Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bıngıldak Nedir, Ne Zaman Kapanmaya Başlar?

Bıngıldak Nedir? Görevi ve kapanmaya başlama zamanı merak edilir. Bıngıldağın geç kapanması ve zarar görmesi neyi ifade eder?

Persentil Tablosu ile Bebeğinizin Gelişimini Takip Edin!

Büyüme eğrisi olarak da bilinen persentil tablosu, bir bebeğin yıllar içinde sahip olması gereken fiziksel değerleri içerir. Bu yazımızda kız ve erkek bebekler için persentil hesaplama tablosu hazırladık.

Bebekler İçin Pırasa Yemeği Tarifi (7 Ay ve Üzeri)

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda, bebekler için pırasa yemeği tarifi verdik. İşte, bebeklere pırasa yemeği tarifi...

Bebeklerde Sakral Gamze Neden Olur? Tehlikeli midir?

Yenidoğan bebeklerde sakral gamze kalça kıvrımının hemen üzerindeki çukurluktur. Genellikle tehlikeli değildir ancak akıntı, kıl veya renk değişikliği eşlik ediyorsa muayene olmak gerekir.

Bebekler İçin Erişteli Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, bebekler için erişteli yeşil mercimek çorbası tarifi verdik. İşte, bebeklere özel erişteli yeşil mercimek çorbası yapılışı...

Yenidoğanlarda Kalsiyum Eksikliği Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Yenidoğan bebeklerde kalsiyum eksikliği karşılaşılan bir sorundur. Bu yazıda, yenidoğanlarda kalsiyum düşüklüğü nedenleri, belirtileri ve tedavisini derledik.

İrmikli Bebek Çorbası Tarifi: Bebeklere Kilo Aldıran İrmik Çorbası

İrmikli bebek çorbası, bebeği ek gıdaya başlayan pek çok ebeveynin merak ettiği tariflerin başında geliyor. Bu yazıda bebekler için irmik çorbası tarifi verdik.

Kıymalı Bebek Çorbası Tarifi (9 Ay ve Üzeri)

Kıymalı bebek çorbası, bebeklerin kırmızı et tüketimi için harika bir alternatiftir. Bu yazımızda bebekler için kıymalı çorba tarifi verdik. Afiyet olsun!

Hurmalı Bebek Pankeki: Bebekler İçin Hurmalı Pankek Tarifi

Hurmalı bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen ebeveynlerin denemek istediği bir tarif. Bu yazıda bebekler için hurmalı pankek tarifi verdik. Şimdiden afiyet olsun!

Bebek Sütlacı: Bebekler İçin Sütlaç Tarifi (6 Ay ve Üzeri)

Bebek sütlacı, bebeği ek gıdaya geçen çoğu annenin denemek istediği bir tarif. Biz de bu yazımızda bebekler için sütlaç tarifi verdik.

Bebekler İçin Balık Çorbası Tarifi (9 Ay ve Üzeri)

Bebeklere balık çorbası 8. - 9 . ay civarı içirilebilir. Bu yazımızda bebekler için balık çorbası tarifi verdik. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun!

Bebeğin İri Olması Halinde Normal Doğum Yapılabilir mi?

İri bebek belirtileri nelerdir sorusu, annelerin merak ettiği konuların başında gelir. İri bebek belirtileri hamileliğin 6. ayından sonra anlaşılır.