Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Sperm Yutmak Hamile Bırakır mı?

Oral yolla cinsel ilişki kuran çiftler, bunun hamileliğe yol açıp açmayacağını merak ediyor. Peki, ağızdan sperm girerse ne olur? Sperm yutmak ile hamile kalınır mı? Detaylar yazımızda.

Hamile Kalma Pozisyonları: En Etkili 5 Pozisyon!

Kolay hamile kalma pozisyonları gebelik planlayan çoğu çiftin araştırdığı konu. Hamile kalmak için en etkili pozisyonlar ise misyoner, doggy, kaşık, bacak omuzda ve kovboy pozisyonlarıdır.

Hamile Değilken Adet Gecikmesi Neden Olur?

Hamile değilken adet gecikmesi pek çok nedene bağlı olarak gerçekleşebilir. Örneğin stres, obezite veya hormonal bozukluklar hamile değilken adet gecikmesine yol açabilmektedir.

Yumurtlama Hesaplama Nedir, Nasıl Yapılır?

Yumurtlama dönemi hesaplamak hamile kalmak için kullanılan etkin yöntemlerden biridir. Kadınların çoğu bu yöntemi kullanarak hamile kalmayı başarır.

Tek Tüple Hamile Kalınır mı?

Tek tüple hamile kalınabilir. Tek tüple hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Eğer başka bir sağlık problemi yoksa kadınlar tek tüple hamile kalabilirler.

Spiral ile Hamile Kalınır mı? Spiralle Hamile Kalanlar Ne Yapmalı?

Spiral ile hamile kalmak nadir olsa da mümkündür. Diğer bir deyişle, spiralle hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Peki, spiralle hamile kalanlar ne yapmalı?

Adetliyken Gebelik Testi Yapılır mı?

Adetliyken gebelik testi yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak adet kanamasının gebeliğin oluşmadığını gösteren önemli bir belirti olduğunu unutmamak gerekir.

Çamaşır Suyuyla Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Doğru Sonuç Verir mi?

Çamaşır suyu ile gebelik testi yapmak, hamileliğin oluşup oluşmadığını anlamak için uygulanan en eski yöntemlerden biridir. Peki, evde çamaşır suyuyla hamilelik testi nasıl yapılır?

Tuzla Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Doğru Sonuç Verir mi?

Tuzla gebelik testi yapmak, hamileliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini anlamak için uygulanan en eski yöntemlerden biridir. Peki, tuz ile hamilelik testi nasıl yapılır? Detaylar yazımızda!

Klomen Nedir? Neden ve Nasıl Kullanılır?

Klomen, yumurtalıkların uyarılmasını sağlayarak gebelik oluşmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Ovulasyon uyarıcı ve yumurta çatlatma ilacı olarak da bilinen klomen, infertilite tedavilerinde tercih edilir.

Gebeliğin İlk Aylarında Yaşanan Duygusal Değişimler

Gebelikte duygusallık ilk aylarda başlar ve zamanla azalır. Hamilelikte duygusal dalgalanmaların ve psikolojik durumun bebek üzerinde etkisi merak edilir.

Doğum Kontrol İçin Kullanılan Yöntemlere Dikkat

Türkiye’de geleneksel doğum kontrol yöntemleri uygulandığından dolayı bilinçlenmeye ihtiyaç vardır. Ertesi gün hapının ayda 1 kereden fazla alınmamalıdır.