Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Anne Karnındaki Bebekler Nasıl Beslenir?

Anne karnındaki bebekler plasenta ve kordon aracılığı ile beslenir. Bu durumda, ihtiyacı olan bütün mineral ve vitaminleri anne kanından çekeceği için anne karnındaki bebeğin acıkması gibi bir durum da söz konusu olmaz.

Çin Takvimine Göre Bebeğinizin Cinsiyetini Tahmin Edin!

Hamilesiniz ve heyecanlı bekleyişiniz devam ediyor. Peki cinsiyeti ? Merak edenler için çin takvimi ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirmiş siniz.

Gebelik Döneminde Beslenmeye İlişkin 15 Tavsiye

Sabırsızlıkla doğum anını beklediğiniz bebeğinizde beslenmeye bağlı oluşacak riskleri en aza indirmek için hazırladığımız tavsiyelere göz atabilirsiniz.

Hamilelikte Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte gaz sancısı normal ve beklenen bir durumdur. Genellikle hamileliğin ilk aylarında başlayan gaz sancısına düzenli spor, sağlıklı beslenme ve bol su tüketimi iyi gelir. Bitkisel yöntemler ise doktora danışılmadan uygulanmamalıdır.

Hamilelikte Kalp Çarpıntısı Neden Olur?

Hamilelikte kalp çarpıntısı, kan hacminin artmasına bağlı olarak gelişen normal bir durumdur. Ancak çeşitli hastalıklar da gebelikte çarpıntı ile belirti verebilir. Bu nedenle hamilelikte çarpıntı şiddetli ise doktora danışmak gerekir.

Göğüs Hassasiyeti Hamilelik Belirtisi mi?

Meme ucu hassasiyeti hamilelik belirtisi olabilir. Çünkü bu dönemde hormonlara bağlı olarak göğüs hassasiyeti oluşabilmektedir. Ancak göğüs hassasiyeti her zaman gebelik belirtisi olarak değerlendirilmemelidir.

Hamilelikte Kanal Tedavisi Yapılabilir mi?

Hamilelikte kanal tedavisi yapılabilir. Çünkü diş kökündeki iltihap ilerlediğinde tedavinin risklerinden daha fazla risk doğacaktır. Ancak gebelikte kanal tedavisi yapılmadan önce mutlaka kadın doğum uzmanından onay alınmalıdır.

Hamilelikte İmplant Tedavisi Yapılır mı?

Hamilelikte implant tedavisi genellikle yapılmamaktadır. Çünkü implant tedavisi yoğun ilaç kullanımı ve anestezi gerektiren, uzun bir tedavi sürecidir. Bu nedenle gebelikte implant diş tedavisi önerilmemektedir.

Anne Karnındaki Bebekler Oksijen İhtiyacını Nasıl Karşılar?

Anne karnındaki bebekler oksijen ihtiyaçlarını plasenta ve kordon yoluyla annelerinden karşılar. Dolayısıyla anne karnındaki bebekler ağızlarından veya burunlarından nefes almazlar.

6 Soruda Ölü Doğum ile İlgili Merak Edilenler

Ölü doğum nedir, neden olur? Anne karnında ölen bebek anneyi zehirler mi? İşte, belirtileri, nedenleri ve gebeliği sonlandırma işlemine kadar ölü doğum ile ilgili merak edilenler...

Hamilelikte Makat Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte makat ağrısı veya makata vuran sancı ve zonklama hissi birçok nedene bağlı olarak gelişebilir. Ama gebelikte en sık karşılaşılan sebebi hemoroid ve anal fissürdür.

Hamilelikte Kan Uyuşmazlığı İğnesi ne Zaman Yapılır?

Hamilelikte kan uyuşmazlığı iğnesi kaçıncı hafta yapılır? Kan uyuşmazlığı bebek için zararlı mı? İkinci gebelikte kan uyuşmazlığı için neler yapılmalı? Gebelikte kan uyuşmazlığı nedir?