Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Yumurta Çatlatma İğnesi Nedir, Neden Yapılır?

Bu yazımızda; yumurta çatlatma iğnesi nedir, neden yapılır ve yumurta çatlatma iğnesi fiyatı 2020 sorularının cevaplarını bulacağız.

Kalp Şeklinde Rahim (Arkuat Uterus) Nedir? Gebeliğe Engel mi?

Kalp şeklinde rahim olarak da bilinen arkuat uterus, neredeyse her 200 kadından 1’inde görülen bir rahim şekli bozukluğudur. Kalp şeklinde rahim genellikle gebeliğe engel olmaz. Bariz şekil bozukluğu olmadığı sürece tedavi de gerektirmez.

Çikolata Kisti Gebeliğe Engel mi?

Bu yazımızda, çikolata kisti olarak da bilinen endometriozis belirtileri, tedavisi ve tanı yöntemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Limon ve Karbonat İle Gebelik Testi

Evde Limon ve Karbonat ile Gebelik Testi Nasıl Yapılır? limonla ve karbonatla yapılan hamilelik testi için hangi malzemeler gerekir?

Doğruluk Payının Artması İçin Ovulasyon Testi Yaparken Bunlara Dikkat!

Ovulasyon testi nedir, ne zaman ve nasıl yapılır? İşte, yumurtlama testi olarak da bilinen ovulasyon testleri ve fiyatı hakkında merak ettiğiniz her şey!

Rahim Filmi (HSG) Nedir, Nasıl Çekilir?

Rahim filmi (HSG), üreme organlarını görüntülemek için kullanılan bir tanı yöntemidir. Genellikle adetten 3 - 4 gün sonra çekilen ilaçlı rahim filmi sırasında çok az bir ağrı ve acı hissedilebilir.

Ertesi Gün Hapı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapı, reçetesiz bir şekilde alınabilen ve yüksek oranda progesteron içeren bir ilaçtır. Peki, ertesi gün hapı fiyatı 2020 yılında ne kadar?

Geç Döllenmede hCG Değeri Ne Zaman Yükselir?

Geç döllenme veya geç yumurtlama, herhangi bir sebeple beklenen yumurtlama tarihinin gecikmesidir. Geç döllenme belirtileri, nedenleri ve geç döllenmede hcg değerinin ne zaman yükseleceği yazımızda!

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için hayıt tohumu kullanımı halk arasında giderek yaygınlaşmaktadır. Peki hayıt tohumu nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda!

Bebeğin Cinsiyeti Neye Göre Oluşur?

Bebeğin cinsiyetini belirlemek isteyen aileler, adet gününe göre bebek cinsiyeti belirleme veya aya göre bebek cinsiyeti belirleme gibi yöntemlere başvurmaktadır. Peki, cinsiyet neye göre oluşur?

Spiral Doğumdan Sonra Ne Zaman Takılabilir?

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde gebelik testi nasıl yapılır? çiftler tarafından merak edilir. Hamilelik testlerinin doğruluk oranı regli tarihine göre değişir.