Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Normal Doğum Sonrası Cinsel İlişkiye Ne Zaman Başlanabilir?

Sezaryen Doğumda Sonda Takılır mı?

Sezaryen doğumların çoğunda sonda takılır. Doğumda sonda takılmasının nedeni ise mesanenin hasar görmesini önlemek ve ameliyat yerini daha iyi görebilmektir.

Doğum Şekilleri ile İlgili Tüm Merak Ettikleriniz!

Normal doğum, sezeryan doğum, Epidural Anestezi, Suda Doğum, başlıca doğum yöntemleri. Hangi yöntemi seçmeli ? Doğum şekilleri neler?

Doğum Sonrası Depresyonunun 10 Belirtisi

Doğum sonrası depresyon belirtileri dikkat edilmesi gereken önemli konular arasında yer alıyor. İşte doğum sonrası depresyonun 10 belirtisi.

Annelik Hüznü mü, Depresyon mu?

Annelik hüznü ve doğum sonrası depresyon nedir? Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi/Uzman Öğr. Yasemin Ünal, doğum sonrası duygusal değişikliklerle baş etme yollarını yazdı!

Doğum Sonrası Egzersizleri

Doğum sonrası egzersizleri gebelikte alınan kiloların verilmesinde etkilidir. Normal ve Sezaryen doğum sonrasında jimnastiğe başlama zamanı doktor belirler.

Kesisiz Normal Doğum Mümkün!

Anne Bebek Yogası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Anne bebek yogası, anne ve bebeğinin birlikte vakit geçirmesine olanak tanıyan ve anne ve bebek arasındaki duygusal bağı artıran bir yoga türü.

Rahim Ağzı Kanserinin 7 Önemli Belirtisi

Bu yazımızda; yılda yaklaşık olarak 500.000 kadını etkileyen rahim ağzı kanserinin belirtileri, nedenleri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Emziren Annelerde Sırt Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emziren annelerde sırt ağrısı sık karşılaşılan bir sorundur. Bebeğin kucağa alınması, yanlış emzirme pozisyonları veya kas problemleri doğum yapan annelerde sırt ağrısına neden olabilir.

Doğum Jeli Nedir, Neden Kullanılır?

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?