Gebe Kalmanın Yolları

Gebe kalmanın yolları öğrenilerek, hamile kalmaya karar verdikten sonra, hamile kalabilmek için neler yapmalı ve nelere dikkat etmelisiniz? Bu ve bunun gibi pek çok soru ve konuda bilgilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Bu İçecekler Gebe Kalmayı Engelliyor!
Gebe kalmayı engelleyen içecekler hangileridir? Günlük hayatlarında düzenli olarak yapay tatlandırıcı tüketen kadınların gebe kalma şansı azalıyor.
Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Gebe Kalma Şansını Artırıyor
Embriyo yapıştırıcısı yöntemi gebe kalma şansını artırıyor. Yöntem birkaç başarısız tüp bebek tedavisi geçirmiş, 39 yaş üstü anne adayları için öneriliyor.
Gebe Kalmak İçin Şanslı Günleriniz!
Gebe kalma olasılığı hesaplar iken üç gün süre ile canlı kalabildikleri ve yumurtanın da 24 saat canlılığını koruduğunu unutmamak gerekir.
Gebe Kalmak İçin Korunma Yöntemlerini Doğru Zamanda Bırakın
Gebe kalmak için korunma yöntemleri en doğru zamanda bırakılması gerekir. Doğum kontrol hapı, spiral ve deri implantları planlama yaptıktan sonra çıkarılır.
Gebelik Öncesinde Radyasyona Maruz Kalmayın
Gebelik öncesinde radyasyona maruz kalma kadın ve erkek için olumsuz etkiler yaratır. X Ray cihazlarının yakınında yerde çalışanlar risk altındadır.
Tiroid Hormonu Gebe Kalmayı Etkiliyor
Tiroid hormonlarının gebe kalmaya engel teşkil ediyor. Guatr, tiroit bezinin fazla ya da az çalışması kısırlık ve düşüğe neden olmaktadır.
Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman
Uzmanlar uzun süre gebe kalmayı erteleyecek çiftlerin rezervlerinin iyi olduğundan emin olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.
Obezite Kısırlık Nedeni!
Türkiye’de erkeklerin yüzde 21’ini, kadınların ise yüzde 42’sini tehdit eden obezite kısırlık nedenleri arasında yer alıyor.
Menopoza Giren Kadınlar İçin Gebelik Artık Hayal Değil!
Menopoza girenler hamile kalabilecek artık! Japon doktor Kawamura'nın bulduğu yeni yöntem, menopoza girmiş kadınlar için de umut ışığı oldu.
Uzmanlardan İlginç Uyarı: 'Hamile Kalamıyorsanız Dişçiye Gidin!'
Hamile Kalamıyorsanız Dişçiye Gidin! Uzmanlar gebelik planlayan fakat bir türlü hamile kalamayan kadınlar için çok önemli bir uyarıda bulundu.
Tekrarlayan Düşükler Aşı İle Tedavi Ediliyor!
Çocuğu olmayanlar için umut verici bir haber! Gebelik elde edilemeyen kısır çiftlerde lenfosit aşısı uygulamaları ile başarılı sonuçlar elde ediliyor.
Hamilelik Planlayanların Tüketmesi Gereken Vitamin ve Mineraller
Hamile kalmak için besinler ve hamile kalmayı kolaylaştıran yiyecekler, vitamin ve mineral içeren besinler tavsiye ediliyor.
Kayıt Ol