Emzirme

Bebeğinizin Sağlığı İçin 2 Yaşına Kadar Emzirin

iki yaşına kadar anne sütü ile beslenen bebekler, uzmanlara göre ileride daha sağlıklı bir hayat sürüyor. Hastalıklara yakalanma riski azalıyor.

Emziren Annelerde Sırt Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emziren annelerde sırt ağrısı sık karşılaşılan bir sorundur. Bebeğin kucağa alınması, yanlış emzirme pozisyonları veya kas problemleri doğum yapan annelerde sırt ağrısına neden olabilir.

Bebekler Günde Kaç CC Anne Sütü İçmeli?

Yenidoğan bebekler iki saatte bir 60 ml anne sütü veya formül mama içebilir. İlerleyen aylarda yaşa ve kiloya göre anne sütü ihtiyacı hesaplama nasıl yapılır?

Emzirirken Memede Kaşıntı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emzirirken memede kaşıntı olması hiç de nadir karşılaşılan bir durum değildir. Pamukçuk, egzama veya kuruluk gibi durumlar emziren annelerde göğüs kaşıntısına neden olabilir.

Bebeğinizin Emmeyi Reddetmesine Sebep Olabilecek 10 Durum

Bebeğin memeyi reddetmesinin nedenleri nelerdir? Bebeklerde emmeyi reddetme neden olur? Emmeyi reddeden bebek tekrar emer mi? Biberona alışmış bebek emer mi

İnternette Satılan Anne Sütü Tehlike Saçıyor

Doğumdan sonra sütü fazla salgılanan anneler, bu mucizevi besini internet ortamında yasal olmayan yollarla satışa çıkarttı. Ailelerden bazıları bunu hayır için yaptığını belirtirken, bazı kadınların 100 miligram süt için 100 TL talep ettiği ortaya çıktı.

Türk Annesinden Emzirme Konusunda Dünyaya Ders!

Türkiye emzirme istatistikleri açıklandı! Türkiye'de emzirme durumu diğer ülkelere kıyasla daha yüksek çıktı! İşte, Türkiye'de emzirme oranları

Ürettiği Süt Miktarı ile Rekora İmza Atan Anne!

Anne Sütünün Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı

Anne sütü bebeklere sebze yemeyi sevdiriyor. Yapılan araştırmaya göre, anne sütü emerken ek gıdaya geçen bebekler sebzeyi seviyor.

En Güçlü ve En Değerli Besin: Anne Sütü

Anne sütü kadar değerli bir besin yoktur. Öyle ki anne sütünün her bir damlası çok ama çok önemli ve değerlidir. -gebe.com

Anne Sütü İlk Günlerde Aşı Özelliğine mi Sahip?

Yeni doğan bebeğin ilk aşısı anne sütüdür. Anne sütü almayan çocuklarda büyüme ve gelişme gerilikleri gibi sorunlar görülebilmektedir.

Emzirmek Anneleri Tekrar Sigaraya Başlamaktan Uzak Tutuyor

Emzirmek bebeğe olduğu kadar size de fayda sağlar. Gebelik öncesinde sigara kullanıyorsanız, emzirmek doğum sonrasında yeniden sigaraya başlamanızı önlüyor.