Erken Doğum

Erken doğum anne adayları için korkutucu bir durumdur. Pek çok sağlık sorunu nedeniyle bebeğinizin geliş tarihi erkene alınabilir. Erken doğumun belirtileri, nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında tüm bilmeniz gerekenler... Hepsi ve daha fazlası burada.

Bu Belirtiler Erken Doğum İşareti Olabilir

Erken doğuma İşaret eden 7 önemli belirti gebeler tarafından merak edilir. Erken doğum belirtileri madde madde şu şekilde açıklanır.

Erken Doğumun Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Anne karnındaki bebeğin 36. haftasına henüz gelmeden anne adayının doğum belirtileri göstermesine erken doğum tehdit tanısı adı verilir.

Erken Doğum Hakkında Neredeyse Herkesin Doğru Sandığı 9 Yanlış!

Suyun Erken Gelmesi Hangi Riskleri Beraberinde Getiriyor?

Hamilelikte suyun erken gelmesi tehlikeli mi? Gebelikte su gelmesi nasıl anlaşılır? Hamilelikte su gelmesinin belirtileri nelerdir? Hamilelikte su sızıntısı

Erken Doğumun Nedenleri ve Alınabilecek Önlemler

Ters Doğum Belirtileri Nelerdir?

Ters doğum yapmak bir bebek için komplikasyonlara neden olabilir. Fakat bebeğin ters doğum yapabileceğini gösteren bazı belirtiler bulunur.

Annelerin Sıcacık Kucağının Gücü: Prematüre Bebeklerde Kanguru Bakımı

Prematüre bebeklerde kanguru bakımı ile bebeğin toparlanma süreci hızlanıyor. Annesiyle kurduğu duygusal bağ, yeni dünyasına alışmasını kolaylaştırıyor.

Ciğer Geliştirici İğneler Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Halk arasında ciğer geliştirici iğne olarak bilinen kortikosteroidler, erken doğum riski olan hamilelere 24. - 34. haftalar arasında yapılır. Peki, akciğer geliştirici iğneler nasıl uygulanır?

Erken Doğumu Tetikleyen Nedenler!

Erken doğumu tetikleyen nedenler arasında gebelikte sigara ve alkol kullanım yanında stresli iş hayatının da etkili olduğu belirtiliyor.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Erken Doğum Riskini Arttırıyor

Gebelik sırasında ortaya çıkabilen en önemli sorunlardan biri olan idrar yolu enfeksiyonları, erken doğum ve düşük riskini artırıyor.

Erken Doğum Belirtileri ve Nedenleri

Erken Doğum Belirtileri ve Nedenleri 40 hafta süren gebeliğin henüz 37. haftaya ulaşmadan gerçekleştiği doğumlardır.

Erken Doğum Riski (Preterm Doğum)

Erken doğum veya preterm doğum son adet tarihine göre 24 hafta ile 37 hafta arasında doğum olmasıdır.