Doğum Yöntemleri

Anne adayları için bebeğini nasıl doğuracağı önemli ve endişe verici bir konudur. Sizin için en uygun olan yöntemi elbette doktorunuzun tercih ediyor olması sağlıklı bir doğumun en önemli şartıdır. İster normal doğum ister sezaryen tüm doğum yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi araştırdık ve sizler için kaleme aldık.

Epidural Anestezi İle Ağrısız Normal Doğum ve Yan Etkileri

Epidural anesteziyle ağrısız doğum annenin doğum annenin duyacağı acıyı azaltmak amacıyla yapılır. Baş ağrısı gibi yan etkileri ve riskleri vardır.

Normal Doğumda Karşılaşılabilen 7 Komplikasyon

Normal doğum elbette en sağlıklı olanıdır. Peki, normal doğumun komplikasyonları var mı? Vajinal doğumun riskleri nelerdir?

Tüm Detaylarıyla Normal Doğumun Evreleri

Normal doğum, gebeliğinin 40. haftasını doldurmuş olan bir bebeğin rahim dışına plasenta ve zarlarla birlikte atılması olarak ifade edilmektedir.

Sezaryen Doğumdan Sonra Normal Doğum Yapılabilir mi?

Sezaryen doğumdan sonra normal doğum nadiren de olsa uygulanmaktadır. Bunun için anne adayının bazı koşulları sağlaması gerekmektedir.

Sezaryen Doğum Sonrası Ağrı Ne Kadar Sürer?

Her operasyondan sonra olduğu gibi, sezaryen doğumdan sonra ağrı hissedilmesi oldukça normaldir. Peki, sezaryen doğum sonrası ağrı ne kadar sürer? Sezaryen sonrası ağrıyı azaltmak için neler yapılır? Detaylar makalemizde…

Sezaryen Dikişi Türleri ve Estetik Dikiş

Ağrısız Doğum (Epidural) Yöntemi Nasıl Uygulanıyor?

Sezaryen Doğumdan Sonra Cinsel İlişkiye Ne Zaman Başlanabilir?

Sezaryen sonrası cinsel ilişkiye ne zaman başlanabilir? Sezaryen doğumdan sonra cinsel ilişkide dikkat edilmesi gerekenler neler? Detaylar makalemizde...

Doğum Şekline Ne Zaman Karar Verilir?

Doğum şekli hamileliğin kaçıncı haftasında ve ne zaman belli olur? Hangi durumlarda normali hangi durumlarda sezaryenle doğum olur?

En İnce Ayrıntısına Kadar Spinal Anestezi ile Doğum Süreci

Spinal anestezi nedir, nasıl yapılır? Epidural ve spinal arasındaki fark ne? Spinal anestezi felç yapar mı? Spinal sonrası baş ağrısı nasıl geçer?

Doğum Dikişlerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Epizyotomi kesisi daha çok ilk doğumunu yapan kadınlarda uygulanır. Doğum dikişlerinin amacı rahat bir doğum yapılmasını sağlamaktır. Bakımı evde yapılır.

Normal Doğuma Engel Olan Durumlar