Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Embriyo Transferi Sonrasında İşten İzin Almalı mı?
Embriyo transferi sonrası izin almak gerekir mi sorusu tüp bebek tedavisi süresinde en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.
Gebelik Testi İle İlgili Merak Edilenler
Gebelik testi çiftlerin bebek sahibi olup olamayacaklarını öğrenmelerinin en kolay yoludur. Evde idrarla ya da doktor tarafından kanla yapılır.
Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Gebe Kalma Şansını Artırıyor
Embriyo yapıştırıcısı yöntemi gebe kalma şansını artırıyor. Yöntem birkaç başarısız tüp bebek tedavisi geçirmiş, 39 yaş üstü anne adayları için öneriliyor.
Tüp Bebek Tedavisi Gören Çiftler Oruç Tutabilir mi?
Ramazan ayında tüp bebek tedavisi yaptırmayı düşünen çiftler, oruç tutmanın tedaviyi olumsuz etkileyeceğine dair endişeleniyor.
Düşükten Sonra Hemen Hamile Kalınabilir mi?
Düşükten sonra hemen hamile kalınırmı? sorusu yapılan araştırmalar sonrasında cevap buldu. Uzmanlar düşükten sonra gebeliği ertelemeyin diyorlar.
İki Gebelik Arasındaki Süre Ne Kadar Olmalıdır?
İki Doğum Arası Ne Kadar Olmalı? En az kaç ay gebelik arası verilmeli ve ikinci bebek için ne zaman hamile kalmak gerekir? WHO ideal gebelik süresi.
Bebeğiniz ve Kendi Sağlığınız İçin Hamilelikte Vitamin Şart! Ama Hangileri?
Hamilelikte kullanılması gereken vitaminler bebeğin tutunabilmesi, sağlıklı gelişebilmesi ve annenin bu dönemi daha rahat atlatabilmesi için çok önemlidir.
Gebe Kalmak İçin Korunma Yöntemlerini Doğru Zamanda Bırakın
Gebe kalmak için korunma yöntemleri en doğru zamanda bırakılması gerekir. Doğum kontrol hapı, spiral ve deri implantları planlama yaptıktan sonra çıkarılır.
Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?
Evde gebelik testi nasıl yapılır? çiftler tarafından merak edilir. Hamilelik testlerinin doğruluk oranı regli tarihine göre değişir.
Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkileri
Doğum kontrol haplarının yan etkileri ve doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Kimler kullanabilir ve tüm bilinmesi gerekenler.
Nadas-2 Tekniğiyle Gebelik Oranı Artıyor!
Nadas 2 tekniği ile tüp bebek tedavisinde gebelik oranı artıyor, düşük olasılığı düşüyor. Yöntemle poliskistik over, çikolata kisti olanlarda hamile kalıyor
Gebelik Öncesinde Radyasyona Maruz Kalmayın
Gebelik öncesinde radyasyona maruz kalma kadın ve erkek için olumsuz etkiler yaratır. X Ray cihazlarının yakınında yerde çalışanlar risk altındadır.
Kayıt Ol