Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hepatit C Hamilelikte Bebeğe Bulaşır mı?

Hamilelikte hepatit C genellikle ciddi bir komplikasyona yol açmaz. Gebelikte hepatit c enfeksiyonunun bebeğe geçmesi ise oldukça nadirdir. Komplike vakalarda ise çeşitli riskler bulunur.

Hamilelikte Endometriozis Hakkında Tüm Merak Edilenler!

Endometriozis olup hamile kalanlar sağlıklı gebelik ve doğum süreci geçirebilir. Ancak çikolata kisti olup hamile kalan kadınlarda erken doğum ve düşük gibi riskler daha fazladır.

Hamilelikte Yiyebileceğiniz En Sağlıklı 10 Meyve!

Hamilelikte meyve tüketimi, vitamin ve mineral alımı açısından oldukça önemlidir. Peki, hamilelikte hangi meyveler yenmeli? İşte gebeler için en faydalı 10 meyve!

Hamilelikte Sabah Bulantısı İçin 9 Doğal Öneri!

Hamilelikte sabah bulantısı genellikle 6. haftada başlar ve 12. hafta civarı geçer. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, hamilelikte sabah bulantısına iyi gelecek önerileri derledik.

Hamilelikte Migrene Ne İyi Gelir?

Hamilelikte migreni tutanlar elbette ilk olarak hamilelikte migrene ne iyi gelir, gebelikte migren tedavisi nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını merak eder. İşte, hamilelikte migren belirtileri ve tedavisi!

Hamilelikte Alkol Kullanımı Bebeği Nasıl Etkiler?

Hamilelikte alkol kullanmak hem anne hem de bebeğin sağlığı için zararlıdır. Gebelikte alkol tüketimi bebekte fiziksel ve nörolojik bozukluklara neden olabilmektedir.

Hamilelikte Ayak Yanması: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte ayak yanması sık karşılaşılan bir şikâyettir. Nedeni ise genellikle hormonlardır. Peki, gebelikte ayak yanmasına ne iyi gelir?

Hamilelikte Renkli Ultrason Neden ve Ne Zaman Yapılır?

Renkli ultrason annenin sağlığı ve bebeğin gelişimini incelemek için faydalanılan bir görüntüleme yöntemidir. Hamilelikte 18. - 23. haftalar arası yapılabilir. Fiyatı ise 300 - 600 TL arası değişmektedir.

4 Boyutlu Ultrason Gebeliğin Kaçıncı Haftasında Çekilir?

4 Boyutlu ultrason gebeliğin kaçıncı haftasında çekilir? Hamilelikte 4D ultrason ne zaman yapılır? Görüntüleri ne işe yarar?

Gebelikle Gelen Vajina Ağrısı

Hamilelikte Farenjite Ne İyi Gelir?

Hamilelikte geçmeyen boğaz ağrısı ile belirti verebilen farenjit, kış aylarında oldukça sık görülür. Sizler için bu yazıda hamilelikte farenjit belirtileri ve gebelikte farenjit tedavisi ile ilgili merak edilenleri derledik.

Hamilelikte Zencefil Tüketmek Güvenli mi?

Hamilelikte zencefil veya zencefil çayı tüketmek mide bulantısını önlemeye yardımcı olur. Peki, hamilelikte zencefil ne kadar tüketilebilir? Gebelikte zencefil tüketimi ile ilgili her şey yazımızda!