Haberler

Gebelikle ilgili gündemde olan tüm haberleri inceliyor bunun yanı sıra bilimsel ve sosyal gelişmeleri, yenilikleri sizler için araştırıyoruz.

Kedi Miyavlaması Sendromuyla Dünyaya Gelen Zeynep Bebek

5 aylık Zeynep bebek, dünyada 50 bin kişide bir görülen kedi miyavlaması sendromu ile dünyaya geldi.

Bir Annenin Yeni Doğan Ama Zamanı Olmayan İkizleriyle Olan Dokunaklı Fotoğrafları

Bir anne ve babanın yeni doğan ama çok zamanı olmayan ikizleriyle birlikte zaman geçirdiler. İşte ailenin William ile geçirdiği o kısa sürenin yansımaları…

Bebeklerin Hayatını Kanıyla Kurtaran Adam

Bağış yapmak çok önemlidir. Kaderin bir cilvesi, kendi kızının da virüsü taşımasıydı. Böylelikle kendi torununun hayatını da kurtarmış oldu.

24 Yaşındaki Kadın Doğum Fotoğraflarını Kendisi Çekti

24 yaşındaki kadın oğlunu dünyaya getirdiği o mucizevi anları kendisi fotoğrafladı ve bunun diğer anneleri cesaretlendireceğini belirtti.

Üç Ebeveynli İlk Bebek Gayet Sağlıklı Olarak Dünyaya Geldi

Bilimciler arasında tartışmalara sebep olan üç ebeveynli bebek tekniğinin uygulandığı ilk bebek,yaşamının ilk beş ayını sağlıklı bir şekilde geride bıraktı.

Milyonda Bir İhtimal ile Siyahi Kadın Dünyada İlk Oldu

İngiltere’de yaşayan Nijerya asıllı siyahi bir kadın, tamamen beyaz ırktan iki bebek doğuran dünyadaki ilk kadın oldu. -gebe.com

Haftanın Anne Bebek Gündemini Sizler İçin Derledik!

Bakalım bu hafta anne bebek dünyasında neler olmuş? Haftanın anne bebek gündemini sizler için derledik, keyifli okumalar!

Gebe Olduğunu Sandı Ama Nadir Görülen Hastalığa Yakalandı

Gebelik testi pozitif çıkan kadın 8 hafta boyunca bebek beklediğini sandı ancak kanamayla hastaneye kaldırılınca nadir görülen hastalığı anlaşıldı.

Kadınlar Bebeğin Cinsiyetine Göre Farklı Süt Üretiyor!

Kadınlar bebeğin cinsiyetine göre farklı süt üretiyor ! Yapılan araştırmaya göre anneler bebeğin cinsiyetine göre farklı süt üretiyor.

Anne Sütü Bebeği Enfeksiyonlardan Koruyor

Anne sütü saymakla bitmez faydasının yanında bebeği, alerjiden, enfeksiyonlardan, kansere ve obeziteye kadar pek çok hastalıktan korumaktadır.

SMA Hastası Zeynep Fatma'ya Devletten 3 Milyar Liralık Destek

Bu Müzikler Anne Karnındaki Bebeğin Kalp Ritmini Bozuyor!

Rock ve metal müzik anne karnındaki bebeğin kalp ritmini bozuyor. Bebeklere hangi müzikler dinletilmeli? Bebeklere dinletilecek müzikler ve etkileri.