Sağlık&Beslenme

Gebeliğin en önemli konuların başında elbetteki sağlık ve beslenme gelir. Anne adayının gebeliği boyunca nasıl beslenmesi gerektiğini, gebeliğinde sağlık konusunda edineceği tüm bilgileri sizler için derledik.

Kasık Ağrılarına Bu Belirtiler de Ekleniyorsa Dikkat!

Hamilelikte kasık ağrısı sık karşılaşılan bir durumdur. Peki, gebelikte sağ ve sol kasık ağrısı ne zaman başlar, neden olur, bebeğin cinsiyetini belirler mi?

Hamilelikte Adet Görülür mü?

Hamilelikte adet olmak fizyolojik olarak pek mümkün değildir. Diğer bir deyişle gebelik oluştuktan sonra adet görülmez fakat kanamalar olabilir. Bu kanamaları ise implantasyon veya düşük gibi birçok nedenden kaynaklanabilir.

Hamilelikte Kuyruk Sokumu Ağrısı Neyin Habercisi?

Hamilelikte kuyruk sokumu ağrısı çok sık yaşanır. Biz de bu yazımızda, gebelikte kuyruk sokumu ağrısı yaşayanlar için bazı önerilerde bulunduk.

Hamilelikte Kalça Ağrısı ve İyi Gelecek Öneriler

Gebelikte kalça ağrısı, batması ve bunun sonucunda yürüyememe ile çok sık karşılaşılır. Peki, Hamilelikte kalça ağrısı neden olur, ne iyi gelir?

Hamilelikte Bacak Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte bacak ağrısı, özellikle son aylarda karşılaşılan bir şikâyettir. Peki, gebelikte bacak ağrısı neden olur, cinsiyet ile ilgisi var mıdır?

Hamilelikte Karın Ağrısı Neye İşaret Ediyor?

Hamilelikte karın ağrısı çoğu kadının yaşadığı bir durumdur. Peki, gebelikte karın ağrısı neden olur midir? Hamilelikte karın ağrısı tehlikeli olabilir mi? İşte tüm detaylar...

Hamilelikte Vajinal Kaşıntı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte vajinal kaşıntı mantar enfeksiyonu, bakteriyel vajinoz veya alerji gibi nedenlerden oluşabilir. Peki, gebelikte vajina kaşıntısı nasıl geçer?

Hamilelikte Ayak Ağrısı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte ayak ağrısı çoğu kadının yaşadığı şikâyetlerden biridir. Peki, hamilelikte ayak tabanı ağrısına ne iyi gelir? Topuk dikeni gebelikte nasıl anlaşılır?

Hamilelikte Göğüs Ağrısının Altında Yatan 8 Neden

Hamilelikte göğüs ağrısı, çoğu kadının yakındığı şikâyetlerdendir. Ağrının nedeni rahmin büyümesi olabileceği gibi nadiren koroner kalp hastalığı da gebelikte göğüs ağrısına sebep olabiliyor.

Hamileler Günde Kaç Litre Su İçilmeli?

Hamilelikte yeterli miktarda su içmek, hem anne hem de bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Peki, hamileler günde kaç litre (ne kadar) su içmeli?

Hamilelikte Kokoreç Yenir mi?

Hamilelikte kokoreç yemek uzmanlar tarafından pek tavsiye edilmiyor. Bunun sebebi ise iyi temizlenmeyen bağırsağın enfeksiyona neden olma ihtimalidir. Gebelikte kokoreç yenecekse de hijyen koşullarına uyulduğundan emin olmak gerekiyor.

Hamilelikte Midye Yenir mi?

Hamilelikte midye yemek doktorlar tarafından tavsiye edilmiyor. Çünkü midye ağır metal, bakteri ve virüs barındırabiliyor. Bu da gebelikte anne ve bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor.