AKREP BURCU

AKREP BURCU
06 Ocak 2017

Gebelik dönemini daha rahat kabul eden akrep kadını bu sayede gebeliğini rahat ve sağlıklı bir şekilde geçirebilir.

22 Ekim-21 Kasım

Yönettiği Gezegen: Mars      Elementi: Su   Niteliği: Sabit   Dişi-Negatif   Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Cinsel üreme organları   Taşı: Siyah Obsidyen   Rengi: Siyah   Mevsimi: Kış    

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

Akrep kadını gebeliğini bir süre ailesinden ve etrafındakilerden nazar değer korkusuyla saklamak isteyebilir. Gebelik dönemini daha rahat kabul eden akrep kadını bu sayede gebeliğini rahat ve sağlıklı bir şekilde geçirebilir. Oldukça meraklı ve detaylı bir yapısı olduğundan doğumu en ince detayına kadar araştırabilir. Akrep kadını da tıpkı başak kadını gibi kendisine yakın olabilecek bir doktor bulmalıdır. Hamileliğinden önce alkol, sigara gibi alışkanlıkları olan akrep kadınları gebelikte bu alışkanlıkları en kolay bırakabilen kişilerdir. Bu konuda oldukça disipline sahiptirler.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

Akrep kadını da çocuğunu oldukça kıskanan, kontrolcü ve paylaşmak istemeyen bir anne olabilir. Sahiplenici yapıları nedeniyle çocuğunu etrafındaki akrabalarıyla görüştürme konusunda sıkıntı yaşayabilir. Çocuklarıyla çok derin bir ilişki kurar. Onun her hareketini ve söylediğini çok dikkatli bir şekilde inceler ve onun ne hissettiğini, ne söylemeye çalıştığını hemen anlar. Bu yüzden çocuğunu en iyi tanıyan annelerdir.  

ÇOCUK

Akrep çocukları aileyle bağlarını çok rahat koparabilir, rahat uzaklaşabilirler. Ailenin ufkunu açmaya çalışan, onları sürekli bilgilendirmeye, dönüştürmeye, bulundukları yerden çıkartmaya çalışır ya da onlardan uzaklaşabilirler.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

Akrep erkeği de pek çok burç babası gibi baba olacağı fikrini büyük bir mutlulukla karşılar. Daha çocuğu dünyaya gelmeden onun hayatıyla ilgili tüm planları yapmaya başlar. Nasıl bir eğitim alacağı, nerede yaşayacağı gibi pek çok ayrıntı konusunda şimdiden kafa yoracaktır. Ayrıca eşinin hamilelikteki sağlık durumu ve ihtiyaçlarıyla da yakından ilgilenir.

Nasıl Bir Baba Olur?

Akrep erkekleri sahiplenici bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çocuğu dünyaya geldikten sonra onu kendi gibi yetiştirmek isteyecektir. Çocuğu üzerinde tam bir hakimiyet kurmaya çalışır ve onu eşiyle çok paylaşmak istemeyebilir. Çocuğunun annesinden çok kendisiyle yakın bir bağ kurmasını bile isteyebilir. Onun yetişmesi konusunda maalesef anneye çok söz bırakmayabilir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.