Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilelikte Göbek Kaşıntısı: Neden Olur, Nasıl Rahatlatılır?

Hamilelikte karın kaşıntısı çoğu kadının ortak şikâyetidir. Cildin gerilmesi ve kuruluk gebelikte karın kaşıntısına neden olabilirken kolestaz ve PUPPP da hamilelikte göbek kaşıntısı ile belirti verebilir.

Üçlü Tarama Testi Nedir, Ne Zaman Yapılır?

Üçlü tarama testi sonucu yüksek risk ve pozitif çıkanlar hangi testi yaptırmalı? Triple test olarak da bilinen üçlü tarama testi fiyatı 2020 ve daha fazlası...

Yumurta Çatlatma İğnesi Nedir, Neden Yapılır?

Bu yazımızda; yumurta çatlatma iğnesi nedir, neden yapılır ve yumurta çatlatma iğnesi fiyatı 2020 sorularının cevaplarını bulacağız.

Hamilelikte Göbek Fıtığı Nasıl Anlaşılır?

Hamilelikte göbek fıtığı sık görülür. Zira gebelikte karın içi basıncın artması, göbek fıtığına davetiye çıkarır. Tedavisi ise genellikle doğum sonrası gerçekleştirilen ameliyattır.

Düşük Sonrası Kanama Ne Kadar Sürer?

Düşük sonrası kanama ortalama 1 hafta sürer. Bu süre bazı kadınlarda 14 güne kadar uzayabilir. Ancak düşük sonrası kanama 2 haftadan uzun sürüyorsa mutlaka muayene olmak gerekir.

Düşükte Gelen Parçalar Nasıl Olur?

Düşükte gelen parçalar genellikle pıhtı şeklindedir. Düşük yapan çoğu kadın pıhtı ile karışık bir kanama ile karşılaşır. Gebeliğin ilerleyen haftalarında ise düşük sonrası beyaz et benzeri şekilsiz parçalar görülebilir.

Anne Karnındaki Bebekler Oksijen İhtiyacını Nasıl Karşılar?

Anne karnındaki bebekler oksijen ihtiyaçlarını plasenta ve kordon yoluyla annelerinden karşılar. Dolayısıyla anne karnındaki bebekler ağızlarından veya burunlarından nefes almazlar.

Anne Karnındaki Bebekler Nasıl Beslenir?

Anne karnındaki bebekler plasenta ve kordon aracılığı ile beslenir. Bu durumda, ihtiyacı olan bütün mineral ve vitaminleri anne kanından çekeceği için anne karnındaki bebeğin acıkması gibi bir durum da söz konusu olmaz.

Hamilelikte Kalp Çarpıntısı Neden Olur?

Hamilelikte kalp çarpıntısı, kan hacminin artmasına bağlı olarak gelişen normal bir durumdur. Ancak çeşitli hastalıklar da gebelikte çarpıntı ile belirti verebilir. Bu nedenle hamilelikte çarpıntı şiddetli ise doktora danışmak gerekir.

Hamilelikte Kahverengi Akıntı Neye İşaret Ediyor?

Ense Kalınlığı Kaç Olmalı? Hafta Hafta Ense Kalınlığı Değerleri

Ense kalınlığı testi, 11. – 14. haftalarda kromozom anomalilerini saptamaya yarayan testtir. Bebeklerde ense kalınlığı 1.8 mm - 3 mm arası olmalıdır. Ense kalınlığı sınır değeri 3 mm 'dir.

Hamilelikte Omega 3 Takviyesi Kullanılmalı mı?

Hamilelikte omega 3 takviyesi, anne ve bebeğin sağlığı için oldukça önemlidir. Peki, gebelikte omega 3 kaçıncı ayda kullanılır? Hamileleler için omega 3 markaları nelerdir? İşte detaylar...