TERAZİ BURCU

TERAZİ BURCU
06 Ocak 2017

Terazi kadını da gebelik döneminde kendini alışverişe verebilir ve bebeğiyle ilgili olan tüm organizasyonları düzenlemek ister.

22 Eylül-21 Ekim

Yönettiği Gezegen: Venüs   Elementi: Hava   Niteliği: Öncü   Eril-Pozitif   Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Böbrek, cilt, yüz   Taşı: Aquamarin   Renkleri: Yeşil, Pastel Tonları, Pembe   Mevsimi: Sonbahar      

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

Terazi kadını da gebelik döneminde kendini alışverişe verebilir ve bebeğiyle ilgili olan tüm organizasyonları düzenlemek ister. Gebeliğinin tadını tamamen çıkarmayı sever. Aynı zamanda bu organizasyon ruhuyla doğum zamanı geldiğinde bebeği ve kendisi için en iyi odayı, en güzel kıyafetleri ve en iyi koşulları hazırlamak isteyecektir. Terazi kadının hamilelik süreci daha çok sosyalleşme süreci olarak geçecektir. Hamilelikle ilgili gruplarda yer almak isteyebilir.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

Terazi kadınları çocuklarıyla daha dostane bir ilişki kurmayı tercih eden annelerdendir. Çocuğunu sosyalleştirmeyi ve onu güzel giydirmeyi çok severler. Gittikleri her yere çocuklarını da götürürler. Bu yüzden bazen çocuğunun yemek ve uyku düzeni konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Onu hayata iyi hazırlayan bir annedir ve ona küçük yaşta arkadaşlar bulur. Herkesle iletişim kurmasını sağlar.  

ÇOCUK

Terazi çocukları geleneksel aile yapısını ve büyük aileleri severler. Gerektiğinde ailenin sorumluluğunu alır ama mümkün oldukça aynı ortamda yaşamak istemeyebilirler. Geleneksel aile yapısını sevdiklerinden aynı evin içinde olmasa da aynı mahallede oturalım gibi bir mantıkla yaklaşabilirler. Hatta bu yüzden bazı teraziler çocukluk evlerinde bile çıkmak istemeyebilirler. Ailesiyle samimi bir ilişki kurmayabilir ancak ne yapılması gerekiyorsa da onu yapan bir yapıdadırlar.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

Terazi erkeği de baba olma fikrini keyifli karşılayanlardan olacaktır. Eşiyle tam bir uyum içerisinde ve onun her zaman yanındadır. Örneğin; eşiyle birlikte alışverişe çıkabilir, doktor kontrolüne gidebilir. Eşini şımartıp onun huzurunu sağlayacak her şeyi yapmak için çabalayacaktır. “Ben baba oluyorum heyt be!” diye bağırmasa da sosyal ortamları sevdiğinden baba olacağını tüm çevresiyle paylaşacak, bundan ne kadar keyif aldığını anlatacaktır.

Nasıl Bir Baba Olur?

Terazi erkeği baba olduktan sonra çocuğuyla sosyal ve zihinsel ilişki kurmayı isteyen birisidir. Onu dinleyip, fikir alışverişinde bulunur. Çocuğuna bir birey gibi davranmayı bilen bir babadır. Çok çocuğa sahip terazi erkekleri çocukları arasında adil olmaya, onlara adil şekilde davranmaya ve aralarındaki eşitliği sağlamaya çalışırlar. Otoriter bir baba figürü olmak yerine daha arkadaşça bir ilişkiye önem verirler.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Lâle Çiçekleri kadeh biçiminde olan, türlü renklerde süs bitkisi.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.