Emzirme

Emziren Annelerde Sırt Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emziren annelerde sırt ağrısı sık karşılaşılan bir sorundur. Bebeğin kucağa alınması, yanlış emzirme pozisyonları veya kas problemleri doğum yapan annelerde sırt ağrısına neden olabilir.

Emzirme Döneminde Botoks Yaptırılabilir mi?

Emzirirken botoks yapılır mı sorusu, emzirme döneminde olan pek çok kadının yanıtını merak ettiği bir sorudur. Bu yazıda, emzirme döneminde botoks ile ilgili merak edilenleri derledik.

Anne Sütü Yağı Nasıl Artar? Yağ Miktarını Artırmak İçin 3 Öneri

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, anne sütündeki yağın artması için neler yenmeli, anne sütü yağı nasıl artar gibi merak edilen soruların yanıtlarını derledik, keyifli okumalar!

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Bebeğinizin Sağlığı İçin 2 Yaşına Kadar Emzirin

iki yaşına kadar anne sütü ile beslenen bebekler, uzmanlara göre ileride daha sağlıklı bir hayat sürüyor. Hastalıklara yakalanma riski azalıyor.

Bebekler Günde Kaç CC Anne Sütü İçmeli?

Yenidoğan bebekler iki saatte bir 60 ml anne sütü veya formül mama içebilir. İlerleyen aylarda yaşa ve kiloya göre anne sütü ihtiyacı hesaplama nasıl yapılır?

Emzirirken Memede Kaşıntı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emzirirken memede kaşıntı olması hiç de nadir karşılaşılan bir durum değildir. Pamukçuk, egzama veya kuruluk gibi durumlar emziren annelerde göğüs kaşıntısına neden olabilir.

Bebeğinizin Emmeyi Reddetmesine Sebep Olabilecek 10 Durum

Bebeğin memeyi reddetmesinin nedenleri nelerdir? Bebeklerde emmeyi reddetme neden olur? Emmeyi reddeden bebek tekrar emer mi? Biberona alışmış bebek emer mi

İnternette Satılan Anne Sütü Tehlike Saçıyor

Doğumdan sonra sütü fazla salgılanan anneler, bu mucizevi besini internet ortamında yasal olmayan yollarla satışa çıkarttı. Ailelerden bazıları bunu hayır için yaptığını belirtirken, bazı kadınların 100 miligram süt için 100 TL talep ettiği ortaya çıktı.

Türk Annesinden Emzirme Konusunda Dünyaya Ders!

Türkiye emzirme istatistikleri açıklandı! Türkiye'de emzirme durumu diğer ülkelere kıyasla daha yüksek çıktı! İşte, Türkiye'de emzirme oranları

Ürettiği Süt Miktarı ile Rekora İmza Atan Anne!

Anne Sütünün Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı

Anne sütü bebeklere sebze yemeyi sevdiriyor. Yapılan araştırmaya göre, anne sütü emerken ek gıdaya geçen bebekler sebzeyi seviyor.