Emzirme

Emziren Anneler Nar Yiyebilir mi? Nar Bebeğe Gaz Yapar mı?

Emziren anneler elbette nar yiyebilir. Narın hamilelik ve emzirme döneminde anne ve bebek sağlığı ile ilişkilendirilebilecek herhangi bir zararı bulunmuyor.

Hem Lezzetli Hem Süt Arttırıyor! Emziren Annelere Özel Kurabiye Tarifi

Anne sütünü arttıran kurabiye nasıl yapılır? Anne sütünü arttıran kurabiye için gereken malzemeler neler? İşte anne sütü arttıran kurabiyenin tarifi...

Emziren Anneler Bal Yiyebilir mi?

Emziren anneler bal yiyebilir mi sorusu, doğum yapmış pek çok kadının yanıtını merak ettiği bir sorudur. Bu yazımızda, emziren annelerde bal tüketimi ile ilgili merak edilenleri derledik.

Anne Sütünün İçeriğini Merak Ediyor musunuz?

Anne sütünün bileşenleri nedir? Bu makalemizde; anne sütünün içeriği hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Anne Sütü Sarılığı Nedir?

Yeni doğan bebeklerde görülen sarılıkların çoğu fizyolojik sarılıktır; yani belli bir tehlike sınırını aşmaz ve bir iki haftada kendiliğinden geçer.

Hamileyken Emzirmeye Devam Edilebilir mi?

Hamileyken emzirmek ile ilgili halk arasında çok farklı inanışlar mevcut. Peki, hamilelikte emzirmek bebeği zehirler mi? Gebelikte emzirmeye devam edilebilir mi?

Emziren Annelerin Tüketmesi Halinde Bebeğe Gaz Yapan Yiyecekler

Emziren Anneler Oruç Tutabilir mi?

Emziren annelerin oruç tutması sütü azaltırmı? Oruç tutmanın bebeğe olan etkileri ile emziren anneler oruç tutarken nasıl beslenmeliler.

Emziren Annelerde ve Bebeklerde Rezene Çayı Tüketimi Nasıl Olmalı?

Rezene çayı anne sütünü arttırır mı, bebekler rezene çayı içebilir mi, emziren anneler için rezene çayı tarifi nasıl yapılır, bebeklere rezene çayı ne kadar verilmeli? Tüm detaylar makalemizde...

Emzirirken Memede Kaşıntı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emzirirken memede kaşıntı olması hiç de nadir karşılaşılan bir durum değildir. Pamukçuk, egzama veya kuruluk gibi durumlar emziren annelerde göğüs kaşıntısına neden olabilir.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Anne Sütü Yağı Nasıl Artar? Yağ Miktarını Artırmak İçin 3 Öneri

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, anne sütündeki yağın artması için neler yenmeli, anne sütü yağı nasıl artar gibi merak edilen soruların yanıtlarını derledik, keyifli okumalar!