Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Geri Çekilme Yöntemi ile Hamile Kalınır mı?

Geri çekilme yöntemi, orgazmdan hemen önce erkeğin penisini vajinadan çıkartıp dışarı boşalmasıdır. Ancak geri çekme yöntemi ile hamile kalmak mümkündür.

Prolaktin Kaç Olmalı? Prolaktin Yüksekliği Belirtileri ve Tedavisi

Prolaktin hormonu kadınlarda 10 – 25 ng/ml, erkeklerde 5 - 10 ng/ml arası olmalıdır. Prolaktin yüksekliği belirtileri adet düzensizliği, gebe kalamama ve vajinal kuruluktur. Tedavisi medikal veya cerrahi olarak planlanabilir.

Smear Testi: Nedir, Nasıl Yapılır?

Smear testi rahim ağzı kanserinin saptanmasına yönelik faydalanılan bir testtir. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda smear testi ücretleri ve pap smear testinin yapılışı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Ertesi Gün Hapı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapı, reçetesiz bir şekilde alınabilen ve yüksek oranda progesteron içeren bir ilaçtır. Peki, ertesi gün hapı fiyatı 2020 yılında ne kadar?

Yumurta Çatlatma İğnesi Nedir, Neden Yapılır?

Bu yazımızda; yumurta çatlatma iğnesi nedir, neden yapılır ve yumurta çatlatma iğnesi fiyatı 2020 sorularının cevaplarını bulacağız.

Limon ve Karbonat İle Gebelik Testi

Evde Limon ve Karbonat ile Gebelik Testi Nasıl Yapılır? limonla ve karbonatla yapılan hamilelik testi için hangi malzemeler gerekir?

Gebelik Testi Yapmak İçin En İyi Zaman!

Gebelik Testi ne zaman yapılır? Anne adayları tarafından merak edilirken, uzmanlar evde yapılan hamilelik testlerinin bazen hatalı çıktığını belirtirler.

Hiç Adet Görmeyen Kadınlar Hamile Kalabilir mi?

Hiç adet görmeyen kadınlar hamile kalabilir mi? Sorusu hemen herkesin merak konusu olmuştur. Uzmanlar bu konu ile ilgili farklı açıklamalar getiriyor

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde gebelik testi nasıl yapılır? çiftler tarafından merak edilir. Hamilelik testlerinin doğruluk oranı regli tarihine göre değişir.

Spiral Doğumdan Sonra Ne Zaman Takılabilir?

Bebeğin Cinsiyeti Neye Göre Oluşur?

Bebeğin cinsiyetini belirlemek isteyen aileler, adet gününe göre bebek cinsiyeti belirleme veya aya göre bebek cinsiyeti belirleme gibi yöntemlere başvurmaktadır. Peki, cinsiyet neye göre oluşur?

Beta HCG Değerleri Kan Testinde Kaç Çıkmalı?

Kanda Gebelik Testi Değeri Kaç Olmalı? Hamilelik tespiti için önem taşır. Beta HCG hormonu baz alınarak yapılar. Kanda gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?