Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Kız Kardeşlerin Arkadaş Olmaları İçin 7 Eğlenceli Sebep

Kız kardeşlerin varlığı kardeşini sakinleştirecek ve eğlendirecek yapıya sahiptir. İşte size kız kardeşlerin varlığının güzelliğine dair 7 eğlenceli neden.

Bebekler ve Onların Büyük Köpek Dostları

Uzmanlar, bebekleri ve çocukları köpeklerle beraber yetiştirmenin faydalarının oldukça fazla olduğunu belirtirken, bebeklerde önemli değerlerde oluşuyor.

İlk Güven: Bebek ve Annenin Ten Teması Neden Önemlidir?

Anne ve bebek arasındaki ten tene temas özellikle yenidoğan bebekler için çok önemlidir. Zira yenidoğanlar, sevgiyi ancak bu şekilde anlamlandırabiliyor ve hissedebiliyor.

Bebeğim Yemek Yemeyi Öğreniyor

Bebeğim kendi kendine yemek yemeyi öğreniyor. Bebekler yemek yemeğe nasıl alıştırılır? Çocuğu ek gıdaya alıştırırken yemek yemesi için onu cesaretlendirin.

BLW Yöntemi ile Ek Gıdaya Geçiş

BLW Nedir? Türkiye'de Bebek Liderliğinde Beslenme Yöntemi, bebek önderliğine ek gıdaya geçiş, blw başlangıç, blw 6 ay nasıl başlanır, nasıl ve uygulanır?

Anne Sütü İle Bebeğinizin Sağlığını Koruyun

Emzirerek bebeğinizin sağlığını koruyun. Araştırmalara göre 3 aydan daha az emzirilmiş kişilerin kronik sağlık sorunları çekme olasılığı daha yüksektir.

Bebeğinizi Gripten Bunları Uygulayarak Koruyun!

Bebekleri gripten korumanın en iyi yolları arasında yenidoğan bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirmek gelir. Bebeği hastalıktan korumada anne sütü önemlidir.

2 Yaşındaki Çocukların Disiplini

2 yaş sendromundaki çocuğu disiplin konusunda eğitmek zordur. Kurallar koymak ve sınırlar çizmek sorunları daha ortaya çıkmadan engeller.

SMA Hastası Zeynep Fatma'ya Devletten 3 Milyar Liralık Destek

2 Bitti 3 Başladı! 3 Yaş Sendromu ile Nasıl Başa Çıkılır?

Down Sendromu Nedir?

Down Sendromu 21. kromozomun 3 parçadan oluşmasından kaynaklanan kromozom bozukluğunun bebekte çeşitli rahatsızlıkların ortaya çıkması durumudur.

Ani Bebek Ölümü Sendromunu Önleyebilirsiniz