Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Doğumu Kolaylaştırmak İçin Okunacak Dualar ve Sureler

Doğuma manevi olarak hazırlanmak isteyen anneler, kolay doğum için okunacak dualar ve sureleri merak eder. Doğumu kolaylaştırması için Meryem ve İnşirah surelerinin okunması önerilmektedir.

Bebeğin İri Olması Halinde Normal Doğum Yapılabilir mi?

İri bebek belirtileri nelerdir sorusu, annelerin merak ettiği konuların başında gelir. İri bebek belirtileri hamileliğin 6. ayından sonra anlaşılır.

Doğum Son Adet Tarihine Göre mi Yoksa Ultrasona Göre mi Olur?

Normal doğum son adet tarihine göre mi? Ultrasona göre mi olur? Merak edilir. Doğum zamanı neye göre belirlenir? SAT tahmini doğum günü hesaplama.

Taze Annelerin Yeni Yaşamlarına Adapte Olmasını Kolaylaştıracak 10 Tavsiye!

Doğum Sancısını Hafifletecek 8 Öneri

Doğum sancısını hafifletecek adımlar anne adayının doğum öncesinde rahatlamasını ve doğumu pozitif geçirmesine neden olur.

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi 2024

Yenidoğan bebek için alışveriş listesi hazırlamak, doğumdan sonra işleri kolaylaştırmanın harika bir yoludur. Bu yazımızda yenidoğan ihtiyaç listesi hazırladık. Hazırsanız başlayalım!

Doğumdan Önce Anne İçin Alışveriş Listesinde Neler Olmalı?

Doğumdan önce anne için alışveriş listesi ve yeni doğum yapan annenin ihtiyaçları ile ilgili listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Hastane Çantası En Erken Ne Zaman Hazırlanmalı?

Hastane çantası ne zaman hazırlanmalı sorusu gebeler tarafından merak edilir. Peki hastane çantası en erken hamileliğin kaçıncı haftasında hazırlanmalıdır.

Normal Doğum Ne Zaman Gerçekleşir?

Normal doğum ne zaman gerçekleşir? Sorusu ile doğumun gerçekleşme zamanının gebeliğin kaçıncı haftasında başlayacağı anne adayları tarafından merak edilir.

Suyun Erken Gelmesi Hangi Riskleri Beraberinde Getiriyor?

Hamilelikte suyun erken gelmesi tehlikeli mi? Gebelikte su gelmesi nasıl anlaşılır? Hamilelikte su gelmesinin belirtileri nelerdir? Hamilelikte su sızıntısı

Doğumdan Sonra Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

Doğumdan sonra cinsel isteksizlik ne kadar sürer? Doğumdan sonra cinsel isteksizlik neden olur? Detaylar makalemizde…

Doğumdan Sonra Sizi Neler Bekliyor?

Doğumdan sonra fiziksel ve duygusal birçok değişim sizi bekler. Doğumdan sonra karşılaşacağınız fizyolojik durumları bu yazımızda paylaştık.