Sağlık&Beslenme

Gebeliğin en önemli konuların başında elbetteki sağlık ve beslenme gelir. Anne adayının gebeliği boyunca nasıl beslenmesi gerektiğini, gebeliğinde sağlık konusunda edineceği tüm bilgileri sizler için derledik.

Hamilelikte Kuyruk Sokumu Ağrısı Neyin Habercisi?

Hamilelikte kuyruk sokumu ağrısı çok sık yaşanır. Biz de bu yazımızda, gebelikte kuyruk sokumu ağrısı yaşayanlar için bazı önerilerde bulunduk.

Hamilelikte Mide Ağrısı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte mide ağrısı genellikle olağan karşılanır. Peki, hamilelikte mide ağrısına ne iyi gelir? Gebelikte mide ağrısı ne zaman geçer? Detaylar makalemizde!

Hamilelikte Ayak Ağrısı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte ayak ağrısı çoğu kadının yaşadığı şikâyetlerden biridir. Peki, hamilelikte ayak tabanı ağrısına ne iyi gelir? Topuk dikeni gebelikte nasıl anlaşılır?

Hamilelikte Kalça Ağrısı ve İyi Gelecek Öneriler

Gebelikte kalça ağrısı, batması ve bunun sonucunda yürüyememe ile çok sık karşılaşılır. Peki, Hamilelikte kalça ağrısı neden olur, ne iyi gelir?

Hamilelikte Bacak Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte bacak ağrısı, özellikle son aylarda karşılaşılan bir şikâyettir. Peki, gebelikte bacak ağrısı neden olur, cinsiyet ile ilgisi var mıdır?

Hamilelikte Karnın Sertleşmesi ve Gerilmesi Normal mi?

Hamilelikte karın sertleşmesi gebelerin sık yaşadığı durumlardan biridir. Peki, gebelikte karın gerginliği ve sertleşme neden olur? Doğum belirtisi olabilir mi?

Hamilelikte Vajinal Kaşıntı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte vajinal kaşıntı mantar enfeksiyonu, bakteriyel vajinoz veya alerji gibi nedenlerden oluşabilir. Peki, gebelikte vajina kaşıntısı nasıl geçer?

Mide Ekşimesinden Dert Yananlara 10 Doğal Öneri!

Hamilelikte mide ekşimesi çok sık karşılaşılan bir şikâyettir. Peki, gebelikte mide ekşimesine ne iyi gelir? Bebeğin saçının çıkması mide ekşimesine neden olur mu?

Günde Bir Bardak Maden Suyu İçmenin 4 Faydası!

Hamilelikte maden suyu içmek veya soda tüketmek, bilinenin aksine zararlı değildir. Bu nedenle gebelikte maden suyu içenler gönül rahatlığıyla tüketmeye devam edebilirler.

Ultrasonda Bebeğin Bağırsağında Parlaklık Olması Ne Anlama Geliyor?

Anne karnındaki bebeğin bağırsağında parlaklık olması (hiperekojen bağırsak), tek başına olduğunda pek bir anlam ifade etmemektedir. Peki, bebeklerde bağırsak parlaklığı neden olur?

Hamilelikte Dudak Uçuğu Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte uçuk çıkarmak bebek için tehlikeli ve zararlı değildir. Özellikle dudak uçuğu kolaylıkla tedavi edilir. Genital uçuk bulaşma riski sebebiyle normal doğuma engel olabilir.

Hamilelikte El Uyuşması Neden Olur?

Hamilelikte el uyuşması birçok kadının karşılaştığı bir durumdur. Biz de sizler için hamilelikte el ve parmak uyuşmasına iyi gelen yöntemleri araştırdık!