OĞLAK BURCU

OĞLAK BURCU
06 Ocak 2017

Oğlak kadını hamileliği bir görev olarak görür ve bunu da başarıyla sonuçlandırır. Doktorunun söylediği her şeyi yapar ve asla kuralların dışına çıkmaz.

22 Aralık-21 Ocak

Yönettiği Gezegen: Satürn   Elementi: Toprak   Niteliği: Öncü   Dişi-Negatif   Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Dişler, kemikler, dizler, deri   Taşı: Oltu   Renkleri: Siyah, Kahverengi, Lacivert   Mevsimi: İlkbahar    

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

Oğlak kadını hamileliği bir görev olarak görür ve bunu da başarıyla sonuçlandırır. Doktorunun söylediği her şeyi yapar ve asla kuralların dışına çıkmaz. Oğlaklar diğer burçlara göre daha az kilo alabilirler ve işlerini aksatmazlar. Hamilelik sürecini oldukça stabil geçirirler. Her şeyi olması gerektiği gibi yaparlar ki bu da normal doğum yapmalarını oldukça mümkün kılar. Hamilelik oğlak kadını için doğal bir süreçtir.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

Oğlak anneleri burçlarının getirdiği kişilik özelliklerinden dolayı çocuklarına genellikle patron şeklinde yaklaşabilirler. Olması gereken neyse onun olmasını isterler. Çocuğunun beslenmesinden uyku düzenine ve bakımına kadar her şeyi disiplin içerisinde yaparlar. Bu durum çocuğunun da son derece düzenli yetişmesini sağlayabilir. Ancak çocuk yeterince anneyle bağ kuramayabilir veya annesi olmadan adım atamayabilecek bir duruma gelebilir. Oğlak annesi kendi hayatında kurduğu disiplini çocuğundan da bekleyebilir. Müsrif olmak konusunda katı kuralları vardır. İhtiyacı olandan fazlasını almayı tercih etmez.  

ÇOCUK

Oğlaklar genellikle aileden çıkarlar. Özellikle kendi ailelerini kurdukları anda anne ve babalarından uzaklaşıp kendi ailelerine dönebilirler. Aileden bağımsız hareket etmeye çalışabilirler. İleriki dönemlerde anne ve babayla iyi bir diyalog kurabilmesi için tarafların birbirlerine çok saygılı davranması gerekir. Birbirlerinin sınırlarını bilmeleri ve o sınırları aşmamaları gerekir. Bağımsızlıklarına oldukça düşkündürler.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

Oğlakların genel sakin tavırları burada da kendini gösterir. Bu süreç onlar için doğaldır. Eşi hamile olan bir oğlak erkeği de bu süreci oldukça sakin karşılayacak ve yapılması gereken neyse onu yapacaktır. Soğukkanlı olması eşinin rahatlamasını da sağlayabilir.

Nasıl Bir Baba Olur?

Oğlak babaları ne kadar entelektüel olurlarsa olsunlar, geleneksel bir babaya dönüşebilirler. Bu geleneksel baba figürü nedeniyle çocukları üzerinden söz sahibi olmak isteyebilirler. Onlarla birebir iletişimde olmayı değil de daha çok anne üzerinden iletişimin sağlanmasını tercih edebilirler.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Lâle Çiçekleri kadeh biçiminde olan, türlü renklerde süs bitkisi.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.