Spor&Sosyal Aktivite

Gebelik döneminde anne adayları için en önemli konuların başında spor ve sosyal aktivite geliyor. Özellikle gebelik döneminde yapılan sporlar hem anne adayı hem de bebek için oldukça sağlıklı. Biz de sizler için gebeliğiniz boyunca yapabileceğiz egzersizleri ve sosyal aktiviteleri hazırladık.

Hamilelikte Kaçınılması Gereken Fiziksel Aktiviteler

Gebelikte zararlı hareketler neler? Hamilelerin yapmaması gereken hareketler nedir, sizler için derledik. Hamilelikte zıplamak, pilates yapmak zararlı mı?

Gebelik Ağrılarınızı Duruşunuzu Değiştirerek Azaltın

Gebelik Ağrılarınızı Duruşunuzu Değiştirerek Azaltın. Gebelikte Duruşunuzu nasıl değiştireceğinizle ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeğinizi Anne Karnında Dış Dünyaya Hazırlayın

Bebeğinize, anne karnında özel olduğunu hissettirmeniz ve onu rahatlatarak dış dünyaya hazırlamanız, etkisi ispatlanmış bazı özel uygulamalarla mümkün.

En İyi Egzersiz Öncesi ve Sonrası Atıştırmalıkları

Vücudunuzun su seviyesini normalde tutmak için sizlere zevkle tüketebileceğiniz lezzetli atıştırmalık önerilerinde bulunacağız.

Yüzmek Size İyi Gelecek

Evet, yüzme yapabileceğiniz en yararlı spor… Yüzmeyi gebelikteki en uygun spor dalı haline getiren bir faktör de yaralanma riskinin olmamasıdır.

Egzersizler Sezaryene Olan İhtiyacı Düşürüyor

Doğum öncesi ve gebelik süresince spor yapmanın faydaları saymakla bitmiyor, sezaryen doğum oranını da düşürüyor.

Gebelikte Ay Ay Yapılabilecek Egzersizler

Gebelikte ay ay yapılabilecek egzersizler nelerdir? Hamileliği ilk 3 aylık döneminde hangi spor hareketleri yapılır? Dikkat edilmesi gereken hususlar neler?

Pilates Normal Doğumu Kolaylaştırıyor

Gebelik, bir kadının yaşayabileceği en güzel duygulardan biridir. Normal doğuma bedensel olarak hazırlanmanın en iyi yollarından biri de hamile pilatesidir.

Nefes Egzersizleri İle Mükemmel Bir Hamileliğe Hazır Olun

Nefes egzersizleri yapmak her gebe için olmazsa olmazdır. Düzenli nefes egzersizi daha güçlü bir karın kasına ve nefese sahip olmayı sağlar.

Hamile Yogasının Anne ve Bebek İçin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Gebe yogası veya hamile yogası olarak bilinen yoga anne adayına pek çok faydayı sunuyor. Gebe yogası hem bebek hem de anne için bir çok yarar barındırıyor.

Çoğul Gebelikte Spor ve Sosyal Aktiviteler

Çoğul gebelikte spor ve sosyal aktiviteler nasıl olmalıdır. Çoğul hamilelikte yapılacak egzersizlerde dikkat edilmesi gereken konular.

Gebelikte Yapılan Egzersizin Faydaları

Gebelikte yapılan egzersizin faydaları yanında bazen sakıncaları da vardır. Peki, hamilelikte hangi aktiviteler yapılmamalı?