1-2 Yaş

Minik bebeğiniz büyürken; beslenmesinden, giyimine kadar pek çok şeyi değişmeye başladı. Artık yavaş yavaş katı gıdalarla tanıştığı bu dönemlerde bebeğinizin sağlığı ve beslenmesi oldukça önem kazanıyor. Ayrıca gelişimi açısından oynayabileceği oyunların seçimine de dikkat edilmelidir. Bu döneme özel bilmeniz gereken tüm konuları burada bulabilirsiniz.

5. Hastalık Nedir?

5. hastalık, parvovirüs B19’un enfekte ettiği kişilerde gelişen döküntülü bir hastalıktır. Halk arasında tokatlanmış yanak sendromu olarak bilinir. Beşinci hastalığın belirtileri arasında kızarık yanaklar ve hafif ateş bulunur.

Yılan Bebek Hastalığı Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Harlequin iktiyoz olarak da bilinen yılan bebek hastalığı, nadir görülen genetik bir deri hastalığıdır. Bu yazıda yılan bebek sendromu belirtileri ve tedavisinden bahsettik.

Psikolog Gizem Buluğ Yazdı: Çocuklarda Duygu Düzenleme (Regülasyon) Becerileri

Uzman Psikolog Gizem Buluğ Özdemir, çocuklarda duygu düzenleme (regülasyon) becerilerinin nasıl geliştirilebileceğine dair bilinmesi gerekenleri anlattı.

Hurmalı Bebek Pankeki: Bebekler İçin Hurmalı Pankek Tarifi

Hurmalı bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen ebeveynlerin denemek istediği bir tarif. Bu yazıda bebekler için hurmalı pankek tarifi verdik. Şimdiden afiyet olsun!

Bebekler İçin Dondurma Tarifi: Ev Yapımı Bebek Dondurması

Bu yazımızda bebekler için dondurma tarifi verdik. Tarifi yaratıcılığınıza göre şekillendirip dilediğiniz meyveleri kullanabilirsiniz. İşte bebek dondurması tarifi…

Bebeklerde Horlama Neden Olur? Nasıl Geçer?

Bebeklerde horlama çok sık görülen bir tablodur. Bebeklerde horlama nedenleri arasında ise biriken mukus, kuru hava, genetik bozukluklar veya alerjen maddeler yer alır.

Bebekler İçin Patatesli Omlet Tarifi (9 Ay ve Üzeri)

Patatesli omlet, bebekler için doyurucu, sağlıklı ve lezzetli bir kahvaltılıktır. Biz de sizler için hazırladığımız bu yazıda bebekler için patatesli omlet tarifi verdik.

Bebekler İçin Ayva Püresi Tarifi (6 Ay ve Üzeri)

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, bebekler için ayva püresi tarifi verdik. Ayrıca bebeklerin ayva tüketimiyle ilgili diğer merak edilenleri de yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bebekler İçin Yumurtasız Pankek Tarifi (8 Ay ve Üzeri)

Bebekler için yumurtasız pankek tarifi doyurucu olduğu kadar lezzetli de! İşte, yumurta alerjisi olan bebekler için yumurtasız pankek tarifi.

Parmak Gıda Nedir? Bebekler İçin En İyi 10 Parmak Besin

Parmak gıda; bebeklerin elleriyle kavrayabildiği, yumuşak forma sahip, kolay yenilebilir ve alerji riski düşük besinlerdir. İşte, bebekler için en iyi 10 parmak besin...

İrmikli Bebek Çorbası Tarifi: Bebeklere Kilo Aldıran İrmik Çorbası

İrmikli bebek çorbası, bebeği ek gıdaya başlayan pek çok ebeveynin merak ettiği tariflerin başında geliyor. Bu yazıda bebekler için irmik çorbası tarifi verdik.

Bebeklere Çilek Ne Zaman Verilir?

Bebeklere çilek aslında 6. aydan sonra püre şeklinde verilebilir. Ancak çileğin asidik yapısı bebeklerde alerjiye neden olabileceğinden 1 yaşın beklenilmesi daha doğru olacaktır.