Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilelikte IBS Semptomlarını Yönetmenize Yardımcı Olacak 7 Tavsiye!

IBS rahatsızlığı olan anne adaylarının hamilelikte IBS semptomları yoğunlaşabilir. Zira bu dönemde hormonlar ve rahmin sindirim organlarına baskısı gebelikte huzursuz bağırsak sendromunun semptomlarını şiddetlendirebilmektedir.

Hamilelikte Büyüyen Ayaklar Doğumdan Sonra Küçülür mü?

Hamilelikte kilo alımı, ödem ve hormonların etkisiyle ayaklar büyüyebilir. Yapılan bir araştırma, hamilelikte ayak büyümesinin doğumdan sonra kalıcı olabileceğini ortaya koymaktadır.

Beta HCG Değerleri Kan Testinde Kaç Çıkmalı?

Kanda Gebelik Testi Değeri Kaç Olmalı? Hamilelik tespiti için önem taşır. Beta HCG hormonu baz alınarak yapılar. Kanda gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

Hamilelikte Vulvar Varis: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte vajinada varis birçok kadının ortak şikâyetidir. Zira artan kan hacmi ve hormonal değişim, gebelikte vulvar varise zemin hazırlar. İşte, hamilelikte vulvar varis belirtileri ve tedavisi.

Hamilelikte Safra Kesesi Taşı: Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte safra kesesi taşı, hormonlara bağlı olarak sık görülür. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, gebelikte safra kesesi taşı belirtileri, tedavisi, ameliyatı ve bebeğe etkisini yazdık.

Hamilelikte Aşırı Tüylenme Normal mi?

Hamilelikte tüylenmenin nedeni hormonâl dengenin değişmesidir. Gebelikte özellikle yüzde, göbek üstünde ve genital bölgede kıllanma problemi artabilir. Bunun cinsiyetle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Hamilelikte Kaju Yemenin Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 10 Faydası!

Hamilelikte kaju yemenin faydaları saymakla bitmiyor. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, gebelikte kaju tüketimi ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri derledik. Keyifli okumalar.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınabilir. Zira kızlık zarının ortasında adet kanamasının dışarı akmasını sağlayacak bir delik vardır. Erkek oraya boşalırsa kızlık bozulmadan hamile kalınabilir.

Hamilelikte Çilek Yenir mi? Gebelikte Çilek Yemenin Faydaları

Hamilelikte çilek yemek, porsiyon miktarına dikkat edildiği sürece güvenlidir. Bu yazımızda, gebelik çilek yemenin faydaları ve doğum lekesi ile ilişkisine değindik.

Hamilelikte Şeftali Yenir mi? Gebelikte Şeftali Yemenin Faydaları

Hamilelikte şeftali yemek, porsiyon miktarına dikkat edildiği ve iyi temizlendiği sürece güvenlidir. Peki, gebelikte şeftali yemenin faydaları neler? İşte, hamilelikte şeftali tüketimi ile ilgili her şey...

Hamilelikte Ceviz Yenir mi? Gebelikte Ceviz Yemenin Faydaları

Hamilelikte ceviz yemek, porsiyon miktarına dikkat edildiği sürece güvenlidir. Bu yazımızda gebelikte ceviz yemenin faydaları ve olası yan etkilerinden bahsettik. Keyifli okumalar!

Hamilelikte Yulaf Ezmesi Yenir mi?

Hamilelikte yulaf yemek porsiyona dikkat edildiği sürece güvenlidir. Lif, vitamin ve mineral içeriği yüksek olan yulaf ezmesi, gebelikte anne adaylarının diyetine besin değeri katabilir.