Doğuma Hazırlık

Gebeliğinizin sonuna doğru yavaş yavaş doğuma hazırlık sürecine girmiş olursunuz. Bu dönemde doğum öncesi yapacağınız hazırlıklar için; doğum çantası hazırlama, doğum sancısı, doğal bir doğum için gerekenler gibi pek çok konuda size bir yazı listesi oluşturduk. İhtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz.

Bebek Arabası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek arabası seçmek bebeğiniz için yapacağınız en önemli seçimlerden biri. Araba uzun zaman kullanacağınız ve bebeğinizle ulaşımınızı sağlayacak bir araç.

Doğum Koçunun Görevi Nedir?

Normal Doğuma Perine Masajı ile Hazırlanın!

Perine masajı ile daha rahat bir normal doğum mümkün! Perine masajı nedir? Perine masajının faydaları nelerdir? Perine masajı nasıl yapılır?

Doğum Öncesinde Size Güç Verebilecek 10 Yiyecek

Doğum öncesinde size güç verebilecek 10 yiyecek gebelik döneminizde tüketebileceğiniz sağlıklı ve lezzetli 10 yiyeceği derledik.

Doğum Stresini Yenmek İçin 15 Uzman Önerisi

Rahat bir doğum için doğum öncesinde yapılması tavsiye edilen uzman önerileri, doğum korkusunu ve heyecanını yenmek için anne adaylarına fayda sağlıyor.

Sezaryen Öncesi Hazırlıklar ve Yapılması Gerekenler

Sezaryen öncesi hazırlıklar ve yapılması gerekenler nelerdir? Sezaryen öncesi ağda yapılmalı mı, sezaryene neden aç gidilir, sezaryen doğuma giderken alınması gerekenler

Kegel Egzersizleri ile Doğumdan Sonra Vajinanızın Toparlanma Sürecine Destek Olun

Doğumdan sonra kegel egzersizi nasıl uygulanır? Gebelikte kegel egzersizleri ve faydaları neler? Pelvik kasları nasıl çalıştırılır? Pelvik kas nasıl bulu

Doğuma Hazırlık Kursları ve Sağladığı Faydalar

Doğuma hazırlık kursları özellikle ilk kez anne ve baba olacaklar için büyük fayda sağlar. Bu kurslarda bebek, doğum ve bebek bakımı hakkında bilgi verilir.

Doğum Çantanda Mutlaka Olması Gereken Şeyi Söylüyoruz!

Doğum Desteği ve Doğum Koçunun Görevi Nedir?

Doğum koçu, kadınlara doğum süresinde yardım etmek üzere eğitim almış bir kadındır.

Kremlerde Paraben Tehlikesi

En kısa tanımıyla ürünlerin raf ömrünü uzatan koruyucu bir madde olan parapen, sağlık açısından son derece zararlıdır.

Tek Tek Aradık! İşte Özel Hastanelerde Güncel Doğum Ücretleri

2021 özel hastane doğum ücretleri (normal, sezaryen) ne kadar? İstanbul, Ankara ve İzmir'deki özel hastane doğum fiyatlarını sizler için araştırdık. İşte, doğum hastanelerde doğum ücretleri...