Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilelikte Badem Yağı Kullanmak Güvenli mi?

Hamilelikte badem yağı cildin elastikiyetini korumak ve çatlakları önlemek için kullanılabilir. Ayrıca kuruluk problemi için de gebelikte tatlı badem yağı kullanılabilmektedir.

Baş Ağrısı Hamilelik Belirtisi mi?

Gebeliğin ilk aylarında baş ağrısı sık görülür. Ancak adet kesilmesi veya mide bulantısı gibi spesifik bir durum olmadığından baş ağrısı hamilelik belirtisi olarak kabul edilmemektedir.

İrmikli Meyveli Muhallebi Tarifi

1 yaşından önce inek sütü önerilmediğinden dolayı ilk vereceğiniz bütün gıdalar için doktorunuza danışmak daha sağlıklı olacaktır.

Hamilelikte CMV Enfeksiyonu (Sitomegalovirüs) Belirtileri ve Tedavisi

Hamilelikte CMV enfeksiyonu plasenta yoluyla bebeğe geçebilir. Bu durumda bebekte konjenital CMV gelişebilir. Gebelikte CMV enfeksiyonu belirtileri, nedenleri ve tedavisi bu yazımızda.

Sırt Ağrısı Hamilelik Belirtisi mi?

Hamileliğin ilk haftalarında sırt ağrısı oldukça yaygındır. Bunun en büyük nedeni ise hormonal değişimdir. Progesteronun artmasıyla gebeliğin ilk günlerinde sırt ağrısı hissedilebilmektedir.

Hamilelikte Mantar Yenir mi?

Hamilelikte mantar yemek çoğu kadın için şüpheli olsa da bazı mantarlar gebelikte güvenle tüketilebilir. Peki, hamilelikte hangi mantarlar yenir? Gebelikte mantar yemenin faydaları neler?

Hamilelikte Diz Ağrısı Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Hormonal değişim ve kilo alımı gibi faktörler gebelikte diz ağrısına neden olabilir. Bu yazımızda hamilelikte diz ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtını derledik. Keyifli okumalar!

Dış Gebelik Kan Testinde Belli Olur mu?

Dış gebelik kan testinde belli olabilir. Zira dış gebelik geçiren kadınlarda beta hCG olması gerekenden daha düşük düzeyde artış gösterir. Kesin tanı için ultrasondan da faydalanılır.

Hamilelikte Dudak Dolgusu veya Yüz Dolgusu Yaptırılır mı?

Hamilelikte dolgu gibi uygulamalar önerilmemektedir. Zira bu dönemde vücuda uygulanan her şeyin bebeği etkileme potansiyeli bulunuyor. Bu nedenle hamilelikte dudak dolgusu dahil tüm dolgu uygulamalarına ara verilmesi tavsiye ediliyor.

Hamilelikte Hindistan Cevizi Yağı Kullanılabilir mi?

Hamilelikte hindistan cevizi yağı çatlakları önlemek için kullanılabildiği gibi yemeklerde de tercih edilebilir. Burada önemli olan, gebelikte hindistan cevizi yağını güvenli miktarlarda kullanmaktır.

Hamilelikte Botoks Yaptırılabilir mi?

Hamilelikte botoks yaptırılır mı sorusu, çoğu kadının yanıtını merak ettiği bir sorudur. Peki, gebelikte botoks yapılabilir mi? Hamile olduğunu bilmeden botoks yaptıranlar endişelenmeli mi?

Hamilelikte Fibromiyalji Nasıl Yönetilir?

Fibromiyalji olup hamile kalmak elbette mümkündür. Diğer bir deyişle, fibromiyalji ile hamile kalanlar azımsanmayacak kadar fazladır. Peki, fibromiyalji gebeliğin seyrini nasıl etkiler?