Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilelikte Gaz Sancısına İyi Gelen 8 Doğal Yöntem!

Hamilelikte gaz problemi progesteron hormonunun artması nedeniyle oluşur. Sindirim organlarının yavaşlaması ve bebeğin baskısı, gebelikte gaz sancısına neden olabilmektedir.

Hamilelikte Karnın Sertleşmesi ve Gerilmesi Normal mi?

Hamilelikte karın sertleşmesi gebelerin sık yaşadığı durumlardan biridir. Peki, gebelikte karın gerginliği ve sertleşme neden olur? Doğum belirtisi olabilir mi?

MS (Multipl Skleroz) ve Gebelik Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Gebelikte MS hastalığı anne ve bebeğin sağlığını genellikle olumsuz etkilemez. MS hastası kadınlar hamile kalabilir, normal doğum yapabilir, gerekli görülürse anestezi alıp sezaryen de olabilir.

Hamilelikte IBS Semptomlarını Yönetmenize Yardımcı Olacak 7 Tavsiye!

IBS rahatsızlığı olan anne adaylarının hamilelikte IBS semptomları yoğunlaşabilir. Zira bu dönemde hormonlar ve rahmin sindirim organlarına baskısı gebelikte huzursuz bağırsak sendromunun semptomlarını şiddetlendirebilmektedir.

Hamilelikte Siyatik Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte siyatik ağrısı oldukça sık karşılaşılan bir durum. Alınan kilolar, hormonlar veya ödem gibi faktörler gebelikte siyatik sinir ağrısına neden olabilir. Peki, hamilelikte siyatik ağrısına ne iyi gelir?

Hamilelikte Dehidrasyonun 14 Belirtisi!

Hamilelikte susuz kalmak ve az su içmek anne bebek sağlığı için riskli olabilir. Gebelikte şiddetli dehidrasyonun erken doğumu tetikleyebildiği bilinmektedir. İşte, hamilelikte susuzluk belirtileri...

HELLP Sendromu: Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Gebeliğin 20. haftasından sonra gelişen HELLP Sendromu, anne adayındaki karaciğer ve kan bozukluklarıdır. HELLP Sendromu belirtileri üst karında ağrı, mide bulantısı ve kusma olabilmektedir.

Lupus Hastalığı (SLE) Hamileliği Nasıl Etkiler?

Lupus (SLE) hastası kadınlar, hastalıkları kontrol altına alındıkları sürece sıkı bir gözlem ile sağlıklı bir şekilde hamile kalabilirler ve doğum yapabilir. İşte lupus ve gebelik hakkında merak edilenler...

Gebelik Haftasına Göre Fundal Yükseklik Kaç Olmalı?

Fundal yükseklik, kasık kemiği ile rahmin en tepesi arasındaki dikey mesafenin cm cinsinden ölçümüdür. Peki, gebelik haftasına göre fundus yüksekliği kaç olmalı? Fundal yükseklik nasıl ölçülür?

Gebelikle Gelen Vajina Ağrısı

Hamilelikte Farenjite Ne İyi Gelir?

Hamilelikte geçmeyen boğaz ağrısı ile belirti verebilen farenjit, kış aylarında oldukça sık görülür. Sizler için bu yazıda hamilelikte farenjit belirtileri ve gebelikte farenjit tedavisi ile ilgili merak edilenleri derledik.

Gebelikte Karpuz Yemenin 9 Faydası!

Gebelikte karpuz yemenin faydaları bir hayli fazla! Hamilelikte karpuz yemek anne ve bebek için oldukça sağlıklıdır. Hamilelikte karpuz çekirdeği yenir mi diye düşünüyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.