İleri Yaşta Gebelik

Her kadın anneliği tatmak ister ancak bazen tercih etmediklerinden bazen de sağlık sorunları nedeniyle ileri yaşta gebe kalırlar. Peki, ileri yaşta gebelikte nelere dikkat edilmelidir? İleri yaşta gebelikle ilgili bilmeniz gereken tüm konuları sizler için araştırdık.

Amniyosentez Tarihe Karışıyor
Anne adayının kanından yapılan prenatal test ile sadece birkaç tüp kan vererek bebeğin genetik durumunu öğrenmek artık mümkün.
Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman
Uzmanlar uzun süre gebe kalmayı erteleyecek çiftlerin rezervlerinin iyi olduğundan emin olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.
Pelvik Organ Sarkması Konusunda Endişeli misiniz?
Bebek sahibi olmak vücudunuzu hiç düşünmediğiniz kadar değiştirir. Bu değişimlerden bazıları pelvik organ sarkması gibi olumsuz değişimlerdir.
İleri Yaş Gebeliğine Dikkat!
35 yaşından sonra olan ileri yaş gebeliklere ileri yaş gebeliği denir. 40’lı yaşlarla birlikte gebe kalma olasılığı oranında azalmaya başlar.
Erkek Yaşı İle Gebelik
Erkeğin yaşı ilerledikçe özellikle de 40 – 45 yaşlarından sonra sperm hareketi, hacmi ve normal şekilli sperm sayısı azalmaktadır.
İleri Yaşta Gebelik ve Doğumla İlgili İstenmeyen Durumlar
Prekoks puberte yani çok erken yaşta oluşan ergenlik adı verilen bu durum çok ender görülmese de tarihte buna benzer bir olgu bir daha bildirilmemiştir.
Anne Olmanın Yaşı Yok
40 yaş ve üstü gebeliğe dair kulaktan dolma bilgileri unutun. Tıptaki gelişmeler ve yeni teknikler geç yaşta anne olmak isteyenlerin yüzünü güldürecek.
Yaşınız Kaç Olursa Olsun, En İyi Anne Siz Olun
Uzmanlar erken yaşta anne olmanın en ideali olduğunu söylese de siz kaç yaşında anne olduysanız, o yaş en idealidir!
Kayıt Ol