Gurme Gebe

Her kadın özellikle gebeliği boyunca tam bir gurme gibidir. Bu dönemde öncelikli olarak kendilerine dikkat eden anne adayları birer gurme olmaya adaylar. Çünkü en sağlıklı beslenme şekli gebelik süresince gerçekleşir. Peki, neler yemeli, hangi tarifleri uygulamalısınız?

Emziren Anneler İçin Süt Yapımını Artıran Kurabiye

Emziren annelerin sütünü artıracak bir şekilde beslenmesi oldukça önemlidir.

Hamilelikte Kiraz Yemenin 7 İnanılmaz Faydası

Hamilelikte kiraz yemenin 7 inanılmaz faydası yanında bazı gebelerde yan etki gösterme ihtimaline karşı ölçülü tüketilmesi önerilir.

Ispanaklı Pasta Tarifi ile Gebeyken Gelen Tatlı Krizlerine Sağlıklı Çözüm

Hafif, Lezzetli, Pratik: Gebelere Özel Tatlı Tarifi!

Lahanalı Omlet Katmanları

Lahana; kalsiyum, fosfor ve demir gibi gelişimi destekleyen birçok besini barındırır. Lahanalı omlet oldukça sağlıklı ve damak zevkinize hitap edecek.

Kıyma Dolgulu Patates Topları

Patates püresini sulu yemeklerin, tavuk ya da et yemeklerinin yanında gördük. Ancak bu tarifimizde bu durumu biraz değiştireceğiz.

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif

Sağlıklı beslenerek hastalıklardan korunabilirsiniz ancak fazla yediğinizde yalnızca fazla kilolar alırsınız. Bu nedenle size nefis tarifler hazırladık.

Zeytinli Peynirli Izgara Kabak Rulo

Zeytinli peynirli ızgara kabak ruloyu büyük bir keyifle hazırlayacak ve sevdikleriniz ile birlikte afiyet ile yiyeceksiniz.

Hamileler İçin Vitamin ve Protein Kaynağı: Badem Sütü Tarifi

Gebelik Döneminde Tavsiye Edilen Yiyecekler

Gebelik dönemi boyunca yiyip içtiklerinize normal zamanlarda ettiğinizden daha çok dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte size alternatif besinler:

Mango ve Zencefilli Buzlu İçecek

Sabahları, gebelik nedeniyle oluşan rahatsızlıklar için kendinize mango ve zencefilli buzlu içecek hazırlayın.

Masum Atıştırmalık: Şekersiz Yulaflı Kurabiye

Günün geç saatlerinde, sabah uyandığınızda birden canınız tatlı çekti ancak "masum atıştırmalık bulmak kolay değil" diyorsanız tarifi inceleyebilirsiniz.