Doğuma Hazırlık

Gebeliğinizin sonuna doğru yavaş yavaş doğuma hazırlık sürecine girmiş olursunuz. Bu dönemde doğum öncesi yapacağınız hazırlıklar için; doğum çantası hazırlama, doğum sancısı, doğal bir doğum için gerekenler gibi pek çok konuda size bir yazı listesi oluşturduk. İhtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz.

Doğumu Başlatmaya Yardımcı Olabilecek 5 Doğal Yöntem!

Doğumu başlatmak için kadınlar arasında popüler olan birçok yöntem mevcut. Bu yazımızda, doğumu tetikleyen şeylerden bahsettik. Okumak için hemen tıklayın!

Egzersizler Sezaryene Olan İhtiyacı Düşürüyor

Doğum öncesi ve gebelik süresince spor yapmanın faydaları saymakla bitmiyor, sezaryen doğum oranını da düşürüyor.

Nefes Egzersizleri İle Mükemmel Bir Hamileliğe Hazır Olun

Nefes egzersizleri yapmak her gebe için olmazsa olmazdır. Düzenli nefes egzersizi daha güçlü bir karın kasına ve nefese sahip olmayı sağlar.

Hazırlanın Doğum Başlıyor

Heyecanlısınız çünkü sona yaklaştınız. Her an bebeğinizi kucağınıza alabilirsiniz. Ancak doğumla ilgili cevaplanmasını istediğiniz sorularınız olabilir.

Sezaryen Doğumda Sonda Takılır mı?

Sezaryen doğumların çoğunda sonda takılır. Doğumda sonda takılmasının nedeni ise mesanenin hasar görmesini önlemek ve ameliyat yerini daha iyi görebilmektir.

Doğumunuzun Daha Kolay ve Hızlı Geçmesini Sağlayacak Doğru Ikınma Tekniği

Doğumda ıkınma teknikleri doğumu kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor. Peki doğumda ıkınma yöntemleri ve ıkınma teknikleri neler? İşte doğumda ıkınma teknikleri

Kremlerde Paraben Tehlikesi

En kısa tanımıyla ürünlerin raf ömrünü uzatan koruyucu bir madde olan parapen, sağlık açısından son derece zararlıdır.

Doğum Desteği ve Doğum Koçunun Görevi Nedir?

Doğum koçu, kadınlara doğum süresinde yardım etmek üzere eğitim almış bir kadındır.

Doğum Çantanda Mutlaka Olması Gereken Şeyi Söylüyoruz!

Doğuma Hazırlık Kursları ve Sağladığı Faydalar

Doğuma hazırlık kursları özellikle ilk kez anne ve baba olacaklar için büyük fayda sağlar. Bu kurslarda bebek, doğum ve bebek bakımı hakkında bilgi verilir.

Amerika’da Doğum Yapmak İçin Hangi Şartları Sağlamak Gerekiyor?

Amerika'da doğum yapmak artık hayal değil. Çoğu ebeveyn doğum için Amerika'yı seçiyor. Çocuğunuza Amerika'da doğum ile birçok avantaj kazandırabilirsiniz.

Kegel Egzersizleri ile Doğumdan Sonra Vajinanızın Toparlanma Sürecine Destek Olun

Doğumdan sonra kegel egzersizi nasıl uygulanır? Gebelikte kegel egzersizleri ve faydaları neler? Pelvik kasları nasıl çalıştırılır? Pelvik kas nasıl bulu