Doğuma Hazırlık

Gebeliğinizin sonuna doğru yavaş yavaş doğuma hazırlık sürecine girmiş olursunuz. Bu dönemde doğum öncesi yapacağınız hazırlıklar için; doğum çantası hazırlama, doğum sancısı, doğal bir doğum için gerekenler gibi pek çok konuda size bir yazı listesi oluşturduk. İhtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz.

Doğum Son Adet Tarihine Göre mi Yoksa Ultrasona Göre mi Olur?

Normal doğum son adet tarihine göre mi? Ultrasona göre mi olur? Merak edilir. Doğum zamanı neye göre belirlenir? SAT tahmini doğum günü hesaplama.

Yenidoğan Bebek Alışveriş Listesi 2024

Yenidoğan bebek için alışveriş listesi hazırlamak, doğumdan sonra işleri kolaylaştırmanın harika bir yoludur. Bu yazımızda yenidoğan ihtiyaç listesi hazırladık. Hazırsanız başlayalım!

Doğumdan Önce Anne İçin Alışveriş Listesinde Neler Olmalı?

Doğumdan önce anne için alışveriş listesi ve yeni doğum yapan annenin ihtiyaçları ile ilgili listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Hastane Çantası En Erken Ne Zaman Hazırlanmalı?

Hastane çantası ne zaman hazırlanmalı sorusu gebeler tarafından merak edilir. Peki hastane çantası en erken hamileliğin kaçıncı haftasında hazırlanmalıdır.

Amerika’da Doğum Yapmak İçin Hangi Şartları Sağlamak Gerekiyor?

Amerika'da doğum yapmak artık hayal değil. Çoğu ebeveyn doğum için Amerika'yı seçiyor. Çocuğunuza Amerika'da doğum ile birçok avantaj kazandırabilirsiniz.

Doğumu Başlatmaya Yardımcı Olabilecek 5 Doğal Yöntem!

Doğumu başlatmak için kadınlar arasında popüler olan birçok yöntem mevcut. Bu yazımızda, doğumu tetikleyen şeylerden bahsettik. Okumak için hemen tıklayın!

Kesisiz Normal Doğum Mümkün!

Yenidoğan İhtiyaç Listesi 2024

Yenidoğan ihtiyaç listesi hazırlamak, doğumdan sonra çoğu ebeveyn için işleri kolaylaştırmanın harika bir yoludur. Bu yazımızda 2024 yenidoğan ihtiyaç listesi hazırladık. Detaylar yazımızda!

7 Adımda Doğuma Psikolojik Hazırlık!

Psikolog Burcu Dağlı Altınkaya, doğuma psikolojik hazırlık ile ilgili anne ve babalara tavsiyelerde bulundu.

Doğum Çantasında Neler Olmalı?

Doğum çantası, doğuma hazırlığın önemli adımından biri. Doğum çantasında neler olmalı, ne zaman hazırlanmalı? İşte doğum çantası kontrol listesi...

Doğumda İşinize Yaracak Nefes Alma Teknikleri

Doğumda nefes alma teknikleri ile doğumu kolaylaştırabilirsiniz! Hamilelikte nefes egzersizleri uygulamaya başlayıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

Sezaryen Doğumda Sonda Takılır mı?

Sezaryen doğumların çoğunda sonda takılır. Doğumda sonda takılmasının nedeni ise mesanenin hasar görmesini önlemek ve ameliyat yerini daha iyi görebilmektir.