Doğum Yöntemleri

Anne adayları için bebeğini nasıl doğuracağı önemli ve endişe verici bir konudur. Sizin için en uygun olan yöntemi elbette doktorunuzun tercih ediyor olması sağlıklı bir doğumun en önemli şartıdır. İster normal doğum ister sezaryen tüm doğum yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi araştırdık ve sizler için kaleme aldık.

Doğum Şekilleri ile İlgili Tüm Merak Ettikleriniz!

Normal doğum, sezeryan doğum, Epidural Anestezi, Suda Doğum, başlıca doğum yöntemleri. Hangi yöntemi seçmeli ? Doğum şekilleri neler?

Sezaryen Doğum

Sezaryen doğum bebekte veya anne adayında normal doğumun yapılmasına engel olan durumların oluşması sonrasında kullanılan bir yöntemdir.

Zorlayarak ve Zorlanarak Doğum Olmaz

Doğumda sezaryen oranlarını düşürmek bir amaç olmalıdır. Çünkü tek amaç bu olduğunda gerek aileler gerekse doktorlar için bedeli çok daha ağır olabilir.

Anne-Bebek Dostu Sezaryen Mümkün!

Sezaryen Doğumdan Sonra Normal Doğum

Sezaryen sonrası normal doğum her zaman uygulanabilen bir yöntem değildir. Bazı koşulların sağlanması ile sezaryen ardından normal doğum yapılabilir.

Suda Doğum Bebek Açısından Sakıncalı mı?

Suda doğum bebek açısından sakıncalı mı? Günümüzde sıklıkla tercih edilen Suda doğumun anne ve bebek açısından faydaları ya da riskleri...

Doulalık Nedir ve Ne Yapar?

Doula size doğum öncesi, doğum anı ve sonrasında duygusal ve bilgilendirici eğitime sahip kişidir.

Normal Doğum Hakkında Ne Kadar Bilgilisin? Kendini Test Et!

Gebelik planı yapıyorsun veya şu anda hamilesin… Bu mucizevi süreçte, elbette doğum ile ilgili bilgiler edinmeye, kendini geliştirmeye çalışıyorsundur... Peki, yeteri kadar donanımlı mısın? Hadi, hemen kendini test etmeye başla!

Doğumda Uygulanan Anestezi Türlerine Ne Kadar Hakimsin?

Genel anestezi yüz yılı aşkın süredir uygulansa da spinal ve epidural anesteziyi yeni yeni duyar olduk… Peki, sen bu anestezi türleri hakkında ne kadar bilgilisin?

Yeni Trend: Lotus Doğum

Lotus doğum yöntemi nedir? Lotus doğumun faydaları nelerdir? Lotus doğumun aşamaları nedir? Türkiye'de lotus doğum yapılıyor mu? Lotus doğum yapanlar

Hipnoz Doğum Yöntemi ile Gerçekten Ağrısız Doğum Mümkün mü?

Suni Sancı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Doğum ağrılarının başlamadığı durumlarda suni sancı tercih edilir. Tıbbı ismi indüksiyon halk ismi ise suni sancıdır.