Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bebekler Kaçıncı Ayda Pekmez Tüketimine Başlayabilir?

Bebeklere pekmez 6. aydan sonra verilebilir. Başlangıçta 1 tatlı kaşığı yedirilmesi yeterlidir. İlerleyen aylarda bebeklere 2 - 3 tatlı kaşığı dut, keçiboynuzu veya üzüm pekmezi yedirilebilir.

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı

Bebeğimin Çabuk Yürümesi İçin Yürüteç Kullanmalı mıyım?

Bebeklerde yürüteç kullanımı ne zaman kaçıncı ayda başlar? Örümcek kullanmanın bebek için faydası yanında zararı vardır. Peki, bebekler yürüteç kullanmalımı

Bebeklerde İki Yaş Sendromu İle Başa Çıkmanın Yolları

Bebeklerde iki yaş sendromu bebeklik döneminin bitmesi olarak değerlendirilir. Öfke ve ağlama krizinin yaşandığı 2 yaş sendromuyla nasıl başa çıkılır?

Bebeklerde Doğum Travmasının Nedenleri ve Türleri

Bebekler Neden Kabız Olurlar?

Bebeklerde Kabızlık ve Yenidoğan bebekte kabızlık nedenleri ile yenidoğan bebekler neden kabız olurlar sorularına uzmanlardan açıklamalar.

Zamanla Yarışıyorlar: SMA Hastalığı Nedir?

SMA; kas güçsüzlüğü ve kas kaybına neden olan genetik geçişli bir hastalıktır. Peki, SMA hastalığının belirtileri ve tedavisi nedir? SMA ilacını SGK karşılıyor mu?

Yenidoğan Bebekler İçin Biberon Seçimi & Biberon Temizliği

Yenidoğan Biberon Seçimi ve Bakımı nasıl olmalı, biberon deliği nasıl olmalı, nelere dikkat etmeli? Biberon emziği delik sayısı ve numarası kaç olmalı?

Bebeğiniz Sizi Ne Zaman Duymaya Başlar?

Yenidoğan bebeklerde duyma başlama zamanı gebelik dönenimde gerçekleşir. Bebeğin doğumundan itibaren ay ay artarak gelişir ve yaşına gelmeden tamamlanır.

Bebeklerde Otizm Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde otizm belirtileri nelerdir? Ne zaman başlar? Kaç yaşında anlaşılır? Yenidoğan bebekte nasıl belirtiler ortaya çıkar? İşte detaylar...

Yenidoğan Bebeklere Su Verilir mi?

Yenidoğan bebeklere su verilir mi? Mama yiyen bebeğe verilen su miktarı ne kadar olmalı? 2,3 ,6 aylık bebeklerin su içmeye başlama zamanı ve uzman tavsiyesi

Ek Gıdaya Başlarken Tercih Edilebilecek En İyi 10 Gıda!