Doğum Kontrolü

Doğum kontrolü, gebe kalmak istemeyen veya doğumdan sonra bir süre yeni bir gebeliğe başlamak istemeyen ve aktif bir cinsel yaşam içerisinde korunmak isteyen kadınlara özel oluşturduğumuz bir bölüm. Bu bölümde doğum kontrolü hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman

Uzmanlar uzun süre gebe kalmayı erteleyecek çiftlerin rezervlerinin iyi olduğundan emin olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?

Doğum kontrol haplarının yan etkileri ve doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Kimler kullanabilir ve tüm bilinmesi gerekenler.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Vazektomi Nedir? Geri Dönüşü Olur mu?

Vazektomi, meniye sperm akışını kesen bir cerrahi müdahaledir. Geri dönüşü zor bir ameliyat olan vazektomi sonrası hamilelik nadir de olsa gerçekleşebilir.

Tüpler Bağlıyken Hamile Kalınır mı?

Tüpleri bağlatmak güvenilir bir doğum kontrol yöntemi olsa da %100 başarılı değildir. Tüpler bağlıyken de hamile kalınabilir. Tüpler bağlıyken hamile kalanlar nadir de olsa mevcuttur.

Ertesi Gün Hapı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapı, reçetesiz bir şekilde alınabilen ve yüksek oranda progesteron içeren bir ilaçtır. Peki, ertesi gün hapı fiyatı 2020 yılında ne kadar?

Sperm Yutmak Hamile Bırakır mı?

Oral yolla cinsel ilişki kuran çiftler, bunun hamileliğe yol açıp açmayacağını merak ediyor. Peki, ağızdan sperm girerse ne olur? Sperm yutmak ile hamile kalınır mı? Detaylar yazımızda.

Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2023 Yılında Ne Kadar?

2023 ertesi gün hapı fiyatı 313.97 TL'dir. Bu fiyat en bilinen ertesi gün hapı için geçerlidir. Onlarca marka bulunduğundan ertesi gün hapı fiyatı 2023 yılı için tek bir ücret vermek mümkün değildir.

2023 Yazz Doğum Kontrol Hapı Fiyatı, Yan Etkileri ve Kullanımı

Yazz doğum kontrol hapı fiyatı 2023 yılında 197.67 TL'dir. Progesteron ve östrojen hormonu içeren Yazz doğum kontol hapı mide bulantısı, kusma ve göğüs hassasiyeti gibi yan etkilere neden olabilir.

Doğum Kontrol Hapı Mide Bulantısı Yapar mı?

Doğum kontrol hapı mide bulantısı yapabilir. Çünkü içindeki östrojen mide astarında tahrişe neden olabilir. Ancak doğum kontrol hapının neden olduğu bulantının 2 - 3 ay içinde geçmesi beklenir.

Doğum Kontrol Haplarının Koruyuculuğu Ne Zaman Başlar?

Doğum kontrol haplarının koruyuculuğu genellikle ilk haptan itibaren başlar. Diğer bir deyişle, düzenli olarak kullanılan doğum kontrol ilacı ilk günden itibaren koruma sağlar.

Hamileyken Doğum Kontrol Hapı Kullanılırsa Ne Olur?

Hamileyken doğum kontrol hapı kullanmak elbette önerilen bir şey değildir. Doğum kontrol hapı kullanırken hamilelik öğrenilirse hormon içeren hapların bırakılması gerekmektedir.