Doğum Sonrası

Gebeliğinizin muhteşem sonuna geldiniz ve bebeğiniz kollarınızın arasında. Doğumdan sonra yaşamınız artık tamamen değişecek. Peki, doğum sonrası sizi neler bekliyor? Beslenmeden, cinsel yaşama kadar pek çok konu hakkında detaylı bilgileri sizin için araştırdık.

Lohusalık Döneminde Oluşan Meme İltihabının Belirtileri ve Tedavi Önerileri

Lohusalıkta görülen meme iltihabı belirtileri süt ateşi ile karıştırılabilir. Bu nedenle doktor teşhisi doğrultusunda çeşitli tedavi yöntemleri uygulanır.

Emzirme Döneminde Göğüs Bakımı Nasıl Olmalı?

Emzirme döneminde göğüs bakımı nasıl olmalı? Emzirirken dikkat edilmesi gerekenler neler? Emzirirken oluşan göğüs çatlakları nasıl geçer? Ağrı ve şişlik

Diastasis Recti (Karın Kası Ayrılması) Nedir?

Diastasis recti, midenin orta hattından başlayıp aşağıya doğru inen kasların kısmen veya tamamen ayrılmasıdır. Daha çok hamilelikte görülen diastazis recti egzersiz veya ameliyat ile tedavi edilebilir.

Süt İzni Nedir? Kamuda ve Özel Sektörde Süt İzni Ne Kadar? (2023)

Süt izni çalışan annelerin yasal hakkıdır. Kamuda çalışan memur anneler ilk 6 ay günde 3 saat, sonraki 6 ay 1,5 saat süt izni kullanır. Özel sektörde çalışanlar ise günde 1,5 saat süt iznine sahiptir.

Doğum Sonrası Ziyarete Gelen Misafirlere Neler İkram Edilir?

Doğum sonrası ziyarete gelen misafirlere ikramlık listesi ile bebek görmeye gelenlere ikram edilecek evde ve hastane odası ikramları listesi.

Doğumdan Sonra İlk Adet Kanaması Ne Zaman Olur?

Doğumdan sonra ilk adet kanaması ne zaman gerçekleşir? Emzirme adet olmayı geciktiriyor mu? Doğumdan sonra ne zaman adet olunur

Perine Yırtığı: Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Perine yırtığı normal doğumlarda karşılaşılan bir komplikasyondur. Nadiren cinsellik ve şiddetli enfeksiyonlar da perine yırtığına neden olabilir. Perine yırtığının tedavisi, yırtığın şiddetine göre değişiklik gösterir.

Normal Doğum Sonrasında İşinize Yarayacak 10 Önemli Bilgi

Normal doğum sonrası dikkat edilmesi gerekenler neler? Normal doğum sonrası dikiş bakımı nasıl olmalı? Normal doğum sonrası nasıl beslenilmeli?

Sezaryen Doğum Sonrası Ağrı Ne Kadar Sürer?

Her operasyondan sonra olduğu gibi, sezaryen doğumdan sonra ağrı hissedilmesi oldukça normaldir. Peki, sezaryen doğum sonrası ağrı ne kadar sürer? Sezaryen sonrası ağrıyı azaltmak için neler yapılır? Detaylar makalemizde…

Sezaryen Dikişi Türleri ve Estetik Dikiş

Sezaryen Doğumdan Sonra Cinsel İlişkiye Ne Zaman Başlanabilir?

Sezaryen sonrası cinsel ilişkiye ne zaman başlanabilir? Sezaryen doğumdan sonra cinsel ilişkide dikkat edilmesi gerekenler neler? Detaylar makalemizde...

Spiral Doğumdan Sonra Ne Zaman Takılabilir?