Doğum Sonrası

Gebeliğinizin muhteşem sonuna geldiniz ve bebeğiniz kollarınızın arasında. Doğumdan sonra yaşamınız artık tamamen değişecek. Peki, doğum sonrası sizi neler bekliyor? Beslenmeden, cinsel yaşama kadar pek çok konu hakkında detaylı bilgileri sizin için araştırdık.

Lohusalık Döneminde Oluşan Meme İltihabının Belirtileri ve Tedavi Önerileri

Lohusalıkta görülen meme iltihabı belirtileri süt ateşi ile karıştırılabilir. Bu nedenle doktor teşhisi doğrultusunda çeşitli tedavi yöntemleri uygulanır.

Doğumdan Sonra Kabızlık ve Hemoroid Sorunu Yaşayanlar Buraya!

Annelik Sporuyla Kilolarınızdan Kurtulun

Eski milli eskrimci olan Duygu Sarıtaş, hamilelik döneminde aldıkları kilolardan şikayetçi olan annelere, kilo vermenin sırlarını anlattı.

Kreş Zamanı! Peki, Hazır mısınız?

Çocuğunuzun kreşe başlama zamanı geldiğinde, alışmanın zaman alacağını kabul etmelisiniz. Çocuğunuz için bu yepyeni bir basamak.

Gebelik Sonrası Vücudunuzu Geliştirecek 6 Merdiven Hareketi

Günlük hayatınızın içine yerleştireceğiniz hareketler sayesinde gebelik kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Emzirme Döneminde Göğüs Bakımı Nasıl Olmalı?

Emzirme döneminde göğüs bakımı nasıl olmalı? Emzirirken dikkat edilmesi gerekenler neler? Emzirirken oluşan göğüs çatlakları nasıl geçer? Ağrı ve şişlik

Doğumdan Sonra Cinsel İsteksizlik Neden Olur?

Doğumdan sonra cinsel isteksizlik ne kadar sürer? Doğumdan sonra cinsel isteksizlik neden olur? Detaylar makalemizde…

Spiral Doğumdan Sonra Ne Zaman Takılabilir?

Sezaryen Doğumdan Sonra Cinsel İlişkiye Ne Zaman Başlanabilir?

Sezaryen sonrası cinsel ilişkiye ne zaman başlanabilir? Sezaryen doğumdan sonra cinsel ilişkide dikkat edilmesi gerekenler neler? Detaylar makalemizde...

Emzirme Döneminde Annelerin İmdâdına Koşacak 10 Ürün!

Emzirmeyi kolaylaştıran ürünler neler? Emzirme döneminde meme ucu pedi emzirme sütyeni ve süt pompası kullanmak gerekli mi? Emzirmeye yardımcı olan ürünler

Emziren Annelerin Tüketmesi Önerilmeyen 10 Gıda

Emziren annelerin yememesi gerekenler neler? Emziren annelerde gaz olmaması için nelere dikkat etmek gerekir? Emziren anneler ne yememeli?