Gebelik Psikolojisi

Gebelikte değişen hormonlar nedeniyle anne adayının duygusal durumları da değişime uğrar. Bu yüzden gebelik boyunca değişen psikoloji ve bunları atlatabilme yolları, yapılabilecekler gibi pek çok konuyu sizler için araştırdık.

Bebeğinizi Anne Karnında Dış Dünyaya Hazırlayın
Bebeğinize, anne karnında özel olduğunu hissettirmeniz ve onu rahatlatarak dış dünyaya hazırlamanız, etkisi ispatlanmış bazı özel uygulamalarla mümkün.
Doğumdan Sonra Eski Hayatıma Nasıl Dönerim?
Yeni kimliğe alışma döneminde, yeni anneler kendilerini yetersiz hissedebiliyor. Bu yazımızda bebeğine kavuşmayı bekleyen annelere önerilerde bulunacağız.
Gebelik Hurafelerine İnanmayın
Toplum olarak hurafelere açığız... Gebe kalmayı planlayanlar ve anne adayları, zorlanmamak için neleri dikkate alıp neleri almayacağınızı bilmelisiniz.
Öfkeniz Karnınızdaki Bebeğinizi Etkiler mi?
Öfkeniz karnınızdaki bebeğinizi etkiler mi? Hamilelikte stres ve üzüntü ile çok ağlamak anne karnındaki bebeği olumsuz etkiliyor.
Hamile Olmanız İçin 20 Sebep
Hamileyken vücudunuz sadece doğanın bir mucizesi haline gelmiştir. Sizin yapmanız gereken sonunda sahip olacağınız ödüldür.
Güvenli Gebelik Koşusu İpuçları
Gebelik döneminizde koşu yapmak sizi olumsuz etkilemesin, bunu mükemmel bir egzersiz yöntemine dönüştürebilirsiniz.
Hamilelik Depresyonuyla Baş Etmek İçin Bunları Yapın!
Hamilelik depresyonu ile baş etme ve tedavi yöntemleri gebeliğin ilk aylarında depresyon geçiren anne adayına nasıl atlacağı hakkında bilgi verir.
Egzersiz İle Gebelik Depresyonunu Yenin
Yapılan yeni bir araştırma, gebelik döneminde egzersiz yapmanın bu süreçte yaşanan depresyonu azaltabileceğini gösteriyor.
Gebelik Eşinizle Yeni Duygular Deneyimleyeceğiniz Bir Süreç
Baba adayları, bu ebeveynlik geçişinde bir çift olarak bunun bir deneyim olduğunu bilerek aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.
Gebelik Döneminde Anne Adayına Ne, Neden Söylenmez?
Gebelik döneminde anne adayına ne söylenmez, gebe kadınlara söylenmeyecek sözler, kurulmayacak cümleler üzerine günlerce konuşmak mümkündür.
Gebelikte Antidepresan Kullanmak Bebeğe Zarar Verir mi?
Gebelikte Antidepresan Kullanılır mı? Hamilelikte depresyon ilaçları kullanmak bebeğe zarar verir mi? İşte uzman doktorların tavsiyeleri.
Hamileyken Bedenini Sevmeyi Öğrenmek
Vücudunuz bebeğinizi dünyaya getirebilmek için mucizevi değişimler geçirir ve sizi de hamilelik öncesi sahip olduğunuz bedene geri götürebilecek güce sahip.
Kayıt Ol