Sağlık&Beslenme

Gebeliğin en önemli konuların başında elbetteki sağlık ve beslenme gelir. Anne adayının gebeliği boyunca nasıl beslenmesi gerektiğini, gebeliğinde sağlık konusunda edineceği tüm bilgileri sizler için derledik.

Hamilelikte İdrar Kokusunun Değişmesi Normal mi?

Hamilelikte idrar kokusu, hormonlara bağlı olarak değişebilir ve hafif keskinleşebilir. Bu durum genellikle normal kabul edilir. Gebelikte idrar kokusu ve cinsiyet arasında ise herhangi bir bağ bulunmamaktadır.

Hamilelikte İdrar Yaparken Ağrı Neden Olur?

Hamilelikte idrar yaparken ağrı hissetmek genellikle enfeksiyondan kaynaklanır. Bunun mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Zira enfeksiyonlar erken doğum gibi komplikasyonlara neden olabilir.

Yalnız Değilsiniz: Hamilelikte İdrar Kaçırma Neden Olur?

Hamilelikte idrar kaçırma veya sürekli idrar varmış hissi birçok kadında karşılaşılan bir şikâyet. Hamileliğin ilk 3 ayında başlayan idrar kaçırma, çoğu zaman normal olsa da bazen hastalık habercisi olabiliyor.

Hamilelikte İdrarın Bulanık Olması Ne Anlama Geliyor?

Hamilelikte idrarın bulanık olması kulağa korkutucu gelse de her zaman tehlikeli olmayabilir. Bu yazıda, gebelikte idrar bulanıklığı ile ilgili merak edilenleri derledik. Keyifli okumalar!

Hamilelikte Vajinal Kuruluk Neden Olur? Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte vajinal kuruluk nadir görülen bir problem değildir. Zira bu dönemde hormonların dengesiz oluşu, gebelikte vajinal kuruluk gibi şikâyetlerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Hamilelikte Şeftali Yenir mi? Gebelikte Şeftali Yemenin Faydaları

Hamilelikte şeftali yemek, porsiyon miktarına dikkat edildiği ve iyi temizlendiği sürece güvenlidir. Peki, gebelikte şeftali yemenin faydaları neler? İşte, hamilelikte şeftali tüketimi ile ilgili her şey...

Hamilelikte Çilek Yenir mi? Gebelikte Çilek Yemenin Faydaları

Hamilelikte çilek yemek, porsiyon miktarına dikkat edildiği sürece güvenlidir. Bu yazımızda, gebelik çilek yemenin faydaları ve doğum lekesi ile ilişkisine değindik.

Hamilelikte Kavun Yenir mi?

Hamilelikte kavun yemek porsiyon miktarına dikkat edildiği sürece güvenli kabul edilir. Diğer bir deyişle, gebelikte kavun yemenin herhangi bir sakıncası yoktur.

Hamilelikte Sigara İçmek Anne ve Bebeği Nasıl Etkiler?

Hamilelikte sigara içmek anne ve bebek için birçok riski beraberinde getirir. Bu yazımızda, gebelikte sigara kullanımı ile ilgili tüm bilinmesi gerekenleri derledik. Keyifli okumalar!

Hamilelikte Göbek Kaşıntısı: Neden Olur, Nasıl Rahatlatılır?

Hamilelikte karın kaşıntısı çoğu kadının ortak şikâyetidir. Cildin gerilmesi ve kuruluk gebelikte karın kaşıntısına neden olabilirken kolestaz ve PUPPP da hamilelikte göbek kaşıntısı ile belirti verebilir.

Hamilelikte Salmonella Bebeğe Zarar Verir mi?

Hamilelikte salmonella, kana karıştığında veya dehidrasyona neden olduğunda anne ve bebek için tehlikeli olabilir. Bu nedenle gebelikte salmonella tedavisi doktor kontrolünde yürütülmelidir.

Hamilelikte Kaju Yemenin Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 10 Faydası!

Hamilelikte kaju yemenin faydaları saymakla bitmiyor. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, gebelikte kaju tüketimi ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri derledik. Keyifli okumalar.