Doğum Yöntemleri

Anne adayları için bebeğini nasıl doğuracağı önemli ve endişe verici bir konudur. Sizin için en uygun olan yöntemi elbette doktorunuzun tercih ediyor olması sağlıklı bir doğumun en önemli şartıdır. İster normal doğum ister sezaryen tüm doğum yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi araştırdık ve sizler için kaleme aldık.

Doğum Anında Rahat Edebileceğiniz 13 Pozisyon

Sezaryen Doğum Kaç Saat Sürer?

Sezaryen doğum ortalama 30 - 45 dakika sürer. Epidural veya spinal sezaryen de en fazla 1 saat sürmektedir. Komplikasyonlar ve ek müdahaleler süreci uzatabilmektedir.

10 Soruda Normal Doğum Hakkında Merak Edilenler

6 Soruda Suda Doğum ile İlgili Merak Edilenler!

Suda doğum fiyatları birçok faktöre göre değişebiliyor. Suda doğum yapan hastanelerin özelliğinden, doktorun uzmanlığına kadar birçok detay suda doğum ücretini etkiliyor.

Sezaryen Doğumdan Sonra Normal Doğum

Sezaryen sonrası normal doğum her zaman uygulanabilen bir yöntem değildir. Bazı koşulların sağlanması ile sezaryen ardından normal doğum yapılabilir.

Suda Doğum Nedir?

Suda doğumun faydaları ile ilgili bir süredir konuşulan ve her geçen gün daha çok ilgi duyulan bu yeni doğum yöntemini daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Normal Doğumla Bebeğini Dünyaya Getiren Ünlü Anneler

İşte size normal doğum yapan ünlü kadınlardan bazıları...

Doğum Şekilleri ile İlgili Tüm Merak Ettikleriniz!

Normal doğum, sezeryan doğum, Epidural Anestezi, Suda Doğum, başlıca doğum yöntemleri. Hangi yöntemi seçmeli ? Doğum şekilleri neler?

Sezaryen Doğum

Sezaryen doğum bebekte veya anne adayında normal doğumun yapılmasına engel olan durumların oluşması sonrasında kullanılan bir yöntemdir.

Zorlayarak ve Zorlanarak Doğum Olmaz

Doğumda sezaryen oranlarını düşürmek bir amaç olmalıdır. Çünkü tek amaç bu olduğunda gerek aileler gerekse doktorlar için bedeli çok daha ağır olabilir.

Anne-Bebek Dostu Sezaryen Mümkün!

Suda Doğum Bebek Açısından Sakıncalı mı?

Suda doğum bebek açısından sakıncalı mı? Günümüzde sıklıkla tercih edilen Suda doğumun anne ve bebek açısından faydaları ya da riskleri...