Doğum Kontrolü

Doğum kontrolü, gebe kalmak istemeyen veya doğumdan sonra bir süre yeni bir gebeliğe başlamak istemeyen ve aktif bir cinsel yaşam içerisinde korunmak isteyen kadınlara özel oluşturduğumuz bir bölüm. Bu bölümde doğum kontrolü hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2023 Yılında Ne Kadar?

2023 ertesi gün hapı fiyatı 313.97 TL'dir. Bu fiyat en bilinen ertesi gün hapı için geçerlidir. Onlarca marka bulunduğundan ertesi gün hapı fiyatı 2023 yılı için tek bir ücret vermek mümkün değildir.

Doğum Kontrol Hapı Mide Bulantısı Yapar mı?

Doğum kontrol hapı mide bulantısı yapabilir. Çünkü içindeki östrojen mide astarında tahrişe neden olabilir. Ancak doğum kontrol hapının neden olduğu bulantının 2 - 3 ay içinde geçmesi beklenir.

Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?

Doğum kontrol haplarının yan etkileri ve doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Kimler kullanabilir ve tüm bilinmesi gerekenler.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2023 Yılında Ne Kadar Oldu?

Microgynon, östrojen ve progesteron hormonlarının kombinasyonunu içeren bir doğum kontrol hapıdır. Microgynon doğum kontrol hapı fiyatı 2023 yılında 172.77 TL'dir.

Doğumdan Sonra Doğum Kontrol Seçenekleri

Doğumdan sonra eşinizle cinsel hayatınız yeniden hareketlendiğinde hatırlamanız gereken bir şey doğum kontrol yöntemleri olmalıdır.

Doğum Kontrol Yöntemleri Kısırlık Yapar mı?

Doğum kontrol yöntemleri kısırlık yapar mı? İstenmeyen gebelikleri önlemek ve gebeliği ertelemek için uygulanan yöntemlerin bebek sahibi olmaya etkisi.

Tüp Bağlatma İle Doğum Kontrol Yönteminin Riski Var mıdır?

Tüp Bağlatma İle Doğum Kontrol Yönteminin Riski Var mıdır? Tüp Bağlatmanın (Tüp Ligasyonu) zararları ve yan etkileri nelerdir? Kaç yaşına kadar yapılır?

Spiral ile Hamile Kalınır mı? Spiralle Hamile Kalanlar Ne Yapmalı?

Spiral ile hamile kalmak nadir olsa da mümkündür. Diğer bir deyişle, spiralle hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Peki, spiralle hamile kalanlar ne yapmalı?

Eski Mısır’da Gebelik ve Doğum Kontrolü Hakkında Bilmeniz Gereken Birbirinden İlginç Bilgiler

Eski Mısır’da Gebelik ve Doğum Kontrolü Eski Mısır’da kalbin düşünce merkezi, beynin ise gereksiz bir organ olduğuna inanıldığını biliyor muydunuz?

Okudukça Modern Tıbba Şükredeceğiniz 9 Eski Doğum Kontrol Yöntemi!

Doğum kontrolü, hem insan popülasyonu hem de çiftlerin daha rahat bir cinsel ilişki yaşayabilmesi adına önem taşıyor. Peki, eski doğum kontrol yöntemleri nelerdi?

Doğum Sonrasında Hangi Korunma Yöntemi Tercih Edilmeli?

İki gebelik arasındaki ideal süre tıbben iki yıldır. Çünkü bedeninizin yenilenmesi ve yenidoğan bebeğinizle ilgilenmek için zamana ihtiyaç duyacaksınız.