Hasta Bir Bebeğe Süt Annelik Yapmış!

Hasta Bir Bebeğe Süt Annelik Yapmış!
11 Ocak 2021

Enis Arıkan, dijital bir platformda yayınlanan programında Hazal Kaya ile olan özel anısını anlattı.

Enis Arıkan, dijital bir platformda yayınlanan programına Hazal Kaya’yı konuk aldı. Program esnasında Hazal Kaya ile özel bir anısını paylaşan Enis, birlikte rol aldıkları “Benden Ne Olur” filminin setinde Kaya’nın hasta bir çocuğa süt annelik yaptığını söyledi.

Hazal Kaya Süt Annelik Yapmış!

5 yıllık ilişkilerini geçtiğimiz yıl nikâhla taçlandıran Ali Atay – Hazal Kaya çifti, aynı sene Fikret Ali ismini verdiklerini oğullarını kucaklarına almıştı. Anne olduktan sonra çalışma hayatına ara vermeyen ve hemen setlere dönen Kaya, önceki hafta yakın arkadaşı Enis Arıkan’ın programına konuk oldu. Program esnasında Hazal Kaya ile ilgili özel anılarını anlatan Enis Arıkan, birlikte rol aldıkları bir filmin çekimleri sırasında Kaya’nın hasta bir bebeğe süt annelik yaptığını açıkladı. 1 ay sonra da bebeğin iyileşmeye ve büyümeye başladığını haber alan Kaya’nın gözyaşlarını tutamadığını belirtti. Hazal Kaya’nın bu davranışı hem programı izleyenlerden hem de sosyal medya kullanıcılarından büyük övgü aldı.

Hasta Bir Bebeğe Süt Annelik Yapmış!

Uzmanlardan Uyarı

Bebek için sayısız faydası olan anne sütü, günümüzde artık internet üzerinden satılıyor. Sütünü satmak isteyen veya bebeği için süt arayan anneler internet ortamında iletişime geçerek süt alışverişinde bulunuyor. Bu her ne kadar kulağa hoş gelse de uzmanlar, anneleri çok dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıyor. Zira süt anneye herhangi bir tahlil yapılmadığı için HIV, hepatit gibi bakteriyel ya da viral hastalıkların bebeğe geçebileceği belirtiliyor. Ya da annenin sigara veya alkol kullanması, sağım yaparken hijyen koşullarına uymaması gibi durumların bilinemeyeceği, bu nedenle faydadan çok zarara neden olabileceği söyleniyor.

Diğer magazin haberlerimizi de okuyun!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.