Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Orta Kulak Enfeksiyonu Nasıl Anlaşılır?

Orta kulak iltihabı bebeklerde sık görülür. Bu nedenle anneler orta kulak iltihabı nasıl geçer, belirtileri ve tedavisi nedir, ne zaman geçer gibi sorulara yanıt arar.

Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde gaz sancısı belirtileri ilk kez ebeveyn olanlar için anlaşılmazdır. Yenidoğan bebeklerde gaz nasıl giderilir, gaza ne iyi gelir?

Bebekler Kaçıncı Ay Balık Yemeye Başlayabilir?

Bebeklerde Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde sivrisinek ısırığı yaz aylarının gelmesiyle birlikte artış gösterdi. Peki, bebeklerde sivrisinek ısırığı nasıl geçer, ne iyi gelir? Detaylar yazımızda!

Bebeklerin Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler!

Bebeklere kilo aldıran yiyecekler neredeyse her annenin araştırma konusudur. Biz de sizler için bebeklere kilo aldıran tarifler ve besinleri paylaştık.

Bebeklerin Göz Temizliği Nasıl Yapılır?

Yenidoğan bebeklerde göz temizliği ayrı bir özen gerektirir. Zira sık sık çapaklanmalar meydana gelebilir. Peki, bebeklerde çapak temizliği nasıl yapılır?

Yenidoğan Bebekler Nasıl Yatırılmalı?

Yenidoğan bebekler için en ideal yatış pozisyonu yan yatmadır. Sırt üstü veya yüz üstü yatış boğulma riskini artırdığından önerilmez. Bu yazımızda yenidoğan bebek yatış pozisyonları ile ilgili merak edilenleri derledik.

Bebeklerin Üşüdüğü Nasıl Anlaşılır?

Bebeğin üşüyüp üşümediğini anlamanın en hızlı yolu ense veya göğsünü kontrol etmektir. Ense veya göğüs bölgesi soğuksa, bebek üşüyor olabilir. Ayrıca bebeklerde yüz soğukluğu da üşüme belirtisi olarak değerlendirilebilir.

2 Yaş Grubu İçin Eğitici ve Eğlenceli 12 Oyun Önerisi!

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, bebeğinizle evde oynayabileceğiniz 2 yaş oyunları ve etkinliklerine yer verdik. İşte eğitici 2 yaş oyunları...

1 Yaş Grubu İçin Eğitici ve Eğlenceli 7 Oyun

1 yaş oyunları ve oyuncak seçimleri ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler bu yazımızda! İşte, 1 yaşındaki bebekler için zeka geliştiren oyun ve oyuncaklar!

Bebeklerde Kepçe Kulak Nasıl Tedavi Edilir?

Bebeklerde kepçe kulak, bir çeşit kulaklardaki şekil bozukluğudur. Kepçe kulak bandı veya otoplasti ameliyatı gibi tedavi seçenekleri mevcuttur.

Persentil Tablosu ile Bebeğinizin Gelişimini Takip Edin!

Büyüme eğrisi olarak da bilinen persentil tablosu, bir bebeğin yıllar içinde sahip olması gereken fiziksel değerleri içerir. Bu yazımızda kız ve erkek bebekler için persentil hesaplama tablosu hazırladık.