Doğum Sonrası

Gebeliğinizin muhteşem sonuna geldiniz ve bebeğiniz kollarınızın arasında. Doğumdan sonra yaşamınız artık tamamen değişecek. Peki, doğum sonrası sizi neler bekliyor? Beslenmeden, cinsel yaşama kadar pek çok konu hakkında detaylı bilgileri sizin için araştırdık.

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Lohusaları Çileden Çıkaran 15 Yaratıcı Akraba Sorusu

Lohusaları çileden çıkaran akraba soruları hemen her yeni annenin yaşadığı durumlar arasında yer alır. Bitmek bilmeyen soruların ardı arkası hiç kesilmez.

Bebek Sahibi Olmanın Masrafı Ortalama Ne Kadar?

Emziren Annelerde Sırt Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Emziren annelerde sırt ağrısı sık karşılaşılan bir sorundur. Bebeğin kucağa alınması, yanlış emzirme pozisyonları veya kas problemleri doğum yapan annelerde sırt ağrısına neden olabilir.

Anne Sütünü Artırdığı Bilimsel Olarak Kanıtlandı!

Normal Doğumun Bebek İçin Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı

Normal doğum bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bursa'da ebelere verilen eğitimde normal doğumun bebeğe ve anneye çok faydasının olduğu belirtildi.

Doğumdan Sonraki İlk 2 Haftayı ‘Kafanız Rahat’ Geçirmek İstiyorsanız, Bunları Yapmayın!

Doğum Sonrası Depresyon

Yapılan çalışmalar doğum sonrası dönemin gebelik dönemine kıyasla psikolojik açıdan 3-4 kez daha riskli olduğunu ortaya koymaktadır.

Süt İzni Nedir? Kamuda ve Özel Sektörde Süt İzni Ne Kadar? (2023)

Süt izni çalışan annelerin yasal hakkıdır. Kamuda çalışan memur anneler ilk 6 ay günde 3 saat, sonraki 6 ay 1,5 saat süt izni kullanır. Özel sektörde çalışanlar ise günde 1,5 saat süt iznine sahiptir.

Yenidoğan Kimlik Çıkarma Başvurusu, Ücreti ve Gerekli Evraklar 2023

Bu yazıda, 2023 yenidoğan bebek kimlik başvurusu, ücreti ve gerekli evraklar ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler derledik. İşte, yenidoğan bebekler için kimlik başvurusu ve çıkarma süreci…

Yeni Annelerin Doğumdan Sonra En Sık Yaptığı 5 Hata!

Göbek Kordonu Hemen Kesilmeli midir?

Ana rahminde oluştuğu andan itibaren göbek kordonuyla plasentaya bağlı olan bebek, doğumun ardından bu kordonun kesilmesi ile plasentadan ayrılıyor.