Doğum Sonrası

Gebeliğinizin muhteşem sonuna geldiniz ve bebeğiniz kollarınızın arasında. Doğumdan sonra yaşamınız artık tamamen değişecek. Peki, doğum sonrası sizi neler bekliyor? Beslenmeden, cinsel yaşama kadar pek çok konu hakkında detaylı bilgileri sizin için araştırdık.

Bebek Sahibi Olmanın Masrafı Ortalama Ne Kadar?
Ağız Sütünün Her Damlası Altın Değerinde
Ağız sütünün her bir damlası altın değerinde sayılıyor diyen Prof. Dr. Rahmi Örs, pek çok faydası olan kolostrumun doğumdan sonra ilk 30 dk da verin diyor.
Doğumdan Sonra Korse Kullanmak Sakıncalı mı?
Sezaryen ya da normal doğumdan sonra korse kullanmak sakıncalı mı? Korse ne zaman kullanılmalı, sakıncası veya faydası varmı, karın yağlarını eritirmi?
Çalışan Annelere Devletten Maaş Desteği
Çalışan annelere maaş desteği uygulamaları devam ediyor. Ailelerin bu uygulamadan yararlanabilmeleri için başvuruda bulunmaları gerekiyor.
Yeni Annelere Tüyolar
Fiziksel değişimin dışında anne olmak psikolojinizi tamamen değiştirir. Bu büyük sorumluluk sizi daha kaygılı hale getirebilir.
Taze Annelerin Yeni Yaşamlarına Adapte Olmasını Kolaylaştıracak 10 Tavsiye!
Doğum Sonrası Şişlikler Nasıl Giderilir?
Doğum sonrası şişlikler ile ilgili olarak uzmanlar tarafından annelere beslenmeden, kıyafet seçimine kadar pek çok önerilerde bulunulur.
Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?
Doğum sonrası ziyarete gelen misafirlere ikramlık listesi ile bebek görmeye gelenlere ikram edilecek evde ve hastane odası ikramları listesi.
Doğum Sonrası Cinsel Yaşam İle İlgili 4 Bilgi
Doğum sonrası cinsel hayat hakkında merak edilenlerin yanıtı yazımızda.
Gebelik Sonrası Su Egzersizleri
Hamilelikte yaşadığınız rahatsızlıklardan uzaklaşın ve gebelik sonrası su egzersizleriyle formunuzu geri kazanın.
Bu Yöntemler Annelerin Süt Sağmalarını Çok Kolaylaştıracak!
Anne Sütü Nasıl Sağılır? Elle ve göğüs pompası ile süt sağma yöntemi nasıl olmalı, sağma koşulları ve süt çekme kaç dakika olmalıdır?
5 Soruda Gebelik Dönemi ve Doğumdan Sonra İdrar Kaçırma Problemi
Kayıt Ol