Gebelik Öncesi

Gebelik öncesi dönemde gebeliğinizin planlanmasından, gebe kalabilmenin yollarına, gebelik öncesi yapmanız gerekenlerden, gebeliğe hazırlığa kadar pek çok konuda bilgi ve deneyimlerle yanınızda yer alıyoruz. Gebeliğinizi birlikte yaşıyor, tüm adımları birlikte atıyoruz.

Progestan: Nedir ve Hamilelikte Neden Kullanılır?

Progestan, sentetik progesteron hormonu takviyelerinin genel ismidir. Bu yazımızda, progestanın yan etkileri ve hamilelikte progestan kullanımı ile ilgili merak edilenleri derledik.

En Güvenilir Hamilelik Testi Markaları!

Hamilelik şüphesi olduğunda, ilk aşamada doğru sonucu alabilmek için en iyi gebelik testi araştırılır. Peki, en iyi hamilelik testi markası hangisi?

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde gebelik testi nasıl yapılır? çiftler tarafından merak edilir. Hamilelik testlerinin doğruluk oranı regli tarihine göre değişir.

Spiral Doğumdan Sonra Ne Zaman Takılabilir?

Bebeğin Cinsiyeti Neye Göre Oluşur?

Bebeğin cinsiyetini belirlemek isteyen aileler, adet gününe göre bebek cinsiyeti belirleme veya aya göre bebek cinsiyeti belirleme gibi yöntemlere başvurmaktadır. Peki, cinsiyet neye göre oluşur?

Yumurta Çatlatma İğnesi Nedir, Neden Yapılır?

Bu yazımızda; yumurta çatlatma iğnesi nedir, neden yapılır ve yumurta çatlatma iğnesi fiyatı 2020 sorularının cevaplarını bulacağız.

Doğurganlığın En Yüksek Olduğu Günler: Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır?

Gebelik isteyen her çift yumurtlama dönemi hesaplama yönteminden faydalanır. Peki, yumurtlama günü nasıl hesaplanır, yumurtlama dönemi belirtileri nelerdir?

Hamilelikten Önce Bebeğin Cinsiyetini Belirlemek Mümkün mü?

Bebeğin cinsiyetini belirlemek mümkün mü? Bebeğin cinsiyetini belirlemek için neler yapılıyor? Bebek cinsiyeti belirleme için neler yapılmalı? İşte detaylar

Eyvah! Doğum Kontrol Hapını İçmeyi Unuttum...

Doğum kontrol hapını içmeyi unuttum diyorsanız, hamilelik konusunda risk almışsınız demektir. Çünkü doğum kontrol hapının saatini kaçırmak ilacın koruyucu etkisini azaltır.

Hamilelikte Kan Uyuşmazlığı İğnesi ne Zaman Yapılır?

Hamilelikte kan uyuşmazlığı iğnesi kaçıncı hafta yapılır? Kan uyuşmazlığı bebek için zararlı mı? İkinci gebelikte kan uyuşmazlığı için neler yapılmalı? Gebelikte kan uyuşmazlığı nedir?

Gebelik Testinde Silik Çizgi Ne Anlama Geliyor?

Adet Kanamasının Azalmasına Yol Açan 17 Faktör

Adetin az gelmesi, konforlu gibi görülse de sağlığı etkileyebilen bir konudur. Adet kanamasının az olması, hormonâl bozukluk veya yapısal farklılıklardan kaynaklanabilir.