Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilelikte İdrar Kokusunun Değişmesi Normal mi?

Hamilelikte idrar kokusu, hormonlara bağlı olarak değişebilir ve hafif keskinleşebilir. Bu durum genellikle normal kabul edilir. Gebelikte idrar kokusu ve cinsiyet arasında ise herhangi bir bağ bulunmamaktadır.

Hamilelikte İdrar Yaparken Ağrı Neden Olur?

Hamilelikte idrar yaparken ağrı hissetmek genellikle enfeksiyondan kaynaklanır. Bunun mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Zira enfeksiyonlar erken doğum gibi komplikasyonlara neden olabilir.

Yalnız Değilsiniz: Hamilelikte İdrar Kaçırma Neden Olur?

Hamilelikte idrar kaçırma veya sürekli idrar varmış hissi birçok kadında karşılaşılan bir şikâyet. Hamileliğin ilk 3 ayında başlayan idrar kaçırma, çoğu zaman normal olsa da bazen hastalık habercisi olabiliyor.

Hamilelikte İdrarın Bulanık Olması Ne Anlama Geliyor?

Hamilelikte idrarın bulanık olması kulağa korkutucu gelse de her zaman tehlikeli olmayabilir. Bu yazıda, gebelikte idrar bulanıklığı ile ilgili merak edilenleri derledik. Keyifli okumalar!

Gebelikte 29. Hafta

Bebeğiniz yaklaşık 40 cm boyunda ve 1,100 grama ulaştı. Ciğerleri nefes alabilmek için gelişimini tamamlamak üzeredir. Bağışıklık sistemi gelişmiştir.

Gebelikte 30. Hafta

Gebelikte 30. hafta anne karnındaki bebeğin görüntüsü ve anne yaşanan devam etmektedir. Hamilelikte 30. hafta bebeğin boyu 39.9 cm, kilosu; 1319 gramdır.

Gebelikte 31. Hafta

Gebelikte 31. hafta ile birlikte bebeğinizin boy uzunluğu yaklaşık olarak 41 cm, kilosu ise 1 kilo 500 gram ile 1 kilo 600 gram arasındadır.

Gebelikte 32. Hafta

Bebeğiniz artık yaklaşık 42 cm boyunda ve 1,600 gram ağırlığında. Güzel haberse uyanık olduğunda, yeni doğmuş bir bebeğin yaptığı birçok şeyi yapabiliyor.

Gebelikte 33. Hafta

Bebeğiniz bu hafta yaklaşık 44 cm boyuna ve 1,85 kg ağırlığına ulaştı. Işığı algılayabilir duruma geldiği için gözbebekleri büyüyüp küçülüyor.

Gebelikte 34. Hafta

Bebeğiniz yaklaşık 45 cm ve 2 kilogram. Hamilelik sürecinin iyice ilerlemiş olmasıyla bu dönemde birçok bebek doğum pozisyonunu almış oluyor.

Gebelikte 35. Hafta

Gebeliğin 35. haftasında bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 46.2 cm, kilosu ise 2 kilo 380 gram civarıdır. Artık dışarı çıkmak için oldukça hazırdır.

Gebelikte 36. Hafta

Gebeliğin 36. haftasında bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 47.4 cm, kilosu ise 2 kilo 600 gram civarındadır. Sindirim sistemi oldukça gelişmiştir.