Doğum Yöntemleri

Anne adayları için bebeğini nasıl doğuracağı önemli ve endişe verici bir konudur. Sizin için en uygun olan yöntemi elbette doktorunuzun tercih ediyor olması sağlıklı bir doğumun en önemli şartıdır. İster normal doğum ister sezaryen tüm doğum yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi araştırdık ve sizler için kaleme aldık.

Sezaryen Doğumdan Sonra Normal Doğum
Sezaryen sonrası normal doğum her zaman uygulanabilen bir yöntem değildir. Bazı koşulların sağlanması ile sezaryen ardından normal doğum yapılabilir.
Doğum Şekline Ne Zaman Karar Verilir?
Doğum şekli hamileliğin kaçıncı haftasında ve ne zaman belli olur? Hangi durumlarda normali hangi durumlarda sezaryenle doğum olur?
Yeni Trend: Lotus Doğum
Lotus doğum yöntemi nedir? Lotus doğumun faydaları nelerdir? Lotus doğumun aşamaları nedir? Türkiye'de lotus doğum yapılıyor mu? Lotus doğum yapanlar
Doulalık Nedir ve Ne Yapar?
Doula size doğum öncesi, doğum anı ve sonrasında duygusal ve bilgilendirici eğitime sahip kişidir.
Anne-Bebek Dostu Sezaryen Mümkün!
Suda Doğum Bebek Açısından Sakıncalı mı?
Suda doğum bebek açısından sakıncalı mı? Günümüzde sıklıkla tercih edilen Suda doğumun anne ve bebek açısından faydaları ya da riskleri...
Suni Sancıyla Doğum Hangi Durumlarda Yapılır?
Suni Sancı Nedir? Doğum için gebeliğin kaçıncı haftasında verilir? Doğum indüksiyonu hangi durumlarda yapılır, anne bebeğe sakıncası var mı, ne kadar sürer?
Suni Sancı Hakkında Tüm Merak Edilenler
Doğum ağrılarının başlamadığı durumlarda suni sancı tercih edilir. Tıbbı ismi indüksiyon halk ismi ise suni sancıdır.
Zorlayarak ve Zorlanarak Doğum Olmaz
Doğumda sezaryen oranlarını düşürmek bir amaç olmalıdır. Çünkü tek amaç bu olduğunda gerek aileler gerekse doktorlar için bedeli çok daha ağır olabilir.
Normal Doğumun Anne ve Bebek İçin 8 Avantajı
Normal doğumun anne ve bebek için avantajları nedir? Normal doğum ile anne ve bebek pek çok avantaj elde edebiliyor. Sizler için 8 tanesini derledik.
Sezaryen Yara İzinin Daha Hızlı İyileşmesi İçin Bilmeniz Gerekenler
Doğum Şekilleri ile İlgili Tüm Merak Ettikleriniz!
Normal doğum, sezeryan doğum, Epidural Anestezi, Suda Doğum, başlıca doğum yöntemleri. Hangi yöntemi seçmeli ? Doğum şekilleri neler?
Kayıt Ol