Yumurtlama Dönemi

Yumurtlama dönemi, bir kadının gebe kalabilme şansının hangi günlerde arttığını gösterir. Bunu hesaplamak için bazı testler yaptırmanız yeterlidir. Yumurtlama dönemi ve testi hakkında detaylı bilgileri sizler için derledik.

Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

Adet döneminde hamile kalmak düşük bir ihtimal de olsa mümkündür. Yani adetliyken (regliyken) girilen korunmasız cinsel ilişki sonucu gebe kalınabilir.

Klomen Nedir? Neden ve Nasıl Kullanılır?

Klomen, yumurtalıkların uyarılmasını sağlayarak gebelik oluşmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Ovulasyon uyarıcı ve yumurta çatlatma ilacı olarak da bilinen klomen, infertilite tedavilerinde tercih edilir.

Yumurtlama Döneminde Olduğunuzu Gösteren 7 Özel İşaret!

Yumurtlama dönemi belirtileri takip edilerek hamilelik şansı artırılabilir. Örneğin vücut sıcaklığının artması, meme hassasiyeti ve vajinal akıntının değişmesi yumurtlama belirtileri arasında yer alır.

Geç Döllenmede hCG Değeri Ne Zaman Yükselir?

Geç döllenme veya geç yumurtlama, herhangi bir sebeple beklenen yumurtlama tarihinin gecikmesidir. Geç döllenme belirtileri, nedenleri ve geç döllenmede hcg değerinin ne zaman yükseleceği yazımızda!

Hamile Kalmak İçin En Doğru Zamanlama ve Cinsel İlişki Sıklığı

Hamile kalmak için cinsel ilişki sıklığı ne kadar olmalı? Gebe kalmak için en uygun zamanı ve yumurtlama dönemi hesaplama.

Adet Düzeniniz ile İlgili Bilmeniz Gereken Birkaç İpucu

Gebe kalmaya çalışırken adet düzeniniz ile ilgili bilmeniz gereken birkaç ipucu bulunuyor.

Yumurtlama Hesaplama Nedir, Nasıl Yapılır?

Yumurtlama dönemi hesaplamak hamile kalmak için kullanılan etkin yöntemlerden biridir. Kadınların çoğu bu yöntemi kullanarak hamile kalmayı başarır.

Ovulasyon Testi

Yumurtlamanın olduğu günler hamile kalabilmeniz için en doğru günlerdir ve yumurtlama gününüzü bilmeniz için ovulasyon testi yapmanız gerekir.

Doğurganlığın En Yüksek Olduğu Günler: Yumurtlama Dönemi Nasıl Hesaplanır?

Gebelik isteyen her çift yumurtlama dönemi hesaplama yönteminden faydalanır. Peki, yumurtlama günü nasıl hesaplanır, yumurtlama dönemi belirtileri nelerdir?

Gebe Kalmak İçin Şanslı Günleriniz!

Gebe kalma olasılığı hesaplar iken üç gün süre ile canlı kalabildikleri ve yumurtanın da 24 saat canlılığını koruduğunu unutmamak gerekir.

Doğruluk Payının Artması İçin Ovulasyon Testi Yaparken Bunlara Dikkat!

Ovulasyon testi nedir, ne zaman ve nasıl yapılır? İşte, yumurtlama testi olarak da bilinen ovulasyon testleri ve fiyatı hakkında merak ettiğiniz her şey!

En İyi Ovulasyon Testi Hangisi? En Güvenilir 7 Marka!

En iyi ovulasyon testi markaları, gebelik planlayan pek çok kadın için merak konusudur. Çünkü ovulasyon testi, doğurganlık dönemini tespit etmeye yardımcı olur. İşte en iyi ovulasyon testleri...