Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bebeklere Makarna Tarifi: Pratik ve Lezzetli

Bebeklere makarna yedirmek erken dönemlerde önerilmese de arada bir menüyü zenginleştirmek amacıyla verilebilir. Bu yazımızda bebekler için makarna tarifine yer verdik.

Bebekler Uykuda Neden Terler? Gece Terlemesinin 11 Nedeni

Bebeklerde uykuda terleme sık görülen bir tablodur. Bu durum ebeveynleri endişelendirse de her zaman tıbbi bir soruna işaret etmez. Detaylı bilgi yazımızda!

Yenidoğan Bebekler Ne Zaman Dışarı Çıkabilir?

Yenidoğan bebekler doğumdan sonraki ilk günlerde dışarı çıkabilirler. Ancak prematüre doğan veya çeşitli hastalıkları olan bebeklerin dışarı çıkarılması sakıncalı olabilmektedir.

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bez Markası!

Yerli bebek bezleri daha ekonomik olduğu için genellikle ailelerin ilk tercihi oluyor. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazımızda yerli bebek bezi markalarına yer verdik.

Cam Kemik Hastalığı Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Cam bebek hastalığı veya cam kemik hastalığı olarak bilinen osteogenezis imperfektaya, kalıtsal bir kemik hastalığıdır. Bebeklerde cam kemik hastalığının en önemli belirtisi kırılgan kemiklerdir.

Yenidoğan Sepsisi Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Yenidoğan sepsisi, 28 günden küçük bebeklerin enfeksiyona karşı vücutlarının aşırı tepki vermesiyle oluşan acil bir durumdur. Yenidoğanlarda sepsis belirtileri ve tedavisi bu yazımızda.

Bebek Pilavı Nasıl Yapılır? Bebekler İçin Pilav Tarifi

Bebek pilavı, pek çok annenin tarifini merak ettiği besinlerden biri. Zira pilav, bebekler için oldukça doyurucu bir öğün. Bu yazıda, bebekler için pilav tarifine yer verdik.

10 Aylık Bebek Kahvaltısı Nasıl Olmalı? Tarifler ve Örnek Menüler

10 aylık bebek kahvaltısı sindirimi kolay ve alerjik olmayan besinlerle hazırlanmalıdır. Bu yazımızda, 10 aylık bebekler için kahvaltı tarifleri ve örnek menülere yer verdik.

Bebeklerde Mongol Lekesi Neden Olur? Mongol Lekesi Tehlikeli mi?

Moğol lekesi veya dermal melanositoz olarak da bilinen mongol lekesi, bir tür zararsız doğum lekesidir. Mavimsi ya da mavi gri renge sahip olan mongol lekelerinin zamanla geçmesi beklenir.

Yerli Bebek Maması Markaları: Türk Malı 3 Bebek Maması Markası

Yerli bebek maması markaları hem aileler için hem de ülke ekonomisi için oldukça avantajlı. Bu yazımızda Türk malı bebek maması markalarına yer verdik.

Yerli Bebek Şampuanı Markaları: Türk Malı 5 Şampuan

Yerli bebek şampuanları hem aileler hem de ülke ekonomisi için daha avantajlı. Biz de bu yazımızda yerli bebek şampuanı markalarına yer verdik. İşte, Türk malı bebek şampuanları..

Bebekler İçin Bal Kabağı Çorbası Tarifi

Bebekler 7. aydan itibaren balkabağı yiyebilirler. Sizler için hazırladığımız bu yazıda bebekler için bal kabağı çorbası tarifine yer verdik. İşte, bebeklere balkabağı çorbası tarifi...