Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Limon ve Karbonat İle Gebelik Testi

Evde Limon ve Karbonat ile Gebelik Testi Nasıl Yapılır? limonla ve karbonatla yapılan hamilelik testi için hangi malzemeler gerekir?

Doğruluk Payının Artması İçin Ovulasyon Testi Yaparken Bunlara Dikkat!

Ovulasyon testi nedir, ne zaman ve nasıl yapılır? İşte, yumurtlama testi olarak da bilinen ovulasyon testleri ve fiyatı hakkında merak ettiğiniz her şey!

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

Hamilelik şüphesi olduğunda, ilk aşamada doğru sonucu alabilmek için en iyi gebelik testi araştırılır. Peki, en iyi hamilelik testi markası hangisi?

Gebelik Testi Yapmak İçin En İyi Zaman!

Gebelik Testi ne zaman yapılır? Anne adayları tarafından merak edilirken, uzmanlar evde yapılan hamilelik testlerinin bazen hatalı çıktığını belirtirler.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Gebe Kalmak İçin Şanslı Günleriniz!

Gebe kalma olasılığı hesaplar iken üç gün süre ile canlı kalabildikleri ve yumurtanın da 24 saat canlılığını koruduğunu unutmamak gerekir.

Anne Sütü Sarılığı Nedir?

Yeni doğan bebeklerde görülen sarılıkların çoğu fizyolojik sarılıktır; yani belli bir tehlike sınırını aşmaz ve bir iki haftada kendiliğinden geçer.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Kullanımı Giderek Artıyor: Meryem Ana Otu Nedir?

Meryem Ana otu, hamile kalmak isteyen veya doğumu yaklaşan kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Peki, Meryem ana otu ile hamile kalanlar var mı?

Gebelik Testi İle İlgili Merak Edilenler

Gebelik testi çiftlerin bebek sahibi olup olamayacaklarını öğrenmelerinin en kolay yoludur. Evde idrarla ya da doktor tarafından kanla yapılır.

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde gebelik testi nasıl yapılır? çiftler tarafından merak edilir. Hamilelik testlerinin doğruluk oranı regli tarihine göre değişir.

Beta HCG Değerleri Kan Testinde Kaç Çıkmalı?

Kanda Gebelik Testi Değeri Kaç Olmalı? Hamilelik tespiti için önem taşır. Beta HCG hormonu baz alınarak yapılar. Kanda gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?