Doğuma Hazırlık

Gebeliğinizin sonuna doğru yavaş yavaş doğuma hazırlık sürecine girmiş olursunuz. Bu dönemde doğum öncesi yapacağınız hazırlıklar için; doğum çantası hazırlama, doğum sancısı, doğal bir doğum için gerekenler gibi pek çok konuda size bir yazı listesi oluşturduk. İhtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz.

Durun Şimdi Doğuramam! Bebeğini Dünyaya Getirmeden Önceki Son Saatlerini Makyaja Ayıran 11 Annenin Birbirinden Eğlenceli Görüntüleri!

Sezaryen Doğumda Sonda Takılır mı?

Sezaryen doğumların çoğunda sonda takılır. Doğumda sonda takılmasının nedeni ise mesanenin hasar görmesini önlemek ve ameliyat yerini daha iyi görebilmektir.

Op. Dr. Serpil Kırım Yazdı: Pozitif Doğum Yolculuğu Nedir?

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Serpil Kırım, pozitif doğum yolculuğu ile ilgili anne adaylarına bilgiler verdi.

Adım Adım Doğuma Hazırlanıyoruz!

Kesisiz Normal Doğum Mümkün!

Gebeliğin Muhteşem Sonu

Bebeğinizle beraber yaptığınız güzel yolculuk artık neredeyse bitmek üzere... Uzmanlar hamileliğin nasıl muhteşem şekilde sonlandırılacağını belirttiler.

Doğumda İşinize Yaracak Nefes Alma Teknikleri

Doğumda nefes alma teknikleri ile doğumu kolaylaştırabilirsiniz! Hamilelikte nefes egzersizleri uygulamaya başlayıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bebeğinizi Anne Karnında Doğuma Hazırlayın

Bebeğinize anne karnında özel olduğunu hissettirmeniz ve onu rahatlatarak dış dünyaya hazırlamanız, etkisi ispatlanmış bazı özel uygulamalarla mümkündür.

Doğumu Başlatmaya Yardımcı Olabilecek 5 Doğal Yöntem!

Doğumu başlatmak için kadınlar arasında popüler olan birçok yöntem mevcut. Bu yazımızda, doğumu tetikleyen şeylerden bahsettik. Okumak için hemen tıklayın!

Egzersizler Sezaryene Olan İhtiyacı Düşürüyor

Doğum öncesi ve gebelik süresince spor yapmanın faydaları saymakla bitmiyor, sezaryen doğum oranını da düşürüyor.

Nefes Egzersizleri İle Mükemmel Bir Hamileliğe Hazır Olun

Nefes egzersizleri yapmak her gebe için olmazsa olmazdır. Düzenli nefes egzersizi daha güçlü bir karın kasına ve nefese sahip olmayı sağlar.

Hazırlanın Doğum Başlıyor

Heyecanlısınız çünkü sona yaklaştınız. Her an bebeğinizi kucağınıza alabilirsiniz. Ancak doğumla ilgili cevaplanmasını istediğiniz sorularınız olabilir.