Doğum Kontrolü

Doğum kontrolü, gebe kalmak istemeyen veya doğumdan sonra bir süre yeni bir gebeliğe başlamak istemeyen ve aktif bir cinsel yaşam içerisinde korunmak isteyen kadınlara özel oluşturduğumuz bir bölüm. Bu bölümde doğum kontrolü hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Spiral Doğumdan Sonra Ne Zaman Takılabilir?

Doğum Kontrolünde Erkekler İçin Yeni Dönem!

Acısız, ağrısız ve hatta o çok korkulan hormonları dahi etkilemeyecek doğum kontrol jeli gelişti! Hem de erkekler için… -gebe.com

Ertesi Gün Hapı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapı, reçetesiz bir şekilde alınabilen ve yüksek oranda progesteron içeren bir ilaçtır. Peki, ertesi gün hapı fiyatı 2020 yılında ne kadar?

Doğum Kontrol Hapı Depresif Semptomları Artırıyor

Yenidoğan Bebeğin Elinde Tuttuğu Cisim Görenleri Şaşkına Çevirdi

Doğum Kontrolünün Gebeliğe Etkileri

Hapla korunma, düzenli olarak kullanıldığında en başarılı yöntem olarak kabul edilir. Fakat yine de bir risk söz konusudur.

İkinci Gebelikler Genelde Neden Beklenmedik Oluyor?

Yeni yapılan araştırmalara göre ilk doğumunu yapan kadınların yüzde 30’u 18 ay içerisinde tekrar gebe kalıyor. Çoğu kadın bu durumdan memnun.

Tüplerini Bağlatan Kadınlar Tekrar Hamile Kalabiliyor

Doğum Kontrol İçin Kullanılan Yöntemlere Dikkat

Türkiye’de geleneksel doğum kontrol yöntemleri uygulandığından dolayı bilinçlenmeye ihtiyaç vardır. Ertesi gün hapının ayda 1 kereden fazla alınmamalıdır.

Doğumdan Sonra Doğum Kontrol Seçenekleri

Doğumdan sonra eşinizle cinsel hayatınız yeniden hareketlendiğinde hatırlamanız gereken bir şey doğum kontrol yöntemleri olmalıdır.

Gebelikten Yeni Korunma Yöntemi: Boncuklu Spiral

Boncuklu spiral gebelikten yeni korunma yöntemi olarak kullanılıyor. T spirale göre kadınlara büyük avantaj sağlayan sistem kimlere ve nasıl uygulanıyor?