YAY BURCU

YAY BURCU
06 Ocak 2017

Hareketli yapısı nedeniyle yay kadının gebeliği de oldukça hareketli geçebilir. Gebeliğinin son anına kadar gezmeyi isteyebilir.

22 Kasım-21 Aralık

Yönettiği Gezegen: Jüpiter Elementi: Ateş Niteliği: Değişken Eril-Pozitif Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Uyluk, karaciğer, safra, tüm salgılar Taşı: Yakut Renkleri: Lila, Eflatun, Çingene Pembesi Mevsimi: Yaz    

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

Hareketli yapısı nedeniyle yay kadının gebeliği de oldukça hareketli geçebilir. Gebeliğinin son anına kadar gezmeyi isteyebilir. Ancak bu durum bazen sıkıntıya neden olur. Gezme isteğini gebelik dönemi boyunca biraz frenlemesi ve sakin kalmayı tercih etmesi gerekebilir. Sabırsızlık yay kadınlarında da görüldüğünden hamileliğin sonlarına doğru bebeğini bir an önce doğurmak isteyebilirler. Yay kadını da gebeliğinde kilo alımına müsaittir ve gebelik şekerine çok dikkat etmesi gerekir. Hormonları çok hareketli olduğundan hormonal dengeyi iyi kurmak gerekir ve bu konuda dikkatli olması gerekir. Çocuğu daha doğmadan çocuğunun geleceği için planlar yapıp, onu yurtdışında doğurmak isteyebilir.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

Yay anneleri genelde oldukça rahat bir kişilik yapısındadırlar. Endişeli ve telaşlı değildirler. Çocuğunun yürümeye başlamasıyla beraber kamp yapma hevesindedirler. Çocuğuyla her yere gitmeyi isterler. Çok inançlı bir anne olabilirler. Onu herhangi bir inanca, felsefeye ve görüşe yöneltebilirler. Bu da çocuğunu entelektüel açıdan geliştirmek istediğinin bir işaretidir. Genel olarak diğer burçlara göre çocuğunun bakımı konusunda titiz olmayabilirler. Daha çok çocuğun zihinsel gelişimine odaklanırlar.  

ÇOCUK

Yay çocukları aileyle olan sınırlarını korumakta zorlanabilirler. Aileyle yaşayabilir ya da onlardan çok uzakta olabilirler. Nasıl bir düzen oturtacakları konusunda kafaları karışık olabilir. Bu burcun çocuğu da aile için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdır. Aile ile olan diyaloglarının kesilmesini asla istemezler. Ancak kendi bağımsızlıklarını da korumaya çalışırlar. Yaylarda kalabalık aile ortamını çok severler.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

Yay erkeği eşinin hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren baba olma fikrini sevecek ve bundan keyif alacaktır. Gezmeye, yeni yerler keşfetmeye olan düşkünlüğü nedeniyle 9 aylık hamilelik sürecinde çok sabırsız olabilir. Eşiyle bu süreçte her şeyi paylaşmaya çalışır. Ancak kendisine zaman ayırmayı da asla ihmal etmeyecektir. Yay erkeği biraz keyif adamıdır. Bu nedenle bu süreçte kendi keyfinden ödün vermek istemeyebilir. Eşinin hamilelik sürecinde oldukça sakindir ve bu durumu büyük bir iyimserlikle karşılar.

Nasıl Bir Baba Olur?

Yay babası genellikle çocuğuyla çok duygusal bir bağ kuramayabilir. Ancak onun özellikle zihinsel gelişimi için elinden gelen desteği sağlayacaktır. Onun iyi bir eğitim alması, iyi ve düzenli bir hayatı olması için çabalamaktan asla yorulmaz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Vacibe Yapılması gerekli olan.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah