Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Sağlık Ocağında Gebelik Testi Yapılır mı?

Sağlık ocağında gebelik testi yaptırılabilir. Bunun için aile hekiminize başvurmanız yeterlidir. Sağlık ocağında hamilelik testi yaptırırken aç veya tok olmanız önemli değildir.

Bebeğiniz ve Kendi Sağlığınız İçin Hamilelikte Vitamin Şart! Ama Hangileri?

Hamilelikte kullanılması gereken vitaminler bebeğin tutunabilmesi, sağlıklı gelişebilmesi ve annenin bu dönemi daha rahat atlatabilmesi için çok önemlidir.

Yumurta Rezervi Düşüklüğü Nedir? Belirtileri, Tedavisi ve Gebeliğe Etkisi

Yumurta rezervi düşüklüğü yumurta sayısının azalmasıdır. En önemli sebep yaş iken, ameliyatlar, obezite ve sigara kullanımı gibi faktörler de yumurtalık rezervinin azalmasına neden olabilir.

Tüpler Bağlıyken Hamile Kalınır mı?

Tüpleri bağlatmak güvenilir bir doğum kontrol yöntemi olsa da %100 başarılı değildir. Tüpler bağlıyken de hamile kalınabilir. Tüpler bağlıyken hamile kalanlar nadir de olsa mevcuttur.

Limonla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Limonla gebelik testi, plastik bir bardağa idrar yapıp üzerine yarım limon sıkılmasıyla yapılan bir testtir. Limonla hamilelik testi yapanlar limon parçalarının dibe çökmesinin gebelik belirtisi olduğunu düşünmektedir.

Neden Hamile Kalamıyorum? Gebe Kalamamanın 11 Sebebi

Çocuk sahibi olmak istiyor ve uzun bir süredir gebe kalamıyorsanız, neden hamile kalamıyorum diye merak etmiş olabilirsiniz. Bu yazıda, gebe kalamama nedenleri nelerdir, detaylıca ele aldık.

Tüp Bebek Tedavisi Devlet Desteği Şartları 2023 (SGK Desteği)

Tüp bebek tedavisi devlet desteği 2023 yılında da alınabilecek sağlık hizmetleri arasında yer alıyor. Ancak tüp bebek tedavisi SGK desteği için bazı şartlar bulunuyor. Detaylar yazımızda!

Risksiz Bir Hamilelik İçin Bilmeniz Gerekenler

Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?

Doğum kontrol haplarının yan etkileri ve doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Kimler kullanabilir ve tüm bilinmesi gerekenler.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Hamilelik Şansını Artıran Faktörler Nelerdir?

Kolay hamile kalmak için yapılması gereken ilk ve en önemli şey yumurtlama gününün hesaplanmasıdır. Ayrıca hamile kalma pozisyonlarını araştırmak ve sağlıklı beslenmek de gebe kalma şansını artıran faktörlerdir.

Ertesi Gün Hapı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapı, reçetesiz bir şekilde alınabilen ve yüksek oranda progesteron içeren bir ilaçtır. Peki, ertesi gün hapı fiyatı 2020 yılında ne kadar?