Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilelikte Göbek Fıtığı Nasıl Anlaşılır?

Hamilelikte göbek fıtığı sık görülür. Zira gebelikte karın içi basıncın artması, göbek fıtığına davetiye çıkarır. Tedavisi ise genellikle doğum sonrası gerçekleştirilen ameliyattır.

Hamilelikte Keratin Bakımı Yaptırılabilir mi?

Hamilelikte keratin bakımı yaptırmak, çoğu hamilenin merak ettiği bir konudur. Bu makalede, hamileler keratin bakımı yaptırabilir mi sorusunu irdeledik.

Kurban Bayramı Yaklaşıyor! Peki Hamileler Kurban Eti ve Ciğeri Yiyebilir mi?

Hamileler kurban eti ve ciğeri yiyebilir mi? Gebelikte ciğer yemek sakıncalı mı? Kurban Bayramında anne adaylarının beslenme şekilleri için uzman önerileri.

Hamilelikte Kaburga Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte kaburga ağrısı oldukça sık karşılaşılan bir şikâyettir. Bunun nedeni büyüyen rahmin gebelikte kaburgalara baskı yapmasıdır.

Doğum Habercisi: Suyun Gelmesi Nasıl Olur?

Gebelikte sızıntı şeklinde su gelmesi genellikle doğuma işarettir. Peki, hamilelikte suyun gelmesi nasıl anlaşılır? İdrar ile su gelmesi arasındaki fark nedir?

Bu Başlığı Okurken, 5 Dakika Önce Okuduğunuz Diğer İçeriğimizi Hatırlıyor musunuz?

Hamilelikte unutkanlık çoğu anne adayının yaşadığı bir durum. Vücudunuzda yaşanan hormonal değişimler ve daha birçok faktör buna zemin hazırlıyor.

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

En iyi bebek yatağı markası hangisi sorusu, bebek bekleyen çoğu anne baba adayının merak ettiği konulardan birini oluşturuyor. Çünkü bebek yatağı, doğumdan önce alınması gerekenler arasında bulunuyor.

Hamilelikte Kan Uyuşmazlığı İğnesi ne Zaman Yapılır?

Hamilelikte kan uyuşmazlığı iğnesi kaçıncı hafta yapılır? Kan uyuşmazlığı bebek için zararlı mı? İkinci gebelikte kan uyuşmazlığı için neler yapılmalı? Gebelikte kan uyuşmazlığı nedir?

Hamileler Günde Kaç Litre Su İçilmeli?

Hamilelikte yeterli miktarda su içmek, hem anne hem de bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Peki, hamileler günde kaç litre (ne kadar) su içmeli?

Gebelikte Rahim Ağrısına Dikkat!

Gebelikte rahim ağrısı hangi sebeplerle meydana gelir? Gebelikte rahim ağrısı tehlikeli midir? Hamilelikte rahim ağrısı belirtileri nelerdir?

Gebelik Döneminde Ağızda Oluşan Acılık Hissini Geçirmenize Yardımcı Olacak Tüyolar

Gebelikte ağızda acılık ve ekşilik nedeni hamilelik belirtileri olarak tanımlanır. Hamilelikte ağzın zehir gibi olması ve ağız acılığı 4. Aydan sonra geçer.

Ultrasonda Cinsiyet Yanılması Olur mu?

Ultrasonda cinsiyet yanılması olurmu? Sorusu merak edilirken, bebeğin cinsiyetinin tespiti için yapılacak muayenenin hangi haftada olduğu da önem taşır.