1-2 Yaş

Minik bebeğiniz büyürken; beslenmesinden, giyimine kadar pek çok şeyi değişmeye başladı. Artık yavaş yavaş katı gıdalarla tanıştığı bu dönemlerde bebeğinizin sağlığı ve beslenmesi oldukça önem kazanıyor. Ayrıca gelişimi açısından oynayabileceği oyunların seçimine de dikkat edilmelidir. Bu döneme özel bilmeniz gereken tüm konuları burada bulabilirsiniz.

Bebeğim Kakasını Yaparken Ağlıyor, Neden Olabilir?

Bebeğim kakasını yaparken ağlıyor diyorsanız yalnız değilsiniz. Kabızlık, kolik veya anal fissür gibi pek çok faktör bebeklerde kaka yaparken ağlamaya neden olabilmektedir.

Bebekler Uyurken Nasıl Giydirilmeli? (Farklı Sıcaklıklara Göre)

Bebekler yazın uyurken nasıl giydirilmeli? Kışın bebekler gece nasıl giydirilmeli? Konuyla ilgili tüm merak ettiklerinizi bu yazımızda derledik. İşte, oda sıcaklığına göre giysi ipuçları…

Bebeklerde Boğulma Belirtileri ve İlk Yardım Teknikleri

Bebeklerde boğulma belirtileri ve bebeğin yabancı cisim yutulması ve ilk yardım uygulaması Bebeğin yabancı cisim yuttuğu nasıl anlaşılır?

Bebeklerde Ağız Yarası (Aft) Nasıl Geçer?

Ağız yarası olarak bilinen aft, bebekleri etkileyerek beslenme engel olabilir. Peki, ebeklerde ağız yarası neden olur, nasıl geçer?

Çocuklarda Tedavi Edilmeyen Kekemelik Depresyon Nedeni!

Bir tür konuşma bozukluğu olan kekemelik, konuşma esnasında sözcük veya sesleri duraksayarak çıkarma ile gelişir. Peki, bebeklerde kekemelik belirtileri nelerdir? Geçici kekemelik ne kadar sürer?

Zatürre Nedir? Bebeklerde Zatürre Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde zatürre belirtileri, nedenleri ve tedavisi ile ilgili tüm merak edilenleri bu yazımızda derledik. İşte bebeklerde zatürre, yani pnömoni ile ilgili her şey..

1 Yaşındaki Bebekler İçin Örnek Beslenme Tablosu!

1 yaş (12 aylık) bebek beslenmesine dair tüm merak ettikleriniz burada! Örnek menü, beslenme tablosu, yemek tarifleri ve beslenme sıklığı!

1 Yaş Bebek Kahvaltısı Nasıl Olmalı? Tarifler ve Örnek Menüler

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, 1 yaş bebek kahvaltısı için pratik ve doyurucu tariflere yer verdik. İşte, 1 yaş kahvaltı örnekleri ve 12 aylık bebekler için kahvaltı tarifleri...

Dravet Sendromu Nedir? Dravet Sendromu Belirtileri ve Tedavisi

Dravet sendromu, bebeklik veya erken çocukluk döneminde başlayan bir epilepsi türüdür. Bir gendeki mutasyon nedeniyle ortaya çıkan Dravet sendromunun en önemli belirtisi ateşli nöbettir.

Evinizdeki Bu Ürünler Bebeğiniz İçin Çok Tehlikeli!

Evde kullanılan bebekler için tehlikeli şeyler neler? Çocuklara zararı dokunan ve ev kazalarına neden olan eşyalar ve evde güvenlik önlemi alma.

1 Yaşındaki Bebekler İçin İhtiyaç Listesi!

Uykusuzluğa Son: Bebeğinizi Mışıl Mışıl Uyutacak 9 Ninni!

Bebek ninnileri, annelerin bebeklerine söylediği sakinleştirici etkisi olan ezgili müziklerdir. Sizler için hazırladığımız yazıda bebekleri uyutan en güzel bebek ninni sözlerini bulabilirsiniz.