KOVA BURCU

KOVA BURCU
06 Ocak 2017

Kova kadını gebelik sürecinde tüm kararları kendisi almak isteyebilir. Standart bir hamile olmamak için her şeyi denemek ister.

22 Ocak-21 Şubat

Yönettiği Gezegen: Satürn   Elementi: Hava   Niteliği: Sabit   Eril-Pozitif   Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Kan, ayak bilekleri, baldırlar, kan dolaşımı   Taşı: Kristal Kuvarz   Renkleri: Elektrik Mavisi, Buz Beyazı, Parlak Gri gibi değişik renkler   Mevsimi: Sonbahar    

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

Kova kadını gebelik sürecinde tüm kararları kendisi almak isteyebilir. Standart bir hamile olmamak için her şeyi denemek ister. Doğum yöntemleri arasında da sıradan olmayan yöntemleri araştırmayı ve uygulamayı isteyebilir. Örneğin bebeğini suda veya hipnoz yöntemiyle anestezi almadan doğurmak isteyebilir. Sıradışı olmayı sever ve hamileliğini ve doğumu da böyle yaşayabilir. Gebeliği boyunca hareketli olacak, sosyal çevresinden ayrılmayacaktır. Hamileliğini ön plana çıkarmayı sevmez sadece onu yaşamayı tercih eder. Hamile olmayı oğlak kadını gibi doğal bir süreç olarak karşılayabilir.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

Kova burcu kadını çocuğuyla arkadaş olmaya çalışır. Onu sıradışı yöntemlerle büyütmek isteyebilirler. Geleneksel yöntemlere pek yanaşmaz. Çocuğuyla kurduğu ilişki biraz daha mesafeli gibidir. Anne olmak yerine arkadaşça bir ilişkiyi tercih eder. Onunla olan zamanını kaliteli kullanmayı ister. Hem çocuğunun hem de kendisinin birbirlerinden bağımsız zamanı olması için çabalar. Kova burcu annesi en kısa sürede çalışma hayatına başlamayı ister.  

ÇOCUK

Kova çocukları ailelerini rahat ettirmek isterler. Onların iyi ve rahat olduklarını bilmek onlara iyi hissettirir. Ailesiyle bir araya gelip keyifli zaman geçirebilirler ancak sürekli yan yana olmak gibi de bir istekleri olmayabilir. Kova burcu çocuğu için önemli olan ailesinin rahat, güvende ve huzurlu olduğunu bilmektir. Onlarla ilişkileri genellikle mesafelidir.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

Kova erkeği de tıpkı oğlak gibi hamileliği doğal bir süreç olarak karşılar. Bir çocuk sahibi olma fikrini benimsese de kendi gelecek hayatıyla ilgili endişelere kapılabilir. Bağımsız olma özellikleri bu endişelerin nedeni olabilir. Ancak yine de eşinin yanında olacak, yapılması gerekenleri yapacaktır.

Nasıl Bir Baba Olur?

Kova burcu olan baba, çocuğuyla daha arkadaşça bir diyalog kurmaya çalışır. Ancak yine de aralarında mesafeli bir ilişki olabilir. Çocuğuyla yapacağı konuşmalar daha çok onun zihnini açacak konuşmalar olacaktır. Toplumsal olaylar, çevresel faktörler, siyaset, bilim gibi konulardan konuşmayı sever. Çocuğunun karakterli bir birey olması için çalışacak, onun kendi ayakları üzerinden durmasını isteyecektir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.