Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Ciğer Geliştirici İğneler Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Halk arasında ciğer geliştirici iğne olarak bilinen kortikosteroidler, erken doğum riski olan hamilelere 24. - 34. haftalar arasında yapılır. Peki, akciğer geliştirici iğneler nasıl uygulanır?

Her Doğumdan Önce Lavman Yapılır mı?

Doğum öncesi lavman uygulaması nedir? Lavman acılı bir işlem midir? Normal doğumlarda lavman nasıl uygulanır? Sezaryen doğum öncesinde lavman yapılır mı?

Özel Hastane Doğum Ücretleri Ne Kadar?

2017 - 2018 özel hastane doğum fiyatları ile normal ve sezeryan doğum ile istanbul, ankara, izmir doğum paketleri ücretleri, sgk anlaşmalı özel hastanelerde doğum yapmak kaç lira gerekir?

Doğum Sonrasında İlk Doktor Kontrolü Ne Zaman Yapılır?

Doğum sonrası yapılacak kontroller, normal doğum ve sezaryen sonrası ilk doktor muayenesi doğumdan 1 hafta sonra, 40 muayenesi ise, 6 hafta sonra yapılır.

10 Soruda Sezaryen Doğum

Sezaryen doğum nedir, nasıl yapılır? Hangi durumlarda yapıldığından, dikişlerin iyileşme süresi ve yara izine kadar sezaryen ameliyatı ile ilgili merak edilen her şey makalemizde!

Sezaryen Dikişi Türleri ve Estetik Dikiş

Avantajları ve Dezavantajları ile Sezaryen Ameliyatı

Doğum Korkusu ile Baş Etmenin 10 Yolu

Doğum korkusu nasıl yenilir? Normal doğum veya sezaryen doğum korkusu ile nasıl baş edilir? İşte uzman önerileri...

Sezaryen Doğum Sonrası Ağrı Ne Kadar Sürer?

Her operasyondan sonra olduğu gibi, sezaryen doğumdan sonra ağrı hissedilmesi oldukça normaldir. Peki, sezaryen doğum sonrası ağrı ne kadar sürer? Sezaryen sonrası ağrıyı azaltmak için neler yapılır? Detaylar makalemizde…

Sezaryen Yara İzinin Daha Hızlı İyileşmesi İçin Bilmeniz Gerekenler

2019 Yılı İçin Güncel Özel Hastane Doğum Ücretleri

2018-2019 özel hastanelerde doğum ücretleri ile normal ve sezaryen doğum ile İstanbul, Ankara, İzmir doğum paketleri ücretleri, SGK anlaşmalı özel hastanelerde doğum yapmak ne kadar?

Sezaryen Sonrası Enfeksiyon Belirtileri