Kısırlık

Sürekli denemenize rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı nedenler fizyolojik olduğu gibi bazıları da psikolojik olabiliyor. Kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler, tedavi yöntemleri ve daha fazlası yazılarımızda...

Bu İçecekler Gebe Kalmayı Engelliyor!
Gebe kalmayı engelleyen içecekler hangileridir? Günlük hayatlarında düzenli olarak yapay tatlandırıcı tüketen kadınların gebe kalma şansı azalıyor.
Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Gebe Kalma Şansını Artırıyor
Embriyo yapıştırıcısı yöntemi gebe kalma şansını artırıyor. Yöntem birkaç başarısız tüp bebek tedavisi geçirmiş, 39 yaş üstü anne adayları için öneriliyor.
Tüp Bebek Tedavisi Gören Çiftler Oruç Tutabilir mi?
Ramazan ayında tüp bebek tedavisi yaptırmayı düşünen çiftler, oruç tutmanın tedaviyi olumsuz etkileyeceğine dair endişeleniyor.
Nadas-2 Tekniğiyle Gebelik Oranı Artıyor!
Nadas 2 tekniği ile tüp bebek tedavisinde gebelik oranı artıyor, düşük olasılığı düşüyor. Yöntemle poliskistik over, çikolata kisti olanlarda hamile kalıyor
Tiroid Hormonu Gebe Kalmayı Etkiliyor
Tiroid hormonlarının gebe kalmaya engel teşkil ediyor. Guatr, tiroit bezinin fazla ya da az çalışması kısırlık ve düşüğe neden olmaktadır.
Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman
Uzmanlar uzun süre gebe kalmayı erteleyecek çiftlerin rezervlerinin iyi olduğundan emin olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.
Tüp Bebek Yöntemi İle Baba Olma Yaşa Göre Değişiyor
Tüp bebek yöntemi ile baba olma olasılığı yaşa göre düşüyor. Araştırmalar, genç erkeklerin orta yaşlı erkeklere oranla şanslarının daha yüksek olduğunu söylüyor.
Tüp Bebek Tedavisi Süreci ve Aşamaları
tüp bebek tedavisi süreci nasıl gerçekleşmektedir. Tüp bebek yoluyla bebek sahibi olmak isteyen çiftler bu süreçte hangi aşamalardan geçiyorlar?
Obezite Kısırlık Nedeni!
Türkiye’de erkeklerin yüzde 21’ini, kadınların ise yüzde 42’sini tehdit eden obezite kısırlık nedenleri arasında yer alıyor.
Kadınlarda Kısırlığa Neden Olan 8 Sorun
Kadınlarda kısırlığın nedenleri birçok faktöre bağlı olabiliyor. Yumurtalıklardaki problemlerden radyasyona kadar pek çok şey gebeliği tehdit ediyor
3D Yapay Yumurtalık Anne Adaylarına Umut Oldu!
Yapay yumurtalık yönteminde başarıya ulaşıldı. Bilim insanlarının 3D yazıcıda üretikleri yapay yumurtalık sayesinde kısır fareler sağlıklı yavrular doğurdu.
Rahim ve Yumurtalık Enfeksiyonu Gebelik İçin Tehdit Oluşturabilir
Rahim ve yumurtalık enfeksiyonu gebeliğe engel mi sorusu, sıkça karşılaşılan bir sorudur. Enfeksiyonlar tedavi edilmezse gebe kalma şansı azalır.
Kayıt Ol