Çoğul Gebelik

Gebelik kendi başına bir mucizeyken bir anda bu mucizenin iki veya daha fazla olduğunu düşünün. Çoğul gebelikler anne adayının birden fazla bebeği karnında taşımasıdır. Peki, özellikle çoğul gebeliklerde nelere dikkat edilmelidir. Beslenmeden, sağlığa kadar birçok konuyu sizler için araştırdık.

İkiz Bebekler Hakkında Okudukça Şaşıracağınız 10 İlginç Bilgi

İkiz bebekler hakkında ilginç bilgiler bir hayli fazla! İkiz bebekler hakkında okudukça şaşıracağınız 10 enteresan bilgiyi sizler için derledik.

Çoğul Gebelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğul gebelik birden fazla bebeğin sorumluluğunu daha hamilelikte almak anlamına gelir. Haliyle daha fazla dikkat ve özen gerektirir.

Çoğul Gebelik Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler

Her gebelikte değişen vücut çoğul gebeliklerde daha ciddi şekilde gerçekleşir. Bu sebeple de özen göstermeniz gereken detaylar daha fazla olacaktır.

Çoğul Gebelik ve Riskleri Nelerdir?

Çoğul gebeliklerin oluşması ve oranı uygulanan tedaviye göre değişiklik göstermektedir. Fakat çoğul gebelik olasılığı oldukça yüksektir.

Çoğul Gebeliğin Farkı Nedir?

Büyük bir aile hayaliniz tek bir gebelik ile gerçekleşecek. Gebelik süreciniz, tek bebeğe gebelikte biraz farklı olmasa da, özel olacağı aşikar.

Çoğul Gebelikte Spor ve Sosyal Aktiviteler

Çoğul gebelikte spor ve sosyal aktiviteler nasıl olmalıdır. Çoğul hamilelikte yapılacak egzersizlerde dikkat edilmesi gereken konular.

Çoğul Gebelikte Beslenmeye Dikkat!

Çoğul gebelikte beslenme tüm gebeliklerde olduğu gibi önemli bir yer tutar. Bu nedenle uzmanlar anne adaylarına günde en az 5 defa beslenmelerini önerirler.

Çoğul Gebelik Şansını Arttıran 5 Faktör

çoğul gebelik şansını arttıran faktörler neler? Ailede ikiz varsa genetik olarak ikiz bebek sahibi olunur mu? İkiz bebek için ne yapılmalı?

İkizler İçin Özel ve Eğlenceli Aletler Nelerdir?

Bebekler ya da bebek bakımı için geliştirilmiş araç gereçler çoğunluktadır. Artık akla gelebilecek her konu hakkında bir şeyler tasarlanmaktadır.

İkiz Çocuklar Nasıl Eğitilmelidir?

Aynı anda doğmak, aynı süreçlerden aynı anda geçmek, yeni doğan bebekle iletişimde herkes için önemli ve dikkatle üzerine düşülmesi gerekilen bir konudur.

Çoğul Gebelik Nasıl Oluşur?

Yardımcı üreme tekniklerinin daha sık kullanılmaya başlanması ile bu durum çoğul gebeliklerde de artışa neden olmuştur.

Gebelikte Spina Bifida Hastalığına Folik Asit Silahı ile Karşı Koyun

Gebelikte spina bifida hastalığına folik asit silahı ile karşı koyun. Anne karnındaki bebeğin ayrık omurga hastalığına yakalanmak için ne yapmalı?