Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Bebekler İçin En İyi 18 Ateş Ölçer!

En iyi ateş ölçer hangisi, termometre temassız mı, kulaktan mı alından mı olmalı? Hem yetişkinler hem de bebekler için kaliteli ateş ölçerleri sıraladık!

Emzirirken Meme Ucunuz Acıyorsa Bu Yöntemleri Deneyin

Anne Sütünün Yasak Olduğu Metabolik Bir Hastalık: Galaktozemi Nedir?

Galaktozemi hastası bebekler emzirilebilir mi? İşte, bebeklerde galaktozeminin nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında merak edilenler...

Bebekler Ne Zaman Gülmeye Başlar?

Bebekler ne zaman gülmeye başlar, bebekleri güldüren şeyler neler? İşte, bebeklerde ay ay gülme gelişimi ve bebekleri güldürmek için aktivite önerileri...

Yenidoğan Bebeklerde Genital Bölge Bakımı

Bebeğin cildinde pişik meydana gelmemesi için bezinin 3-4 saatte bir değiştirilmesi ve genital bölge bakımı iyi yapılması gerekmektedir.

Yeni Doğan Bebekler Ne Zaman Otururlar?

Bebekler ne zaman oturur sorusu merak edilirlerken, uzmanlar bebeklerin destekli ve kendi kendilerine oturmaları ile ilgili bilgiler verdiler.

Kız Bebeklerde Genitâl Yapışıklık: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Labial füzyon olarak da bilinen vajinal yapışıklık, bebeklerin yaklaşık %3'ünü etkileyen bir durumdur. Peki, bebeklerde vajina yapışıklığı nasıl geçer?

Devlet Hangi Aşıları Karşılamıyor?

Çoğu anne, aşı takvimi dışındaki özel aşı listesi ve fiyatlarını merak ediyor. Peki, devletin karşılamadığı aşılar neler, hangi aşılar ücretli yapılıyor?

Bebeğinizin Kafası Çok mu Sık Terliyor?

Bebeklerde terleme ile sık karşılaşılır. Dolayısıyla çoğu anne ‘Bebeklerde kafa terlemesi’ ve ’Emerken terleme neden olur' gibi sorulara yanıt arar.

Bebeklerde Baş Çevresi Ölçümü Nasıl Yapılır?

Bebeklerde baş çevresi ölçümü nereden yapılır? Bebeklerde baş çevresi kaç cm olmalı? Baş çevresi ölçümü ile ilgili merak edilen her şey makalemizde!

Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde gaz sancısı belirtileri ilk kez ebeveyn olanlar için anlaşılmazdır. Yenidoğan bebeklerde gaz nasıl giderilir, gaza ne iyi gelir?