Emzirme

Emziren Annelerde Sırt Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emziren annelerde sırt ağrısı sık karşılaşılan bir sorundur. Bebeğin kucağa alınması, yanlış emzirme pozisyonları veya kas problemleri doğum yapan annelerde sırt ağrısına neden olabilir.

Emzirirken Memede Kaşıntı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emzirirken memede kaşıntı olması hiç de nadir karşılaşılan bir durum değildir. Pamukçuk, egzama veya kuruluk gibi durumlar emziren annelerde göğüs kaşıntısına neden olabilir.

Bebekler Günde Kaç CC Anne Sütü İçmeli?

Yenidoğan bebekler iki saatte bir 60 ml anne sütü veya formül mama içebilir. İlerleyen aylarda yaşa ve kiloya göre anne sütü ihtiyacı hesaplama nasıl yapılır?

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Anne Sütü Yağı Nasıl Artar? Yağ Miktarını Artırmak İçin 3 Öneri

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, anne sütündeki yağın artması için neler yenmeli, anne sütü yağı nasıl artar gibi merak edilen soruların yanıtlarını derledik, keyifli okumalar!

Emzirme Döneminde Botoks Yaptırılabilir mi?

Emzirirken botoks yapılır mı sorusu, emzirme döneminde olan pek çok kadının yanıtını merak ettiği bir sorudur. Bu yazıda, emzirme döneminde botoks ile ilgili merak edilenleri derledik.

Emziren Annelerin Tüketmesi Halinde Bebeğe Gaz Yapan Yiyecekler

Bir Memeden Daha Az Süt Gelmesi Neden Olur?

Emzirme sürecinde sağ memeden az süt gelmesi veya sol memeden az süt gelmesi kilo alımını etkilemediği sürece normaldir. Bu yazıda, bir memeden daha az süt gelmesi nedenlerini inceledik.

Emzirirken Bebeğiniz Meme Ucunuzu mu Isırıyor?

Bebekler neden memeyi ısırır? Emzirirken bebeğin memeyi ısırması nasıl engellenir? Detaylar makalemizde...

5 Adımda Meme İltihabını Önlemek İçin Yapmanız Gerekenler

Lohusalık Döneminde Meme Ucu Çatlaklarının Tedavisi

Meme ucu çatlakları tedavisi ve göğüs ucu yaralarını önlemek için anne adaylarının evde yapacakları uygulama ve işlemler.

Grip Olan Anneler İçin Emzirmenin 9 Kuralı