Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Aşırı Kilo Anne Karnındaki Bebeğin Sağlığını Olumsuz Etkiliyor!

Obezite gebeliğin ve anne karnındaki bebeğin düşmanı diyen uzmanlar aşırı kilolu, obez kadınların gebelik öncesinde mutlaka kilo vermelerini öneriyor.

Doğum Korkusu Nasıl Aşılır?

Doğum korkusu anlamına gelen tokofobi, kadınların hamile kalmaktan korkmasını ve doğum yapmak konusundaki endişelerini ifade eder.

Gebelik Testi İle İlgili Merak Edilenler

Gebelik testi çiftlerin bebek sahibi olup olamayacaklarını öğrenmelerinin en kolay yoludur. Evde idrarla ya da doktor tarafından kanla yapılır.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Menopoza Giren Kadınlar İçin Gebelik Artık Hayal Değil!

Menopoza girenler hamile kalabilecek artık! Japon doktor Kawamura'nın bulduğu yeni yöntem, menopoza girmiş kadınlar için de umut ışığı oldu.

Yumurta Dondurma İşleminde Buzlanma Riskine Dikkat

3D Yapay Yumurtalık Anne Adaylarına Umut Oldu!

Yapay yumurtalık yönteminde başarıya ulaşıldı. Bilim insanlarının 3D yazıcıda üretikleri yapay yumurtalık sayesinde kısır fareler sağlıklı yavrular doğurdu.

Kök Hücre Terapisi Bebek Sahibi Olamayan Kadınlara Umut Oldu!

Kök hücre terapisi bebek sahibi olamayan ve teknik açıdan doğurgan olmayan kadınlara umut oldu.Çin'de kısır fareye uygulanan yöntemle hamile kaldı.

Erkekleri Baba Yapacak Sperm Radarı Keşfedildi!

Tüp bebek tedavisinde yeni keşfedilen sperm radarı yöntemi özellikle baba olamayan erkeklerde tüpbebek başarı şansını artırıyor.

Dondurulmuş Embriyonun Normal Embriyodan Farkı Yok

Dondurulmuş embriyonun normal embriyodan hiçbir farkının olmadığı uzmanlarca kanıtlandı.

Obezite Kısırlık Nedeni!

Türkiye’de erkeklerin yüzde 21’ini, kadınların ise yüzde 42’sini tehdit eden obezite kısırlık nedenleri arasında yer alıyor.

Stres Gebe Kalmanıza Etki Etmesin

Hamile kalamamak çiftleri depresyona sürükleyebilir. Kendilerine belirledikleri süre dahilinde hamilelik gerçekleşmediğinde stres bu durumu tetikleyebilir.