Doğum Kontrolü

Doğum kontrolü, gebe kalmak istemeyen veya doğumdan sonra bir süre yeni bir gebeliğe başlamak istemeyen ve aktif bir cinsel yaşam içerisinde korunmak isteyen kadınlara özel oluşturduğumuz bir bölüm. Bu bölümde doğum kontrolü hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tüplerini Bağlatan Kadınlar Tekrar Hamile Kalabiliyor
Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkileri
Doğum kontrol haplarının yan etkileri ve doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Kimler kullanabilir ve tüm bilinmesi gerekenler.
Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman
Uzmanlar uzun süre gebe kalmayı erteleyecek çiftlerin rezervlerinin iyi olduğundan emin olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.
Gebelikten Yeni Korunma Yöntemi: Boncuklu Spiral
Boncuklu spiral gebelikten yeni korunma yöntemi olarak kullanılıyor. T spirale göre kadınlara büyük avantaj sağlayan sistem kimlere ve nasıl uygulanıyor?
Doğum Kontrol Hapı Depresif Semptomları Artırıyor
Dünyada 214 Milyon Kadın Doğum Kontrol Yönteminden Yararlanamıyor
Dünyada 214 milyon kadın doğum kontrol yönteminden yararlanamıyor. 2016 TÜİK verilerine göre doğum kontrol yöntemi kullananların sayısı ise, yüzde 47,5.
Doğum Kontrol Hapları Nasıl Kullanılır ?
Doğum Kontrol İçin Kullanılan Yöntemlere Dikkat
Türkiye’de geleneksel doğum kontrol yöntemleri uygulandığından dolayı bilinçlenmeye ihtiyaç vardır. Ertesi gün hapının ayda 1 kereden fazla alınmamalıdır.
Gebelikten Korunmanın En Pratik Hali: Doğum Kontrol İğneleri
Doğum kontrol iğnesi gebelikten korunma yöntemlerinden biridir. Başarı oranı yüksek olduğu için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.
Deri Altı İmplantları ile Gebelikten Korunma
Deri altı implant uygulaması ile 3 yıl gebelikten korunma sağlanabiliyor. Küçük cerrahi işlemle kola yerleştirilen implant, yüksek oranda koruma sağlıyor.
Doğum Sonrasında Hangi Korunma Yöntemi Tercih Edilmeli?
İki gebelik arasındaki ideal süre tıbben iki yıldır. Çünkü bedeninizin yenilenmesi ve yenidoğan bebeğinizle ilgilenmek için zamana ihtiyaç duyacaksınız.
Tüp Bağlatma İle Doğum Kontrol Yönteminin Riski Var mıdır?
Tüp Bağlatma İle Doğum Kontrol Yönteminin Riski Var mıdır? Tüp Bağlatmanın (Tüp Ligasyonu) zararları ve yan etkileri nelerdir? Kaç yaşına kadar yapılır?
Kayıt Ol