Gebelikte Cinsel Yaşam

Gebelikte cinsel yaşam aileler için oldukça tabulaşmış bir durumdur. Yalan yanlış söylentiler yüzünden eşler birbirlerinden uzak durmakta, cinsel yaşam konusunda konuşamaz hale gelmektedirler. Gebelikte cinsel yaşam hakkında tüm merak ettikleriniz için yazılarımıza göz atın.

Gebelikte Cinsel İlişki Sırasında Ağrı Neden Olur?

Gebelikte ilişki sırasında ağrı kuruluk, enfeksiyon ve kan hacminin artması nedeniyle hissedilebilir. Bu yazıda hamilelikte ilişki sırasında ağrı nedenlerini sıraladık.

Hamilelikte Sperm ve Korunmasız İlişki Güvenli mi?

Hamilelikte korunmasız ilişki ve sperm, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon olmadığı sürece güvenlidir. Doktor aksini belirtmediği sürece gebelikte korunmasız ilişki yaşanabilir.

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Cinsellik

Gebeliğin üçüncü döneminde cinsellik, gebeliğin ikinci döneminde azalmaya başlayan fiziksel şikâyetleriniz, rahminizin büyümesiyle bu dönemde farklı bir şekilde yeniden tekrarlayabilir.

Hamilelikte Orgazm Olmak Zararlı mı? Orgazmın Gebeliğe Etkisi

Orgazmın gebeliğe etkisi, birçok kadının merak ettiği bir konudur. Hamilelikte orgazm olmak sanıldığı gibi zararlı değildir. Bu yazıda, gebelikte orgazm ile ilgili tüm detayları derledik.

Hamilelikte Mastürbasyon Yapmak Zararlı mı?

Hamilelikte mastürbasyon yapmak çoğu kadın için güvenlidir. Ancak anne adayının riskli bir gebeliği varsa, gebelikte mastürbasyon yapmak bazı riskleri beraberinde getirebilir.

Gebelikte Cinsellikle İlgili Bilmeniz Gereken 8 Şey!

Hamilelikte Cinsel İlişki Sonrası Kanama Normal mi?

Hamilelikte cinsel ilişki sonrası kanama çoğu kadını endişelendirse de her zaman tehlikeli olmayabilir. Bu yazıda, gebelikte cinsel ilişki sırasında kanama ile ilgili merak edilenleri derledik.

Gebeliğin Birinci Döneminde Cinsellik

Gebeliğin Birinci Döneminde Cinsellik yaşamanın bebekte sakatlık oluşmasına veya bebeğin ölümüne neden olabileceğine dair yanlış bir inanış vardır.

Sorunsuz Gebelik Sağlıklı Bir Yaşamla Mümkündür

Gebeliğin daha rahat geçmesini sağlamak, doğumu rahat geçirmek ve doğum sonrası daha rahat olması için değişikliklerin olması gerekir. Bu değişiklikler:

Gebelikte Cinsel İlişki Güvenli midir?

Çoğu çift gebelik döneminde cinsel ilişkiye girmenin düşük riskini arttıracağından kaygılanmakta ve bu sebeple cinsel ilişkiden kaçınmaktadır.

Gebeliğin İkinci Döneminde Cinsellik

Bebeğinizi hissetmeye başladığınız ikinci dönem, artık eşinizle kendinize daha özel zamanlar yaratabilmenize fırsat sağlayacaktır.

Gebelik Döneminde Cinsellik Korkunuz Olmasın

Gebelikte cinsellik konusunda kulaktan dolma bilgiler karı koca arasında gereksiz korkulara yol açabiliyor. Ancak korkunuzu yenecek bilgiler yazımızda...