Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Gebelikte Sağlıklı Beslenmek İçin 7 Kural

Gebelikte sağlıklı beslenmek, başarılı geçen gebelik döneminden sonra bedeninize yaptığınız en önemli yatırımlarından birisidir. -gebe.com

Çin Takvimine Göre Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Edin!

Hamilesiniz ve heyecanlı bekleyişiniz devam ediyor. Peki cinsiyeti ? Merak edenler için çin takvimi ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirmiş siniz.

Ramzi Teorisine Göre Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Edin!

Ramzi teorisi, Kanadalı Dr. Saad Ramzi İsmail’in geliştirdiği bir cinsiyet tahmini yöntemidir. Ramzi teorisi cinsiyet belirleme konusunda koryon villusun (plasenta) konumunu baz almaktadır.

Nub Teorisi Nedir? Nub Teorisine Göre Cinsiyet Tahmini

Nub teorisi cinsiyet belirleme için hamileliğin 12. haftasından itibaren başvurulan yöntemlerden biridir. Nub teorisine göre bebeklerin bacak aralarındaki nub adlı çıkıntının açısı cinsiyet tahmini konusunda ipucu vermektedir.

Gebelik Zehirlenmesi Nedir, Nasıl Başa Çıkılır?

Preeklampsinin Belirtileri ve Çözüm Yolları nelerdir? Gebelik zehirlenmesi olarak bilinen preeklampsi ve Eklampsi tedavi edilememesi ciddi sonuçlar doğurur.

Gebeliğin İlk Haftalarında Vücutta Neler Oluyor?

Erkeğin spermi ile kadının yumurtasının döllenmesi sonucunda oluşan gebeliğin tam olarak ne zaman oluştuğunu bilmek her zaman mümkün olmayabiliyor.

Hamilelikte Badem Yağı Kullanmak Güvenli mi?

Hamilelikte badem yağı cildin elastikiyetini korumak ve çatlakları önlemek için kullanılabilir. Ayrıca kuruluk problemi için de gebelikte tatlı badem yağı kullanılabilmektedir.

Baş Ağrısı Hamilelik Belirtisi mi?

Gebeliğin ilk aylarında baş ağrısı sık görülür. Ancak adet kesilmesi veya mide bulantısı gibi spesifik bir durum olmadığından baş ağrısı hamilelik belirtisi olarak kabul edilmemektedir.

İrmikli Meyveli Muhallebi Tarifi

1 yaşından önce inek sütü önerilmediğinden dolayı ilk vereceğiniz bütün gıdalar için doktorunuza danışmak daha sağlıklı olacaktır.

Hamilelikte CMV Enfeksiyonu (Sitomegalovirüs) Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte CMV enfeksiyonu plasenta yoluyla bebeğe geçebilir. Bu durumda bebekte konjenital CMV gelişebilir. Gebelikte CMV enfeksiyonu belirtileri, nedenleri ve tedavisi bu yazımızda.

Sırt Ağrısı Hamilelik Belirtisi mi?

Hamileliğin ilk haftalarında sırt ağrısı oldukça yaygındır. Bunun en büyük nedeni ise hormonal değişimdir. Progesteronun artmasıyla gebeliğin ilk günlerinde sırt ağrısı hissedilebilmektedir.

Hamilelikte Mantar Yenir mi?

Hamilelikte mantar yemek çoğu kadın için şüpheli olsa da bazı mantarlar gebelikte güvenle tüketilebilir. Peki, hamilelikte hangi mantarlar yenir? Gebelikte mantar yemenin faydaları neler?