Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilelikte En Sık Rastlanan 5 Şikayet

Hamilelikte en sık rastlanan 5 şikayet gebelik boyunca yaşanır. Hamilelik şikayetleri kusma, halsizlik, mide bulantısı ve yanması ile sırt ve bel ağrısıdır.

Gebelik Döneminde Yatak İstirahati

Yatak istirahati, evde basit aralıklarla istirahatten, hastanede yatak istirahatine kadar farklı şekillerde doktor tarafından önerilir.

Hamilelikte Folik Asit Kullanımı Neden Önemlidir?

Folik Asit Nedir? Neden Önemlidir? Gebelik döneminde folik asitin eksik olması, bebeğinizin ciddi hastalıklarla doğmasına veya ölümüne neden olabilir.

Bebeğinizi Anne Karnında Dış Dünyaya Hazırlayın

Bebeğinize, anne karnında özel olduğunu hissettirmeniz ve onu rahatlatarak dış dünyaya hazırlamanız, etkisi ispatlanmış bazı özel uygulamalarla mümkün.

Gebelikte Spina Bifida Hastalığına Folik Asit Silahı ile Karşı Koyun

Gebelikte spina bifida hastalığına folik asit silahı ile karşı koyun. Anne karnındaki bebeğin ayrık omurga hastalığına yakalanmak için ne yapmalı?

Amniyon Sıvısının Fazla / Az Olmasının Riskleri

Bu yazımızda; amniyoinfüzyon işlemi, amniyon sıvısının fazla veya az olmasının riskleri ve tedavi şekilleri hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Hamilelikte Sık İdrara Çıkmak Sizi Korkutmasın

Bu Öneriler ile Gebelikte Ateş Basması ve Terlemeye Savaş Açabilirsiniz!

Gebelikte ateş basması ve terleme neden yaşanır? Gebelikte ateş basması ve terleme sorunu için neler yapılabilir? Hamilelikte sıcak basması normal mi?

Hamile Yogasının Anne ve Bebek İçin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Gebe yogası veya hamile yogası olarak bilinen yoga anne adayına pek çok faydayı sunuyor. Gebe yogası hem bebek hem de anne için bir çok yarar barındırıyor.

Mol Gebelik Sonrası Hamilelik İçin Ne Kadar Beklenmeli?

Gebelikte Kabızlığı Önleyen Besinler

Gebelikte kabızlığa iyi gelen besinler anne adaylarının bu dönemi rahat geçirmelerine yardımcı olması nedeniyle uzmanlar tarafından tüketilmesi öneriliyor.

Bebeğiniz ve Kendi Sağlığınız İçin Hamilelikte Vitamin Şart! Ama Hangileri?

Hamilelikte kullanılması gereken vitaminler bebeğin tutunabilmesi, sağlıklı gelişebilmesi ve annenin bu dönemi daha rahat atlatabilmesi için çok önemlidir.