1-2 Yaş

Minik bebeğiniz büyürken; beslenmesinden, giyimine kadar pek çok şeyi değişmeye başladı. Artık yavaş yavaş katı gıdalarla tanıştığı bu dönemlerde bebeğinizin sağlığı ve beslenmesi oldukça önem kazanıyor. Ayrıca gelişimi açısından oynayabileceği oyunların seçimine de dikkat edilmelidir. Bu döneme özel bilmeniz gereken tüm konuları burada bulabilirsiniz.

Ek Gıdaya Başlayan Bebekler Hangi Ayda Ne Yemeli?

Hangi Ayda Ne Yenir? Bebekler İçin BLW Kış Mevsimi Tadım Listesi ile ek gıdaya başlayan 6-8 aylık bebeklerin Aralık, Ocak, Şubat besin tablosu.

Hangi Yaşta Kaç Saat Uyku İdeal?

Bebekler büyüdükçe uyku düzenleri de değişir. Yenidoğan uyku süresi ortalama 16 saat iken 6 aylık bebekler aralıksız 4 - 5 saat uyuyabilirler. Peki, bebeklerde yaşa göre ideal uyku süresi nedir?

Yenidoğan Bebeklere Su Verilir mi?

Yenidoğan bebeklere su verilir mi? Mama yiyen bebeğe verilen su miktarı ne kadar olmalı? 2,3 ,6 aylık bebeklerin su içmeye başlama zamanı ve uzman tavsiyesi

Kefir Bebek Beslenmesine Ne Zaman Dahil Edilebilir?

Bebeklere 6. aydan itibaren kefir verilebilir. 6 - 7 aylık bebekler günde 1 - 2 yemek kaşığı kefir içebilir. 1 yaşından sonra 1 çay bardağı kefir verilebilir. Bebeklere hazır kefir de içirilebilir ancak ev yapımı kefir daha sağlıklı olacaktır.

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalılar?

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalı? 0-12 Aylık bebekler boy kilo cetveli ile 1 yaşındaki bebek gelişim tablosu yer almaktadır.

Uykusuzluğa Son: Bebeğinizi Mışıl Mışıl Uyutacak 9 Ninni!

Bebek ninnileri, annelerin bebeklerine söylediği sakinleştirici etkisi olan ezgili müziklerdir. Sizler için hazırladığımız yazıda bebekleri uyutan en güzel bebek ninni sözlerini bulabilirsiniz.

1 Yaşındaki Bebekler İçin İhtiyaç Listesi!

Anne-Bebek Arasındaki Köprü: Güvenli Bağlanma

Anne bebek bağlanması nedir, nasıl olur? Psikolojik danışman Ezgi Yaşar güvenli anne bebek bağlanması hakkında bilgiler verdi.

Pişik, İsilik ve Sivrisinek Isırmalarından Muzdarip Olanlara: Sıcak Yaz Günlerinde Bebek Bakımının 7 Püf Noktası!

Yaz aylarında bebek bakımı; pişik ve isilik riski nedeniyle daha da zorlaşır. Peki, yazın doğan bebekler nasıl giydirilmeli, pişiği önlemek için neler yapılmalı?

Bebeklere Domates Ne Zaman ve Nasıl Yedirilir?

Bebeklere domates 1 yaşından itibaren verilebilir. Ancak alerji öyküsü olmayan bebeklere pişmiş ve kabuğu soyulmuş olmak kaydıyla 9. aydan itibaren de domates yedirilebilir.

Bebeklerde Uçuk Neden Çıkar? Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde uçuk elbette çıkabilir. Zira uçuk bulaşıcı bir hastalıktır. Bu yazımızda bebeklerde uçuk belirtileri, nedenleri ve tedavisi ile ilgili bilgiler verdik.

Bebeğinizin Pudrasını Evde Kendiniz Yapabilirsiniz!