Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bebekler Ne Zaman Yastık Kullanabilir?

Bebeklerde yastık kullanımı, ebeveynlerin aklını kurcalayan bir konu. Peki, 1 yaşındaki bebekler veya yenidoğanlar yastık kullanabilir mi?

Bebeğinizin Kafası Çok mu Sık Terliyor?

Bebeklerde terleme ile sık karşılaşılır. Dolayısıyla çoğu anne ‘Bebeklerde kafa terlemesi’ ve ’Emerken terleme neden olur' gibi sorulara yanıt arar.

El Ayak Ağız Hastalığı Olan Bebeklere ve Çocuklara Banyo Yaptırılır mı?

El Ayak Ağız Hastalığında Banyo Yaptırılır mı? Uzmanlar hastalığın tedavisinde ağrı kesici ve ateş düşürücü yanında bol sıvı beslenmesi tavsinde bulunurlar.

Annelerin Yeni Trendi: Kehribar Kolye Nedir, Ne İşe Yarar?

Bebeklerin boynunda gördüğümüz kehribar kolye ne işe yarıyor? Bebekler için faydaları neler? Sertifikalı kehribar kolye fiyatları ne kadar?

Bebeğinizin Giysilerini Nasıl Yıkamalısınız?

Bebek giysileri nasıl yıkanmalı? Yeni bebek kıyafetleri yıkanmalı mı, hangi deterjan, özelliği ve yıkama sırasında ısı sıcaklık dereceleri nasıl olmalıdır.

Bebekler Ne Zaman Gülmeye Başlar?

Bebekler ne zaman gülmeye başlar, bebekleri güldüren şeyler neler? İşte, bebeklerde ay ay gülme gelişimi ve bebekleri güldürmek için aktivite önerileri...

Fallot Tetralojisi (Mavi Bebek Hastalığı) Nedir?

Mavi bebek hastalığı veya mavi bebek sendromu olarak da bilinen fallot tetralojisi, doğumsal bir kalp hastalığıdır. Fallot tetralojisinin en önemli belirtisi mavi cilt rengidir. Tek etkili tedavisi ise ameliyattır.

Bebeklerde Yumurta Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde yumurta alerjisi belirtileri deride döküntü, egzama benzeri cilt değişimleri, kusma, karın ağrısı ve hırıltılı solunumdur. Nadiren bilinç bulanıklığına neden olan anaflaksi gelişebilir.

Bebeklerde Kabızlık: Neden Olur, Ne İyi Gelir?

Bebeklerde kabızlık, birçok nedene bağlı gelişebilir. Peki, anne sütü veya formül mama ile beslenen bebeklerde kabızlık nasıl giderilir ve kabızlığa ne iyi gelir?

Bebeklerde Sivilce: Neden Olur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Bebeklerde sivilce gibi kızarıklık genellikle doğumdan sonraki ilk haftalarda görülür. Bebek aknesi olarak da adlandırılan bu cilt problemi, cildin dış dünyaya adapte olma sürecinde normal karşılanır.

Bebeklerde Salya Akıntısı Neden Olur?

Bebeklerde salya akmasının en bilinen nedeni diş çıkarmadır. Ayrıca reflü veya enfeksiyonlar da salya artışına neden olabilir. Ancak 18. aydan sonra bebeklerdeki salya miktarının normale dönmesi beklenir.

Balık Yağı Bebeklere Ne Zaman Verilir?

Hazırladığımız makalede, bebekler için balık yağının faydaları, ne zaman verilmesi gerektiği ve balık yağı şurubu ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.