Gebe Kalmanın Yolları

Gebe kalmanın yolları öğrenilerek, hamile kalmaya karar verdikten sonra, hamile kalabilmek için neler yapmalı ve nelere dikkat etmelisiniz? Bu ve bunun gibi pek çok soru ve konuda bilgilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Tiroid Hormonu Gebe Kalmayı Etkiliyor

Tiroid hormonlarının gebe kalmaya engel teşkil ediyor. Guatr, tiroit bezinin fazla ya da az çalışması kısırlık ve düşüğe neden olmaktadır.

Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman

Uzmanlar uzun süre gebe kalmayı erteleyecek çiftlerin rezervlerinin iyi olduğundan emin olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Sperm Sayısını Doğal Yollarla Artırmanın 7 Yolu

Sperm sayısını artırmak için yapılabilecekleri bu yazımızda listeledik! İşte, sperm sayısını doğal yollarla artırmak için bilmeniz gereken her şey...

Hamile Kalmak İçin En Doğru Zamanlama ve Cinsel İlişki Sıklığı

Hamile kalmak için cinsel ilişki sıklığı ne kadar olmalı? Gebe kalmak için en uygun zamanı ve yumurtlama dönemi hesaplama.

Gebe Kalmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Bir kadının öncelikle ergenliğe girmesi gerekir, bu da adet görmesi ile başlar. Bir kadının adet görmeye başlaması ile gebe kalabilmeyi başlaması demektir.

Tek Tüple Hamile Kalınır mı?

Tek tüple hamile kalınabilir. Tek tüple hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Eğer başka bir sağlık problemi yoksa kadınlar tek tüple hamile kalabilirler.

2023 Tüp Bebek Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek fiyatları 2023 yılında ortalama 15.000 - 30.000 TL arasıdır. Bu ücret doktor deneyimi, tedavinin yapıldığı klinik, tedavi yöntemi ve şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sperm Sayısı ve Kalitesi Nasıl Artırılır?

Sperm sayısı ve kalitesi doğurganlıkla yakından ilişkilidir. Sperm sayısı ve kalitesini artırmak için ise sağlıklı yiyecekler yemek, egzersiz yapmak, stresten kaçınmak ve sigarayı bırakmak gerekir.

2024 Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek tedavisi fiyatları 2024 yılında ortalama 25.000 ile 60.000 TL arasında değişmektedir. Bu rakam kliniğe, doktorun deneyimine ve hatta tedavinin yapılacağı şehre göre artıp azalabilir.

Polikistik Over Sendromu ile Hamile Kalınır mı?

Polikistik over sendromu yumurtlamayı etkilese de direkt kısırlığa neden olmaz. Zira polikistik over sendromu olup tedavisiz hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır.

Sperm Sayısını Artıran Besinler Neler? Sperm Arttırıcı Yiyecekler

Sizler için ele aldığımız bu yazıda, sperm sayısını artıran besinler listesi hazırladık! İşte doğal yoldan üreme sağlığını destekleyen ve sperm sayısını artıran yiyecekler...

Hamilelik Şansını Artıran Faktörler Nelerdir?

Kolay hamile kalmak için yapılması gereken ilk ve en önemli şey yumurtlama gününün hesaplanmasıdır. Ayrıca hamile kalma pozisyonlarını araştırmak ve sağlıklı beslenmek de gebe kalma şansını artıran faktörlerdir.