Emzirme

Kadınlar Bebeğin Cinsiyetine Göre Farklı Süt Üretiyor!

Kadınlar bebeğin cinsiyetine göre farklı süt üretiyor ! Yapılan araştırmaya göre anneler bebeğin cinsiyetine göre farklı süt üretiyor.

Anne Sütü Bebeği Enfeksiyonlardan Koruyor

Anne sütü saymakla bitmez faydasının yanında bebeği, alerjiden, enfeksiyonlardan, kansere ve obeziteye kadar pek çok hastalıktan korumaktadır.

Emziren Anneler İçin 9 Adımda Beslenme Önerileri

Emziren annelere beslenme önerileri ile emziren annelerin neler yemesi ya da yememesi gerekir. Gaz yapmayı önleyen ve süt artıran yiyecekler.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Emziren Annelerin Tüketmesi Önerilmeyen 10 Gıda

Emziren annelerin yememesi gerekenler neler? Emziren annelerde gaz olmaması için nelere dikkat etmek gerekir? Emziren anneler ne yememeli?

Grip Olan Anne Bebeğini Emzirebilir mi?

Grip, bebeklerde sıklıkla görülebilen bir durumdur. Bu nedenle emziren annelerin oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. -gebe.com

Bebeği Sütten Kesmek İçin Doğru Zaman ve Yöntem Nedir?

Hamileyken Emzirmek Doğru mu?

Hamileyken emzirmek doğru mu? Emzirirken hamile kalanların bebeği emzirmeye devam etmesi erken doğuma ya da düşüğe neden olur mu? Süt bebeği zehirler mi?

Bu Yöntemler Annelerin Süt Sağmalarını Çok Kolaylaştıracak!

Anne Sütü Nasıl Sağılır? Elle ve göğüs pompası ile süt sağma yöntemi nasıl olmalı, sağma koşulları ve süt çekme kaç dakika olmalıdır?

Emziren Annelerde ve Bebeklerde Rezene Çayı Tüketimi Nasıl Olmalı?

Rezene çayı anne sütünü arttırır mı, bebekler rezene çayı içebilir mi, emziren anneler için rezene çayı tarifi nasıl yapılır, bebeklere rezene çayı ne kadar verilmeli? Tüm detaylar makalemizde...

Anne Sütü Sarılığı Nedir?

Yeni doğan bebeklerde görülen sarılıkların çoğu fizyolojik sarılıktır; yani belli bir tehlike sınırını aşmaz ve bir iki haftada kendiliğinden geçer.

Anne Sütünün İçeriğini Merak Ediyor musunuz?

Anne sütünün bileşenleri nedir? Bu makalemizde; anne sütünün içeriği hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.