Doğum Yöntemleri

Anne adayları için bebeğini nasıl doğuracağı önemli ve endişe verici bir konudur. Sizin için en uygun olan yöntemi elbette doktorunuzun tercih ediyor olması sağlıklı bir doğumun en önemli şartıdır. İster normal doğum ister sezaryen tüm doğum yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi araştırdık ve sizler için kaleme aldık.

Doğum Anında Rahat Edebileceğiniz 13 Pozisyon

Hipnoz Doğum Yöntemi ile Gerçekten Ağrısız Doğum Mümkün mü?

Suni Sancıyla Doğum Hangi Durumlarda Yapılır?

Suni Sancı Nedir? Doğum için gebeliğin kaçıncı haftasında verilir? Doğum indüksiyonu hangi durumlarda yapılır, anne bebeğe sakıncası var mı, ne kadar sürer?

Tüm Detaylarıyla Normal Doğumun Evreleri

Normal doğum, gebeliğinin 40. haftasını doldurmuş olan bir bebeğin rahim dışına plasenta ve zarlarla birlikte atılması olarak ifade edilmektedir.

Normal Doğumun Anne ve Bebek İçin 8 Avantajı

Normal doğumun anne ve bebek için avantajları nedir? Normal doğum ile anne ve bebek pek çok avantaj elde edebiliyor. Sizler için 8 tanesini derledik.

Normal Doğuma Engel Olan Durumlar

Doğum Dikişlerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Epizyotomi kesisi daha çok ilk doğumunu yapan kadınlarda uygulanır. Doğum dikişlerinin amacı rahat bir doğum yapılmasını sağlamaktır. Bakımı evde yapılır.

Normal Doğumda Karşılaşılabilen 7 Komplikasyon

Normal doğum elbette en sağlıklı olanıdır. Peki, normal doğumun komplikasyonları var mı? Vajinal doğumun riskleri nelerdir?

Epidural Anestezi İle Ağrısız Normal Doğum ve Yan Etkileri

Epidural anesteziyle ağrısız doğum annenin doğum annenin duyacağı acıyı azaltmak amacıyla yapılır. Baş ağrısı gibi yan etkileri ve riskleri vardır.

En İnce Ayrıntısına Kadar Spinal Anestezi ile Doğum Süreci

Spinal anestezi nedir, nasıl yapılır? Epidural ve spinal arasındaki fark ne? Spinal anestezi felç yapar mı? Spinal sonrası baş ağrısı nasıl geçer?

Suni Sancı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Doğum ağrılarının başlamadığı durumlarda suni sancı tercih edilir. Tıbbı ismi indüksiyon halk ismi ise suni sancıdır.

Sezaryen Doğumdan Sonra Normal Doğum Yapılabilir mi?

Sezaryen doğumdan sonra normal doğum nadiren de olsa uygulanmaktadır. Bunun için anne adayının bazı koşulları sağlaması gerekmektedir.