Anne-Baba

Artık bir ebeveynsiniz! Bebeğiniz büyümeye devam ettikçe ihtiyaçları da artıyor. Peki, nasıl bir ebeveyn olmalısınız? Ebeveynken eşiniz ve kendinizle ne kadar ilgilenebiliyorsunuz? İşte bu ve bunun gibi pek çok sorularınız için buradayız!

Momo Tehlikesi Büyüyor! İşte Alınması Gereken Önlemler!
Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı
Baba Adaylarında "Sempatik Hamilelik" Sendromu Belirtileri
Baba adaylarında sempatik hamilelik sendromu belirtileri psikolojik bir durumdur. Babalık sendromu, Couvade Sendromu doğumdan sonra ortadan kalkar.
İkinci Çocuk
İlk bebeğiniz hayatınıza ve yuvanıza tarifsiz mutluluk getirdi. Ancak ikinci bebek için hazırlanmak ilkinden daha zor olabilir.
Babaların Bebek Bakımı Konusunda Acilen Bırakması Gereken 10 Davranış
Babaların bebek bakımı konusunda annelerden iyi olmadığı herkes tarafından biliniyor. Bu nedenle babaların acilen bırakması gereken 10 davranışı derledik!
Suçluluk Duyan Çalışan Annelere Uzmanlardan Öneriler
Suçluluk duyan çalışan anneler için uzmanlardan, bu psikolojik sorunun üstesinden gelebilmeleri için çeşitli öneri ve tavsiyeler veriliyor.
Doğum Parası Kimlere Ödenir? Ev Hanımları Bu Haktan Yararlanabilir mi?
SGK ve SSK Doğum parası başvurusu yapma ve sorgulama işlemini e devletten yapılır. 2017'de analık işgörmezlik ödeneği ve doğum parası ne zaman yatar?
Babasının Bebeğiniz İle Bağ Kurmasına Yardımcı Olun
Anne ile bebeğin bağının kuvvetli olması kadar baba ile bebeğin bağı da o denli önemli. Eşinize bu konuda yardımcı olabilirsiniz.
Çalışan Annelere Devletten Maaş Desteği
Çalışan annelere maaş desteği uygulamaları devam ediyor. Ailelerin bu uygulamadan yararlanabilmeleri için başvuruda bulunmaları gerekiyor.
Memur Annelere Tam Gün Maaş Yarım Gün İş Hakkı Geliyor!
Memur annelere yarım gün çalışma ile tam gün ücret alma hakkı geliyor. Anneye yarım zamanlı çalışma yönetmeliğinin resmi gazetede yayınlanması bekleniyor.
Yeni Annelere Tüyolar
Fiziksel değişimin dışında anne olmak psikolojinizi tamamen değiştirir. Bu büyük sorumluluk sizi daha kaygılı hale getirebilir.
Taze Annelerin Yeni Yaşamlarına Adapte Olmasını Kolaylaştıracak 10 Tavsiye!
Kayıt Ol