Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Sezaryen Doğumdan Sonra Normal Doğum
Sezaryen sonrası normal doğum her zaman uygulanabilen bir yöntem değildir. Bazı koşulların sağlanması ile sezaryen ardından normal doğum yapılabilir.
Bebek Sahibi Olmanın Masrafı Ortalama Ne Kadar?
Doğum Şekline Ne Zaman Karar Verilir?
Doğum şekli hamileliğin kaçıncı haftasında ve ne zaman belli olur? Hangi durumlarda normali hangi durumlarda sezaryenle doğum olur?
Açılma Başladıktan Ne Kadar Sonra Doğum Gerçekleşir?
Müdahaleli Doğumda Anne ve Bebeğe Uygulanan Adımlar
Müdahaleli doğum nedir? Müdahaleli doğumda hangi adımlar uygulanır? Müdahaleli doğumlarda hangi aletler kullanır? Müdahaleli doğumlarda forseps vakum işlemi
Yeni Trend: Lotus Doğum
Lotus doğum yöntemi nedir? Lotus doğumun faydaları nelerdir? Lotus doğumun aşamaları nedir? Türkiye'de lotus doğum yapılıyor mu? Lotus doğum yapanlar
Ağız Sütünün Her Damlası Altın Değerinde
Ağız sütünün her bir damlası altın değerinde sayılıyor diyen Prof. Dr. Rahmi Örs, pek çok faydası olan kolostrumun doğumdan sonra ilk 30 dk da verin diyor.
Kremlerde Paraben Tehlikesi
En kısa tanımıyla ürünlerin raf ömrünü uzatan koruyucu bir madde olan parapen, sağlık açısından son derece zararlıdır.
Doğumdan Sonra Korse Kullanmak Sakıncalı mı?
Sezaryen ya da normal doğumdan sonra korse kullanmak sakıncalı mı? Korse ne zaman kullanılmalı, sakıncası veya faydası varmı, karın yağlarını eritirmi?
Doulalık Nedir ve Ne Yapar?
Doula size doğum öncesi, doğum anı ve sonrasında duygusal ve bilgilendirici eğitime sahip kişidir.
Yeni Annelere Tüyolar
Fiziksel değişimin dışında anne olmak psikolojinizi tamamen değiştirir. Bu büyük sorumluluk sizi daha kaygılı hale getirebilir.
Doğumda İşinize Yaracak Nefes Alma Teknikleri
Doğumda nefes alma teknikleri ile doğumu kolaylaştırabilirsiniz! Hamilelikte nefes egzersizleri uygulamaya başlayıp kendinizi geliştirebilirsiniz.
Kayıt Ol