Anne-Baba

Artık bir ebeveynsiniz! Bebeğiniz büyümeye devam ettikçe ihtiyaçları da artıyor. Peki, nasıl bir ebeveyn olmalısınız? Ebeveynken eşiniz ve kendinizle ne kadar ilgilenebiliyorsunuz? İşte bu ve bunun gibi pek çok sorularınız için buradayız!

Anne Sütünü Artırdığı Bilimsel Olarak Kanıtlandı!

Karantinada Sıkılanlara: Hamilelik ve Bebek Temalı 9 Eğlenceli Film!

İzlerken kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz, bol kahkahalı, yer yer gözyaşı dolu hamilelik ve bebek konulu 9 eğlenceli film önerisi!

Yeni İş Kanununda Çalışan Anneler Hangi Haklara Sahip Olacaklar?

Yeni iş kanununa göre çalışan annelerin hakları ve doğum izni süreleri ile kadın işçilerin analık izninde uygulama değişti.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Bebeğin Yarı Kırkı Nasıl Çıkarılır?

Yarı kırk uçurma banyosu, Şaman Türklerinden kalan bir gelenektir. Yarı kırk banyosu bebek 20 günlük olduğunda yaptırılır. Yarı kırk uçurma için altın, pirinç, çiçek gibi malzemeler kullanılır.

Instagram’ın En Ünlü Anne-Çocuk Hesapları

Çocuklarıyla sevimli anlarını paylaşıp, pek çok kişiye ilham olan Instagram’ın en ünlü anne çocuk hesaplarını listeledik.

Kendinizi ve Ailenizi Koronavirüsün Psikolojik Etkilerinden Nasıl Korumalısınız?

Koronavirüs (covid-19) salgını fizyolojik değil, psikolojik olarak da toplumu etkiliyor. Kaygı bozukluğu ve depresyon gibi hastalıklar tetiklenebiliyor.

Demokratik mi Yoksa İlgisiz mi? Sizin Bebek Yetiştirme Tarzınız Hangisi?

annelik modelinde hangi tip annesiniz? Demokratik, aşırı baskıcı, ilgisiz, umursamaz ve izin verici annelerden hangi tarz sizi en çok yansıtıyor.

Bebeğinizin Emmeyi Reddetmesine Sebep Olabilecek 10 Durum

Bebeğin memeyi reddetmesinin nedenleri nelerdir? Bebeklerde emmeyi reddetme neden olur? Emmeyi reddeden bebek tekrar emer mi? Biberona alışmış bebek emer mi

Anne Babaların Hayatlarını Kolaylaştıracak 17 Pratik Bilgi

Anne babaların hayatlarını kolaylaştıracak 17 pratik bilgi. Bu bilgilerle evde yeni doğmuş bebek bakımı konusunda kısa süre içerisinde usta olacaksınız.

Bebeğiniz Olmadan Çıkacağınız İlk Yolculuk

Uygun bir plan çıkartarak bebeğiniz dünyaya geldikten sonraki ilk seyahatinizi kolaylıkla atlatabilirsiniz.

SGK Özel Hastanedeki Doğum Ücretini Karşılar mı?

SGK özel hastanelerde doğum ücretini karşılıyor mu? SGK anlaşmalı özel hastanelerde sgk doğumu karşılar mı? Hangi hastane sgk anlaşmalı nasıl öğrenilir?