Gebe Kalmanın Yolları

Gebe kalmanın yolları öğrenilerek, hamile kalmaya karar verdikten sonra, hamile kalabilmek için neler yapmalı ve nelere dikkat etmelisiniz? Bu ve bunun gibi pek çok soru ve konuda bilgilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalma Pozisyonları: En Etkili 5 Pozisyon!

Kolay hamile kalma pozisyonları gebelik planlayan çoğu çiftin araştırdığı konu. Hamile kalmak için en etkili pozisyonlar ise misyoner, doggy, kaşık, bacak omuzda ve kovboy pozisyonlarıdır.

Tek Tüple Hamile Kalınır mı?

Tek tüple hamile kalınabilir. Tek tüple hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Eğer başka bir sağlık problemi yoksa kadınlar tek tüple hamile kalabilirler.

Sperm Sayısı ve Kalitesi Nasıl Artırılır?

Sperm sayısı ve kalitesi doğurganlıkla yakından ilişkilidir. Sperm sayısı ve kalitesini artırmak için ise sağlıklı yiyecekler yemek, egzersiz yapmak, stresten kaçınmak ve sigarayı bırakmak gerekir.

Bebek Sağlığı Anne Karnında Başlar

Bebek Sağlığı anne karnında başlar. Gebelik planı yapmadan önce neler yapılır? Doktor kontrolleri, tahlil ve doğal yollardan hamilelik planlama yolları.

Gebelik Konusunda Endişelenmemeniz İçin Sebepler

Gebelik Konusunda Endişelenmemeniz İçin Sebepler ile ilgili daha iyi bir yaklaşım için belirsizlikleri öğrenin, konuşun, plan yapın, kabul edin.

Bu Önerilerle Gebelik Şansınız Artabilir

Hayatınızda yapacağınız ufak düzenlemelerle gebe kalma şansınızı artırabileceğinizi biliyor musunuz?

Gebe Kalmayı Planlayanlar Buraya!

Gebe kalmayı planlıyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. Gebelik öncesi mutlaka genel doktor muayenesinden geçmeli, sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Gebe Kalmak İçin Korunma Yöntemlerini Doğru Zamanda Bırakın

Gebe kalmak için korunma yöntemleri en doğru zamanda bırakılması gerekir. Doğum kontrol hapı, spiral ve deri implantları planlama yaptıktan sonra çıkarılır.

Gebelik Öncesinde Radyasyona Maruz Kalmayın

Gebelik öncesinde radyasyona maruz kalma kadın ve erkek için olumsuz etkiler yaratır. X Ray cihazlarının yakınında yerde çalışanlar risk altındadır.

Tekrarlayan Düşükler Aşı İle Tedavi Ediliyor!

Çocuğu olmayanlar için umut verici bir haber! Gebelik elde edilemeyen kısır çiftlerde lenfosit aşısı uygulamaları ile başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Kronik Hastalığınız Anne Olmanıza Engel Olmasın

Diyabet, kalp hastalıkları, epilepsi ve tiroid gibi kronik hastalıkları olanlar doğru bir planlama sayesinde bebeklerini sağlıkla dünyaya getirebilir.

Tüp Bebeğin Ömrü Kısa Demek Söz Konusu Değil!

Tüp bebek yöntemiyle ilgili bilim dünyası ikiye ayrıldı. Kimisi tüp bebekle doğanların kısa ömürlü olacağını, kimisi ise tam tersini savunuyor.