Emzirme

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı

Süt Pompası Temizliği Nasıl Yapılır?

Süt pompası temizliği, her kullanım sonrası yapılmalıdır. Peki elektrikli veya manuel göğüs pompası temizliği nasıl yapılır? Süt sağma pompası temizleme yöntemleri!

Tıkanmış Süt Kanalları: Neden Olur, Nasıl Açılır?

Süt kanallarının tıkanması emziren birçok annenin yaşadığı bir durumdur. Peki, tıkalı süt kanalları nasıl açılır? Tıkanan süt kanallarını açmak için öneriler yazımızda!

Emzirmenin Anne İçin Tahmin Bile Edemeyeceğiniz 10 Faydası

Emzirmenin anneye faydaları saymakla bitmiyor! Rahimin toparlanması, kilo vermek... Emzirmenin anne için faydaları neler, sizler için derledik!

Emzirirken Meme Ucunuz Acıyorsa Bu Yöntemleri Deneyin

Emziren Anneler İçin Süt Yapımını Artıran Kurabiye

Emziren annelerin sütünü artıracak bir şekilde beslenmesi oldukça önemlidir.

Süt Ateşi (Süt Sıtması) Nasıl Önlenir?

Halk arasında süt ateşi veya süt sıtması olarak bilinen durum, emziren annelerin göğsünde süt birikmesi sonucu oluşur. Belirtileri ise 38 dereceye kadar ateş, göğüslerde kızarıklık ve şişliktir. Peki, süt ateşi nasıl geçer?

Hamileyken Emzirmek Doğru mu?

Hamileyken emzirmek doğru mu? Emzirirken hamile kalanların bebeği emzirmeye devam etmesi erken doğuma ya da düşüğe neden olur mu? Süt bebeği zehirler mi?

Doğru ve Konforlu 6 Emzirme Pozisyonu!

Doğru emzirme teknikleri hakkında bilgi almak bebeğin karnının en iyi şekilde doymasını kolaylaştırır. İşte hayat kurtaracak emzirme yöntemleri ve yenidoğan bebek emzirme pozisyonları…

Anne Sütünün Daha Besleyici Olması İçin Tüketilebilecek En İyi 15 Besin!

Emziren Anneler İçin Süt Üretimine Destek Olan 10 Çay

Süt yapan çaylar, son zamanlarda emziren annelerin araştırdığı konulardan biri. Biz de sizler için süt arttırıcı bitkisel çayların içeriklerini inceledik.

Bebekler Günde Kaç CC Anne Sütü İçmeli?

Yenidoğan bebekler iki saatte bir 60 ml anne sütü veya formül mama içebilir. İlerleyen aylarda yaşa ve kiloya göre anne sütü ihtiyacı hesaplama nasıl yapılır?