Doğuma Hazırlık

Gebeliğinizin sonuna doğru yavaş yavaş doğuma hazırlık sürecine girmiş olursunuz. Bu dönemde doğum öncesi yapacağınız hazırlıklar için; doğum çantası hazırlama, doğum sancısı, doğal bir doğum için gerekenler gibi pek çok konuda size bir yazı listesi oluşturduk. İhtiyacınız olan her şeyi burada bulabilirsiniz.

Hipnoz Doğum Yöntemi ile Gerçekten Ağrısız Doğum Mümkün mü?

Normal Doğuma Perine Masajı ile Hazırlanın!

Perine masajı ile daha rahat bir normal doğum mümkün! Perine masajı nedir? Perine masajının faydaları nelerdir? Perine masajı nasıl yapılır?

Doğumu Kolaylaştırmak İçin Okunacak Dualar ve Sureler

Doğuma manevi olarak hazırlanmak isteyen anneler, kolay doğum için okunacak dualar ve sureleri merak eder. Doğumu kolaylaştırması için Meryem ve İnşirah surelerinin okunması önerilmektedir.

Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakımıyla İlgili Rehberiniz Olacak 7 Kitap Önerisi

Doğuma Hazırlıkta Hastane Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğuma hazırlık için hastane seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Doğum yapılacak hastanede olması gerekenler ve doğum planı.

Doğumda Size İhtiyacınız Olan Enerjiyi Verecek Mucize Besinler

Normal doğumu kolaylaştıran yiyecekler ile daha rahat bir doğum mümkün! Bu yiyecekler, enerji depolamanızı sağlayarak doğumun kolay geçmesini sağlayacak.

Doğum Sancısı Nasıl Anlaşılır?

Doğum sancısı nasıl anlaşılır? Doğumun başladığını anlamayı sağlayan doğum sancısının şiddeti ve doğumun nasıl başladığını gösteren belirtiler.

Doğuma 1 Hafta Kala Yapılacak Son Hazırlıklar Neler?

Doğuma 1 Hafta Kala Yapılacak Son Hazırlıklar ve Dinlenme ve kendinize zaman ayırma yanında önceden yapılacak hazırlıklar kolaylık sağlayacaktır.

Doğum Korkusu Nasıl Yenilir?

Doğum Korkusu Nasıl Yenilir? Neden olur, nasıl tedavi edilir? Normal doğum yapmaktan korkan ve hamilelik korkusu olan gebelere uzmanlardan tavsiyeleri.

Hastane Çantanız İçin 10 Temel Öğe

Hastaneye doğum için gitmeden en az üç hafta önceden bir çanta hazırlamanız gerekmektedir. Bu çantaya koymanız için size 10 temel öğe önereceğiz.

Tek Tek Aradık! İşte Özel Hastanelerde Güncel Doğum Ücretleri

2021 özel hastane doğum ücretleri (normal, sezaryen) ne kadar? İstanbul, Ankara ve İzmir'deki özel hastane doğum fiyatlarını sizler için araştırdık. İşte, doğum hastanelerde doğum ücretleri...

Yenidoğan Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek alışverişinin heyecanı bambaşkadır. Sevimli tulumlar, yumuşacık eldivenler, desenli çoraplar ve daha niceleri... İşte bebek alışveriş listesi...