Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Sezaryen Doğumda Sonda Takılır mı?

Sezaryen doğumların çoğunda sonda takılır. Doğumda sonda takılmasının nedeni ise mesanenin hasar görmesini önlemek ve ameliyat yerini daha iyi görebilmektir.

Yenidoğan Kimlik Çıkarma Başvurusu, Ücreti ve Gerekli Evraklar 2023

Bu yazıda, 2023 yenidoğan bebek kimlik başvurusu, ücreti ve gerekli evraklar ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler derledik. İşte, yenidoğan bebekler için kimlik başvurusu ve çıkarma süreci…

Doğumu Başlatmaya Yardımcı Olabilecek 5 Doğal Yöntem!

Doğumu başlatmak için kadınlar arasında popüler olan birçok yöntem mevcut. Bu yazımızda, doğumu tetikleyen şeylerden bahsettik. Okumak için hemen tıklayın!

Lohusalığın Geçici Bir Dönem Olduğunu Unutmayın

Bebeğinizi kucağınız aldıktan sonraki duygu değişimleri normaldir. Vücudunuzda ve ruhunuzdaki değişimleri kabul edin.

İster Uçakla, İster Otobüsle: Bebeğinizle Çıkacağınız Seyahati Sorunsuz Geçirmenizi Sağlayacak 7 İpucu!

Bebek Bakımında Sizi Bilgilendirirken Eğlendirecek 29 Görsel

Bebek bakımı son derece önemli bir konudur. Bu önerilerle siz de bebek bakımı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. -gebe.com

Egzersizler Sezaryene Olan İhtiyacı Düşürüyor

Doğum öncesi ve gebelik süresince spor yapmanın faydaları saymakla bitmiyor, sezaryen doğum oranını da düşürüyor.

Sezaryen Doğum

Sezaryen doğum bebekte veya anne adayında normal doğumun yapılmasına engel olan durumların oluşması sonrasında kullanılan bir yöntemdir.

Doğum Sonrası Egzersiz

Gebelikte yaptığınız egzersizler hem annenin kilo alımını kontrol altına alacak hem de annenin doğumdan sonra kilo vermesini kolaylaştıracaktır.

Zorlayarak ve Zorlanarak Doğum Olmaz

Doğumda sezaryen oranlarını düşürmek bir amaç olmalıdır. Çünkü tek amaç bu olduğunda gerek aileler gerekse doktorlar için bedeli çok daha ağır olabilir.

Nefes Egzersizleri İle Mükemmel Bir Hamileliğe Hazır Olun

Nefes egzersizleri yapmak her gebe için olmazsa olmazdır. Düzenli nefes egzersizi daha güçlü bir karın kasına ve nefese sahip olmayı sağlar.

Lohusalıkta Bu Durumlarla Karşılaşmanız Kırmızı Alarm Demek!

Bu makalemizde; ne zaman doktora başvurmanız gerektiğini öğrenebilmeniz adına, lohusalık sürecinde yaşanabilecek normal durumlar ile doktora başvurulması gereken ciddi durumları ele aldık.