Kısırlık

Sürekli denemenize rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı nedenler fizyolojik olduğu gibi bazıları da psikolojik olabiliyor. Kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler, tedavi yöntemleri ve daha fazlası yazılarımızda...

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Çikolata Kisti Gebeliğe Engel mi?

Bu yazımızda, çikolata kisti olarak da bilinen endometriozis belirtileri, tedavisi ve tanı yöntemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Doğum Kontrol Yöntemleri Kısırlık Yapar mı?

Doğum kontrol yöntemleri kısırlık yapar mı? İstenmeyen gebelikleri önlemek ve gebeliği ertelemek için uygulanan yöntemlerin bebek sahibi olmaya etkisi.

Kullanımı Giderek Artıyor: Meryem Ana Otu Nedir?

Meryem Ana otu, hamile kalmak isteyen veya doğumu yaklaşan kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Peki, Meryem ana otu ile hamile kalanlar var mı?

Eski Mısır’da Gebelik ve Doğum Kontrolü Hakkında Bilmeniz Gereken Birbirinden İlginç Bilgiler

Eski Mısır’da Gebelik ve Doğum Kontrolü Eski Mısır’da kalbin düşünce merkezi, beynin ise gereksiz bir organ olduğuna inanıldığını biliyor muydunuz?

Akdeniz Üniversitesinden Kısırlığa Son Verecek Çalışma

Kısırlığa son verecek araştırma Akdeniz Üniversitesi doktorları tarafından geldi. Sihirli Ajan olarak adlandırılan sistem başarılı sonuçlar verdi.

Kariyer İçin Gebeliği Erteleme Jinekolojik Sorunlara Yol Açıyor

Uzmanlar, kariyer uğruna ertelenen evliliklerin ya da gebeliklerin ileri yaşlara kayması sonucu jinekolojik sorunların yaşanabileceğini belirtiyorlar.

Gebe Kalamıyorum!

Gebe kalamama yani kısırlık (infertilite) teşhisi koyabilmek için gerekli süre 12 aydır.

Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde Tüp Bebek Ünitesi Kurulacak

Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde Tüp Bebek Ünitesi Kuruluyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alper Başbuğ açıklama da bulundu.

Bu İçecekler Gebe Kalmayı Engelliyor!

Gebe kalmayı engelleyen içecekler hangileridir? Günlük hayatlarında düzenli olarak yapay tatlandırıcı tüketen kadınların gebe kalma şansı azalıyor.

Tüp Bebeğin Ömrü Kısa Demek Söz Konusu Değil!

Tüp bebek yöntemiyle ilgili bilim dünyası ikiye ayrıldı. Kimisi tüp bebekle doğanların kısa ömürlü olacağını, kimisi ise tam tersini savunuyor.

Asprinin Bir Kullanım Alanı Daha Çıktı: Kısırlık Tedavisi

Asprin gebe kalmayı kolaylaştırıyor! Uzmanlar, günde 100 mg'lık asprinin, kadınlardaki gebe kalma şansını arttırdığını söylüyor.