Spor&Sosyal Aktivite

Gebelik döneminde anne adayları için en önemli konuların başında spor ve sosyal aktivite geliyor. Özellikle gebelik döneminde yapılan sporlar hem anne adayı hem de bebek için oldukça sağlıklı. Biz de sizler için gebeliğiniz boyunca yapabileceğiz egzersizleri ve sosyal aktiviteleri hazırladık.

Bebeğinizi Anne Karnında Dış Dünyaya Hazırlayın
Bebeğinize, anne karnında özel olduğunu hissettirmeniz ve onu rahatlatarak dış dünyaya hazırlamanız, etkisi ispatlanmış bazı özel uygulamalarla mümkün.
Hamile Yogasının Anne ve Bebek İçin Mucizesi Saymakla Bitmiyor
Gebe yogası veya hamile yogası olarak bilinen yoga anne adayına pek çok faydayı sunuyor. Gebe yogası hem bebek hem de anne için bir çok yarar barındırıyor.
En İyi Egzersiz Öncesi ve Sonrası Atıştırmalıkları
Vücudunuzun su seviyesini normalde tutmak için sizlere zevkle tüketebileceğiniz lezzetli atıştırmalık önerilerinde bulunacağız.
Gebelere Kış Mevsiminde Öneriler
Kış aylarında gebe olan anne adaylarına kendileri ve doğacak bebekler için 5 önemli öneriden bahsedeceğiz.
Gebelik Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Gebeliğin anne için her açıdan yeni ve farklı bir dönem olmasının yanı sıra, annenin her hareketinde karnındaki bebeği de düşünmesi gereken dönemdir.
Gebelikte Sağlıklı Beslenmek İçin 7 Kural
Gebelikte sağlıklı beslenmek, başarılı geçen gebelik döneminden sonra bedeninize yaptığınız en önemli yatırımlarından birisidir. -gebe.com
Nefes Egzersizleri İle Mükemmel Bir Hamileliğe Hazır Olun
Nefes egzersizleri yapmak her gebe için olmazsa olmazdır. Düzenli nefes egzersizi daha güçlü bir karın kasına ve nefese sahip olmayı sağlar.
Hamileliğin Sağlıklı Yaşamı Benimsemek İçin Fırsat Olduğunu Kanıtlayan 8 Durum
Havuz Mevsimi Başladı!
Düzenli yüzme alışkanlığı edinildiğinde ödem problemleri ve duruş bozukluklarına bağlı ağrılar azalıyor; ancak havuzların temizliğine dikkat etmelisiniz.
Hamile Kadınların Yürüyüş Rehberi
Yürüyüş, hamilelikteki genel gücünüzü, kalp ve damar sağlığınızı geliştirecek tüm özelliklere sahiptir.
Gebelikte Yapılan Egzersizin Faydaları
Gebelikte yapılan egzersizin faydaları yanında bazen sakıncaları da vardır. Peki, hamilelikte hangi aktiviteler yapılmamalı?
Doğum Öncesi Yenileyici Havuz Egzersizleri
Gebelik döneminizde sıcak havalarda doğum öncesi yenileyici havuz egzersizleri ile rahatlayabilir, kendinizi iyi hissedebilirsiniz.
Kayıt Ol