Anne-Baba

Artık bir ebeveynsiniz! Bebeğiniz büyümeye devam ettikçe ihtiyaçları da artıyor. Peki, nasıl bir ebeveyn olmalısınız? Ebeveynken eşiniz ve kendinizle ne kadar ilgilenebiliyorsunuz? İşte bu ve bunun gibi pek çok sorularınız için buradayız!

Normal Doğum Sonrası Cinsel İlişkiye Ne Zaman Başlanabilir?

Taze Annenin Nefret Edeceği 9 İnsan Tipi

Çevrenizde yeni doğum yapmış biri varsa, bu maddelere dikkat etmeniz hem sizin hem de bebeğiniz için çok iyi olacak! -gebe.com

Doğum Sonrası Depresyonunun 10 Belirtisi

Doğum sonrası depresyon belirtileri dikkat edilmesi gereken önemli konular arasında yer alıyor. İşte doğum sonrası depresyonun 10 belirtisi.

Annelik Hüznü mü, Depresyon mu?

Annelik hüznü ve doğum sonrası depresyon nedir? Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi/Uzman Öğr. Yasemin Ünal, doğum sonrası duygusal değişikliklerle baş etme yollarını yazdı!

Lohusalık Depresyonu Yaşadığını mı Düşünüyorsun? Testi Çözmek İçin Tıkla!

'Öğretmene Doğum Sonrası Belleticilik Görevi Verilir mi?' MEB Cevapladı!

Öğretmene Doğum Sonrası Belleticilik Görevi Verilebilir mi? Sorusuyla ilgili Türk Eğitim-Sen'in yazısına MEB'den cevap geldi.

Anne Bebek Yogası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Anne bebek yogası, anne ve bebeğinin birlikte vakit geçirmesine olanak tanıyan ve anne ve bebek arasındaki duygusal bağı artıran bir yoga türü.

Bez ve Mama Yardımı Nasıl Alınır?

Bu makalemizde; Bez ve Mama Yardımı Başvurusu 2019 yılında nasıl yapılır, kimlere verilir, kaç gün içinde yatar gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Doğum Sonrası Bedeninizi Sevmelisiniz

Gebelik bedeninizi değiştiren en çılgın şeylerden biridir. Yavaş yavaş geçip gidecek bu değişikliğe ayak uydurmak sandığınız kadar zor değildir.

Psikolog Zeynep Canbaş Yazdı: Pandemi Döneminde Aile İçi İlişkiler

Pandemi dönemi özellikle aileler için oldukça zor bir süreç oldu.Psikolog Zeynep Canbaş pandemi döneminde ailelerin yaşadığı sorunlara değindi ve ailelere önerilerde bulundu.

Ebeveynlik Tutumları ve Bebekler Üzerindeki Etkileri

Ebeveynlik tutumları ve bebekler üzerindeki etkileri büyüktür, anne babanın koruyucu, otoriter, ilgisiz tutumları bebekte davranış bozukluğuna neden olur.