1-2 Yaş

Minik bebeğiniz büyürken; beslenmesinden, giyimine kadar pek çok şeyi değişmeye başladı. Artık yavaş yavaş katı gıdalarla tanıştığı bu dönemlerde bebeğinizin sağlığı ve beslenmesi oldukça önem kazanıyor. Ayrıca gelişimi açısından oynayabileceği oyunların seçimine de dikkat edilmelidir. Bu döneme özel bilmeniz gereken tüm konuları burada bulabilirsiniz.

Bebekler İçin Egzersiz Vakti: Tummy Time Nedir?

Karın üstü hareketler yani tummy time bebekler için ilk egzersizdir. Tummy time ile bebeklerin görsel, duyusal ve motor becerileri gelişir. Tummy Time, bebekliğin ilk 12 ayı boyunca yapılabilir.

Devam Sütü Hangi Ayda Ne Kadar Verilir?

Devam sütünün ne kadar verileceği bebeğin yaşı ve fiziksel gelişimine göre değişebiliyor. Ayrıca 1 yaşından sonra devam sütü kullanımının yine doktor önerisiyle olması gerekiyor. Devam sütü ile ilgili tüm merak edilenler yazımızda!

Bebeğiniz Boynunu Hep Aynı Yöne Eğiyorsa Dikkat!

Bebeklerde boyun eğriliği egzersizler ile erken dönemde düzeltilebilir. Peki, boyun eğriliği olan bebek nasıl yatırılmalı? Tortikolis egzersizleri nasıl yapılır?

Yenidoğan Bebekler İçin Biberon Seçimi & Biberon Temizliği

Yenidoğan Biberon Seçimi ve Bakımı nasıl olmalı, biberon deliği nasıl olmalı, nelere dikkat etmeli? Biberon emziği delik sayısı ve numarası kaç olmalı?

Yenidoğan Bebeklere Su Verilir mi?

Yenidoğan bebeklere su verilir mi? Mama yiyen bebeğe verilen su miktarı ne kadar olmalı? 2,3 ,6 aylık bebeklerin su içmeye başlama zamanı ve uzman tavsiyesi

Bebeklerde Yüksek Ateş ve Havaleye Dikkat!

Bebeklerde yüksek ateş ve havale belirtileri görüldüğünde ailelerin yapması gerekenler ile ateş sınırı kaç derece olmalı, ateşi düşürmek için neler yapılmalı?

Bebeklerin Konuşurken Öğreneceği "25 Kolay Kelime"

Bebeklerin konuşmasını kolaylaştıracak kelimeler bilim insanları tarafından araştırıldığında ortaya 25 kelimeden oluşan bir liste çıkmıştır.

Bu Belirtiler Kulak Ağrısının İşareti Olabilir!

Bebeklerde kulak ağrısının, birçok farklı nedeni olabilir. Peki, bebeklerde kulak ağrısı belirtileri nelerdir? Bebeklerde kulak ağrısı nasıl geçer?

1 Yaşındaki Bebekler İçin Örnek Beslenme Tablosu!

1 yaş (12 aylık) bebek beslenmesine dair tüm merak ettikleriniz burada! Örnek menü, beslenme tablosu, yemek tarifleri ve beslenme sıklığı!

Bebeklerin Üşüdüğü Nasıl Anlaşılır?

Bebeğin üşüyüp üşümediğini anlamanın en hızlı yolu ense veya göğsünü kontrol etmektir. Ense veya göğüs bölgesi soğuksa, bebek üşüyor olabilir. Ayrıca bebeklerde yüz soğukluğu da üşüme belirtisi olarak değerlendirilebilir.

En İyi Bebek Maması Hangisi?

En iyi bebek maması hangisi, 2020 yılında öne çıkan mama markaları neler, yenidoğan bebekler için en kaliteli mama markası nedir?

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

En iyi bebek yatağı markası hangisi sorusu, bebek bekleyen çoğu anne baba adayının merak ettiği konulardan birini oluşturuyor. Çünkü bebek yatağı, doğumdan önce alınması gerekenler arasında bulunuyor.