slider

Bebekler Ne Zaman Konuşmaya Başlar?

Bebekler Ne Zaman Konuşmaya Başlar? 0-12 Ay Agulama Dönemi ile hangi ayda hangi sesleri çıkarır. Bebeklerin ilk kelimeleri nelerdir?

Yeni Doğan Bebekler Ne Zaman Otururlar?

Bebekler ne zaman oturur sorusu merak edilirlerken, uzmanlar bebeklerin destekli ve kendi kendilerine oturmaları ile ilgili bilgiler verdiler.

Hiç Adet Görmeyen Kadınlar Hamile Kalabilir mi?

Hiç adet görmeyen kadınlar hamile kalabilir mi? Sorusu hemen herkesin merak konusu olmuştur. Uzmanlar bu konu ile ilgili farklı açıklamalar getiriyor

Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Başlar?

Hamilelik belirtileri en erken ne zaman başlar? İlk Gebelik İşaretleri; kasıklarda ağrı şişlik, adet kesilmesi, bulantı kusma, memelerde hassasiyet görülür.

Bebeklerde Besin Alerjisi

Bebeklerde besin alerjisi belirtileri ilk defa pütürlü döküntü şeklinde görülür. 3 yaşına kadar geçmeye eğilimdir.Teşhisi alerji ve kan testiyle olur.

Gebelikte Hepatit B Aşısı Yapılmalı mıdır?

Gebelikte hepatit b aşısı yapılır mı? en çok merak edilen konuların başında gelir. Hamilelikte rutin olarak yapılmayan aşı risk taşıyan gebelere önerilir.

Bebek Ultrasonda İlk Defa Kaçıncı Haftada Görülür?

Gebelik ultrasonda ne zaman görülür? Gebelik kesesi ve karından ultrasonda bebeğin ilk göründüğü hafta hamileler tarafından merak edilir.

Bebek Odası Gebeliğin Kaçıncı Haftasında Hazırlanmalı?

Bebek odası ne zaman gebeliğin kaçıncı haftasında hazırlanmalı? Çok merak edilen konular arasındadır. İşte hazırlıklara başlama zamanı ve en uygun zaman.

Emziren Anneler Oruç Tutabilir mi?

Emziren annelerin oruç tutması sütü azaltırmı? Oruç tutmanın bebeğe olan etkileri ile emziren anneler oruç tutarken nasıl beslenmeliler.

El Ayak Ağız Hastalığı Olan Bebeklere ve Çocuklara Banyo Yaptırılır mı?

El Ayak Ağız Hastalığında Banyo Yaptırılır mı? Uzmanlar hastalığın tedavisinde ağrı kesici ve ateş düşürücü yanında bol sıvı beslenmesi tavsinde bulunurlar.

Bu Hatalar Yürümeyi Geciktiriyor!

Bebeklerde geç yürüme ve yürüyememe nedenleri ile ilgili uzmanlar, bebeklerin kaba motor hareketlerinin diğer bebeklere göre farklı olabileceğini söylerler.

Bebek Doğum Kanalına Ne Zaman Girer?

Bebek Doğum kanalına ne zaman girer ve kaçıncı haftada yerleşir? Kanala girdikten kaç gün sonra doğum olur?