Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilelikte En Sık Rastlanan 5 Şikayet
Hamilelikte en sık rastlanan 5 şikayet gebelik boyunca yaşanır. Hamilelik şikayetleri kusma, halsizlik, mide bulantısı ve yanması ile sırt ve bel ağrısıdır.
Gebelik Döneminde Yatak İstirahati
Yatak istirahati, evde basit aralıklarla istirahatten, hastanede yatak istirahatine kadar farklı şekillerde doktor tarafından önerilir.
Hamilelikte Folik Asit Kullanımı Neden Önemlidir?
Folik Asit Nedir? Neden Önemlidir? Gebelik döneminde folik asitin eksik olması, bebeğinizin ciddi hastalıklarla doğmasına veya ölümüne neden olabilir.
Havuz Mevsimi Başladı!
Düzenli yüzme alışkanlığı edinildiğinde ödem problemleri ve duruş bozukluklarına bağlı ağrılar azalıyor; ancak havuzların temizliğine dikkat etmelisiniz.
Hamile Kadınların Yürüyüş Rehberi
Yürüyüş, hamilelikteki genel gücünüzü, kalp ve damar sağlığınızı geliştirecek tüm özelliklere sahiptir.
Gebelikte Ödem ve Şişlikle Baş Etmenin Yolları
Gebelikte ödem ve şişlikle baş etmenin yolları. Hamilelik döneminde sıkça rastlanan şişlik ve ödemle başa çıkabilmenin bazı pratik yolları vardır.
Bebeğinizi Anne Karnında Dış Dünyaya Hazırlayın
Bebeğinize, anne karnında özel olduğunu hissettirmeniz ve onu rahatlatarak dış dünyaya hazırlamanız, etkisi ispatlanmış bazı özel uygulamalarla mümkün.
Gebelikte Spina Bifida Hastalığına Folik Asit Silahı ile Karşı Koyun
Gebelikte spina bifida hastalığına folik asit silahı ile karşı koyun. Anne karnındaki bebeğin ayrık omurga hastalığına yakalanmak için ne yapmalı?
Amniyon Sıvısının Fazla / Az Olmasının Riskleri
Bu yazımızda; amniyoinfüzyon işlemi, amniyon sıvısının fazla veya az olmasının riskleri ve tedavi şekilleri hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
Anne Karnındaki Bebeğe Müzik Dinletmenin Bebek Üzerindeki 12 Olumlu Etkisi
Anne karnındaki bebeğe müzik dinletmek bebek üzerinde pek çok olumlu etkiler yaratıyor. Peki Bebeğe hangi müzikler dinletilmeli?
Gebelikte Güvenli Epilasyon
Gebelikte güvenli epilasyon için tercih edebileceğiniz yöntemler bu yazımızda.
Hamilelikte Sık İdrara Çıkmak Sizi Korkutmasın
Kayıt Ol