Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

1 Yaşındaki Bebekler İçin Örnek Beslenme Tablosu!

1 yaş (12 aylık) bebek beslenmesine dair tüm merak ettikleriniz burada! Örnek menü, beslenme tablosu, yemek tarifleri ve beslenme sıklığı!

En Önemli Öğün: 6 Aylık Bebekler İçin Birbirinden Lezzetli Kahvaltı Tarifleri

6 aylık bebekler için kahvaltı en önemli öğünlerden biridir. Peki, 6 aylık bebekler kahvaltıda ne yer? 6 aylık bebekler için kahvaltı tarifleri ve örnek kahvaltı menüsünü sizler için hazırladık, şimdiden afiyet olsun!

Bebekler Uykuda Neden Sıçrar ve İrkilir?

Bebeklerin uykuda sıçraması, irkilmesi veya iç çekmesi, ilk 1 sene gayet normaldir. Nedeni ise genellikle moro refleksidir. Ayrıca açlık ve uykusuzluk da bebeklerde irkilmeye neden olabilmektedir.

Bebekler Neden Peynir Kesiği Gibi Kusar?

Bebeklerde peynir gibi kusmak çok sık rastlanılan bir durumdur. Bebeklerin süt kesiği veya çökelek gibi kusmalarının nedeni ise emdikleri sütün mide asidi ile karışmasıdır ve genellikle tehlikeli bir durum değildir.

Konak: Neden Olur, Nasıl Temizlenir?

Bebeğin saç derisinde pullanma veya kabuklanma olarak da bilinen konak neden olur, nasıl temizlenir? Konak hastalığı ile ilgili her şey makalemizde!

5. Hastalık Nedir?

5. hastalık, parvovirüs B19’un enfekte ettiği kişilerde gelişen döküntülü bir hastalıktır. Halk arasında tokatlanmış yanak sendromu olarak bilinir. Beşinci hastalığın belirtileri arasında kızarık yanaklar ve hafif ateş bulunur.

Her Yaştan İnsanı Etkileyebilir: Bebeklerde Gece Terörü Nasıl Önlenir?

Gece terörü, 1 – 7 yaş arası bebek ve çocuklarda görülen bir uyku bozukluğudur. Parasomnia ve uyku terörü olarak da bilinir. Bu yazımızda, bebeklerde gece terörü belirtileri ve tedavisi ile ilgili merak edilenleri bulabilirsiniz.

En Çok Bebekleri Etkiliyor: Altıncı Hastalık Nedir?

Altıncı hastalık, daha çok bebekleri etkileyen bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. 6. hastalık belirtileri arasında yüksek ateş ve deri döküntüsü yer alırken, 6. hastalık tedavisi semptomları hafifletmeye yöneliktir.

İnek Sütü Alerjisi Nasıl Anlaşılır?

Sizler için hazırladığımız bu makalede, bebeklerde süt alerjisi belirtileri, inek sütü alerjisinde anne beslenmesi ve ne zaman geçebileceğini bulabilirsiniz.

Bebekler Ne Zaman Yastık Kullanabilir?

Bebeklerde yastık kullanımı, ebeveynlerin aklını kurcalayan bir konu. Peki, 1 yaşındaki bebekler veya yenidoğanlar yastık kullanabilir mi?

Bebeklerde Bıngıldak Çökmesi Neden Olur?

Bebeklerde bıngıldak çökmesi neden olur? Bebek beyninin gelişmesinde önemli bir yere sahip olan bıngıldağın çökmesi durumunda annelerin yapması gerekenler.

Gün Batımı Sendromu'nun (Hidrosefali) Belirtileri

Bebeklerde gün batımı sendromu ya da batan güneşin hastalığı, hidrosefali belirtisinin daha çok yenidoğan bebeklerde görüldüğü belirtilir.