Doğum Sonrası

Gebeliğinizin muhteşem sonuna geldiniz ve bebeğiniz kollarınızın arasında. Doğumdan sonra yaşamınız artık tamamen değişecek. Peki, doğum sonrası sizi neler bekliyor? Beslenmeden, cinsel yaşama kadar pek çok konu hakkında detaylı bilgileri sizin için araştırdık.

Doğum Sonrası Korunma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Diastasis Recti (Karın Kası Ayrılması) Nedir?

Diastasis recti, midenin orta hattından başlayıp aşağıya doğru inen kasların kısmen veya tamamen ayrılmasıdır. Daha çok hamilelikte görülen diastazis recti egzersiz veya ameliyat ile tedavi edilebilir.

Hamilelikte Alınan Kiloların Ne Kadarı Doğumda Gider?

Doğumda kaç kilo gider sorusu, çoğu anne adayının merak ettiği sorulardan biridir. Peki, doğumda verilen kilo miktarı kaçtır? Doğumda ortalama 5 - 6 kg verilir. Plasenta, amniyon sıvısı ve bebeğin çıkışıyla doğumdan sonra genelde 5 - 6 kilo kaybedilir.

Sezaryen Sonrası Enfeksiyon Belirtileri

Lohusalık Döneminde Oluşan Meme İltihabının Belirtileri ve Tedavi Önerileri

Lohusalıkta görülen meme iltihabı belirtileri süt ateşi ile karıştırılabilir. Bu nedenle doktor teşhisi doğrultusunda çeşitli tedavi yöntemleri uygulanır.

Doğumdan Sonra Vajinanın Toparlanma Süreci

Doğumdan sonra vajinanın toparlanması ne kadar sürüyor? Doğum sonrası vajinanın sıkılaşması için ne yapılır? Sezaryen veya normal doğumda vajina genişler mi

Taze Annelere İlk Günlerde Yardımcı Olacak 10 Önemli Bilgi

Yeni annelere pratik bilgiler! Yenidoğan bebek bakımı nasıl olur, yenidoğan bebek için dikkat edilmesi gerekenler neler? İlk kez anne olanlar için 10 bilgi!

Normal Doğum Sonrasında İşinize Yarayacak 10 Önemli Bilgi

Normal doğum sonrası dikkat edilmesi gerekenler neler? Normal doğum sonrası dikiş bakımı nasıl olmalı? Normal doğum sonrası nasıl beslenilmeli?

Doğum Sonrası Lohusalık Depresyonu

Lohusalık depresyonu çoğu annenin doğumdan sonra yaşadığı bir durumdur. Uzman bir hekimden yardım alınarak tedavisi kısa sürede yapılabilmektedir.

Doğumdan Sonra Karnınızın Küçülmesi Ne Kadar Zaman Alır?

Hamilelikte alınan fazla kiloların ne zaman gideceği merak konusudur. Doğum sonrası ağırlık kaybetme zaman sürecini hazırladık.

Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?

Doğum sonrası ziyarete gelen misafirlere ikramlık listesi ile bebek görmeye gelenlere ikram edilecek evde ve hastane odası ikramları listesi.

Doğum Sonrası ve Lohusalık Dönemi Perine Bölgesi Bakımı

Doğum sonrasında yapılan perine bölgesi bakımı, bu bölgenin daha kolay iyileşmesi ve kesinin enfeksiyon kapmaması açısından yapılması gerekenleri kapsar.