Emzirme

Bebekler Günde Kaç CC Anne Sütü İçmeli?

Yenidoğan bebekler iki saatte bir 60 ml anne sütü veya formül mama içebilir. İlerleyen aylarda yaşa ve kiloya göre anne sütü ihtiyacı hesaplama nasıl yapılır?

Süt Pompası Temizliği Nasıl Yapılır?

Süt pompası temizliği, her kullanım sonrası yapılmalıdır. Peki elektrikli veya manuel göğüs pompası temizliği nasıl yapılır? Süt sağma pompası temizleme yöntemleri!

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı

Emzirirken Meme Ucunuz Acıyorsa Bu Yöntemleri Deneyin

Emziren Anne Diyeti Nedir? Emziren Anneler İçin Diyet Listesi!

Emziren anne diyeti; hamilelikte alınan kiloların doğumdan sonra verilmesini amaçlayan ve süt üretimini destekleyen beslenme programıdır. Ancak emziren anne diyet listesi veya örnek menü, mutlaka beslenme uzmanı tarafından hazırlanmalıdır.

Tıkanmış Süt Kanalları: Neden Olur, Nasıl Açılır?

Süt kanallarının tıkanması emziren birçok annenin yaşadığı bir durumdur. Peki, tıkalı süt kanalları nasıl açılır? Tıkanan süt kanallarını açmak için öneriler yazımızda!

Emzirirken Memede Karıncalanma Hissi Normal mi?

Emzirirken memede karıncalanma sık karşılaşılan bir durumdur. Hatta bazı anneler bu durumu emzirirken memede iğne batması hissi olarak tanımlar. Bunun nedeni ise süt atma refleksidir.

Emzirirken Memede Kaşıntı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emzirirken memede kaşıntı olması hiç de nadir karşılaşılan bir durum değildir. Pamukçuk, egzama veya kuruluk gibi durumlar emziren annelerde göğüs kaşıntısına neden olabilir.

Anne Sütünü Kurutmak İçin Neler Yapılabilir?

Memeden sütün kesilmesi için neler yapılması gerektiği, emzirmeyi sonlandırmak isteyenlerin merak ettiği konudur. Bu yazıda, anne sütünü kurutmak için neler yapılabileceğinden bahsettik.

Bebeğin Doyduğunu Nasıl Anlarız?

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda, bebeğinizin doyduğunu anlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını derledik. İşte, bebeğin doyduğunu nasıl anlarız sorusunun 7 yanıtı...

Sütünüzün Rengi Size Ne Anlatıyor?

Anne sütünün rengi zaman zaman değişiklik gösterebilir. Zira anne sütü yiyeceklerden veya kullanılan ilaçlardan etkilenebilir ve sarı, yeşil, kırmızı, mavi, pembe ve hatta siyah renk alabilir.

Emzirmenin Anne İçin Tahmin Bile Edemeyeceğiniz 10 Faydası

Emzirmenin anneye faydaları saymakla bitmiyor! Rahimin toparlanması, kilo vermek... Emzirmenin anne için faydaları neler, sizler için derledik!