Doğum Yöntemleri

Anne adayları için bebeğini nasıl doğuracağı önemli ve endişe verici bir konudur. Sizin için en uygun olan yöntemi elbette doktorunuzun tercih ediyor olması sağlıklı bir doğumun en önemli şartıdır. İster normal doğum ister sezaryen tüm doğum yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi araştırdık ve sizler için kaleme aldık.

Sezaryen Doğumdan Sonra Cinsel İlişkiye Ne Zaman Başlanabilir?

Sezaryen sonrası cinsel ilişkiye ne zaman başlanabilir? Sezaryen doğumdan sonra cinsel ilişkide dikkat edilmesi gerekenler neler? Detaylar makalemizde...

Sezaryen Doğumdan Sonra Normal Doğum Yapılabilir mi?

Sezaryen doğumdan sonra normal doğum nadiren de olsa uygulanmaktadır. Bunun için anne adayının bazı koşulları sağlaması gerekmektedir.

Normal Doğuma Engel Olan Durumlar

Yeni Trend: Lotus Doğum

Lotus doğum yöntemi nedir? Lotus doğumun faydaları nelerdir? Lotus doğumun aşamaları nedir? Türkiye'de lotus doğum yapılıyor mu? Lotus doğum yapanlar

Doğum Dikişlerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Epizyotomi kesisi daha çok ilk doğumunu yapan kadınlarda uygulanır. Doğum dikişlerinin amacı rahat bir doğum yapılmasını sağlamaktır. Bakımı evde yapılır.

Normal Doğumda Karşılaşılabilen 7 Komplikasyon

Normal doğum elbette en sağlıklı olanıdır. Peki, normal doğumun komplikasyonları var mı? Vajinal doğumun riskleri nelerdir?

Suda Doğum Bebek Açısından Sakıncalı mı?

Suda doğum bebek açısından sakıncalı mı? Günümüzde sıklıkla tercih edilen Suda doğumun anne ve bebek açısından faydaları ya da riskleri...

Doulalık Nedir ve Ne Yapar?

Doula size doğum öncesi, doğum anı ve sonrasında duygusal ve bilgilendirici eğitime sahip kişidir.

Zorlayarak ve Zorlanarak Doğum Olmaz

Doğumda sezaryen oranlarını düşürmek bir amaç olmalıdır. Çünkü tek amaç bu olduğunda gerek aileler gerekse doktorlar için bedeli çok daha ağır olabilir.

Sezaryen Doğum

Sezaryen doğum bebekte veya anne adayında normal doğumun yapılmasına engel olan durumların oluşması sonrasında kullanılan bir yöntemdir.

Ağrısız Doğum (Epidural) Yöntemi Nasıl Uygulanıyor?

Doğumda Uygulanan Anestezi Türlerine Ne Kadar Hakimsin?

Genel anestezi yüz yılı aşkın süredir uygulansa da spinal ve epidural anesteziyi yeni yeni duyar olduk… Peki, sen bu anestezi türleri hakkında ne kadar bilgilisin?