Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Hamilelik Testi Sabah mı Yapılır?

Hamilelik testi günün her saatinde yapılabilir. Ancak sabahki ilk idrar daha fazla beta hCG konsantrasyonu içerdiğinden ilk idrarla gebelik testi yapılması daha güvenli sonuçlar verecektir.

Asherman Sendromu Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Asherman sendromu rahim içi yapışıklıklar olarak tanımlanabilir. Adet düzensizliği ve gebe kalamama gibi belirtilere yol açan hastalığın sık karşılaşılan nedeni, geçirilmiş ameliyatlardır.

Polikistik Over Sendromu ile Hamile Kalınır mı?

Polikistik over sendromu yumurtlamayı etkilese de direkt kısırlığa neden olmaz. Zira polikistik over sendromu olup tedavisiz hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır.

Tek Tüple Hamile Kalınır mı?

Tek tüple hamile kalınabilir. Tek tüple hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Eğer başka bir sağlık problemi yoksa kadınlar tek tüple hamile kalabilirler.

Sperm Yutmak Hamile Bırakır mı?

Oral yolla cinsel ilişki kuran çiftler, bunun hamileliğe yol açıp açmayacağını merak ediyor. Peki, ağızdan sperm girerse ne olur? Sperm yutmak ile hamile kalınır mı? Detaylar yazımızda.

Düşükten Sonra Hemen Hamile Kalınabilir mi?

Düşükten sonra hemen hamile kalınırmı? sorusu yapılan araştırmalar sonrasında cevap buldu. Uzmanlar düşükten sonra gebeliği ertelemeyin diyorlar.

Progesteron Kaç Olursa Hamile Kalınır?

Progesteron hamileliğin olmazsa olmaz hormonudur. Hamile kalmak için progesteronun en az 4 ng/ml olması gerekir. Progesteron yumurtlama döneminde 4 ng/ml ve üzeri olursa hamile kalınabilir.

Ertesi Gün Hapı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapı, reçetesiz bir şekilde alınabilen ve yüksek oranda progesteron içeren bir ilaçtır. Peki, ertesi gün hapı fiyatı 2020 yılında ne kadar?

Hamilelik Şansını Artıran Faktörler Nelerdir?

Kolay hamile kalmak için yapılması gereken ilk ve en önemli şey yumurtlama gününün hesaplanmasıdır. Ayrıca hamile kalma pozisyonlarını araştırmak ve sağlıklı beslenmek de gebe kalma şansını artıran faktörlerdir.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Tüpler Bağlıyken Hamile Kalınır mı?

Tüpleri bağlatmak güvenilir bir doğum kontrol yöntemi olsa da %100 başarılı değildir. Tüpler bağlıyken de hamile kalınabilir. Tüpler bağlıyken hamile kalanlar nadir de olsa mevcuttur.

Sağlık Ocağında Gebelik Testi Yapılır mı?

Sağlık ocağında gebelik testi yaptırılabilir. Bunun için aile hekiminize başvurmanız yeterlidir. Sağlık ocağında hamilelik testi yaptırırken aç veya tok olmanız önemli değildir.