Çoğul Gebelik

Gebelik kendi başına bir mucizeyken bir anda bu mucizenin iki veya daha fazla olduğunu düşünün. Çoğul gebelikler anne adayının birden fazla bebeği karnında taşımasıdır. Peki, özellikle çoğul gebeliklerde nelere dikkat edilmelidir. Beslenmeden, sağlığa kadar birçok konuyu sizler için araştırdık.

Gebelikte Spina Bifida Hastalığına Folik Asit Silahı ile Karşı Koyun
Gebelikte spina bifida hastalığına folik asit silahı ile karşı koyun. Anne karnındaki bebeğin ayrık omurga hastalığına yakalanmak için ne yapmalı?
Çoğul Gebelik Doğumunda Önemli İpuçları
Çoğul gebeliği olan anne adaylarının erken doğum olasılığına karşı hazırlıklı olmaları, prematüre bakım hizmeti olan hastaneyi seçmeleri önemlidir.
Çoğul Gebeliklerde Bebekler İçin Riskli Haftalar
Çoğul gebelikte riskli haftalar uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bebek açısından oluşan riskli dönemlerde anne adayının sağlığına önem vermesi istenir.
Anne Adayından Eksilen Kalsiyum Bebeğe mi Geçiyor?
Anne adayından eksilen kalsiyum bebeğe mi geçiyor? Gebelikte bebeğin gerekli olan kalsiyumu annenin dişinden aldığı inancı ne kadar doğru?
Çoğul Gebelikte Beslenmeye Dikkat!
Çoğul gebelikte beslenme tüm gebeliklerde olduğu gibi önemli bir yer tutar. Bu nedenle uzmanlar anne adaylarına günde en az 5 defa beslenmelerini önerirler.
Çoğul Gebeliğin Farkı Nedir?
Büyük bir aile hayaliniz tek bir gebelik ile gerçekleşecek. Gebelik süreciniz, tek bebeğe gebelikte biraz farklı olmasa da, özel olacağı aşikar.
Çoğul Gebelikte Spor ve Sosyal Aktiviteler
Çoğul gebelikte spor ve sosyal aktiviteler nasıl olmalıdır. Çoğul hamilelikte yapılacak egzersizlerde dikkat edilmesi gereken konular.
İkiz Çocuklar Nasıl Eğitilmelidir?
Aynı anda doğmak, aynı süreçlerden aynı anda geçmek, yeni doğan bebekle iletişimde herkes için önemli ve dikkatle üzerine düşülmesi gerekilen bir konudur.
İkizler İçin Özel ve Eğlenceli Aletler Nelerdir?
Bebekler ya da bebek bakımı için geliştirilmiş araç gereçler çoğunluktadır. Artık akla gelebilecek her konu hakkında bir şeyler tasarlanmaktadır.
İkizleri Beslemek İçin Öneriler
Tek bebek annelerinin verdiği tavsiyelerin çoğu ikiz annelerinde geçerliliğini yitirmektedir. İkizleri ve üçüzleri beslemek emek ve enerji gerektirir.
Çoğul Gebelik Nasıl Oluşur?
Yardımcı üreme tekniklerinin daha sık kullanılmaya başlanması ile bu durum çoğul gebeliklerde de artışa neden olmuştur.
Çoğul Gebelik ve Riskleri Nelerdir?
Çoğul gebeliklerin oluşması ve oranı uygulanan tedaviye göre değişiklik göstermektedir. Fakat çoğul gebelik olasılığı oldukça yüksektir.
Kayıt Ol