Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Ağrısız Doğum (Epidural) Yöntemi Nasıl Uygulanıyor?

Normal Doğuma Perine Masajı ile Hazırlanın!

Perine masajı ile daha rahat bir normal doğum mümkün! Perine masajı nedir? Perine masajının faydaları nelerdir? Perine masajı nasıl yapılır?

Sezaryen Doğumdan Sonra Cinsel İlişkiye Ne Zaman Başlanabilir?

Sezaryen sonrası cinsel ilişkiye ne zaman başlanabilir? Sezaryen doğumdan sonra cinsel ilişkide dikkat edilmesi gerekenler neler? Detaylar makalemizde...

Özel Hastanelerde Doğum Ücretleri (2020)

2020 özel hastane doğum fiyatları (Normal - Sezaryen) ne kadar? İstanbul, Ankara, İzmir doğum paketleri ücretleri ve sgk anlaşmalı özel hastanelerde doğum yapmak ile ilgili detaylar yazımızda...

Spiral Doğumdan Sonra Ne Zaman Takılabilir?

Sezaryen Doğum Kaç Saat Sürer?

Sezaryen doğum ortalama 30 - 45 dakika sürer. Epidural veya spinal sezaryen de en fazla 1 saat sürmektedir. Komplikasyonlar ve ek müdahaleler süreci uzatabilmektedir.

Ciğer Geliştirici İğneler Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Halk arasında ciğer geliştirici iğne olarak bilinen kortikosteroidler, erken doğum riski olan hamilelere 24. - 34. haftalar arasında yapılır. Peki, akciğer geliştirici iğneler nasıl uygulanır?

Doğumdan Sonra Vajinanın Toparlanma Süreci

Doğumdan sonra vajinanın toparlanması ne kadar sürüyor? Doğum sonrası vajinanın sıkılaşması için ne yapılır? Sezaryen veya normal doğumda vajina genişler mi

Yıllar Geçse de Değişmeyecek Olan Lohusa Ziyaretlerinin 10 Altın Kuralı

Lohusa ziyareti nasıl olmalı? Lohusa ziyaretinde dikkat edilmesi gerekenler neler? Lohusa ziyaretinde ne götürülür? Yenidoğan bebek ziyareti nasıl olur?

Her Annenin Aklındaki Soru: Yenidoğan Bebeğimi Ne Sıklıkla Emzirmeliyim?

Yenidoğan emzirme süresi ne kadar olmalı? Bebeklerde emzirme sıklığı ne kadar olmalı? Bebekler kaç saat arayla emzirilmeli? Emzirme süresi ne kadar olmalı?

Taze Annelere İlk Günlerde Yardımcı Olacak 10 Önemli Bilgi

Yeni annelere pratik bilgiler! Yenidoğan bebek bakımı nasıl olur, yenidoğan bebek için dikkat edilmesi gerekenler neler? İlk kez anne olanlar için 10 bilgi!

Bebek Doğum Kanalına Ne Zaman Girer?

Bebek Doğum kanalına ne zaman girer ve kaçıncı haftada yerleşir? Kanala girdikten kaç gün sonra doğum olur?