Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Lohusaları Çileden Çıkaran 15 Yaratıcı Akraba Sorusu

Lohusaları çileden çıkaran akraba soruları hemen her yeni annenin yaşadığı durumlar arasında yer alır. Bitmek bilmeyen soruların ardı arkası hiç kesilmez.

Bebek Sahibi Olmanın Masrafı Ortalama Ne Kadar?

Emziren Annelerde Sırt Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emziren annelerde sırt ağrısı sık karşılaşılan bir sorundur. Bebeğin kucağa alınması, yanlış emzirme pozisyonları veya kas problemleri doğum yapan annelerde sırt ağrısına neden olabilir.

Dünyanın Dört Bir Yanından Ağızları Açık Bırakan 9 Doğum Geleneği

Tüm dünyada günde binlerce bebek dünyaya gözlerini açıyor. Doğum, her ülkede aynı olsa da doğum sonrası uygulanan gelenekler, adetler veya ritüeller kültürden kültüre farklılık gösteriyor.

Anne Sütünü Artırdığı Bilimsel Olarak Kanıtlandı!

Annelerin Sıcacık Kucağının Gücü: Prematüre Bebeklerde Kanguru Bakımı

Prematüre bebeklerde kanguru bakımı ile bebeğin toparlanma süreci hızlanıyor. Annesiyle kurduğu duygusal bağ, yeni dünyasına alışmasını kolaylaştırıyor.

Normal Doğumun Bebek İçin Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı

Normal doğum bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bursa'da ebelere verilen eğitimde normal doğumun bebeğe ve anneye çok faydasının olduğu belirtildi.

Doğumdan Sonraki İlk 2 Haftayı ‘Kafanız Rahat’ Geçirmek İstiyorsanız, Bunları Yapmayın!

Suda Doğum Nedir?

Suda doğumun faydaları ile ilgili bir süredir konuşulan ve her geçen gün daha çok ilgi duyulan bu yeni doğum yöntemini daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Doğum Sonrası Depresyon

Yapılan çalışmalar doğum sonrası dönemin gebelik dönemine kıyasla psikolojik açıdan 3-4 kez daha riskli olduğunu ortaya koymaktadır.

Durun Şimdi Doğuramam! Bebeğini Dünyaya Getirmeden Önceki Son Saatlerini Makyaja Ayıran 11 Annenin Birbirinden Eğlenceli Görüntüleri!

Doğumun Yaklaştığını Gösteren En Önemli Belirti: Nişan Gelmesi