Gebelik Psikolojisi

Gebelikte değişen hormonlar nedeniyle anne adayının duygusal durumları da değişime uğrar. Bu yüzden gebelik boyunca değişen psikoloji ve bunları atlatabilme yolları, yapılabilecekler gibi pek çok konuyu sizler için araştırdık.

Hamilelikte Ağız Kuruluğu: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte ağız kuruluğu susuzluk, hormonlar, gestasyonel diyabet veya pamukçuk nedeniyle oluşabilir. Bol su, şekersiz sakız ve kafeini sınırlamak gebelikte ağız kuruluğuna iyi gelebilir.

Gebelikte Antidepresan Kullanmak Bebeğe Zarar Verir mi?

Gebelikte Antidepresan Kullanılır mı? Hamilelikte depresyon ilaçları kullanmak bebeğe zarar verir mi? İşte uzman doktorların tavsiyeleri.

Hamilelik Döneminde Sizi Yöneten 5 Hormon!

Gebeliğiniz sırasında vücudunuzdaki değişimlerin çoğu güçlü kimyasallar ve hormonlar sebebiyle gerçekleşir; zihninizi, bedeninizi ve gebeliğinizi etkiler.

Doğum Korkusu Nasıl Aşılır?

Doğum korkusu anlamına gelen tokofobi, kadınların hamile kalmaktan korkmasını ve doğum yapmak konusundaki endişelerini ifade eder.

Öfkeniz Karnınızdaki Bebeğinizi Etkiler mi?

Öfkeniz karnınızdaki bebeğinizi etkiler mi? Hamilelikte stres ve üzüntü ile çok ağlamak anne karnındaki bebeği olumsuz etkiliyor.

Gebelik Döneminde Eşinize Söylememeniz Gereken O Sözler

Gebelik dönemi zaten yeterince sancı bir süreç iken bir de eşlere söylediğiniz sözler, vurdumduymaz davranışlar ise bu dönemin tuzu biberi oluyor.

Hamileyken Bedenini Sevmeyi Öğrenmek

Vücudunuz bebeğinizi dünyaya getirebilmek için mucizevi değişimler geçirir ve sizi de hamilelik öncesi sahip olduğunuz bedene geri götürebilecek güce sahip.

Doğumdan Sonra Eski Hayatıma Nasıl Dönerim?

Yeni kimliğe alışma döneminde, yeni anneler kendilerini yetersiz hissedebiliyor. Bu yazımızda bebeğine kavuşmayı bekleyen annelere önerilerde bulunacağız.

Gebe Bir Kadın Dünyayı Nasıl Görür?

Gebelik, kadınlar ruhen değiştiren bir durumdur. Bir diğeri de doğumdur. Her iki süreç içerisinde kadını duygusal ve düşünsel olarak çok geliştirir.

Güvenli Gebelik Koşusu İpuçları

Gebelik döneminizde koşu yapmak sizi olumsuz etkilemesin, bunu mükemmel bir egzersiz yöntemine dönüştürebilirsiniz.

Gebelik Eşinizle Yeni Duygular Deneyimleyeceğiniz Bir Süreç

Baba adayları, bu ebeveynlik geçişinde bir çift olarak bunun bir deneyim olduğunu bilerek aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.