Emzirme

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı

Emziren Anneler İçin Süt Üretimine Destek Olan 10 Çay

Süt yapan çaylar, son zamanlarda emziren annelerin araştırdığı konulardan biri. Biz de sizler için süt arttırıcı bitkisel çayların içeriklerini inceledik.

Anne Sütü Sarılığı Nedir?

Yeni doğan bebeklerde görülen sarılıkların çoğu fizyolojik sarılıktır; yani belli bir tehlike sınırını aşmaz ve bir iki haftada kendiliğinden geçer.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Emzirme Döneminde Göğüs Bakımı Nasıl Olmalı?

Emzirme döneminde göğüs bakımı nasıl olmalı? Emzirirken dikkat edilmesi gerekenler neler? Emzirirken oluşan göğüs çatlakları nasıl geçer? Ağrı ve şişlik

Anne Sütünün Fazla Olması (Hiperlaktasyon)

Anne sütünün fazla olması anne ve bebek açısından zorlayıcı olabiliyor. Peki, anne sütünün fazla gelmesi (hiperlaktasyon) nasıl anlaşılır? Sütün çok gelmesi durumunda ne yapılır?

Emziren Annelerden Tam Puan Alan 12 Göğüs Ucu Kremi!

Bu yazımızda, emziren annelerin kullanabileceği doğal içerikli en iyi meme ucu kremlerini sıraladık! İşte, anneler için en iyi göğüs ucu kremleri...

Emzirme Döneminde Annelerin İmdâdına Koşacak 10 Ürün!

Emzirmeyi kolaylaştıran ürünler neler? Emzirme döneminde meme ucu pedi emzirme sütyeni ve süt pompası kullanmak gerekli mi? Emzirmeye yardımcı olan ürünler

Emziren Annelerin Tüketmesi Önerilmeyen 10 Gıda

Emziren annelerin yememesi gerekenler neler? Emziren annelerde gaz olmaması için nelere dikkat etmek gerekir? Emziren anneler ne yememeli?

Emziren Anneler Oruç Tutabilir mi?

Emziren annelerin oruç tutması sütü azaltırmı? Oruç tutmanın bebeğe olan etkileri ile emziren anneler oruç tutarken nasıl beslenmeliler.

Bu Yöntemler Annelerin Süt Sağmalarını Çok Kolaylaştıracak!

Anne Sütü Nasıl Sağılır? Elle ve göğüs pompası ile süt sağma yöntemi nasıl olmalı, sağma koşulları ve süt çekme kaç dakika olmalıdır?

Grip Olan Anne Bebeğini Emzirebilir mi?

Grip, bebeklerde sıklıkla görülebilen bir durumdur. Bu nedenle emziren annelerin oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. -gebe.com