Sağlık&Beslenme

Gebeliğin en önemli konuların başında elbetteki sağlık ve beslenme gelir. Anne adayının gebeliği boyunca nasıl beslenmesi gerektiğini, gebeliğinde sağlık konusunda edineceği tüm bilgileri sizler için derledik.

Hamilelikte Vajinal Akıntının Artması Normal mi?

Hamilelikte akıntı olması beklenen bir durumdur. Özellikle beyaz ve sümüksü akıntı normaldir. Ancak gebelikte sarı, yeşil veya gri akıntı enfeksiyon habercisi olabilmektedir.

Hamileler Günde Kaç Litre Su İçilmeli?

Hamilelikte yeterli miktarda su içmek, hem anne hem de bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Peki, hamileler günde kaç litre (ne kadar) su içmeli?

Hamilelikte Dudak Uçuğu Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte uçuk çıkarmak bebek için tehlikeli ve zararlı değildir. Özellikle dudak uçuğu kolaylıkla tedavi edilir. Genital uçuk bulaşma riski sebebiyle normal doğuma engel olabilir.

Kasık Ağrılarına Bu Belirtiler de Ekleniyorsa Dikkat!

Hamilelikte kasık ağrısı sık karşılaşılan bir durumdur. Peki, gebelikte sağ ve sol kasık ağrısı ne zaman başlar, neden olur, bebeğin cinsiyetini belirler mi?

Hamilelikte Karnın Sertleşmesi ve Gerilmesi Normal mi?

Hamilelikte karın sertleşmesi gebelerin sık yaşadığı durumlardan biridir. Peki, gebelikte karın gerginliği ve sertleşme neden olur? Doğum belirtisi olabilir mi?

Hamilelikte Miyomun Riskleri ve Doğum Yöntemine Etkisi

Hamilelikte miyomlar büyür mü? Miyomu olanlar normal doğum yapabilir mi? Sezaryen sırasında miyomlar alınabilir mi? Miyom bebeğe zarar verir mi?

Mide Ekşimesinden Dert Yananlara 10 Doğal Öneri!

Hamilelikte mide ekşimesi çok sık karşılaşılan bir şikâyettir. Peki, gebelikte mide ekşimesine ne iyi gelir? Bebeğin saçının çıkması mide ekşimesine neden olur mu?

Hamilelikte Mide Ağrısı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte mide ağrısı genellikle olağan karşılanır. Peki, hamilelikte mide ağrısına ne iyi gelir? Gebelikte mide ağrısı ne zaman geçer? Detaylar makalemizde!

Rahimde Perde Olması (Septum Uterus) Gebeliğe Engel midir?

Rahimde perde olması sık görülen bir rahim anomalisidir. Peki, rahimde perde gebeliği engeller mi? Rahimde perde olup hamile kalanlar var mı?

Ultrasonda Bebeğin Bağırsağında Parlaklık Olması Ne Anlama Geliyor?

Anne karnındaki bebeğin bağırsağında parlaklık olması (hiperekojen bağırsak), tek başına olduğunda pek bir anlam ifade etmemektedir. Peki, bebeklerde bağırsak parlaklığı neden olur?

Hamilelikte El Uyuşması Neden Olur?

Hamilelikte el uyuşması birçok kadının karşılaştığı bir durumdur. Biz de sizler için hamilelikte el ve parmak uyuşmasına iyi gelen yöntemleri araştırdık!

Hamilelikte Göğüs Ağrısının Altında Yatan 8 Neden

Hamilelikte göğüs ağrısı, çoğu kadının yakındığı şikâyetlerdendir. Ağrının nedeni rahmin büyümesi olabileceği gibi nadiren koroner kalp hastalığı da gebelikte göğüs ağrısına sebep olabiliyor.