Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Çocuklara Sebzeyi Sevdirmenin 10 Yolu!

Hiç sebze yemeyen çocuklar vitamin ve mineral eksikliği bakımından risk altında olabilir. Peki, sebze yemeyen çocuğa ne yapmalı? İşte çocuklara sebzeyi sevdirecek 10 öneri...

Yenidoğan Bebeklere Hangi Tarama Testleri Yapılır?

Yenidoğan Tarama Testleri Nelerdir? Hangi Sağlık Sorunlarını İşaret Eder? işitme tarama, tarama programı ve Kistik Fibrozis testi neden yapılır?

Bebeğinizin Beslenmesine Avokadoyu Dahil Etmeniz İçin 8 Sebep!

Bebeklere avokadonun ne zaman verilebileceği, çoğu annenin merak ettiği konulardan biridir. Peki, bebeklere avokado nasıl ve ne zaman yedirilir?

Bebeklere Zeytinyağı Ne Zaman ve Nasıl Verilir?

Bebeklere zeytinyağı 6. aydan sonra verilebilir. Ancak direkt bebeklere zeytinyağı içirmek yanlış bir davranıştır. Bunun yerine kabızlığı önlemek için bebeğin yemeklerine zeytinyağı eklenmelidir.

Anne Sütünün Fazla Olması (Hiperlaktasyon)

Anne sütünün fazla olması anne ve bebek açısından zorlayıcı olabiliyor. Peki, anne sütünün fazla gelmesi (hiperlaktasyon) nasıl anlaşılır? Sütün çok gelmesi durumunda ne yapılır?

Tuzlama Geleneği Ölüme Davetiye Çıkarıyor

Bir anadolu geleneği olan yenidoğan bebeği tuzlamak zararlı mı? Bebek nasıl tuzlanır? Bebek tuzlama ile ilgili tüm merak ettikleriniz makalemizde....

Ek Gıdaya Geçerken Bu Hatalara Düşmeyin!

Bebeklerde beslenme hataları 0-6 aylık bebeklerin ek gıdaya geçiş dönemine rastlar. Bu nedenle uzmanlar beslenme problemlerine karşı uyarıda bulunurlar.

6-9 Aylık Bebekler İçin Zeka Geliştiren Eğlenceli Oyunlar

Bebek oyunlari 6-9 Ay zeka gelistiren eğlenceli bebeğin gelişim aşamasında fayda sağlamaktadır. Zeka geliştirici bebek oyunları nasıl oynanır?

Bebeğinizin Severek İçeceği Besleyici ve Lezzetli 11 Çorba Tarifi

Bebek çorbaları, ek gıdaya başlangıçta birçok annenin tercih ettiği besinlerden biri. İşte 6 - 9 - 12 aylık bebekler için çorba tarifleri...

Bebeklerin Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler!

Bebeklere kilo aldıran yiyecekler neredeyse her annenin araştırma konusudur. Biz de sizler için bebeklere kilo aldıran tarifler ve besinleri paylaştık.

İstanbul'da Gidebileceğiniz 10 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında olan en iyi çocuk hastanelerini sıraladık. Sadece devlet hastanelerine yer verdiğimiz en iyi çocuk sağlığı ve hastaneleri listemizi okumak için tıklayın!

Bebeklerin Kafası Neden Daha Sıcak Olur?

Eğer bebeğimin vücudu soğuk başı sıcak diyorsanız, muhtemelen altında bir neden yoktur. Çünkü özellikle yenidoğan döneminde neredeyse tüm bebeklerde kafa sıcaklığı gözlemlenen bir durumdur.