• gebe.com
  • /
  • Yapılması Gereken Testler

Yapılması Gereken Testler

Gebelik döneminde anne adayları ve bebekleri için bazı testlerin yapılması hayati önem taşıyor. Gebeliğin birinci, ikinci ve üçüncü dönemlerine göre yapılması gereken testler, şeker yükleme testi, Non Stres Testi gibi gerekli tüm testler hakkındaki pek çok bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Amniyosentez Tarihe Karışıyor
Anne adayının kanından yapılan prenatal test ile sadece birkaç tüp kan vererek bebeğin genetik durumunu öğrenmek artık mümkün.
Gebeliğin Üçüncü Döneminde Yapılması Gereken Testler
Doğuma çok yaklaştığınız son dönemde gebenin yaptırması gereken testler devam eder. Her bir testin bebeğiniz için hayati öneme sahip olduğunu unutmayın.
NST (Non Stres Test) Nedir, Nasıl Uygulanır?
NST (Non Stres Test); bebeğinizin kalp atışlarının durumunu, hareketleri ve varsa kasılmalarınızla olan ilişkisini non stres test yorumlar ve gözlemler.
Testler Hayat Kurtarır!
Dokuz aylık süreçte hem kendi hem de miniğinizin sağlığı için bazı önemli testleri yaptırmanız gerekir. Bunları ihmal etmeyin!
Bebeğinizi Sağlıklı Bir Şekilde Kucağınıza Alabilmek İçin Hamileliğinizde Dikkat Ermeniz Gerekenler
Sağlıklı bir doğum gerçekleştirebilmek için 1. aydan 9. aya kadar uygulayabileceğiniz önerileri sizler için derledik. Peki, neler yapmalısınız?
4 Boyutlu Ultrason Gebeliğin Kaçıncı Haftasında Çekilir?
4 Boyutlu ultrason gebeliğin kaçıncı haftasında çekilir? Hamilelikte 4D ultrason ne zaman yapılır? Görüntüleri ne işe yarar?
Hamileliğin Hangi Haftalarında Hangi Testler Yapılır?
Hamilelikte Hangi Hafta Hangi Testler Yapılır? Gebelikte hangi ay hangi testin yapılması gerekir? İşte ay ay yapılacak tahliller...
Gebelikte Şeker Yükleme Testi
Gebelikte şeker yükleme testi yapılmalı mı? Şeker testi ne zaman, hamileliğin kaçıncı haftasında, nasıl yapılır? Anne ve bebeğe zararı var mıdır?
Ayrıntılı Ultrason İle Anne Karnında Tespit Edilebilen Hastalıklar
Ayrıntılı ultrason nedir? Ayrıntılı ultrason ne zaman yapılır? Ayrıntılı ultrason ile hangi hastalıklar tespit edilebilir?
Gebeliğin Birinci Döneminde Yapılması Gereken Testler
Gebeliğin ilk döneminde yapılması gereken testler anne ve bebeğin gelişimi ve sağlığı açısından önemlidir. Hamilelikte yapılan testler ay ay yapılmaktadır.
Gebelikte Hepatit B Aşısı Yapılmalı mıdır?
Gebelikte hepatit b aşısı yapılır mı? en çok merak edilen konuların başında gelir. Hamilelikte rutin olarak yapılmayan aşı risk taşıyan gebelere önerilir.
Gebeliğin İkinci Döneminde Yapılması Gereken Testler
Gebeliğin ikinci döneminde 16-20. haftalar arasında üçlü test veya dörtlü test yapılmaktadır.
Kayıt Ol