Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Ciğer Geliştirici İğneler Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Halk arasında ciğer geliştirici iğne olarak bilinen kortikosteroidler, erken doğum riski olan hamilelere 24. - 34. haftalar arasında yapılır. Peki, akciğer geliştirici iğneler nasıl uygulanır?

Sezaryen Doğum Kaç Saat Sürer?

Sezaryen doğum ortalama 30 - 45 dakika sürer. Epidural veya spinal sezaryen de en fazla 1 saat sürmektedir. Komplikasyonlar ve ek müdahaleler süreci uzatabilmektedir.

Doğum Habercisi: Suyun Gelmesi Nasıl Olur?

Gebelikte sızıntı şeklinde su gelmesi genellikle doğuma işarettir. Peki, hamilelikte suyun gelmesi nasıl anlaşılır? İdrar ile su gelmesi arasındaki fark nedir?

Bebek Doğum Kanalına Ne Zaman Girer?

Bebek Doğum kanalına ne zaman girer ve kaçıncı haftada yerleşir? Kanala girdikten kaç gün sonra doğum olur?

Spiral Doğumdan Sonra Ne Zaman Takılabilir?

Doğum Sonrası Lohusalık Depresyonu

Lohusalık depresyonu çoğu annenin doğumdan sonra yaşadığı bir durumdur. Uzman bir hekimden yardım alınarak tedavisi kısa sürede yapılabilmektedir.

Özel Hastanelerde Doğum Ücretleri (2020)

2020 özel hastane doğum fiyatları (Normal - Sezaryen) ne kadar? İstanbul, Ankara, İzmir doğum paketleri ücretleri ve sgk anlaşmalı özel hastanelerde doğum yapmak ile ilgili detaylar yazımızda...

2019 Yılı İçin Güncel Özel Hastane Doğum Ücretleri

2018-2019 özel hastanelerde doğum ücretleri ile normal ve sezaryen doğum ile İstanbul, Ankara, İzmir doğum paketleri ücretleri, SGK anlaşmalı özel hastanelerde doğum yapmak ne kadar?

Tek Tek Aradık! İşte Özel Hastanelerde Güncel Doğum Ücretleri

2021 özel hastane doğum ücretleri (normal, sezaryen) ne kadar? İstanbul, Ankara ve İzmir'deki özel hastane doğum fiyatlarını sizler için araştırdık. İşte, doğum hastanelerde doğum ücretleri...

Özel Hastane Doğum Ücretleri Ne Kadar?

2017 - 2018 özel hastane doğum fiyatları ile normal ve sezeryan doğum ile istanbul, ankara, izmir doğum paketleri ücretleri, sgk anlaşmalı özel hastanelerde doğum yapmak kaç lira gerekir?

Her Doğumdan Önce Lavman Yapılır mı?

Doğum öncesi lavman uygulaması nedir? Lavman acılı bir işlem midir? Normal doğumlarda lavman nasıl uygulanır? Sezaryen doğum öncesinde lavman yapılır mı?

Doğum Sonrasında İlk Doktor Kontrolü Ne Zaman Yapılır?

Doğum sonrası yapılacak kontroller, normal doğum ve sezaryen sonrası ilk doktor muayenesi doğumdan 1 hafta sonra, 40 muayenesi ise, 6 hafta sonra yapılır.