Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bebeklerde Diş Çıkarma Sırası Nasıldır?

Bebeklerde diş çıkarma sırası genellikle alt ön dişler ile başlayıp üst ve alt büyük azı dişler ile son bulur. İlk dişler ise çoğu zaman 4 – 7 ay arası görünmeye başlar.

Bebeklerde İki Yaş Sendromu İle Başa Çıkmanın Yolları

Bebeklerde iki yaş sendromu bebeklik döneminin bitmesi olarak değerlendirilir. Öfke ve ağlama krizinin yaşandığı 2 yaş sendromuyla nasıl başa çıkılır?

Bebeklerde Soğuk Algınlığı ve Gripte Evde Neler Yapabilirsiniz?

Bebeklerde soğuk algınlığı ve gribe ne iyi gelir? Yeni doğan bebekler ile 0-6 ay, 6-12 ay, 1 -2 yaş bebekler hastalandığında evde uygulanacak yöntemler.

5 Maddede Bebeklerde İnmemiş Testis (Kriptorşidizm)

Bu makalemizde; bebeklerde inmemiş testis nedenleri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Bebeklerin Ateşi Nasıl Ölçülür?

Bebeklerde ateş neden olur, nasıl anlaşılır? Bebeklerin ateşi nereden ölçülür, makattan ateş nasıl ölçülür? İşte ateşi düşürmek için uygulanabilecek adımlar...

Yenidoğanlarda İşitme Engeli Nasıl Anlaşılır?

Bebeğin İlk Muayenesi: Apgar Skorlaması Nasıl Yapılır?

Bebeğinize Ad Koymadan Önce 'İsim Analizi Testi' Yapın!

İsim analizi testi Akrofonoloji biline göre, bebeğe verilen isimin içindeki harflerin anlamları bir araya gerilerek yapılır.

Ek Gıdaya Geçişte Uygulanan 3 Gün Bekleme Kuralı

Ek gıdaya geçişte 3 gün bekleme kuralı nedir? Bebeklerde 3 gün kuralı neler içerir? Ek gıdaya geçişte neler verilmeli ? Ek gıdaya geçerken üç gün bekleme

Bebeklerde Bıngıldak Çökmesi Neden Olur?

Bebeklerde bıngıldak çökmesi neden olur? Bebek beyninin gelişmesinde önemli bir yere sahip olan bıngıldağın çökmesi durumunda annelerin yapması gerekenler.

Yenidoğan Bebeklerde İşitme Testi - OAE

Yenidoğan bebeklerde işitme testinin en yaygın olarak yapılanı QAE testidir. Bu testin yapılmasının bebeğin gelecekteki yaşamı için önemi büyüktür.

Orta Kulak Enfeksiyonu Nasıl Anlaşılır?

Orta kulak iltihabı bebeklerde sık görülür. Bu nedenle anneler orta kulak iltihabı nasıl geçer, belirtileri ve tedavisi nedir, ne zaman geçer gibi sorulara yanıt arar.