Haberler

Gebelikle ilgili gündemde olan tüm haberleri inceliyor bunun yanı sıra bilimsel ve sosyal gelişmeleri, yenilikleri sizler için araştırıyoruz.

İBB Yenidoğan Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB yenidoğan destek paketi başvurusu Alo 153 hattından veya İstanbul Senin uygulamasından yapılabilir. Başvuru yapanların T.C Vatandaşı olması ve İstanbul'da ikamet etmesi gerekmektedir.

'Öğretmene Doğum Sonrası Belleticilik Görevi Verilir mi?' MEB Cevapladı!

Öğretmene Doğum Sonrası Belleticilik Görevi Verilebilir mi? Sorusuyla ilgili Türk Eğitim-Sen'in yazısına MEB'den cevap geldi.

Corona Virüsünden Korunmak İçin Neler Yapabiliriz?

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılmaya başlayan Corona (Korona) virüs nedir, nasıl tedavi edilir, corona virüsten nasıl korunmalı?

Ünlü Bebek Pudrası Markasında Kanserojen Madde Tespit Edildi!

Johnsons baby pudra kanser mi yapıyor? Bebek pudraları zararlı mı? Talk pudraları kanserojen madde mi barındırıyor? Johnsons Baby 417 milyon dolar ödeyecek!

Rahmi Olmadan Gebe Kalan Kadın Tıp Literatürüne Geçiyor!

Rahmi olmadan gebe kalan kadın tıp literatürüne geçiyor! Doktorların daha önce karşılaşmadığını ifade ettiği durum, herkesi şaşırttı.

Gebelikten Yeni Korunma Yöntemi: Boncuklu Spiral

Boncuklu spiral gebelikten yeni korunma yöntemi olarak kullanılıyor. T spirale göre kadınlara büyük avantaj sağlayan sistem kimlere ve nasıl uygulanıyor?

İnanılmaz Gebelik: Bebeğin Ayakları Annenin Karın Boşluğunda!

Rahminde 2,5 cm bir yırtık oluşan kadının, amniyotik kesesi olarak bilinen ve bebeğin içinde bulunduğu sıvı dolu kese karın boşluğuna doğru yayıldı.

Anne Adayları Dikkat! Bu Madde Bebeğin Zekâ Gelişimini Olumsuz Etkiliyor!

Hamilelikte diş macunu kullanmak bebeğe zarar veriyor! Gebelikte diş macunu florür nedeniyle bebeğin zekasını etkiliyor. Hamileler için uygun diş macunu

‘2020’de Tıbbi Müdahale Dışında Sezaryene İzin Vermeyeceğiz’

Yeni yılın ilk bebeğini ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, burada yaptığı açıklamada isteğe bağlı sezaryenin olmaması gerektiğini, 2020 yılında normal doğumu teşvik eden çeşitli uygulamaları hayata geçireceklerini belirtti.

Bebekleri Biberonla Beslenen Anneler Dikkat!

Bebekleri biberonla beslenen anneler dikkat! Biberon çürüğü oluşabilir. Uyku boyunca biberonla verilen süte bal, şeker konması neden olur.

Hamilelikte Düşük Riskini Azaltmak İçin Yatmanız Gereken Pozisyon Bulundu!

Hamileyken Balık Yiyemeyenler İçin Bir Önerimiz Var

Hamilelikte ton balığı tüketimi anne ve bebek için çok faydalı. Araştırmalar ton balığının depresyon, düşük ve erken doğum riskini azalttığını gösteriyor.