Haberler

Gebelikle ilgili gündemde olan tüm haberleri inceliyor bunun yanı sıra bilimsel ve sosyal gelişmeleri, yenilikleri sizler için araştırıyoruz.

Bebeklerde Kolik Sorununa Akupunktur Tedavisi

Bilim insanları her 5 bebekten birinde görülen ve kolik olarak adlandırılan ağlama nöbetleri için yeni bir tedavi yöntemi keşfetti.

Sonbaharda Doğan Bebekler Hakkında İlginç Bir Gerçek Ortaya Çıktı!

Yapılan bir araştırmaya göre sonbaharda doğan bebekler daha başarılı oluyor ! Erken gelişim hedefi sonbaharda doğan bebeklerde daha çabuk gerçekleşiyor

Parabenin Hamileler İçin Bir Zararı Daha Ortaya Çıktı!

Sonuçları Natura Communications dergisinde yayınlanan bir araştırma, parabenin hamileler için ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Hamile Olduğunu Doğumdan 9 Gün Önce Öğrendi!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde yaşayan Lauren Chalk isimli kadın, hamile olduğunu aylarca fark etmedi! İşte ilginç doğum hikayesinin ayrıntıları...

Yetersiz Beslenen Bebeklerin Gıdası Artık Devletten!

Bebekler için gıda yardımı projesi hayata geçti! SGK ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı projeyi ortaklaşa hayata geçirdi.

Dünya Bu Kadını Konuşuyor! 73 Yaşında İkiz Doğurdu

Hindistan’ın güneyindeki Andhra Pradesh eyaletinde yaşayan 73 yaşındaki kadın ikiz bebek doğurdu! Sadece 2 aylık tüp bebek tedavisinin ardından hamile kalan kadın, dünya basınında da gündem oldu.

Sezaryen Oranları Yüksek Hastanelere Ceza

Hükümet sezaryen doğumlarını mercek altına alacak. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Çok yüksek sezaryen oranı olan hastaneleri değerlendirmeye alıyoruz" dedi.

Doğum Yapan Çalışan Kadınların Hakları Nelerdir?

Doğum yapan çalışan kadınların hakları bulunuyor. Çalışan kadınların mevzuattan kaynaklanan hakları ile doğum izni ile ilgili detaylı bilgiler.

Anne Olmak İsteyen Kadınları Olumsuz Etkileyen Dış Gebelik Neden Olur?

Dış gebelik riski kadınları ve bebek isteyenleri olumsuz etkiliyor. Dış gebeliğin nedenleri olarak da doğum kontrol hapları ve spiraller gösteriliyor.

Devletten Bebek Sahibi Olan Kadınlara Ardı Ardına Müjdeli Haber Geldi!

Çalışan annelere kreş yardımı için işverene teşvik! Kreş yardımı 2017 ödemelerinin artması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti!

Doğum Yardımı Alacaklar Dikkat 'Ödemelerde Yeni Dönem Başlıyor!'

Doğum yardımı ödemelerinde değişilik yapıldı. Yapılan değişiklikle Eylül ayının başından itibaren ödemelerin PTT'ye transferi kaldırılacak.

Sezaryen Doğumlar Bebeklerde Obeziteye mi Yol Açıyor?

Sezaryen doğumlar bebeklerde obeziteye yol açabilir. New York Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan araştırmaya göre sezaryenle doğan fareler kilolu.