Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Sezaryen Doğum Sonrası Kanama Neden Olur ve Ne Kadar Sürer?

Sezaryen sonrası kanama, doğumdan sonra neredeyse tüm kadınlarda görülür. Sezaryen doğum sonrası vajinal kanama ilk hafta yoğun olsa da zamanla azalır ve ortalama 6. hafta sona erer.

Lohusalık Depresyonunun Ne Kadar Farkındayız? Anketimize Katılmak İçin Tıklayın

Emziren Anneler İçin 9 Adımda Beslenme Önerileri

Emziren annelere beslenme önerileri ile emziren annelerin neler yemesi ya da yememesi gerekir. Gaz yapmayı önleyen ve süt artıran yiyecekler.

Anne Karnındaki Bebeğin Kakasını Yutması (Mekonyum Aspirasyonu)

Halk arasında ‘bebeğin anne karnında kakasını yemesi veya bebeğin anne karnında kakasını yapması’ olarak bilinen mekonyum aspirasyonu, aslında gebelik boyunca bebeğin bağırsaklarında biriken sıvının, bebeğin soluk borusuna veya akciğerine kaçmasıdır.

Kegel Egzersizleri ile Doğumdan Sonra Vajinanızın Toparlanma Sürecine Destek Olun

Doğumdan sonra kegel egzersizi nasıl uygulanır? Gebelikte kegel egzersizleri ve faydaları neler? Pelvik kasları nasıl çalıştırılır? Pelvik kas nasıl bulu

Doğum Stresini Yenmek İçin 15 Uzman Önerisi

Rahat bir doğum için doğum öncesinde yapılması tavsiye edilen uzman önerileri, doğum korkusunu ve heyecanını yenmek için anne adaylarına fayda sağlıyor.

Yeni Trend: Lotus Doğum

Lotus doğum yöntemi nedir? Lotus doğumun faydaları nelerdir? Lotus doğumun aşamaları nedir? Türkiye'de lotus doğum yapılıyor mu? Lotus doğum yapanlar

Doğum Öncesinde Size Güç Verebilecek 10 Yiyecek

Doğum öncesinde size güç verebilecek 10 yiyecek gebelik döneminizde tüketebileceğiniz sağlıklı ve lezzetli 10 yiyeceği derledik.

Lohusalık Depresyonunun En Sık Karşılaşılan Belirtileri

Lohusalık Depresyonu Belirtileri ya da Annelik Hüznü Nedenleri. Doğum sonrasında sıkça rastlanan bebek hüznü hangi belirtiyi gösteriyor?

Lohusalık Döneminde Beslenme Nasıl Olmalı?

Doğum sonrası düzenli ve doğru bir beslenme; annenin kilo kontrolünü sağlarken bebek için de fazla ve kaliteli süt üretimine yardımcı olur.

Evde Planlı Doğum Nasıl Yapılır?

Evde doğum yapmak sakıncalı mı? Türkiye'de evde doğum yapmak yasak mı? Evde doğum nasıl yapılır? Evde doğum için gerekli malzemeler neler?

Doktorlar Doğumun Arkasındaki Bilimi Şimdi Anlıyorlar

İngiltere’de yapılan yeni araştırmalar, bir kadının vücudunun bu inanılmaz başarıyı nasıl yapabildiğine dair açıklamalar getirebilmemize yardımcı oluyor.