Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Gebelikte Rahim Ağrısına Dikkat!

Gebelikte rahim ağrısı hangi sebeplerle meydana gelir? Gebelikte rahim ağrısı tehlikeli midir? Hamilelikte rahim ağrısı belirtileri nelerdir?

Gebelik Döneminde Ağızda Oluşan Acılık Hissini Geçirmenize Yardımcı Olacak Tüyolar

Gebelikte ağızda acılık ve ekşilik nedeni hamilelik belirtileri olarak tanımlanır. Hamilelikte ağzın zehir gibi olması ve ağız acılığı 4. Aydan sonra geçer.

Ultrasonda Cinsiyet Yanılması Olur mu?

Ultrasonda cinsiyet yanılması olurmu? Sorusu merak edilirken, bebeğin cinsiyetinin tespiti için yapılacak muayenenin hangi haftada olduğu da önem taşır.

Gebelikte Göğüslerden Sıvı Gelmesi Normal mi?

Gebelikte göğüslerden süt gelmesi normal mi? Hamilelikte memeden sıvı gelmesi neye işaret ediyor? Detaylar makalemizde...

Bebeğin Kalbinde Parlaklık (Beyaz Leke) Olması Ne Anlama Geliyor?

Anne karnındaki bebeğin kalbinde parlaklık veya beyaz leke, hamilelerin %4'ünde görülür. Peki, ultrasonda bebeğin kalbindeki parlak nokta down sendromu belirtisi mi midir?

En İyi 11 Elektrikli Süt Sağma Pompası

Annelerin çoğu en iyi elektrikli göğüs pompası markalarını merak eder. Biz de bu yazıda en iyi süt sağma makinesi markaları ve fiyatlarına yer verdik.

Eklampsi Nedir, Bebeği Nasıl Etkiler?

Gebelik zehirlenmesinin bir komplikasyonu olan eklampsi nedir? Eklampsinin belirtileri ve tedavisi ile ilgili merak edilenler makalemizde.

Hamilelikte Dudak Uçuğu Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte uçuk çıkarmak bebek için tehlikeli ve zararlı değildir. Özellikle dudak uçuğu kolaylıkla tedavi edilir. Genital uçuk bulaşma riski sebebiyle normal doğuma engel olabilir.

En Heyecanlı Bekleyiş: Hamilelikte Karın Ne Zaman Belirginleşmeye Başlar?

Hamilelikte karnın ne zaman ve kaçıncı hafta büyümeye başlayacağı kadınlar tarafından merak edilir. Peki, gebelikte karın ne zaman belirginleşmeye başlar?

Ciğer Geliştirici İğneler Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Halk arasında ciğer geliştirici iğne olarak bilinen kortikosteroidler, erken doğum riski olan hamilelere 24. - 34. haftalar arasında yapılır. Peki, akciğer geliştirici iğneler nasıl uygulanır?

Lohusa Şerbetinin En Lezzetli Tarifi!

Lohusa şerbeti tarifi ile sütünüzü arttırın! Anneye pek çok yararı bulunan lohusa şerbeti nasıl yapılır? Lohusa şerbeti için gerekli olan malzemeler neler?

Hamilelikte Vajinal Akıntının Artması Normal mi?

Hamilelikte akıntı olması beklenen bir durumdur. Özellikle beyaz ve sümüksü akıntı normaldir. Ancak gebelikte sarı, yeşil veya gri akıntı enfeksiyon habercisi olabilmektedir.