Gebelik Psikolojisi

Gebelikte değişen hormonlar nedeniyle anne adayının duygusal durumları da değişime uğrar. Bu yüzden gebelik boyunca değişen psikoloji ve bunları atlatabilme yolları, yapılabilecekler gibi pek çok konuyu sizler için araştırdık.

Bebeğinizi Anne Karnında Dış Dünyaya Hazırlayın

Bebeğinize, anne karnında özel olduğunu hissettirmeniz ve onu rahatlatarak dış dünyaya hazırlamanız, etkisi ispatlanmış bazı özel uygulamalarla mümkün.

Hamileler Panik Atak Geçirdiğinde Nasıl Davranmalı?

Hamilelikte panik atak belirtileri ve panik atak nöçbeti gelince ne yapılmalı. Panik atak tedavisinde ilaç kullanımı nasıl olur?

Gebelik Hurafelerine İnanmayın

Toplum olarak hurafelere açığız... Gebe kalmayı planlayanlar ve anne adayları, zorlanmamak için neleri dikkate alıp neleri almayacağınızı bilmelisiniz.

Her Annenin Kendinden Bir Şeyler Bulacağı, Hamileliği Özetleyen 13 Kare!

Stres Altındaki Gebeliklere Dikkat!

Sağlıklı toplum sağlıklı bebek gerektirmektedir. Sağlıklı bebekler için her anne adayının gebelik dönemi hassasiyet ile takip edilmelidir.

Mutlu Sabahlara Uyanın

Gebeyken de sabahları mutlu ve zinde uyanmak elinizde. İyi ve sağlıklı uykular için yapmanız gerekenler.

Hamile Olmanız İçin 20 Sebep

Hamileyken vücudunuz sadece doğanın bir mucizesi haline gelmiştir. Sizin yapmanız gereken sonunda sahip olacağınız ödüldür.

Egzersiz İle Gebelik Depresyonunu Yenin

Yapılan yeni bir araştırma, gebelik döneminde egzersiz yapmanın bu süreçte yaşanan depresyonu azaltabileceğini gösteriyor.

Gebelik Eşinizle Yeni Duygular Deneyimleyeceğiniz Bir Süreç

Baba adayları, bu ebeveynlik geçişinde bir çift olarak bunun bir deneyim olduğunu bilerek aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.

Güvenli Gebelik Koşusu İpuçları

Gebelik döneminizde koşu yapmak sizi olumsuz etkilemesin, bunu mükemmel bir egzersiz yöntemine dönüştürebilirsiniz.

Gebe Bir Kadın Dünyayı Nasıl Görür?

Gebelik, kadınlar ruhen değiştiren bir durumdur. Bir diğeri de doğumdur. Her iki süreç içerisinde kadını duygusal ve düşünsel olarak çok geliştirir.

Doğumdan Sonra Eski Hayatıma Nasıl Dönerim?

Yeni kimliğe alışma döneminde, yeni anneler kendilerini yetersiz hissedebiliyor. Bu yazımızda bebeğine kavuşmayı bekleyen annelere önerilerde bulunacağız.