Prematüre Bebekler

Erken doğumla dünyaya gelen bebekler prematüre bebek olarak tanımlanır. Bu bebeklerin özellikle akciğer gelişimleri tamamlanmadığından belirli bir süre kuvözde kalmaları gerekir. Prematüre bebeklerin bakımı normal doğan bebeklere oranla daha dikkat ve özen ister. Biz de sizler için prematüre bebeklerle ilgili tüm bilmeniz gerekenleri araştırdık.

Bıngıldak Nedir, Ne Zaman Kapanmaya Başlar?

Bıngıldak Nedir? Görevi ve kapanmaya başlama zamanı merak edilir. Bıngıldağın geç kapanması ve zarar görmesi neyi ifade eder?

Erken Doğumun Nedenleri ve Alınabilecek Önlemler

Prematüre Bebekler Yaşıtlarını Kaç Yaşında Yakalar?

Prematüre bebekler yaşıtlarını kaç yıl sonra yakalar? Merak konusu olurken, erken doğan bebekler, normal zamanında doğan bebelere 3 yıl sonra yetişiyorlar.

Annelerin Sıcacık Kucağının Gücü: Prematüre Bebeklerde Kanguru Bakımı

Prematüre bebeklerde kanguru bakımı ile bebeğin toparlanma süreci hızlanıyor. Annesiyle kurduğu duygusal bağ, yeni dünyasına alışmasını kolaylaştırıyor.

Yapay Rahim Çok Erken Doğan Bebeklere Umut Işığı Oldu

Prematüre Bebeklerde Beslenme Nasıl Olmalı?

Prematüre Doğum Nedir?

Gebeliğin 37. haftasından önce gerçekleşen doğumdur. Erken doğum olarak da bilinir.

Prematüre Bebek Anneleri En Çok Nelerden Korkar?

Prematüre anneleri yeni hayatlarına minik bebekleri için endişeli bir hikayeyle başlayabiliyor. Peki, prematüre anneleri en çok neyden korkar?

Prematüre Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Prematüre bebeğin; beslenmesi, alt değiştirilmesi, ziyaretçi kabulü, uykusu ve yatış pozisyonunun nasıl olması gerektiğine dair her şey bu yazıda.

Biberon ve Emzik Temizliği Nasıl Olmalı?

Bebeklerde Düşük Doğum Ağırlığı Nedenleri

Bebeklerde düşük doğum ağırlığı nedenleri ile ilgili pek çok etken olduğu belirtilirken, bebeğin zayıf veya prematüre doğmasının iki ana nedeni olduğu ifade edilir.

7 Soruda Pişiğe Dair Bilmeniz Gereken Her Şey!

Pişik, her bebeğin karşılaştığı problemlerdendir. Bu nedenle bebeklerde pişik nasıl geçer ve pişiğe ne iyi gelir gibi sorular merak edilir.