Emzirme

Emzirirken Meme Ucunuz Acıyorsa Bu Yöntemleri Deneyin

Süt Ateşi (Süt Sıtması) Nasıl Önlenir?

Halk arasında süt ateşi veya süt sıtması olarak bilinen durum, emziren annelerin göğsünde süt birikmesi sonucu oluşur. Belirtileri ise 38 dereceye kadar ateş, göğüslerde kızarıklık ve şişliktir. Peki, süt ateşi nasıl geçer?

Bebeği Sütten Kestikten Sonra Memede Oluşan Ağrı ve Şişliğe Ne İyi Gelir?

Bebeği sütten kestikten sonra memede ağrı ve şişlik neredeyse her annede olur. Bunun nedeni süt üretiminin hala devam etmesidir. Peki, sütten kesme sonrası göğüs ağrısına ne iyi gelir?

Bebekler Günde Kaç CC Anne Sütü İçmeli?

Yenidoğan bebekler iki saatte bir 60 ml anne sütü veya formül mama içebilir. İlerleyen aylarda yaşa ve kiloya göre anne sütü ihtiyacı hesaplama nasıl yapılır?

Doğru ve Konforlu 6 Emzirme Pozisyonu!

Doğru emzirme teknikleri hakkında bilgi almak bebeğin karnının en iyi şekilde doymasını kolaylaştırır. İşte hayat kurtaracak emzirme yöntemleri ve yenidoğan bebek emzirme pozisyonları…

Hamileyken Emzirmeye Devam Edilebilir mi?

Hamileyken emzirmek ile ilgili halk arasında çok farklı inanışlar mevcut. Peki, hamilelikte emzirmek bebeği zehirler mi? Gebelikte emzirmeye devam edilebilir mi?

Emziren Anneler İçin Süt Üretimine Destek Olan 10 Çay

Süt yapan çaylar, son zamanlarda emziren annelerin araştırdığı konulardan biri. Biz de sizler için süt arttırıcı bitkisel çayların içeriklerini inceledik.

Süt Pompası Temizliği Nasıl Yapılır?

Süt pompası temizliği, her kullanım sonrası yapılmalıdır. Peki elektrikli veya manuel göğüs pompası temizliği nasıl yapılır? Süt sağma pompası temizleme yöntemleri!

Anne Sütünü Artıran Besinler

Anne sütünü arttıran besinler, özellikle sütü yeterli olmayan anneler için büyük fayda sağlamaktadır. Uzmanlar bu besinlerin düzenli tüketilmesini istiyor.

Meme Ucunun Şekli Emzirmeyi Etkiler mi?

Meme ucunun içeri dönük olması emzirmeyi etkiler mi ? Memenin içe dönük olması bebeğin emmesini zorlaştırır mı? Meme ucu olmayanlar emzirebilir mi?

Emzirmenin Anne İçin Tahmin Bile Edemeyeceğiniz 10 Faydası

Emzirmenin anneye faydaları saymakla bitmiyor! Rahimin toparlanması, kilo vermek... Emzirmenin anne için faydaları neler, sizler için derledik!

Anne Sütünün Daha Besleyici Olması İçin Tüketilebilecek En İyi 15 Besin!