Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Doğurganlığın En Yüksek Olduğu Günler: Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır?

Gebelik isteyen her çift yumurtlama dönemi hesaplama yönteminden faydalanır. Peki, yumurtlama günü nasıl hesaplanır, yumurtlama dönemi belirtileri nelerdir?

Yumurtlama Döneminde Olduğunuzu Gösteren 7 Özel İşaret!

Yumurtlama dönemi belirtileri takip edilerek hamilelik şansı artırılabilir. Örneğin vücut sıcaklığının artması, meme hassasiyeti ve vajinal akıntının değişmesi yumurtlama belirtileri arasında yer alır.

Çikolata Kisti Gebeliğe Engel mi?

Bu yazımızda, çikolata kisti olarak da bilinen endometriozis belirtileri, tedavisi ve tanı yöntemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Adet Kanamasının Azalmasına Yol Açan 17 Faktör

Adetin az gelmesi, konforlu gibi görülse de sağlığı etkileyebilen bir konudur. Adet kanamasının az olması, hormonâl bozukluk veya yapısal farklılıklardan kaynaklanabilir.

Smear Testi: Nedir, Nasıl Yapılır?

Smear testi rahim ağzı kanserinin saptanmasına yönelik faydalanılan bir testtir. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda smear testi ücretleri ve pap smear testinin yapılışı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Yumurta Çatlatma İğnesi Nedir, Neden Yapılır?

Bu yazımızda; yumurta çatlatma iğnesi nedir, neden yapılır ve yumurta çatlatma iğnesi fiyatı 2020 sorularının cevaplarını bulacağız.

Hiç Adet Görmeyen Kadınlar Hamile Kalabilir mi?

Hiç adet görmeyen kadınlar hamile kalabilir mi? Sorusu hemen herkesin merak konusu olmuştur. Uzmanlar bu konu ile ilgili farklı açıklamalar getiriyor

Gebelik Testinde Silik Çizgi Ne Anlama Geliyor?

Bebeğin Cinsiyeti Neye Göre Oluşur?

Bebeğin cinsiyetini belirlemek isteyen aileler, adet gününe göre bebek cinsiyeti belirleme veya aya göre bebek cinsiyeti belirleme gibi yöntemlere başvurmaktadır. Peki, cinsiyet neye göre oluşur?

Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

Adet döneminde hamile kalmak düşük bir ihtimal de olsa mümkündür. Yani adetliyken (regliyken) girilen korunmasız cinsel ilişki sonucu gebe kalınabilir.

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

Hamilelik şüphesi olduğunda, ilk aşamada doğru sonucu alabilmek için en iyi gebelik testi araştırılır. Peki, en iyi hamilelik testi markası hangisi?

Eyvah! Doğum Kontrol Hapını İçmeyi Unuttum...

Doğum kontrol hapını içmeyi unuttum diyorsanız, hamilelik konusunda risk almışsınız demektir. Çünkü doğum kontrol hapının saatini kaçırmak ilacın koruyucu etkisini azaltır.