Gebelikte Cinsel Yaşam

Gebelikte cinsel yaşam aileler için oldukça tabulaşmış bir durumdur. Yalan yanlış söylentiler yüzünden eşler birbirlerinden uzak durmakta, cinsel yaşam konusunda konuşamaz hale gelmektedirler. Gebelikte cinsel yaşam hakkında tüm merak ettikleriniz için yazılarımıza göz atın.

Sorunsuz Gebelik Sağlıklı Bir Yaşamla Mümkündür

Gebeliğin daha rahat geçmesini sağlamak, doğumu rahat geçirmek ve doğum sonrası daha rahat olması için değişikliklerin olması gerekir. Bu değişiklikler:

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Cinsellik

Gebeliğin üçüncü döneminde cinsellik, gebeliğin ikinci döneminde azalmaya başlayan fiziksel şikâyetleriniz, rahminizin büyümesiyle bu dönemde farklı bir şekilde yeniden tekrarlayabilir.

Gebelikte Cinsellikle İlgili Bilmeniz Gereken 8 Şey!

Gebelik Döneminde Cinsellik Korkunuz Olmasın

Gebelikte cinsellik konusunda kulaktan dolma bilgiler karı koca arasında gereksiz korkulara yol açabiliyor. Ancak korkunuzu yenecek bilgiler yazımızda...

Gebelikte Cinsel İlişki Güvenli midir?

Çoğu çift gebelik döneminde cinsel ilişkiye girmenin düşük riskini arttıracağından kaygılanmakta ve bu sebeple cinsel ilişkiden kaçınmaktadır.

Gebelik Cinsel Yaşamınızı Yenileyebilir

Hamile olmanız aşk ve seks yaşamınızın ertelenmesi anlamına gelmiyor. Hatta belki de karnınız ilişkinizi pekiştirir!

Gebeliğin Birinci Döneminde Cinsellik

Gebeliğin Birinci Döneminde Cinsellik yaşamanın bebekte sakatlık oluşmasına veya bebeğin ölümüne neden olabileceğine dair yanlış bir inanış vardır.

Gebeliğin İkinci Döneminde Cinsellik

Bebeğinizi hissetmeye başladığınız ikinci dönem, artık eşinizle kendinize daha özel zamanlar yaratabilmenize fırsat sağlayacaktır.