Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Eyvah! Doğum Kontrol Hapını İçmeyi Unuttum...

Doğum kontrol hapını içmeyi unuttum diyorsanız, hamilelik konusunda risk almışsınız demektir. Çünkü doğum kontrol hapının saatini kaçırmak ilacın koruyucu etkisini azaltır.

Hamilelikte Kan Uyuşmazlığı İğnesi ne Zaman Yapılır?

Hamilelikte kan uyuşmazlığı iğnesi kaçıncı hafta yapılır? Kan uyuşmazlığı bebek için zararlı mı? İkinci gebelikte kan uyuşmazlığı için neler yapılmalı? Gebelikte kan uyuşmazlığı nedir?

İki Gebelik Arasındaki Süre Ne Kadar Olmalıdır?

İki Doğum Arası Ne Kadar Olmalı? En az kaç ay gebelik arası verilmeli ve ikinci bebek için ne zaman hamile kalmak gerekir? WHO ideal gebelik süresi.

Üreme Yetisini Arttırmak İçin Çiftlere Tavsiyeler

Nasıl hamile kalınır, hamile kalmak için neler yapılmalı, yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır? Üreme yetisini arttırmak için tavsiyeler bu yazımızda!

Rahim ve Yumurtalık Enfeksiyonu Gebelik İçin Tehdit Oluşturabilir

Rahim ve yumurtalık enfeksiyonu gebeliğe engel mi sorusu, sıkça karşılaşılan bir sorudur. Enfeksiyonlar tedavi edilmezse gebe kalma şansı azalır.

Anne Sütü Sarılığı Nedir?

Yeni doğan bebeklerde görülen sarılıkların çoğu fizyolojik sarılıktır; yani belli bir tehlike sınırını aşmaz ve bir iki haftada kendiliğinden geçer.

Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?

Doğum kontrol haplarının yan etkileri ve doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Kimler kullanabilir ve tüm bilinmesi gerekenler.

Ertesi Gün Hapı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapı, reçetesiz bir şekilde alınabilen ve yüksek oranda progesteron içeren bir ilaçtır. Peki, ertesi gün hapı fiyatı 2020 yılında ne kadar?

Adet Söktürücü Nedir, Neden Kullanılır?

Adet söktürücü ilaçlar veya iğneler, östrojen ve progesteron hormonu içeren ilaçlardır. Soğan gibi adet söktürücü yiyecekler veya kekik gibi bitki çayları ise adet sökücü özelliği bilinen doğal yöntemlerdir.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

Geç Döllenmede hCG Değeri Ne Zaman Yükselir?

Geç döllenme veya geç yumurtlama, herhangi bir sebeple beklenen yumurtlama tarihinin gecikmesidir. Geç döllenme belirtileri, nedenleri ve geç döllenmede hcg değerinin ne zaman yükseleceği yazımızda!

Hamilelik Şansını Artıran Faktörler Nelerdir?

Kolay hamile kalmak için yapılması gereken ilk ve en önemli şey yumurtlama gününün hesaplanmasıdır. Ayrıca hamile kalma pozisyonlarını araştırmak ve sağlıklı beslenmek de gebe kalma şansını artıran faktörlerdir.