Emzirme

Bebekler Günde Kaç CC Anne Sütü İçmeli?

Yenidoğan bebekler iki saatte bir 60 ml anne sütü veya formül mama içebilir. İlerleyen aylarda yaşa ve kiloya göre anne sütü ihtiyacı hesaplama nasıl yapılır?

Emziren Anneler İçin Süt Üretimine Destek Olan 10 Çay

Süt yapan çaylar, son zamanlarda emziren annelerin araştırdığı konulardan biri. Biz de sizler için süt arttırıcı bitkisel çayların içeriklerini inceledik.

Süt Pompası Temizliği Nasıl Yapılır?

Süt pompası temizliği, her kullanım sonrası yapılmalıdır. Peki elektrikli veya manuel göğüs pompası temizliği nasıl yapılır? Süt sağma pompası temizleme yöntemleri!

Süt Üretimini Destekleyecek 15 Öneri!

Taze annelerin merak ettiği konulardan biri de anne sütünü arttırmak için neler yapılabileceğidir. Anne sütünü arttırmak için ne yapılır? Anne sütünü arttıran yiyecekler neler?

Koronavirüs Anne Sütüne Bulaşıyor mu?

Hamile ve emziren annelerin korkulu rüyası olan koronavirüs (covid-19) anne sütüne geçer mi, hamilelikte anneden bebeğe bulaşır mı?

Hamileyken Emzirmek Doğru mu?

Hamileyken emzirmek doğru mu? Emzirirken hamile kalanların bebeği emzirmeye devam etmesi erken doğuma ya da düşüğe neden olur mu? Süt bebeği zehirler mi?

Emzirme Döneminde Göğüs Bakımı Nasıl Olmalı?

Emzirme döneminde göğüs bakımı nasıl olmalı? Emzirirken dikkat edilmesi gerekenler neler? Emzirirken oluşan göğüs çatlakları nasıl geçer? Ağrı ve şişlik

Anne Sütü Sarılığı Nedir?

Yeni doğan bebeklerde görülen sarılıkların çoğu fizyolojik sarılıktır; yani belli bir tehlike sınırını aşmaz ve bir iki haftada kendiliğinden geçer.

Bu Yöntemler Annelerin Süt Sağmalarını Çok Kolaylaştıracak!

Anne Sütü Nasıl Sağılır? Elle ve göğüs pompası ile süt sağma yöntemi nasıl olmalı, sağma koşulları ve süt çekme kaç dakika olmalıdır?

Anne Sütünün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Anne sütünün bozulduğu nasıl anlaşılır? Anne sütünün rengi ve kokusunun farklı olması sütün bozulduğu anlamına mı gelir? İşte, bozulan anne sütünün en belirgin belirtileri...

Anne Sütünün İçeriğini Merak Ediyor musunuz?

Anne sütünün bileşenleri nedir? Bu makalemizde; anne sütünün içeriği hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

'Sütüm Kokuyor' Diyorsan, Bu İçerik Tam Sana Göre!

Anne sütünün kokması, pek çok emziren kadına sütünün bozulduğunu düşündürür. Peki, gerçekten anne sütü neden kokar? Detaylar makalemizde...