Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilelikte El Uyuşması Neden Olur?

Hamilelikte el uyuşması birçok kadının karşılaştığı bir durumdur. Biz de sizler için hamilelikte el ve parmak uyuşmasına iyi gelen yöntemleri araştırdık!

Anne Karnındaki Bebeğin Boynuna Kordon Dolandığı Nasıl Anlaşılır?

Anne karnındaki bebeğin boynuna kordon dolanması nasıl anlaşılır? Göbek kordonun dolanması bebeğe zarar verirmi, bu durum normal doğum yapmaya engel olurmu?

%99,9 Oranında Doğruluk Payı Olan Nifty Testi ile İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey!

Hamilelikte Zencefil Tüketmek Güvenli mi?

Hamilelikte zencefil veya zencefil çayı tüketmek mide bulantısını önlemeye yardımcı olur. Peki, hamilelikte zencefil ne kadar tüketilebilir? Gebelikte zencefil tüketimi ile ilgili her şey yazımızda!

Hamilelikte Ağızda Metalik Tat Neden Olur?

Hamilelikte ağızda metalik tat oluşmasının nedeni hormonlardır. Hormonların etkisiyle gebelikte ağızda metal tadı oluşabilir. İlk 3 ayda hissedilen ağız tadı bozukluğu genellikle ilerleyen aylarda geçer.

Hamilelikte Ağız Kuruluğu: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte ağız kuruluğu susuzluk, hormonlar, gestasyonel diyabet veya pamukçuk nedeniyle oluşabilir. Bol su, şekersiz sakız ve kafeini sınırlamak gebelikte ağız kuruluğuna iyi gelebilir.

Hamilelikte İştahsızlık Neden Olur?

Hamilelikte iştahsızlık hormonlara bağlı olarak ortaya çıkabilir. Genellikle gebeliğin ilk 3 ayında ortaya çıkan iştahsızlığın bebeğin cinsiyeti ile herhangi bir ilgisi yoktur.

Hamilelikte Siyatik Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte siyatik ağrısı oldukça sık karşılaşılan bir durum. Alınan kilolar, hormonlar veya ödem gibi faktörler gebelikte siyatik sinir ağrısına neden olabilir. Peki, hamilelikte siyatik ağrısına ne iyi gelir?

MS (Multipl Skleroz) ve Gebelik Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Gebelikte MS hastalığı anne ve bebeğin sağlığını genellikle olumsuz etkilemez. MS hastası kadınlar hamile kalabilir, normal doğum yapabilir, gerekli görülürse anestezi alıp sezaryen de olabilir.

Hamilelikte IBS Semptomlarını Yönetmenize Yardımcı Olacak 7 Tavsiye!

IBS rahatsızlığı olan anne adaylarının hamilelikte IBS semptomları yoğunlaşabilir. Zira bu dönemde hormonlar ve rahmin sindirim organlarına baskısı gebelikte huzursuz bağırsak sendromunun semptomlarını şiddetlendirebilmektedir.

Hamilelikte Dehidrasyonun 14 Belirtisi!

Hamilelikte susuz kalmak ve az su içmek anne bebek sağlığı için riskli olabilir. Gebelikte şiddetli dehidrasyonun erken doğumu tetikleyebildiği bilinmektedir. İşte, hamilelikte susuzluk belirtileri...

Lupus Hastalığı (SLE) Hamileliği Nasıl Etkiler?

Lupus (SLE) hastası kadınlar, hastalıkları kontrol altına alındıkları sürece sıkı bir gözlem ile sağlıklı bir şekilde hamile kalabilirler ve doğum yapabilir. İşte lupus ve gebelik hakkında merak edilenler...