Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Dış Gebelik Kan Testinde Belli Olur mu?

Dış gebelik kan testinde belli olabilir. Zira dış gebelik geçiren kadınlarda beta hCG olması gerekenden daha düşük düzeyde artış gösterir. Kesin tanı için ultrasondan da faydalanılır.

Hamileliği Riske Sokan 8 Neden

Gebelikte Antibiyotik Kullanmak Zararlı mı?

Gebelikte antibiyotik kullanmanın bebeğe zararı var mıdır? Hamilelikte antibiyotik ne zaman hangi durumlarda kullanılır, Gebelikte kullanılmaması gerekenler

Bebeğiniz ve Kendi Sağlığınız İçin Hamilelikte Vitamin Şart! Ama Hangileri?

Hamilelikte kullanılması gereken vitaminler bebeğin tutunabilmesi, sağlıklı gelişebilmesi ve annenin bu dönemi daha rahat atlatabilmesi için çok önemlidir.

Ayrıntılı Ultrason İle Anne Karnında Tespit Edilebilen Hastalıklar

Ayrıntılı ultrason nedir? Ayrıntılı ultrason ne zaman yapılır? Ayrıntılı ultrason ile hangi hastalıklar tespit edilebilir?

Gebeler İçin Faydası Saymakla Bitmeyen 7 Yaz Meyvesi!

Gebelikte en yararlı yaz meyveleri nelerdir? Hamilelikte yenilmesi gereken meyveler ve faydalarını listeledik. İşte hamilelerin yemesi gereken meyveler...

Annenin Sesi Bebeğin Gelişimine Nasıl Yararlı Oluyor?

Annenin Sesi Bebeğin Gelişimine Nasıl Yararlı Oluyor? Bebeğiyle henüz karnındayken konuşan annenin ona şarkılar söylemesi bebekle olan iletişimi etkiliyor.

Hamilelikte Diş Eti İltihabı Nasıl Geçer?

Hamilelikte diş eti iltihabı sık görülen bir sağlık sorunudur. Çünkü hormonlar ve artan kan akışı, gebelikte diş eti şişmesi, kanama ve diş eti iltihabı gibi problemlere neden olabilmektedir.

Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?

Yerleşme kanaması, döllenmeden yaklaşık 7 – 14 gün sonra meydana gelen hafif bir kanamadır. Döllenen yumurtanın rahim astarına tutunma sürecinde gerçekleşir. Genellikle 1 - 2 gün sürer.

Mide Yanması Hamilelik Belirtisi mi?

Mide yanması hamilelik belirtisi olarak değerlendirilebilir. Zira birçok kadın progesteron hormonunun yükselmesi nedeniyle hamileliğin ilk 3 ayında mide yanması ile karşılaşır.

Hamilelikte Adaçayı İçmek Neden Zararlı?

Gebelikte 12. Hafta

Gebelikte 12.hafta annede değişimler olurken bebeğin boyu da artmaya başlar. 12 haftalık hamilelikte bebeğin görüntüsü ve detaylar yazımızda