Emzirme

Anne Sütü İlk Günlerde Aşı Özelliğine mi Sahip?

Yeni doğan bebeğin ilk aşısı anne sütüdür. Anne sütü almayan çocuklarda büyüme ve gelişme gerilikleri gibi sorunlar görülebilmektedir.

Emziren Anneler İçin Süt Yapımını Artıran Kurabiye

Emziren annelerin sütünü artıracak bir şekilde beslenmesi oldukça önemlidir.

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı

Emziren Annelerde ve Bebeklerde Rezene Çayı Tüketimi Nasıl Olmalı?

Rezene çayı anne sütünü arttırır mı, bebekler rezene çayı içebilir mi, emziren anneler için rezene çayı tarifi nasıl yapılır, bebeklere rezene çayı ne kadar verilmeli? Tüm detaylar makalemizde...

Anne Sütünü Artıran Besinler

Anne sütünü arttıran besinler, özellikle sütü yeterli olmayan anneler için büyük fayda sağlamaktadır. Uzmanlar bu besinlerin düzenli tüketilmesini istiyor.

Kadınlar Bebeğin Cinsiyetine Göre Farklı Süt Üretiyor!

Kadınlar bebeğin cinsiyetine göre farklı süt üretiyor ! Yapılan araştırmaya göre anneler bebeğin cinsiyetine göre farklı süt üretiyor.

Emziren Her Annenin Öğrenmesi Gereken Altın Değerinde 8 Bilgi

Emziren anneler nelere dikkat etmeli? Beslenme, egzersiz ve emzirme pozisyonuna kadar tüm bilmeniz gerekenler makalemizde!

Anne Sütü Bebeği Enfeksiyonlardan Koruyor

Anne sütü saymakla bitmez faydasının yanında bebeği, alerjiden, enfeksiyonlardan, kansere ve obeziteye kadar pek çok hastalıktan korumaktadır.

Bu Yöntemler Annelerin Süt Sağmalarını Çok Kolaylaştıracak!

Anne Sütü Nasıl Sağılır? Elle ve göğüs pompası ile süt sağma yöntemi nasıl olmalı, sağma koşulları ve süt çekme kaç dakika olmalıdır?

Emziren Annelerin Tüketmesi Önerilmeyen 10 Gıda

Emziren annelerin yememesi gerekenler neler? Emziren annelerde gaz olmaması için nelere dikkat etmek gerekir? Emziren anneler ne yememeli?

Anne Sütünün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Anne sütünün bozulduğu nasıl anlaşılır? Anne sütünün rengi ve kokusunun farklı olması sütün bozulduğu anlamına mı gelir? İşte, bozulan anne sütünün en belirgin belirtileri...

Relaktasyon Yöntemi ile ‘Sütüm Kesildi’ Cümlesi Tarihe Karışıyor