Gebelik Psikolojisi

Gebelikte değişen hormonlar nedeniyle anne adayının duygusal durumları da değişime uğrar. Bu yüzden gebelik boyunca değişen psikoloji ve bunları atlatabilme yolları, yapılabilecekler gibi pek çok konuyu sizler için araştırdık.

Hamilelikte Annenin Psikolojisi Bebeği Nasıl Etkiler?

Hamilelikte annenin psikolojisi bebeği etkiler mi? Psikolog Zeynep Canbaş, hamilelikte anne ve çocuk psikolojisi ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı...

Anne-Bebek Arasındaki Köprü: Güvenli Bağlanma

Anne bebek bağlanması nedir, nasıl olur? Psikolojik danışman Ezgi Yaşar güvenli anne bebek bağlanması hakkında bilgiler verdi.

7 Adımda Doğuma Psikolojik Hazırlık!

Psikolog Burcu Dağlı Altınkaya, doğuma psikolojik hazırlık ile ilgili anne ve babalara tavsiyelerde bulundu.

Yalancı Gebelik Nasıl Anlaşılır?

Yalancı gebelik belirtileri neredeyse normal gebelikle aynıdır. Mide bulantıları, kusmalar ve hatta karında şişlik hissedilebilir.

Hamilelikte Stresle Başa Çıkmanın 7 Farklı Yolu

Hamilelikte stres ile başa çıkma yolları ile uzmanlar tarafından önerilen gebelikte annenin sinirli olması durumunda uygulanacak 7 farklı tavsiye.

Hamilelikte Nasıl Bir Ruh Haline Bürüneceksiniz? İşte Ay Ay Gebelik Psikolojisi!

Hamilelikte psikolojik durum nasıl oluyor? Hamilelikte ay ay psikolojik dalgalanmalar normal mi? İşte anne adaylarının gebelik boyunca yaşadığı psikoloji!

Gebelik Döneminde Babaya Düşen Görevler

Gebelik Döneminde Babaya Düşen Görevler ve eş desteğinin yokluğu anneyi hamilelik ve lohusalık dönemi içerisinde depresyon sorunu ile karşı karşıya bırakır.

Gebelik Döneminde Eşlerin Tutumu Nasıl Olmalı?

Anne adayı gebelik döneminde kendini daha sıkıntılı hissedebilmekte ve bu dönem içerisinde desteğe ihtiyaç duymaktadırlar.

Bebeğinizi Anne Karnında Dış Dünyaya Hazırlayın

Bebeğinize, anne karnında özel olduğunu hissettirmeniz ve onu rahatlatarak dış dünyaya hazırlamanız, etkisi ispatlanmış bazı özel uygulamalarla mümkün.

Hamileler Panik Atak Geçirdiğinde Nasıl Davranmalı?

Hamilelikte panik atak belirtileri ve panik atak nöçbeti gelince ne yapılmalı. Panik atak tedavisinde ilaç kullanımı nasıl olur?

Gebelik Hurafelerine İnanmayın

Toplum olarak hurafelere açığız... Gebe kalmayı planlayanlar ve anne adayları, zorlanmamak için neleri dikkate alıp neleri almayacağınızı bilmelisiniz.

Her Annenin Kendinden Bir Şeyler Bulacağı, Hamileliği Özetleyen 13 Kare!