Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için hayıt tohumu kullanımı halk arasında giderek yaygınlaşmaktadır. Peki hayıt tohumu nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda!

Geç Döllenmede hCG Değeri Ne Zaman Yükselir?

Geç döllenme veya geç yumurtlama, herhangi bir sebeple beklenen yumurtlama tarihinin gecikmesidir. Geç döllenme belirtileri, nedenleri ve geç döllenmede hcg değerinin ne zaman yükseleceği yazımızda!

Ertesi Gün Hapı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapı, reçetesiz bir şekilde alınabilen ve yüksek oranda progesteron içeren bir ilaçtır. Peki, ertesi gün hapı fiyatı 2020 yılında ne kadar?

Dış Gebelik Sonrası Adet Döngüsü Ne Zaman Düzelir?

Dış gebelikten sonra ortalama 6 hafta içinde ilk adet görülür. Dış gebelik sonrası adet görememe pek beklenen bir durum değildir. Dış gebelik sonrası adet düzensizliği varsa mutlaka hekime danışılmalıdır.

Rahim Filmi (HSG) Nedir, Nasıl Çekilir?

Rahim filmi (HSG), üreme organlarını görüntülemek için kullanılan bir tanı yöntemidir. Genellikle adetten 3 - 4 gün sonra çekilen ilaçlı rahim filmi sırasında çok az bir ağrı ve acı hissedilebilir.

Gebelik Testinin Yanlış Pozitif Sonuç Vermesinin 5 Olası Nedeni

Gebelik testleri güvenilir olsa da bazı durumlar gebelik testinin yanlış pozitif sonuç vermesine neden olabilir. Örneğin testin yanlış zamanda okunması gebelik olmamasına rağmen testin pozitif sonuç vermesine neden olabilir.

Limonla Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Limonla gebelik testi, plastik bir bardağa idrar yapıp üzerine yarım limon sıkılmasıyla yapılan bir testtir. Limonla hamilelik testi yapanlar limon parçalarının dibe çökmesinin gebelik belirtisi olduğunu düşünmektedir.

Hamilelik Şansını Artıran Faktörler Nelerdir?

Kolay hamile kalmak için yapılması gereken ilk ve en önemli şey yumurtlama gününün hesaplanmasıdır. Ayrıca hamile kalma pozisyonlarını araştırmak ve sağlıklı beslenmek de gebe kalma şansını artıran faktörlerdir.

Adet Söktürücü Nedir, Neden Kullanılır?

Adet söktürücü ilaçlar veya iğneler, östrojen ve progesteron hormonu içeren ilaçlardır. Soğan gibi adet söktürücü yiyecekler veya kekik gibi bitki çayları ise adet sökücü özelliği bilinen doğal yöntemlerdir.

Anne Sütü Sarılığı Nedir?

Yeni doğan bebeklerde görülen sarılıkların çoğu fizyolojik sarılıktır; yani belli bir tehlike sınırını aşmaz ve bir iki haftada kendiliğinden geçer.

Tedavi Edilmezse Kısırlığa Neden Olabilir: Pelvik Enfeksiyon Nedir?

Pelvik enfeksiyonu, kadın üreme sisteminin enfeksiyonudur. Halk arasında yumurtalık iltihabı olarak da bilinen pelvik inflamatuar en çok klamidya ve gonore bakterileri nedeniyle oluşur.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.