Ebeveynlik

Bebeğinizin geleceği sizin nasıl bir ebeveyn olduğunuzla bağlantılıdır.

Ebeveynlerin Farkında Olmadan Yaptığı Çocuklara Zarar Veren 6 Davranış

Emzirirken Meme Ucunuz Acıyorsa Bu Yöntemleri Deneyin

Çocuklara Küçük Yaştan İtibaren Sorumluluk Duygusunu Aşılamak İçin 6 Öneri

Çocuklarınızın Karanlıktan Korkmamasına Yardımcı Olmanın 5 Yolu

Erkek Çocuğu Olan Her Annenin Oğluna Öğretmesi Gereken 12 Şey

Bir çocuk nasıl yetiştirilirse, o şekilde şekillenir kişiliği. İleride çevresindeki insanlara da bu doğrultuda davranır. -gebe.com

İkinci Çocuk

İlk bebeğiniz hayatınıza ve yuvanıza tarifsiz mutluluk getirdi. Ancak ikinci bebek için hazırlanmak ilkinden daha zor olabilir.

Finansal Güvence Yaratın

Finansal hazırlık, hayati önem taşır. Eğer kendiniz ve aileniz için finansal olarak hazır olduğunuzu hissediyorsanız gerisi bir şekilde gelir.

Annelere Tavsiye: Hayalinizin Peşinden Koşun

Aileniz tabi ki hep en önce gelir. Ancak çocuklarınız hakkında kurduğunuz hayaller kadar kendi geleceğiniz hakkında da hayalleriniz olduğunu unutmayın.

Psikolog Zeynep Canbaş Yazdı: Yaşlara Göre Çocuk Gelişimi

Psikolog Zeynep Canbaş yaşlara göre çocuk gelişimi özellikleri hakkında bilgi verdi ve ailelere önerilerde bulundu. 1, 2, 3 yaş gelişimine dair merak edilen her şey!

Bebeğin Odası Ne Zaman Ayrılmalı?

Bebeğin odası ne zaman ayrılmalı sorusu, aslında keskin sınırlarla belli olan bir süreci kapsamazken tamamen bebek ve annenin durumuna göre karar veriliyor.

“Mükemmelci Anne”yi Alt Edin!

Günümüzde pek çok anne ‘mükemmel’ olma isteğiyle elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor; ‘daha iyi ne yapabilirim’in kaygısını yaşıyor.

Daha Önce Hiç Duymadığınız Bir Ebeveynlik Tavsiyesi

Bebeğinizi büyütürken onunla dans etmeniz onun gelişimini doğrudan etkiliyor. Evet, bebeğinizle dans edin! Ayrıntılar yazımızda.