Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bebeklerde Salya Akıntısı Neden Olur?

Bebeklerde salya akmasının en bilinen nedeni diş çıkarmadır. Ayrıca reflü veya enfeksiyonlar da salya artışına neden olabilir. Ancak 18. aydan sonra bebeklerdeki salya miktarının normale dönmesi beklenir.

Çocuklara Sebzeyi Sevdirmenin 10 Yolu!

Hiç sebze yemeyen çocuklar vitamin ve mineral eksikliği bakımından risk altında olabilir. Peki, sebze yemeyen çocuğa ne yapmalı? İşte çocuklara sebzeyi sevdirecek 10 öneri...

Bebeğinizin Boğaz Ağrısını Yatıştırmak İçin 4 İpucu

Bebeklerde boğaz ağrısı genellikle enfeksiyon nedeniyle oluşur. Doktorun tedavisine ek olarak bol bol emzirmek ve buhar cihazından faydalanmak da bebeklerde boğaz ağrısına iyi gelir.

Bebeklerin Gözüne Anne Sütü Damlatmak Ne Kadar Doğru?

Uzmanlar bebeklerin gözüne anne sütü sürülmesini pek doğru bulmuyor. Çünkü bebeğin gözüne anne sütü damlatmak hem enfeksiyon varlığında tedaviyi geciktirebiliyor hem de mikropları daha da besleyebiliyor.

Bebeklerin Göbeği Neden Kanar?

Bebeklerde göbek kanaması neden olur? Bebeğin göbeği düştükten sonra kanamasının zararı var mıdır? Yenidoğan bebeğin göbeği kanarsa ne olur? Tedavisi nasıl yapılır?

Yenidoğan Bebeklerde İshal Tedavisi ve Evde Bakım Önerileri

Yenidoğan bebeklerde ishal, bebeğin sağlığı açısından büyük önem taşır. Bebeklerde ishal belirtileri görüldüğünde hemen doktora başvurulması gerekir.

Anne Sütünü Arttırmanın Yolları

Anne sütünün kesilmesi bebeğin gelişiminde olumsuz rol oynar. Böyle bir durumla karşılaşan anne mutlaka bir uzmandan yardım almalı.

Emzirme Döneminde Göğüs Bakımı Nasıl Olmalı?

Emzirme döneminde göğüs bakımı nasıl olmalı? Emzirirken dikkat edilmesi gerekenler neler? Emzirirken oluşan göğüs çatlakları nasıl geçer? Ağrı ve şişlik

Bu Belirtiler Kulak Ağrısının İşareti Olabilir!

Bebeklerde kulak ağrısının, birçok farklı nedeni olabilir. Peki, bebeklerde kulak ağrısı belirtileri nelerdir? Bebeklerde kulak ağrısı nasıl geçer?

Bebeklerde Düşük Doğum Ağırlığı Nedenleri

Bebeklerde düşük doğum ağırlığı nedenleri ile ilgili pek çok etken olduğu belirtilirken, bebeğin zayıf veya prematüre doğmasının iki ana nedeni olduğu ifade edilir.

Anne Karnındaki Bebeğin Down Sendromlu Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Down sendromlu bebek anne karnında nasıl anlaşılır? Gebelikte yapılan testler, ultrasonla tanı konulan hastalık, anne karnındaki hareketiyle anlaşılmaz.

Bebeklerde Sivilce: Neden Olur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Bebeklerde sivilce gibi kızarıklık genellikle doğumdan sonraki ilk haftalarda görülür. Bebek aknesi olarak da adlandırılan bu cilt problemi, cildin dış dünyaya adapte olma sürecinde normal karşılanır.