1-2 Yaş

Minik bebeğiniz büyürken; beslenmesinden, giyimine kadar pek çok şeyi değişmeye başladı. Artık yavaş yavaş katı gıdalarla tanıştığı bu dönemlerde bebeğinizin sağlığı ve beslenmesi oldukça önem kazanıyor. Ayrıca gelişimi açısından oynayabileceği oyunların seçimine de dikkat edilmelidir. Bu döneme özel bilmeniz gereken tüm konuları burada bulabilirsiniz.

Asperger Sendromu: Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Asperger sendromu, iletişim kurma ve rutin değişikliklere uyum sağlamada güçlüklere yol açabilen nörobiyolojik bozukluktur. Bu yazımızda, asperger sendromu belirtileri ve tedavisinden bahsettik.

Bebekler Ne Zaman Emekler?

Bebeklerde emeklememe veya emeklemeden yürümeye başlama çoğu anne babayı tedirgin eder. Peki, bebekler neden emeklemez? İşte bebeğim neden emeklemiyor diyen ebeveynler için olası nedenler....

Bebeklerin Ayakkabı Numarası Nasıl Hesaplanır?

Bebek ayak numarası nasıl hesaplanır? Ebeveynlerin merak ettiği konuların başında gelir. Yaşa göre ayakkabı tablosu bebeğin kaç numara ayakkabı giydiği konusunda bilgiler verir.

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalılar?

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalı? 0-12 Aylık bebekler boy kilo cetveli ile 1 yaşındaki bebek gelişim tablosu yer almaktadır.

İstanbul'da Gidebileceğiniz 10 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında olan en iyi çocuk hastanelerini sıraladık. Sadece devlet hastanelerine yer verdiğimiz en iyi çocuk sağlığı ve hastaneleri listemizi okumak için tıklayın!

Bebekler İçin Yoğurt Çorbası Tarifi!

Bebeklere yoğurt çorbası 6. aydan itibaren verilebilir. Biz de bu yazımızda, bebekler için yoğurt çorbası tarifini sizler için paylaştık. İşte, bebekler için doyurucu ve lezzetli yoğurt çorbası tarifi!

Doyurucu ve Lezzetli: Bebekler İçin Ezogelin Çorbası Tarifi!

Bebeklere ezogelin çorbası 9. aydan itibaren baharatsız olarak verilebilir. Sizler için hazırladığımız bu yazıda bebekler için ezogelin çorbası tarifine yer verdik. Şimdiden afiyet olsun!

Devlet Hangi Aşıları Karşılamıyor?

Çoğu anne, aşı takvimi dışındaki özel aşı listesi ve fiyatlarını merak ediyor. Peki, devletin karşılamadığı aşılar neler, hangi aşılar ücretli yapılıyor?

Bebeklerde Katılma Nöbeti: Neden Olur, Ne Zaman Geçer?

Katılma nöbeti bebeğin ağlarken nefesini tutması sonucu oluşan kısa süreli kendinden geçme durumudur. Bebeklerde katılma nöbeti belirtileri nefes tutma, morarma ve kasılma olarak sayılabilir.

Bebekli Evde Klima Kullanılabilir mi?

Bebekler İçin Oda Sıcaklığı ve Nem Oranı Kaç Olmalı?

Kış aylarında bebeklerin oda sıcaklığı kaç derece olmalı? İdeal nem oranı kaçtır? Kış aylarında bebek evde nasıl giydirilmeli? Tüm detaylar makalemizde!

Bebeklerin Üşüdüğü Nasıl Anlaşılır?

Bebeğin üşüyüp üşümediğini anlamanın en hızlı yolu ense veya göğsünü kontrol etmektir. Ense veya göğüs bölgesi soğuksa, bebek üşüyor olabilir. Ayrıca bebeklerde yüz soğukluğu da üşüme belirtisi olarak değerlendirilebilir.