Gebe Kalmanın Yolları

Gebe kalmanın yolları öğrenilerek, hamile kalmaya karar verdikten sonra, hamile kalabilmek için neler yapmalı ve nelere dikkat etmelisiniz? Bu ve bunun gibi pek çok soru ve konuda bilgilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Hamile Kalma Pozisyonları: En Etkili 5 Pozisyon!

Kolay hamile kalma pozisyonları gebelik planlayan çoğu çiftin araştırdığı konu. Hamile kalmak için en etkili pozisyonlar ise misyoner, doggy, kaşık, bacak omuzda ve kovboy pozisyonlarıdır.

2023 Tüp Bebek Fiyatları Ne Kadar?

Tüp bebek fiyatları 2023 yılında ortalama 15.000 - 30.000 TL arasıdır. Bu ücret doktor deneyimi, tedavinin yapıldığı klinik, tedavi yöntemi ve şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Azospermi Nedir? Azospermi Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Azospermi, menide hiç sperm bulunmamasıdır. Bu yazımızda, azospermi belirtileri, nedenleri ve tedavi yöntemleri ile ilgili tüm merak edilenleri derledik!

Sperm Sayısı ve Kalitesi Nasıl Artırılır?

Sperm sayısı ve kalitesi doğurganlıkla yakından ilişkilidir. Sperm sayısı ve kalitesini artırmak için ise sağlıklı yiyecekler yemek, egzersiz yapmak, stresten kaçınmak ve sigarayı bırakmak gerekir.

Kullanımı Giderek Artıyor: Meryem Ana Otu Nedir?

Meryem Ana otu, hamile kalmak isteyen veya doğumu yaklaşan kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bir bitkidir. Peki, Meryem ana otu ile hamile kalanlar var mı?

Hamile Kalmak İçin Hayıt Tohumu Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için hayıt tohumu kullanımı halk arasında giderek yaygınlaşmaktadır. Peki hayıt tohumu nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda!

Tek Tüple Hamile Kalınır mı?

Tek tüple hamile kalınabilir. Tek tüple hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Eğer başka bir sağlık problemi yoksa kadınlar tek tüple hamile kalabilirler.

Hamilelik Şansını Artıran Faktörler Nelerdir?

Kolay hamile kalmak için yapılması gereken ilk ve en önemli şey yumurtlama gününün hesaplanmasıdır. Ayrıca hamile kalma pozisyonlarını araştırmak ve sağlıklı beslenmek de gebe kalma şansını artıran faktörlerdir.

Aşılama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Aşılama tedavisi, spermlerin tam yumurtlama zamanında rahme yerleştirilmesidir. Aşılama tedavisi fiyatları 2000 - 5000 TL arası değişmektedir. Aşılamanın başarı oranı ise %30 civarıdır.

Üreme Yetisini Arttırmak İçin Çiftlere Tavsiyeler

Nasıl hamile kalınır, hamile kalmak için neler yapılmalı, yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır? Üreme yetisini arttırmak için tavsiyeler bu yazımızda!

Gebe Kalmak İçin Şanslı Günleriniz!

Gebe kalma olasılığı hesaplar iken üç gün süre ile canlı kalabildikleri ve yumurtanın da 24 saat canlılığını koruduğunu unutmamak gerekir.

Gebelik Öncesi Kolesterolünüzü Kontrol Altına Alın

Gebelikten önce yüksek kolesterolünüz varsa büyük ihtimalle bebeğinizin de ileriki yaşamında aynı sorunları olacaktır. Dikkat etmelisiniz.