Gebe Kalmanın Yolları

Gebe kalmanın yolları öğrenilerek, hamile kalmaya karar verdikten sonra, hamile kalabilmek için neler yapmalı ve nelere dikkat etmelisiniz? Bu ve bunun gibi pek çok soru ve konuda bilgilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Aşılama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Aşılama tedavisi, spermlerin tam yumurtlama zamanında rahme yerleştirilmesidir. Aşılama tedavisi fiyatları 2000 - 5000 TL arası değişmektedir. Aşılamanın başarı oranı ise %30 civarıdır.

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için hayıt tohumu kullanımı halk arasında giderek yaygınlaşmaktadır. Peki hayıt tohumu nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda!

Hamilelik Şansını Artıran Faktörler Nelerdir?

Kolay hamile kalmak için yapılması gereken ilk ve en önemli şey yumurtlama gününün hesaplanmasıdır. Ayrıca hamile kalma pozisyonlarını araştırmak ve sağlıklı beslenmek de gebe kalma şansını artıran faktörlerdir.

Üreme Yetisini Arttırmak İçin Çiftlere Tavsiyeler

Nasıl hamile kalınır, hamile kalmak için neler yapılmalı, yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır? Üreme yetisini arttırmak için tavsiyeler bu yazımızda!

Kullanımı Giderek Artıyor: Meryem Ana Otu Nedir?

Meryem Ana otu, hamile kalmak isteyen veya doğumu yaklaşan kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Peki, Meryem ana otu ile hamile kalanlar var mı?

Gebe Kalmak İçin Şanslı Günleriniz!

Gebe kalma olasılığı hesaplar iken üç gün süre ile canlı kalabildikleri ve yumurtanın da 24 saat canlılığını koruduğunu unutmamak gerekir.

Gebelik Öncesi Kolesterolünüzü Kontrol Altına Alın

Gebelikten önce yüksek kolesterolünüz varsa büyük ihtimalle bebeğinizin de ileriki yaşamında aynı sorunları olacaktır. Dikkat etmelisiniz.

Bu İçecekler Gebe Kalmayı Engelliyor!

Gebe kalmayı engelleyen içecekler hangileridir? Günlük hayatlarında düzenli olarak yapay tatlandırıcı tüketen kadınların gebe kalma şansı azalıyor.

Sperm Detoksu Nedir?

Erkek üreme hücrelerindeki olumsuz faktörleri dışarı atarak daha sağlıklı olmasına yardım edecek bir takım etkinlikler bütününe sperm detoksu denir.

Tüp Bebeğin Ömrü Kısa Demek Söz Konusu Değil!

Tüp bebek yöntemiyle ilgili bilim dünyası ikiye ayrıldı. Kimisi tüp bebekle doğanların kısa ömürlü olacağını, kimisi ise tam tersini savunuyor.

Kronik Hastalığınız Anne Olmanıza Engel Olmasın

Diyabet, kalp hastalıkları, epilepsi ve tiroid gibi kronik hastalıkları olanlar doğru bir planlama sayesinde bebeklerini sağlıkla dünyaya getirebilir.

Gebelik Öncesinde Radyasyona Maruz Kalmayın

Gebelik öncesinde radyasyona maruz kalma kadın ve erkek için olumsuz etkiler yaratır. X Ray cihazlarının yakınında yerde çalışanlar risk altındadır.