Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Vajina Üstüne Sperm Gelirse Hamile Kalınır mı?

Vajina üstüne sperm gelirse hamile kalınabilir. Bu olasılık, spermin vajina girişine yakın olması ve kadının yumurtlama döneminde olmasıyla daha da artar.

Adetliyken Gebelik Testi Yapılır mı?

Adetliyken gebelik testi yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak adet kanamasının gebeliğin oluşmadığını gösteren önemli bir belirti olduğunu unutmamak gerekir.

Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

Adet döneminde hamile kalmak düşük bir ihtimal de olsa mümkündür. Yani adetliyken (regliyken) girilen korunmasız cinsel ilişki sonucu gebe kalınabilir.

Adetliyken İlişkiye Girilir mi? Regliyken İlişkiye Girmek Zararlı mı?

Adetliyken ilişkiye girmek zararlı değildir. Yani adet döneminde cinsel ilişkiye girilebilir. Ancak rahim enfeksiyona daha açık olduğundan regl döneminde ilişkiye girerken mutlaka prezervatif kullanılmalıdır.

Hamile Kalmak İçin Okunabilecek Dualar: Hamile Kalma Duası

Hamile kalmak için okunabilecek dualar, çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin araştırdığı bir konudur. Bu yazıda, hamile kalmak için denenmiş en kuvvetli duaları derledik.

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için hayıt tohumu kullanımı halk arasında giderek yaygınlaşmaktadır. Peki hayıt tohumu nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda!

Üreme Yetisini Arttırmak İçin Çiftlere Tavsiyeler

Nasıl hamile kalınır, hamile kalmak için neler yapılmalı, yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır? Üreme yetisini arttırmak için tavsiyeler bu yazımızda!

Hamile Kalma Pozisyonları: En Etkili 5 Pozisyon!

Kolay hamile kalma pozisyonları gebelik planlayan çoğu çiftin araştırdığı konu. Hamile kalmak için en etkili pozisyonlar ise misyoner, doggy, kaşık, bacak omuzda ve kovboy pozisyonlarıdır.

Klomen Nedir? Neden ve Nasıl Kullanılır?

Klomen, yumurtalıkların uyarılmasını sağlayarak gebelik oluşmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Ovulasyon uyarıcı ve yumurta çatlatma ilacı olarak da bilinen klomen, infertilite tedavilerinde tercih edilir.

Gebelik Testi Negatif Çıkıp Hamile Olanlar Var mı?

Gebelik testi negatif çıkıp hamile olanlar elbette vardır. Bunun en sık karşılaşılan nedeni ise idrar testini gebeliğin çok erken haftalarında yapmaktır.

Hamile Kalmadan Önce Yapılması Gereken 6 Test ve Muayene

Sağlıklı bir gebelik süreci için hamile kalmadan önce yapılması gereken testler çiftler tarafından merak ediyor. Bu yazıda gebelikten önce yapılması gereken testleri sıraladık.

Sağlık Ocağında Gebelik Testi Yapılır mı?

Sağlık ocağında gebelik testi yaptırılabilir. Bunun için aile hekiminize başvurmanız yeterlidir. Sağlık ocağında hamilelik testi yaptırırken aç veya tok olmanız önemli değildir.