1-2 Yaş

Minik bebeğiniz büyürken; beslenmesinden, giyimine kadar pek çok şeyi değişmeye başladı. Artık yavaş yavaş katı gıdalarla tanıştığı bu dönemlerde bebeğinizin sağlığı ve beslenmesi oldukça önem kazanıyor. Ayrıca gelişimi açısından oynayabileceği oyunların seçimine de dikkat edilmelidir. Bu döneme özel bilmeniz gereken tüm konuları burada bulabilirsiniz.

Bebeklere Zeytinyağı Ne Zaman ve Nasıl Verilir?

Bebeklere zeytinyağı 6. aydan sonra verilebilir. Ancak direkt bebeklere zeytinyağı içirmek yanlış bir davranıştır. Bunun yerine kabızlığı önlemek için bebeğin yemeklerine zeytinyağı eklenmelidir.

Anne Sütünün Fazla Olması (Hiperlaktasyon)

Anne sütünün fazla olması anne ve bebek açısından zorlayıcı olabiliyor. Peki, anne sütünün fazla gelmesi (hiperlaktasyon) nasıl anlaşılır? Sütün çok gelmesi durumunda ne yapılır?

Bebeğinizin Severek İçeceği Besleyici ve Lezzetli 11 Çorba Tarifi

Bebek çorbaları, ek gıdaya başlangıçta birçok annenin tercih ettiği besinlerden biri. İşte 6 - 9 - 12 aylık bebekler için çorba tarifleri...

Bebeklerin Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler!

Bebeklere kilo aldıran yiyecekler neredeyse her annenin araştırma konusudur. Biz de sizler için bebeklere kilo aldıran tarifler ve besinleri paylaştık.

İstanbul'da Gidebileceğiniz 10 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında olan en iyi çocuk hastanelerini sıraladık. Sadece devlet hastanelerine yer verdiğimiz en iyi çocuk sağlığı ve hastaneleri listemizi okumak için tıklayın!

Bebeklerin Kafası Neden Daha Sıcak Olur?

Eğer bebeğimin vücudu soğuk başı sıcak diyorsanız, muhtemelen altında bir neden yoktur. Çünkü özellikle yenidoğan döneminde neredeyse tüm bebeklerde kafa sıcaklığı gözlemlenen bir durumdur.

Bebeklerde Uyku Apnesi Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerde uyku apnesi sık görülen bir durumdur. En önemli belirtisi uyku esnasında nefes alma zorluğu veya düzensiz nefes alma olan uyku apnesi, bebeklerde ameliyatsız veya ameliyatlı olarak tedavi edilebilmektedir.

Bebekler İçin Besleyici ve Lezzetli 9 Pankek Tarifi!

Bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen birçok annenin kahvaltı menüsünde yer alır. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, bebek pankeki tarifleri ve püf noktalarına yer verdik.

En Sağlıklısı: Evde Hazırlayabileceğiniz 4 Bebek Bisküvisi Tarifi!

Büyük küçük herkesin severek yediği bebek bisküvisini evde yapabilirsiniz. Sizler için bu yazıda, ev yapımı organik bebek bisküvisi tariflerine yer verdik, şimdiden afiyet olsun!

Bebeğiniz İçin Evde Kolayca Yapabileceğiniz Lor Peyniri Tarifi

Bebekler için evde peynir nasıl yapılır? İşte kolayca yapabileceğiniz ev yapımı lor peyniri tarifi...

Bebeklerde Fitil Neden ve Nasıl Kullanılır?

Bebeklerde fitil kullanımı en çok kabızlık ve yüksek ateş için tercih edilir. Doğumdan itibaren kullanılabilen bebek fitilleri sürekli kullanıldığında zararlı olabilmektedir. Peki, bebeklere fitil kaç saat arayla verilir?

Devam Sütü Hangi Ayda Ne Kadar Verilir?

Devam sütünün ne kadar verileceği bebeğin yaşı ve fiziksel gelişimine göre değişebiliyor. Ayrıca 1 yaşından sonra devam sütü kullanımının yine doktor önerisiyle olması gerekiyor. Devam sütü ile ilgili tüm merak edilenler yazımızda!