Doğum Kontrolü

Doğum kontrolü, gebe kalmak istemeyen veya doğumdan sonra bir süre yeni bir gebeliğe başlamak istemeyen ve aktif bir cinsel yaşam içerisinde korunmak isteyen kadınlara özel oluşturduğumuz bir bölüm. Bu bölümde doğum kontrolü hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ertesi Gün Hapı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ertesi gün hapı, reçetesiz bir şekilde alınabilen ve yüksek oranda progesteron içeren bir ilaçtır. Peki, ertesi gün hapı fiyatı 2020 yılında ne kadar?

Doğum Kontrol Haplarının Koruyuculuğu Ne Zaman Başlar?

Doğum kontrol haplarının koruyuculuğu genellikle ilk haptan itibaren başlar. Diğer bir deyişle, düzenli olarak kullanılan doğum kontrol ilacı ilk günden itibaren koruma sağlar.

Doğum Kontrol Hapları Nasıl Kullanılır ?

Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?

Doğum kontrol haplarının yan etkileri ve doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Kimler kullanabilir ve tüm bilinmesi gerekenler.

Eyvah! Doğum Kontrol Hapını İçmeyi Unuttum...

Doğum kontrol hapını içmeyi unuttum diyorsanız, hamilelik konusunda risk almışsınız demektir. Çünkü doğum kontrol hapının saatini kaçırmak ilacın koruyucu etkisini azaltır.

Doğumdan Sonra Doğum Kontrol Seçenekleri

Doğumdan sonra eşinizle cinsel hayatınız yeniden hareketlendiğinde hatırlamanız gereken bir şey doğum kontrol yöntemleri olmalıdır.

Doğum Kontrol Yöntemleri Kısırlık Yapar mı?

Doğum kontrol yöntemleri kısırlık yapar mı? İstenmeyen gebelikleri önlemek ve gebeliği ertelemek için uygulanan yöntemlerin bebek sahibi olmaya etkisi.

Tüp Bağlatma İle Doğum Kontrol Yönteminin Riski Var mıdır?

Tüp Bağlatma İle Doğum Kontrol Yönteminin Riski Var mıdır? Tüp Bağlatmanın (Tüp Ligasyonu) zararları ve yan etkileri nelerdir? Kaç yaşına kadar yapılır?

Gebelikten Korunmanın En Pratik Hali: Doğum Kontrol İğneleri

Doğum kontrol iğnesi gebelikten korunma yöntemlerinden biridir. Başarı oranı yüksek olduğu için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Spiral Doğumdan Sonra Ne Zaman Takılabilir?

Eski Mısır’da Gebelik ve Doğum Kontrolü Hakkında Bilmeniz Gereken Birbirinden İlginç Bilgiler

Eski Mısır’da Gebelik ve Doğum Kontrolü Eski Mısır’da kalbin düşünce merkezi, beynin ise gereksiz bir organ olduğuna inanıldığını biliyor muydunuz?

Okudukça Modern Tıbba Şükredeceğiniz 9 Eski Doğum Kontrol Yöntemi!

Doğum kontrolü, hem insan popülasyonu hem de çiftlerin daha rahat bir cinsel ilişki yaşayabilmesi adına önem taşıyor. Peki, eski doğum kontrol yöntemleri nelerdi?