Doğum Yöntemleri

Anne adayları için bebeğini nasıl doğuracağı önemli ve endişe verici bir konudur. Sizin için en uygun olan yöntemi elbette doktorunuzun tercih ediyor olması sağlıklı bir doğumun en önemli şartıdır. İster normal doğum ister sezaryen tüm doğum yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi araştırdık ve sizler için kaleme aldık.

Sezaryen Doğum Kaç Saat Sürer?

Sezaryen doğum ortalama 30 - 45 dakika sürer. Epidural veya spinal sezaryen de en fazla 1 saat sürmektedir. Komplikasyonlar ve ek müdahaleler süreci uzatabilmektedir.

2019 Yılı İçin Güncel Özel Hastane Doğum Ücretleri

2018-2019 özel hastanelerde doğum ücretleri ile normal ve sezaryen doğum ile İstanbul, Ankara, İzmir doğum paketleri ücretleri, SGK anlaşmalı özel hastanelerde doğum yapmak ne kadar?

10 Soruda Sezaryen Doğum

Sezaryen doğum nedir, nasıl yapılır? Hangi durumlarda yapıldığından, dikişlerin iyileşme süresi ve yara izine kadar sezaryen ameliyatı ile ilgili merak edilen her şey makalemizde!

Sezaryen Dikişi Türleri ve Estetik Dikiş

Avantajları ve Dezavantajları ile Sezaryen Ameliyatı

Sezaryen Doğum Sonrası Ağrı Ne Kadar Sürer?

Her operasyondan sonra olduğu gibi, sezaryen doğumdan sonra ağrı hissedilmesi oldukça normaldir. Peki, sezaryen doğum sonrası ağrı ne kadar sürer? Sezaryen sonrası ağrıyı azaltmak için neler yapılır? Detaylar makalemizde…

Sezaryen Yara İzinin Daha Hızlı İyileşmesi İçin Bilmeniz Gerekenler

Sezaryen Doğum Kaç Kere Yapılabilir?

Sezaryen doğum kaç kere yapılabilir, en çok kaz kere sezaryen doğum yapılabilir, sezaryenden sonra normal doğum yapılabilir mi gibi sorularınızın cevabını derledik.

Doğum Şekline Ne Zaman Karar Verilir?

Doğum şekli hamileliğin kaçıncı haftasında ve ne zaman belli olur? Hangi durumlarda normali hangi durumlarda sezaryenle doğum olur?

Sezaryen Doğum Gebeliğin Kaçıncı Haftasında Gerçekleşir?

Sezaryen doğum gebeliğin kaçıncı haftasında gerçekleşir. Sezeryan doğum ameliyatı ne zaman, bebek kaç haftalıkken olur? Doğum haftası hesaplama ve detaylar.

Sezaryen Doğumdan Sonra Normal Doğum Yapılabilir mi?

Sezaryen doğumdan sonra normal doğum nadiren de olsa uygulanmaktadır. Bunun için anne adayının bazı koşulları sağlaması gerekmektedir.

Sezaryen Doğumdan Sonra Cinsel İlişkiye Ne Zaman Başlanabilir?

Sezaryen sonrası cinsel ilişkiye ne zaman başlanabilir? Sezaryen doğumdan sonra cinsel ilişkide dikkat edilmesi gerekenler neler? Detaylar makalemizde...