Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bebekler Ne Zaman Dönmeye Başlar?

Bebeklerin gelişimini gösteren önemli parametrelerden biri dönmeye başlamalarıdır. Peki, bebekler kaç aylıkken döner? 4 aylık bebek dönmüyorsa ne yapılmalıdır?

Bebeklerde Ağız Kokusu Neden Olur?

Bebeklerde ağız kokusu birçok nedene bağlı oluşabilir. Kansızlık, steril olmayan emzik ve mide hastalıkları, bebeklerde ağız kokusuna sebep olabilmektedir.

Kefir Bebek Beslenmesine Ne Zaman Dahil Edilebilir?

Bebeklere 6. aydan itibaren kefir verilebilir. 6 - 7 aylık bebekler günde 1 - 2 yemek kaşığı kefir içebilir. 1 yaşından sonra 1 çay bardağı kefir verilebilir. Bebeklere hazır kefir de içirilebilir ancak ev yapımı kefir daha sağlıklı olacaktır.

Balık Yağı Bebeklere Ne Zaman Verilir?

Hazırladığımız makalede, bebekler için balık yağının faydaları, ne zaman verilmesi gerektiği ve balık yağı şurubu ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Bebekler Kaçıncı Ayda Yoğurt Yemeye Başlayabilir?

Bebeği ek gıdaya başlayan çoğu anne, bebeğine yoğurdu ne zaman yedirebileceğini merak ediyor. Peki, bebeklere yoğurt ne zaman ve hangi saatlerde verilmeli?

Bebeklere Yumurta Ne Zaman ve Nasıl Verilmeli?

Çoğu anne, bebeklere yumurtanın ne zaman ve nasıl verilebileceğini merak eder. Peki, bebeklere yumurta kaç dakika haşlanmalı? Bebekler az pişmiş yumurta yiyebilir mi?

Bebeğim Sürekli Emmek İstiyor, Neden Olabilir?

Bebeğim sürekli emmek istiyor neden olabilir sorusunun yanıtını birçok anne merak eder. Bebeklerin devamlı emmek istemesinin nedeni fiziksel açlık, reflü, gaz veya kolik olabilmektedir.

Bebekler Kaçıncı Ayda Pekmez Tüketimine Başlayabilir?

Bebeklere pekmez 6. aydan sonra verilebilir. Başlangıçta 1 tatlı kaşığı yedirilmesi yeterlidir. İlerleyen aylarda bebeklere 2 - 3 tatlı kaşığı dut, keçiboynuzu veya üzüm pekmezi yedirilebilir.

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı

Bebeğimin Çabuk Yürümesi İçin Yürüteç Kullanmalı mıyım?

Bebeklerde yürüteç kullanımı ne zaman kaçıncı ayda başlar? Örümcek kullanmanın bebek için faydası yanında zararı vardır. Peki, bebekler yürüteç kullanmalımı

Bebeklerde İki Yaş Sendromu İle Başa Çıkmanın Yolları

Bebeklerde iki yaş sendromu bebeklik döneminin bitmesi olarak değerlendirilir. Öfke ve ağlama krizinin yaşandığı 2 yaş sendromuyla nasıl başa çıkılır?

Bebeklerde Doğum Travmasının Nedenleri ve Türleri