Sağlık&Beslenme

Gebeliğin en önemli konuların başında elbetteki sağlık ve beslenme gelir. Anne adayının gebeliği boyunca nasıl beslenmesi gerektiğini, gebeliğinde sağlık konusunda edineceği tüm bilgileri sizler için derledik.

Hamilelikte Migrene Ne İyi Gelir?

Hamilelikte migreni tutanlar elbette ilk olarak hamilelikte migrene ne iyi gelir, gebelikte migren tedavisi nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını merak eder. İşte, hamilelikte migren belirtileri ve tedavisi!

Hamilelikte Kalp Çarpıntısı Neden Olur?

Hamilelikte kalp çarpıntısı, kan hacminin artmasına bağlı olarak gelişen normal bir durumdur. Ancak çeşitli hastalıklar da gebelikte çarpıntı ile belirti verebilir. Bu nedenle hamilelikte çarpıntı şiddetli ise doktora danışmak gerekir.

Hamilelikte Göbek Kaşıntısı: Neden Olur, Nasıl Rahatlatılır?

Hamilelikte karın kaşıntısı çoğu kadının ortak şikâyetidir. Cildin gerilmesi ve kuruluk gebelikte karın kaşıntısına neden olabilirken kolestaz ve PUPPP da hamilelikte göbek kaşıntısı ile belirti verebilir.

Hamilelikte Kilo Vermek Normal mi? Bebek İçin Zararlı mı?

Hamilelikte kilo vermek, mide bulantısı ve kusma nedeniyle ilk 3 aylık dönemde normaldir. Ancak ilerleyen süreçlerde bebeğin gelişimi için gebelikte kilo kaybı önerilmez.

Hamilelikte İshal Neden Olur?

Hamilelikte ishal nedenleri arasında virüsler, bakteriler, kullanılan takviyeler veya hormonal değişim olabilmektedir. Peki, hamilelikte ishal nasıl geçer? Gebelikte ishale iyi gelecek önerileri sizler için derledik.

Hamilelikte Vajinal Kaşıntı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte vajinal kaşıntı mantar enfeksiyonu, bakteriyel vajinoz veya alerji gibi nedenlerden oluşabilir. Peki, gebelikte vajina kaşıntısı nasıl geçer?

Hamilelikte İdrar Kokusunun Değişmesi Normal mi?

Hamilelikte idrar kokusu, hormonlara bağlı olarak değişebilir ve hafif keskinleşebilir. Bu durum genellikle normal kabul edilir. Gebelikte idrar kokusu ve cinsiyet arasında ise herhangi bir bağ bulunmamaktadır.

Mide Ekşimesinden Dert Yananlara 10 Doğal Öneri!

Hamilelikte mide ekşimesi çok sık karşılaşılan bir şikâyettir. Peki, gebelikte mide ekşimesine ne iyi gelir? Bebeğin saçının çıkması mide ekşimesine neden olur mu?

Hamilelikte Reflüye Ne İyi Gelir?

Hamilelikte reflü en sık karşılaşılan şikâyetlerin başında geliyor. Özellikle hormonal dengenin değişmesi gebelikte reflü nedeni olabiliyor. Peki, hamilelikte reflü ilacı kullanılır mı? Gebelikte reflüye ne iyi gelir?

Hamilelikte Safra Kesesi Taşı: Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte safra kesesi taşı, hormonlara bağlı olarak sık görülür. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, gebelikte safra kesesi taşı belirtileri, tedavisi, ameliyatı ve bebeğe etkisini yazdık.

Hamilelikte IBS Semptomlarını Yönetmenize Yardımcı Olacak 7 Tavsiye!

IBS rahatsızlığı olan anne adaylarının hamilelikte IBS semptomları yoğunlaşabilir. Zira bu dönemde hormonlar ve rahmin sindirim organlarına baskısı gebelikte huzursuz bağırsak sendromunun semptomlarını şiddetlendirebilmektedir.

Hamilelikte Siyatik Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte siyatik ağrısı oldukça sık karşılaşılan bir durum. Alınan kilolar, hormonlar veya ödem gibi faktörler gebelikte siyatik sinir ağrısına neden olabilir. Peki, hamilelikte siyatik ağrısına ne iyi gelir?