Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilelikte Tetanos Aşısı Yapılmalı mı?

Hamilelikte tetanos aşısının önemi büyüktür. Gebelikte tetanos aşısı yapılmalımı? Hamilelikte tetanos aşısı ne zaman hangi aylarda yapılır? Yan etkileri ne?

Gebelik Haftasının Önden Gitmesi Nedir, Neden Olur?

Halk arasında bebeğin önden gitmesi olarak bilinen gebelik haftasının önden gitmesi nedir, bebeğin 2 hafta önden gitmesi tehlikeli midir?

En Heyecanlı Bekleyiş: Hamilelikte Karın Ne Zaman Belirginleşmeye Başlar?

Hamilelikte karnın ne zaman ve kaçıncı hafta büyümeye başlayacağı kadınlar tarafından merak edilir. Peki, gebelikte karın ne zaman belirginleşmeye başlar?

Toprak Aşerenlerden Kil Yiyenlere: Hamilelikte Pika Sendromu

Hamilelikte toprak yemek veya kil, deterjan, sigara külü gibi besin olmayan maddelere aşermek, pika sendromunun bir belirtisidir. Peki, hamilelikte pika sendromu nasıl tedavi edilir?

Hamilelikte Karnın Sertleşmesi ve Gerilmesi Normal mi?

Hamilelikte karın sertleşmesi gebelerin sık yaşadığı durumlardan biridir. Peki, gebelikte karın gerginliği ve sertleşme neden olur? Doğum belirtisi olabilir mi?

Gebelik Döneminde Ağızda Oluşan Acılık Hissini Geçirmenize Yardımcı Olacak Tüyolar

Gebelikte ağızda acılık ve ekşilik nedeni hamilelik belirtileri olarak tanımlanır. Hamilelikte ağzın zehir gibi olması ve ağız acılığı 4. Aydan sonra geçer.

Gebelikte Göğüslerden Sıvı Gelmesi Normal mi?

Gebelikte göğüslerden süt gelmesi normal mi? Hamilelikte memeden sıvı gelmesi neye işaret ediyor? Detaylar makalemizde...

Bebeğin Gelişimini Destekleyen ve Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler

Doğum Korkusu Nasıl Aşılır?

Doğum korkusu anlamına gelen tokofobi, kadınların hamile kalmaktan korkmasını ve doğum yapmak konusundaki endişelerini ifade eder.

Hamilelikte Genital Herpes (Uçuk) Sezaryen Doğum Nedeni mi?

Normal Doğuma Perine Masajı ile Hazırlanın!

Perine masajı ile daha rahat bir normal doğum mümkün! Perine masajı nedir? Perine masajının faydaları nelerdir? Perine masajı nasıl yapılır?

Doğum Öncesinde Size Güç Verebilecek 10 Yiyecek

Doğum öncesinde size güç verebilecek 10 yiyecek gebelik döneminizde tüketebileceğiniz sağlıklı ve lezzetli 10 yiyeceği derledik.