• gebe.com
  • /
  • Yapılması Gereken Testler

Yapılması Gereken Testler

Gebelik döneminde anne adayları ve bebekleri için bazı testlerin yapılması hayati önem taşıyor. Gebeliğin birinci, ikinci ve üçüncü dönemlerine göre yapılması gereken testler, şeker yükleme testi, Non Stres Testi gibi gerekli tüm testler hakkındaki pek çok bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

4 Boyutlu Ultrason Gebeliğin Kaçıncı Haftasında Çekilir?

4 Boyutlu ultrason gebeliğin kaçıncı haftasında çekilir? Hamilelikte 4D ultrason ne zaman yapılır? Görüntüleri ne işe yarar?

Hamilelikte Renkli Ultrason Neden ve Ne Zaman Yapılır?

Renkli ultrason annenin sağlığı ve bebeğin gelişimini incelemek için faydalanılan bir görüntüleme yöntemidir. Hamilelikte 18. - 23. haftalar arası yapılabilir. Fiyatı ise 300 - 600 TL arası değişmektedir.

Gebelikte Hepatit B Aşısı Yapılmalı mıdır?

Gebelikte hepatit b aşısı yapılır mı? en çok merak edilen konuların başında gelir. Hamilelikte rutin olarak yapılmayan aşı risk taşıyan gebelere önerilir.

Şeker Yükleme Testi Zararlı mı?

Gebelikte şeker yükleme testi yapılmalı mı? Şeker yüklemesi zararlı mı? Hamilelikte şeker yükleme testi kaçıncı hafta yapılır? Detaylar makalemizde…

Gebelikte Şeker Yükleme Testi

Gebelikte şeker yükleme testi yapılmalı mı? Şeker testi ne zaman, hamileliğin kaçıncı haftasında, nasıl yapılır? Anne ve bebeğe zararı var mıdır?

Trizomi 13 (Patau Sendromu) Nedir, Risk Faktörleri Nelerdir?

Bu yazıda; Trizomi 13 nedir, nasıl anlaşılır, Patau Sendromu belirtileri ve tedavisi nedir gibi merak edilen soruları cevapladık.

Serbest Fetal DNA Testi (NIPT) Nedir, Nasıl Yapılır?

Sizler için hazırladığımız bu yazıda; Fetal DNA testi nedir, Fetal DNA testi fiyatı ne kadar gibi merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

Hamileliğin Hangi Haftalarında Hangi Testler Yapılır?

Hamilelikte Hangi Hafta Hangi Testler Yapılır? Gebelikte hangi ay hangi testin yapılması gerekir? İşte ay ay yapılacak tahliller...

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Yapılması Gereken Testler

Doğuma çok yaklaştığınız son dönemde gebenin yaptırması gereken testler devam eder. Her bir testin bebeğiniz için hayati öneme sahip olduğunu unutmayın.

Gebeliğin Birinci Döneminde Yapılması Gereken Testler

Gebeliğin ilk döneminde yapılması gereken testler anne ve bebeğin gelişimi ve sağlığı açısından önemlidir. Hamilelikte yapılan testler ay ay yapılmaktadır.

NST (Non Stres Test) Nedir, Nasıl Uygulanır?

NST (Non Stres Test); bebeğinizin kalp atışlarının durumunu, hareketleri ve varsa kasılmalarınızla olan ilişkisini non stres test yorumlar ve gözlemler.

Testler Hayat Kurtarır!

Dokuz aylık süreçte hem kendi hem de miniğinizin sağlığı için bazı önemli testleri yaptırmanız gerekir. Bunları ihmal etmeyin!