• gebe.com
  • /
  • Yapılması Gereken Testler

Yapılması Gereken Testler

Gebelik döneminde anne adayları ve bebekleri için bazı testlerin yapılması hayati önem taşıyor. Gebeliğin birinci, ikinci ve üçüncü dönemlerine göre yapılması gereken testler, şeker yükleme testi, Non Stres Testi gibi gerekli tüm testler hakkındaki pek çok bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Ayrıntılı Ultrason İle Anne Karnında Tespit Edilebilen Hastalıklar

Ayrıntılı ultrason nedir? Ayrıntılı ultrason ne zaman yapılır? Ayrıntılı ultrason ile hangi hastalıklar tespit edilebilir?

Hamilelikte Smear Testi Yapılabilir mi?

Gebelikte smear testi yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Eğer son yıllarda smear testi yapılmadıysa veya son testte anormal sonuçlar mevcutsa hamilelikte smear testi yapılabilir.

Bebeğinizi Sağlıklı Bir Şekilde Kucağınıza Alabilmek İçin Hamileliğinizde Dikkat Ermeniz Gerekenler

Sağlıklı bir doğum gerçekleştirebilmek için 1. aydan 9. aya kadar uygulayabileceğiniz önerileri sizler için derledik. Peki, neler yapmalısınız?

Kordosentez ile İlgili Bilmeniz Gerekenler Var!

Bu makalemizde; kordosentez nedir, kordosentez sonucu kesin bilgi verir mi gibi aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Trizomi 18 (Edward Sendromu) Nedir, Risk Faktörleri Nelerdir?

Bir kromozom anomalisi olan Trizomi 18 nedir, nasıl anlaşılır, tekrarlar mı? Edward sendromu olan bebek ne kadar yaşar?

Amniyosentez Tarihe Karışıyor

Anne adayının kanından yapılan prenatal test ile sadece birkaç tüp kan vererek bebeğin genetik durumunu öğrenmek artık mümkün.

Testler Hayat Kurtarır!

Dokuz aylık süreçte hem kendi hem de miniğinizin sağlığı için bazı önemli testleri yaptırmanız gerekir. Bunları ihmal etmeyin!

Gebeliğin İkinci Döneminde Yapılması Gereken Testler

Gebeliğin ikinci döneminde 16-20. haftalar arasında üçlü test veya dörtlü test yapılmaktadır.

Gebelikte Hepatit B Aşısı Yapılmalı mıdır?

Gebelikte hepatit b aşısı yapılır mı? en çok merak edilen konuların başında gelir. Hamilelikte rutin olarak yapılmayan aşı risk taşıyan gebelere önerilir.

Trizomi 13 (Patau Sendromu) Nedir, Risk Faktörleri Nelerdir?

Bu yazıda; Trizomi 13 nedir, nasıl anlaşılır, Patau Sendromu belirtileri ve tedavisi nedir gibi merak edilen soruları cevapladık.

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Yapılması Gereken Testler

Doğuma çok yaklaştığınız son dönemde gebenin yaptırması gereken testler devam eder. Her bir testin bebeğiniz için hayati öneme sahip olduğunu unutmayın.

Gebeliğin Birinci Döneminde Yapılması Gereken Testler

Gebeliğin ilk döneminde yapılması gereken testler anne ve bebeğin gelişimi ve sağlığı açısından önemlidir. Hamilelikte yapılan testler ay ay yapılmaktadır.