Doğuma Hazırlık

Gebeliğinizin sonuna doğru yavaş yavaş doğuma hazırlık sürecine girmiş olursunuz. Bu dönemde doğum öncesi yapacağınız hazırlıklar için; doğum çantası hazırlama, doğum sancısı, doğal bir doğum için gerekenler gibi pek çok konuda size bir yazı listesi oluşturduk. İhtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz.

Çatı Muayenesi Kaçıncı Haftada Yapılır? Acıtır mı?

Çatı muayenesi gebeliğin 37. haftasından sonra yapılır. 3-4 dakika süren çatı muayenesi genellikle ağrısız ve acısızdır. Muayenenin amacı ise baş pelvis uyumunu değerlendirmektir.

Sezaryen Doğumda Sonda Takılır mı?

Sezaryen doğumların çoğunda sonda takılır. Doğumda sonda takılmasının nedeni ise mesanenin hasar görmesini önlemek ve ameliyat yerini daha iyi görebilmektir.

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Doğum çantası nasıl hazırlanmalı? Hastane çantası için olması gerekenler listesi anne, bebek ve baba için resimli olarak yazımızda yer almaktadır.

Tek Tek Aradık! İşte Özel Hastanelerde Güncel Doğum Ücretleri

2021 özel hastane doğum ücretleri (normal, sezaryen) ne kadar? İstanbul, Ankara ve İzmir'deki özel hastane doğum fiyatlarını sizler için araştırdık. İşte, doğum hastanelerde doğum ücretleri...

Doğumu Kolaylaştırmak İçin Okunacak Dualar ve Sureler

Doğuma manevi olarak hazırlanmak isteyen anneler, kolay doğum için okunacak dualar ve sureleri merak eder. Doğumu kolaylaştırması için Meryem ve İnşirah surelerinin okunması önerilmektedir.

Doğumu Başlatmaya Yardımcı Olabilecek 5 Doğal Yöntem!

Doğumu başlatmak için kadınlar arasında popüler olan birçok yöntem mevcut. Bu yazımızda, doğumu tetikleyen şeylerden bahsettik. Okumak için hemen tıklayın!

Doğum Sancısı Nasıl Anlaşılır?

Doğum sancısı nasıl anlaşılır? Doğumun başladığını anlamayı sağlayan doğum sancısının şiddeti ve doğumun nasıl başladığını gösteren belirtiler.

Doğuma Hazırlıkta Hastane Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğuma hazırlık için hastane seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Doğum yapılacak hastanede olması gerekenler ve doğum planı.

Hipnoz Doğum Yöntemi ile Gerçekten Ağrısız Doğum Mümkün mü?

Normal Doğuma Perine Masajı ile Hazırlanın!

Perine masajı ile daha rahat bir normal doğum mümkün! Perine masajı nedir? Perine masajının faydaları nelerdir? Perine masajı nasıl yapılır?

Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi

Doğumda Size İhtiyacınız Olan Enerjiyi Verecek Mucize Besinler

Normal doğumu kolaylaştıran yiyecekler ile daha rahat bir doğum mümkün! Bu yiyecekler, enerji depolamanızı sağlayarak doğumun kolay geçmesini sağlayacak.