Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bebeğim Kakasını Yaparken Ağlıyor, Neden Olabilir?

Bebeğim kakasını yaparken ağlıyor diyorsanız yalnız değilsiniz. Kabızlık, kolik veya anal fissür gibi pek çok faktör bebeklerde kaka yaparken ağlamaya neden olabilmektedir.

Bebekler Uyurken Nasıl Giydirilmeli? (Farklı Sıcaklıklara Göre)

Bebekler yazın uyurken nasıl giydirilmeli? Kışın bebekler gece nasıl giydirilmeli? Konuyla ilgili tüm merak ettiklerinizi bu yazımızda derledik. İşte, oda sıcaklığına göre giysi ipuçları…

Bebeklere Ispanak Ne Zaman Verilir?

Bebeklere ıspanak 9. aydan itibaren verilebilir. Bazı uzmanlar daha erken başlanabileceğini söylese de nitrat içeriğinden dolayı çoğu uzman 8 veya 9. ayın beklenmesi gerektiğini belirtiyor.

Bebeklerde Aşı Sonrasında Hangi Yan Etkiler Görülür?

Bebeklerde aşı sonrası görülebilecek yan etkiler nadir olsa da kızamık, kabakulak, karma kızamıkçık aşılarının yan etkilerinin 1-2 gün süreceği belirtilir.

Bebeklere Peynir Ne Zaman Verilir?

Bebeklere peynir 7. aydan itibaren verilebilir. İlk aşamada bebeklere kaşar peyniri, labne veya süzme peynir yedirilebilir. Bebeğe yedirilecek peynirin mutlaka pastörize olması gerekir.

Bebekler Neden Peynir Kesiği Gibi Kusar?

Bebeklerde peynir gibi kusmak çok sık rastlanılan bir durumdur. Bebeklerin süt kesiği veya çökelek gibi kusmalarının nedeni ise emdikleri sütün mide asidi ile karışmasıdır ve genellikle tehlikeli bir durum değildir.

Bebeklerde Mongol Lekesi Neden Olur? Mongol Lekesi Tehlikeli mi?

Moğol lekesi veya dermal melanositoz olarak da bilinen mongol lekesi, bir tür zararsız doğum lekesidir. Mavimsi ya da mavi gri renge sahip olan mongol lekelerinin zamanla geçmesi beklenir.

Oyuncaklar Nasıl Temizlenir? (Plastik, Ahşap, Pelüş, Pilli)

Oyuncak temizliği, bebeklerin sağlığı için çok önemlidir. Bu yazımızda oyuncak temizliği ile ilgili tüm detayları ele aldık. İşte pilli, ahşap, plastik, elektronik ve pelüş oyuncak temizliği..

Bebeklerde Boğulma Belirtileri ve İlk Yardım Teknikleri

Bebeklerde boğulma belirtileri ve bebeğin yabancı cisim yutulması ve ilk yardım uygulaması Bebeğin yabancı cisim yuttuğu nasıl anlaşılır?

Gebelerin Yedikleri Yiyecekler Doğum Lekesinin Oluşma Nedeni mi?

Doğum lekesi oluşma nedenleri kesin olarak bilinmemektedir. Yüzeysel damar yapılanması anlamına gelebildiği gibi halk arasında çeşitli nedenlere bağlanır.

Bakıcı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bakıcı seçerken dikkat edilmesi gerekenler neler? Bakıcıya sorulması gerekenler sorular nedir? Bakıcıda olması gereken özellikler ne olmalı?

Bebeklerde Ağız Yarası (Aft) Nasıl Geçer?

Ağız yarası olarak bilinen aft, bebekleri etkileyerek beslenme engel olabilir. Peki, ebeklerde ağız yarası neden olur, nasıl geçer?