Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Fallot Tetralojisi (Mavi Bebek Hastalığı) Nedir?

Mavi bebek hastalığı veya mavi bebek sendromu olarak da bilinen fallot tetralojisi, doğumsal bir kalp hastalığıdır. Fallot tetralojisinin en önemli belirtisi mavi cilt rengidir. Tek etkili tedavisi ise ameliyattır.

Bebeklerde Yumurta Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde yumurta alerjisi belirtileri deride döküntü, egzama benzeri cilt değişimleri, kusma, karın ağrısı ve hırıltılı solunumdur. Nadiren bilinç bulanıklığına neden olan anaflaksi gelişebilir.

Bebeğiniz Sık Sık Ateşleniyorsa PFAPA'dan Şüphelenebilirsiniz!

PFAPA Sendromu; tekrarlayan ateş, ağız ülseri, boğaz ağrısı ve lenf düğümlerinin şişmesiyle karakterize olan bir hastalıktır. Halk arasında periyodik ateş sendromu olarak da bilinir.

'Sütüm Kokuyor' Diyorsan, Bu İçerik Tam Sana Göre!

Anne sütünün kokması, pek çok emziren kadına sütünün bozulduğunu düşündürür. Peki, gerçekten anne sütü neden kokar? Detaylar makalemizde...

Anne Sütünün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Anne sütünün bozulduğu nasıl anlaşılır? Anne sütünün rengi ve kokusunun farklı olması sütün bozulduğu anlamına mı gelir? İşte, bozulan anne sütünün en belirgin belirtileri...

Bebeklerde Kabızlık: Neden Olur, Ne İyi Gelir?

Bebeklerde kabızlık, birçok nedene bağlı gelişebilir. Peki, anne sütü veya formül mama ile beslenen bebeklerde kabızlık nasıl giderilir ve kabızlığa ne iyi gelir?

Devam Sütü Hangi Ayda Ne Kadar Verilir?

Devam sütünün ne kadar verileceği bebeğin yaşı ve fiziksel gelişimine göre değişebiliyor. Ayrıca 1 yaşından sonra devam sütü kullanımının yine doktor önerisiyle olması gerekiyor. Devam sütü ile ilgili tüm merak edilenler yazımızda!

Bebeklerde Fitil Neden ve Nasıl Kullanılır?

Bebeklerde fitil kullanımı en çok kabızlık ve yüksek ateş için tercih edilir. Doğumdan itibaren kullanılabilen bebek fitilleri sürekli kullanıldığında zararlı olabilmektedir. Peki, bebeklere fitil kaç saat arayla verilir?

Bebeklerin Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler!

Bebeklere kilo aldıran yiyecekler neredeyse her annenin araştırma konusudur. Biz de sizler için bebeklere kilo aldıran tarifler ve besinleri paylaştık.

Anne Sütünün Fazla Olması (Hiperlaktasyon)

Anne sütünün fazla olması anne ve bebek açısından zorlayıcı olabiliyor. Peki, anne sütünün fazla gelmesi (hiperlaktasyon) nasıl anlaşılır? Sütün çok gelmesi durumunda ne yapılır?

Bebeklere Zeytinyağı Ne Zaman ve Nasıl Verilir?

Bebeklere zeytinyağı 6. aydan sonra verilebilir. Ancak direkt bebeklere zeytinyağı içirmek yanlış bir davranıştır. Bunun yerine kabızlığı önlemek için bebeğin yemeklerine zeytinyağı eklenmelidir.

Bebeğinizin Beslenmesine Avokadoyu Dahil Etmeniz İçin 8 Sebep!

Bebeklere avokadonun ne zaman verilebileceği, çoğu annenin merak ettiği konulardan biridir. Peki, bebeklere avokado nasıl ve ne zaman yedirilir?