• gebe.com
  • /
  • Yapılması Gereken Testler

Yapılması Gereken Testler

Gebelik döneminde anne adayları ve bebekleri için bazı testlerin yapılması hayati önem taşıyor. Gebeliğin birinci, ikinci ve üçüncü dönemlerine göre yapılması gereken testler, şeker yükleme testi, Non Stres Testi gibi gerekli tüm testler hakkındaki pek çok bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Trizomi 18 (Edward Sendromu) Nedir, Risk Faktörleri Nelerdir?

Bir kromozom anomalisi olan Trizomi 18 nedir, nasıl anlaşılır, tekrarlar mı? Edward sendromu olan bebek ne kadar yaşar?

Hamilelikte Renkli Ultrason Neden ve Ne Zaman Yapılır?

Renkli ultrason annenin sağlığı ve bebeğin gelişimini incelemek için faydalanılan bir görüntüleme yöntemidir. Hamilelikte 18. - 23. haftalar arası yapılabilir. Fiyatı ise 300 - 600 TL arası değişmektedir.

4 Boyutlu Ultrason Gebeliğin Kaçıncı Haftasında Çekilir?

4 Boyutlu ultrason gebeliğin kaçıncı haftasında çekilir? Hamilelikte 4D ultrason ne zaman yapılır? Görüntüleri ne işe yarar?

Ayrıntılı Ultrason İle Anne Karnında Tespit Edilebilen Hastalıklar

Ayrıntılı ultrason nedir? Ayrıntılı ultrason ne zaman yapılır? Ayrıntılı ultrason ile hangi hastalıklar tespit edilebilir?

Trizomi 13 (Patau Sendromu) Nedir, Risk Faktörleri Nelerdir?

Bu yazıda; Trizomi 13 nedir, nasıl anlaşılır, Patau Sendromu belirtileri ve tedavisi nedir gibi merak edilen soruları cevapladık.

Gebelikte Şeker Yükleme Testi

Gebelikte şeker yükleme testi yapılmalı mı? Şeker testi ne zaman, hamileliğin kaçıncı haftasında, nasıl yapılır? Anne ve bebeğe zararı var mıdır?

Şeker Yükleme Testi Zararlı mı?

Gebelikte şeker yükleme testi yapılmalı mı? Şeker yüklemesi zararlı mı? Hamilelikte şeker yükleme testi kaçıncı hafta yapılır? Detaylar makalemizde…

Kordosentez ile İlgili Bilmeniz Gerekenler Var!

Bu makalemizde; kordosentez nedir, kordosentez sonucu kesin bilgi verir mi gibi aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Hamilelikte Smear Testi Yapılabilir mi?

Gebelikte smear testi yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Eğer son yıllarda smear testi yapılmadıysa veya son testte anormal sonuçlar mevcutsa hamilelikte smear testi yapılabilir.

Bebeğinizi Sağlıklı Bir Şekilde Kucağınıza Alabilmek İçin Hamileliğinizde Dikkat Ermeniz Gerekenler

Sağlıklı bir doğum gerçekleştirebilmek için 1. aydan 9. aya kadar uygulayabileceğiniz önerileri sizler için derledik. Peki, neler yapmalısınız?

Amniyosentez Tarihe Karışıyor

Anne adayının kanından yapılan prenatal test ile sadece birkaç tüp kan vererek bebeğin genetik durumunu öğrenmek artık mümkün.

Testler Hayat Kurtarır!

Dokuz aylık süreçte hem kendi hem de miniğinizin sağlığı için bazı önemli testleri yaptırmanız gerekir. Bunları ihmal etmeyin!