlatma ilacı olarak da bilinen klomen, infertilite tedavilerinde tercih edilir.

Tiroid Hormonu Gebe Kalmayı Etkiliyor

Tiroid hormonlarının gebe kalmaya engel teşkil ediyor. Guatr, tiroit bezinin fazla ya da az çalışması kısırlık ve düşüğe neden olmaktadır.

Çikolata Kisti Gebeliği Etkiler mi?

Kısırlık sorunlarının yaklaşık olarak yüzde 40’ında neden çikolata kisti olabilir. Bu durum gebe kalamamaya neden olabilir.

Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman

Uzmanlar uzun süre gebe kalmayı erteleyecek çiftlerin rezervlerinin iyi olduğundan emin olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Sperm Sayısını Doğal Yollarla Artırmanın 7 Yolu

Sperm sayısını artırmak için yapılabilecekleri bu yazımızda listeledik! İşte, sperm sayısını doğal yollarla artırmak için bilmeniz gereken her şey...

Tüp Bebek Devlet Desteği Şartları 2024

Tüp bebek tedavisi devlet desteği 2024 yılında da T.C. vatandaşlarının faydalanabileceği hizmetler arasında yer alıyor. Yazımızda tüp bebek devlet desteği şartları 2024 ile ilgili her şeyi derle

Tüp Bebek Tedavisi Devlet Desteği Şartları 2023 (SGK Desteği)

Tüp bebek tedavisi devlet desteği 2023 yılında da alınabilecek sağlık hizmetleri arasında yer alıyor. Ancak tüp bebek tedavisi SGK desteği için bazı şartlar bulunuyor. Detaylar yazımızda!