Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Tahmini Doğum Tarihi Nasıl Hesaplanır?

Doğuma kaç gün kaldı? Bebeğin doğum tarihini hesaplama ve doğuma ne kadar zaman kaldığını öğrenmek isteyenler için tahmini doğum tarihi hesaplama yöntemleri

Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?

Doğum sonrası ziyarete gelen misafirlere ikramlık listesi ile bebek görmeye gelenlere ikram edilecek evde ve hastane odası ikramları listesi.

Doğumdan Sonra İlk Adet Kanaması Ne Zaman Olur?

Doğumdan sonra ilk adet kanaması ne zaman gerçekleşir? Emzirme adet olmayı geciktiriyor mu? Doğumdan sonra ne zaman adet olunur

Doğumun En Önemli Komplikasyonu: Kordon Sarkması Nedir?

Kordon sarkması, doğum sırasında kordonun bebekten önce vajinaya doğru sarkmasıdır. Umbilikal kord prolapsusu olarak da bilinen kordon sarkması doğumun en önemli komplikasyonlarındandır.

Perine Yırtığı: Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Perine yırtığı normal doğumlarda karşılaşılan bir komplikasyondur. Nadiren cinsellik ve şiddetli enfeksiyonlar da perine yırtığına neden olabilir. Perine yırtığının tedavisi, yırtığın şiddetine göre değişiklik gösterir.

Bebeklerde Doğum Travmasının Nedenleri ve Türleri

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Doğum çantası nasıl hazırlanmalı? Hastane çantası için olması gerekenler listesi anne, bebek ve baba için resimli olarak yazımızda yer almaktadır.

Açılma Başladıktan Ne Kadar Sonra Doğum Gerçekleşir?

Normal Doğum Sonrasında İşinize Yarayacak 10 Önemli Bilgi

Normal doğum sonrası dikkat edilmesi gerekenler neler? Normal doğum sonrası dikiş bakımı nasıl olmalı? Normal doğum sonrası nasıl beslenilmeli?

Tüm Detaylarıyla Normal Doğumun Evreleri

Normal doğum, gebeliğinin 40. haftasını doldurmuş olan bir bebeğin rahim dışına plasenta ve zarlarla birlikte atılması olarak ifade edilmektedir.

Tek Tek Aradık! İşte Özel Hastanelerde Güncel Doğum Ücretleri

2021 özel hastane doğum ücretleri (normal, sezaryen) ne kadar? İstanbul, Ankara ve İzmir'deki özel hastane doğum fiyatlarını sizler için araştırdık. İşte, doğum hastanelerde doğum ücretleri...

Sezaryen Doğumdan Sonra Normal Doğum Yapılabilir mi?

Sezaryen doğumdan sonra normal doğum nadiren de olsa uygulanmaktadır. Bunun için anne adayının bazı koşulları sağlaması gerekmektedir.