Emzirme

Bebekler Günde Kaç CC Anne Sütü İçmeli?

Yenidoğan bebekler iki saatte bir 60 ml anne sütü veya formül mama içebilir. İlerleyen aylarda yaşa ve kiloya göre anne sütü ihtiyacı hesaplama nasıl yapılır?

Bebeği Sütten Kestikten Sonra Memede Oluşan Ağrı ve Şişliğe Ne İyi Gelir?

Bebeği sütten kestikten sonra memede ağrı ve şişlik neredeyse her annede olur. Bunun nedeni süt üretiminin hala devam etmesidir. Peki, sütten kesme sonrası göğüs ağrısına ne iyi gelir?

Süt Ateşi (Süt Sıtması) Nasıl Önlenir?

Halk arasında süt ateşi veya süt sıtması olarak bilinen durum, emziren annelerin göğsünde süt birikmesi sonucu oluşur. Belirtileri ise 38 dereceye kadar ateş, göğüslerde kızarıklık ve şişliktir. Peki, süt ateşi nasıl geçer?

Emziren Annelerden Tam Puan Alan 12 Göğüs Ucu Kremi!

Bu yazımızda, emziren annelerin kullanabileceği doğal içerikli en iyi meme ucu kremlerini sıraladık! İşte, anneler için en iyi göğüs ucu kremleri...

Süt Pompası Temizliği Nasıl Yapılır?

Süt pompası temizliği, her kullanım sonrası yapılmalıdır. Peki elektrikli veya manuel göğüs pompası temizliği nasıl yapılır? Süt sağma pompası temizleme yöntemleri!

Emziren Anneler Oruç Tutabilir mi?

Emziren annelerin oruç tutması sütü azaltırmı? Oruç tutmanın bebeğe olan etkileri ile emziren anneler oruç tutarken nasıl beslenmeliler.

Anne Sütünün Daha Besleyici Olması İçin Tüketilebilecek En İyi 15 Besin!

Emzirirken Meme Ucunuz Acıyorsa Bu Yöntemleri Deneyin

10 Soruda Emzirme ile İlgili Tüm Merak Edilenler!

Emzirirken dikkat edilmesi gerekenler neler? Emzirme için doğru pozisyon var mıdır? Bebeği ne sıklıkla emzirmeliyim? Yenidoğan bebek emzirme nasıl olur?

Emziren Anneler İçin Süt Üretimine Destek Olan 10 Çay

Süt yapan çaylar, son zamanlarda emziren annelerin araştırdığı konulardan biri. Biz de sizler için süt arttırıcı bitkisel çayların içeriklerini inceledik.

Hamileyken Emzirmeye Devam Edilebilir mi?

Hamileyken emzirmek ile ilgili halk arasında çok farklı inanışlar mevcut. Peki, hamilelikte emzirmek bebeği zehirler mi? Gebelikte emzirmeye devam edilebilir mi?

İşe Başlayan Emziren Anneler Sizin İçin Çok Özel Tavsiyelerimiz Var!

İşe başlayan emziren anneler sizin için çok özel tavsiyelerimiz var! Doğumdan sonra çalışmaya başlayan emziren anneler işe başlamadan önce ne yapmalılar?