Gurme Gebe

Her kadın özellikle gebeliği boyunca tam bir gurme gibidir. Bu dönemde öncelikli olarak kendilerine dikkat eden anne adayları birer gurme olmaya adaylar. Çünkü en sağlıklı beslenme şekli gebelik süresince gerçekleşir. Peki, neler yemeli, hangi tarifleri uygulamalısınız?

Şifa Niyetine: Brokoli Çorbası

Brokoli, et veya tavuk suyu ile birleştiğinde kendine has olan tadı baskılandığından dolayı sevmeyenler için de alternatif bir çorba çeşididir.

Nur Topu Gibi: Beyaz Brüksel Lahanası

Brüksel, düşük kalorili olmasının yanı sıra birçok vitamin ve minerali bünyesinde taşır,sindirimi kolaylaştırır, kansızlığa iyi gelir ve tansiyonu düzenler.

Akşam Yemeğinde Aşırıya Kaçmak İstemeyen Anne Adaylarına 11 Pratik Tarif

Sağlıklı beslenerek hastalıklardan korunabilirsiniz ancak fazla yediğinizde yalnızca fazla kilolar alırsınız. Bu nedenle size nefis tarifler hazırladık.

Kıyma Dolgulu Patates Topları

Patates püresini sulu yemeklerin, tavuk ya da et yemeklerinin yanında gördük. Ancak bu tarifimizde bu durumu biraz değiştireceğiz.

Tamamen Organik ve Katkısız Ev Yapımı Yoğurt

Evde kendi yoğurdunuzu tamamen organik, doğal, katkısız bir şekilde yapabilirsiniz. Unutmayın evde yoğurt yapmak vücudunuz için oldukça sağlıklıdır.

Pratik ve Lezzetli: Kabak Spagetti

Spagetti gibi kesilen ve az pişirerek besleyiciliğini kaybetmeyen kabaklar, kendisine en çok yakışan parmesan ve fesleğen ikilisi ile bütünleşiyor.

Hem de C Vitamiyle Olan Güzellik: Zeytinyağlı Pırasa

Soğan familyasına ait olan ve kış sebzeleri denildiği zaman akla gelen ilk sebzelerden olan pırasa aynı zamanda da güçlü bir antioksidan.

Bol Vitaminiyle: Arpa Şehriye Çorbası

Dumanı üzerinde tüten ve bol vitaminle tavuk suyunun ardından arpa şehriye ilavesi ile lezzetine lezzet katacaksınız. -gebe.com

Portakal Sevenler Buraya: Portakal Reçeli

Mis kokusu ile C vitaminini kahvaltıda da güzelleştirebilir, hamur işinden sütlü tatlılara kadar birçok tarifte kullanabilirsiniz.

Enginar Niyetine: Zeytinyağlı Kereviz

Canınız deli gibi enginar çekti ve mevsimi değil mi? Yaza olan özleminizi, enginara olan aşermenizi bir parça olsun dindirecek bir tarif sunacağız sizlere.

Göbek Adı Sağlık: Fırında Karnabahar Mücveri

Kış sebzelerinden olan karnabahar, sağlık konusunda tartışılmaz özelliğe sahip.

Gebelere Özel: Pratik Zeytinyağlı Mantar Tarifi

Gebeliğiniz nedeni ile uzun bir süre içerisinde ayakta kalmakta zorlanıyor olabilirsiniz. -gebe.com