1-2 Yaş

Minik bebeğiniz büyürken; beslenmesinden, giyimine kadar pek çok şeyi değişmeye başladı. Artık yavaş yavaş katı gıdalarla tanıştığı bu dönemlerde bebeğinizin sağlığı ve beslenmesi oldukça önem kazanıyor. Ayrıca gelişimi açısından oynayabileceği oyunların seçimine de dikkat edilmelidir. Bu döneme özel bilmeniz gereken tüm konuları burada bulabilirsiniz.

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı
Bebekler Sonbahar Mevsiminde Nasıl Giydirilmeli?
Sonbaharda Bebekler Nasıl Giydirilmeli? Eylül - Ekim - Kasım aylarına bebek kıyafeti alırken nelere dikkat etmek gerekir? İşte uzman tavsiyeleri...
Anne Sütü Alan Bebeğe Balık Verilir mi?
Annelerin Korkulu Rüyası: Atopik Dermatite Karşı Alınabilecek 6 Önlem!
Bebeklerde atopik dermatit neden olur, ne zaman geçer? Tüm detaylar yazımızda!
Anne Sütü İshale Karşı Kalkan Oluşturuyor
2 yaşına kadar bebeklerde ishal gelişiminin ileri yaşlara kıyasla daha kolay oluşabiliyor. Anne sütü ise ishali önleyen en iyi ve etkili korunma yöntemidir.
Anne ve Babalara Rehber: Hangi Ayda, Hangi Aşı?
Doğum anından sonra hangi ayda hangi aşının yapıldığını öğreneceksiniz. Bu yazımızda ise anne ve babalara rehber olabilecek bir aşı tablosu hazırladık.
Bebeğimin Çabuk Yürümesi İçin Yürüteç Kullanmalı mıyım?
Bebeklerde yürüteç kullanımı ne zaman kaçıncı ayda başlar? Örümcek kullanmanın bebek için faydası yanında zararı vardır. Peki, bebekler yürüteç kullanmalımı
Bebeklerle Tatile Çıkmak
Bebeklerle tatile çıkmak için bazı püf noktaları vardır. Uzmanlar, 2,3 aylık ve 1 yaşındaki bebekle yapılacak araba, uçak seyahati için önerilerde bulunur.
Bebeğinizin Pudrasını Evde Kendiniz Yapabilirsiniz!
Bebeğin Dil Gelişimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bebeğiniz doğduğundan itibaren sizinle iletişime geçmeye çalışır. Ağlamakla başlayan iletişim dili gülümse ve farklı sesler çıkarmayla devam eder.
Bebeklerin Ayakkabı Numarası Nasıl Hesaplanır?
Bebek ayak numarası nasıl hesaplanır? Ebeveynlerin merak ettiği konuların başında gelir. Yaşa göre ayakkabı tablosu bebeğin kaç numara ayakkabı giydiği konusunda bilgiler verir.
Bebeklerde Yürüme Belirtileri Hangi Aylarda Başlar?
Bebeklerde yürüme belirtileri, 4. aydan itibaren desteksiz oturmaya başlarıyla başlar. Bebeğin yürümeye başladığı aylarda anne babalara büyük görev düşer.
Kayıt Ol