Çoğul Gebelik

Gebelik kendi başına bir mucizeyken bir anda bu mucizenin iki veya daha fazla olduğunu düşünün. Çoğul gebelikler anne adayının birden fazla bebeği karnında taşımasıdır. Peki, özellikle çoğul gebeliklerde nelere dikkat edilmelidir. Beslenmeden, sağlığa kadar birçok konuyu sizler için araştırdık.

Çoklu Doğum Yardımı Nedir, Kimler Faydalanabilir?

Çoklu doğum yardımı nedir? Başvuru şartları nelerdir? Çoklu doğum yardımı başvurusu nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…

Gebelikte Spina Bifida Hastalığına Folik Asit Silahı ile Karşı Koyun

Gebelikte spina bifida hastalığına folik asit silahı ile karşı koyun. Anne karnındaki bebeğin ayrık omurga hastalığına yakalanmak için ne yapmalı?

İkiz Çocuklar Nasıl Eğitilmelidir?

Aynı anda doğmak, aynı süreçlerden aynı anda geçmek, yeni doğan bebekle iletişimde herkes için önemli ve dikkatle üzerine düşülmesi gerekilen bir konudur.

İkizler İçin Özel ve Eğlenceli Aletler Nelerdir?

Bebekler ya da bebek bakımı için geliştirilmiş araç gereçler çoğunluktadır. Artık akla gelebilecek her konu hakkında bir şeyler tasarlanmaktadır.

Çoğul Gebelik Şansını Arttıran 5 Faktör

çoğul gebelik şansını arttıran faktörler neler? Ailede ikiz varsa genetik olarak ikiz bebek sahibi olunur mu? İkiz bebek için ne yapılmalı?

Çoğul Gebelik Nasıl Oluşur?

Yardımcı üreme tekniklerinin daha sık kullanılmaya başlanması ile bu durum çoğul gebeliklerde de artışa neden olmuştur.

Anne Adayından Eksilen Kalsiyum Bebeğe mi Geçiyor?

Anne adayından eksilen kalsiyum bebeğe mi geçiyor? Gebelikte bebeğin gerekli olan kalsiyumu annenin dişinden aldığı inancı ne kadar doğru?

Çoğul Gebelikte Beslenmeye Dikkat!

Çoğul gebelikte beslenme tüm gebeliklerde olduğu gibi önemli bir yer tutar. Bu nedenle uzmanlar anne adaylarına günde en az 5 defa beslenmelerini önerirler.

Çoğul Gebelikte Spor ve Sosyal Aktiviteler

Çoğul gebelikte spor ve sosyal aktiviteler nasıl olmalıdır. Çoğul hamilelikte yapılacak egzersizlerde dikkat edilmesi gereken konular.

Çoğul Gebeliğin Farkı Nedir?

Büyük bir aile hayaliniz tek bir gebelik ile gerçekleşecek. Gebelik süreciniz, tek bebeğe gebelikte biraz farklı olmasa da, özel olacağı aşikar.