Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bebeklere Kalça Ultrasonu Ne Zaman Yapılmalı?

Bebeklerde kalça ultrasonu, doğum sonrası önerilen tetkiklerdendir. Bebek kalça ultrasonunun en geç 3. aya kadar yaptırılması önerilir. Bebeklerde kalça ultrasonu fiyatı ise 100 - 300 TL arası değişmektedir.

Bebeğim Kakasını Yaparken Ağlıyor, Neden Olabilir?

Bebeğim kakasını yaparken ağlıyor diyorsanız yalnız değilsiniz. Kabızlık, kolik veya anal fissür gibi pek çok faktör bebeklerde kaka yaparken ağlamaya neden olabilmektedir.

Bebek Kakasında Beyaz Parçalar ve Pütürler Neden Olur?

Bebeğin kakasında beyaz parçalar ve pütürler olması her zaman endişe kaynağı değildir. Anne sütündeki sindirilmemiş yağ globülleri kakayla dışarı atılırken bebek kakasında beyaz pütürler olmasına yol açabilir.

Anne Karnındaki Bebeğin Kakasını Yutması (Mekonyum Aspirasyonu)

Halk arasında ‘bebeğin anne karnında kakasını yemesi veya bebeğin anne karnında kakasını yapması’ olarak bilinen mekonyum aspirasyonu, aslında gebelik boyunca bebeğin bağırsaklarında biriken sıvının, bebeğin soluk borusuna veya akciğerine kaçmasıdır.

Bebeklerde Mukuslu Kaka Neden Olur?

Yenidoğan bebeklerde mukuslu kaka normal bir durum olabilir. Ancak bebeklerde mukuslu kaka besin alerjisi, bağırsak enfeksiyonları ve kistik fibroz gibi hastalıkların da habercisi olabilmektedir.

Bebeklerde Yeşil Kaka Neden Olur?

Bebeklerde yeşil kaka ebeveynleri endişelendirse de aslında normal bir durumdur. Ancak gıda intoleransı, enfeksiyonlar ve demir takviyeleri de bebeklerin yeşil kaka yapmasına neden olabilir.

Erken Doğumun Nedenleri ve Alınabilecek Önlemler

BLW Yöntemiyle Ek Gıdaya Nasıl Geçilir?

6- 8 Aylık Bebeklerde BLW Yöntemiyle Ek Gıdaya Başlama nasıl olur? Bebek ek gıdaya geçerken nelere dikkat edilir, hangi yiyeceklerle, nasıl başlanır?

Bebekler Uykuda Neden Terler? Gece Terlemesinin 11 Nedeni

Bebeklerde uykuda terleme sık görülen bir tablodur. Bu durum ebeveynleri endişelendirse de her zaman tıbbi bir soruna işaret etmez. Detaylı bilgi yazımızda!

Bebeklere Makarna Tarifi: Pratik ve Lezzetli

Bebeklere makarna yedirmek erken dönemlerde önerilmese de arada bir menüyü zenginleştirmek amacıyla verilebilir. Bu yazımızda bebekler için makarna tarifine yer verdik.

Yenidoğan Bebekler Ne Zaman Dışarı Çıkabilir?

Yenidoğan bebekler doğumdan sonraki ilk günlerde dışarı çıkabilirler. Ancak prematüre doğan veya çeşitli hastalıkları olan bebeklerin dışarı çıkarılması sakıncalı olabilmektedir.

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bez Markası!

Yerli bebek bezleri daha ekonomik olduğu için genellikle ailelerin ilk tercihi oluyor. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazımızda yerli bebek bezi markalarına yer verdik.