BOĞA BURCU

BOĞA BURCU
06 Ocak 2017

Boğa burcu kadını koç kadınının tam tersi olarak gebeliğinde hiç hareket etmeyebilir. Hamilelik şekerine dikkat etmeli ve düzenli kontrole gitmelilerdir.

21 Nisan- 20 Mayıs

  Yönettiği Gezegen: Venüs      Elementi: Toprak   Niteliği: Sabit   Dişi-Negatif   Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Boyun   Taşı: Akik   Renkleri: Yeşil   Mevsimi: İlkbahar    

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

Boğa burcu kadını koç kadınının tam tersi olarak gebeliğinde hiç hareket etmeyebilir. Hamilelik şekerine dikkat etmeli ve düzenli kontrole gitmelilerdir. Tatlıya olan düşkünlükleri nedeniyle gebeliklerinde kilo artışı görülebilir. Hareketsiz olmaları bazı bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Boğa burcu kadını sakin doğası sayesinde gebeliğini birçok burca göre daha rahat, sakin, keyifli ve kendini yormadan geçirmeyi başarabilir. Gebeliği sürecinde bol bol toprakla oynayabilir, çiçek yetiştirebilir. Bir şeyler yetiştirmeyi seven boğa kadınlarına bu oldukça iyi gelecektir.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

Boğa kadınları olması gerektiği gibi bir anne olurlar. Düzenli yemek, huzurlu ve düzenli bir ortam konusunda oldukça başarılıdırlar. Enerjileri çocuğa yetmeyebilir ancak yine de her zaman onunla ilgilenmenin yollarını bulurlar. Çocuğunun beslenmesine ve bakımına oldukça önem verirler. Çocuğuyla daha seviyeli bir bağ kurar ve anne olduğunu hissettirirler. Olayları abartmak yerine sakinliklerini korumayı tercih ederler.  

ÇOCUK

Boğa burcu çocuğu genellikle sakin yapıda, ailesini şımartan, onlarla övünen, ailesini seven ve onların isteklerini ve ihtiyaçlarını yerine getirmeye çalışan bir çocuk olacaktır. Ailesinin iyi yaşaması için elinden geleni yapar ve bir süre sonra onların maddi sorumluluklarını da üstlenir. Boğa burcu çocuğunun yaşadığı yerin iyi ve konforlu olması gerekir. Lükse düşkün olabilirler. Eğer çocukluklarında bu lükse sahip değillerse ileride bu lükse kavuşmak isteyecek ve ailesini aynı lüks hayatta yaşatmak isteyecektir.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

Boğa erkekleri genellikler her kadının istediği bir eş profiline sahiptir diyebiliriz. Çünkü o eşinin hamilelik sürecinde ona yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktır. Eşinin aşermesinden, isteklerinde keyif alan, bu istekleri ve hamileliğin getirdiği değişiklikleri kabullenen ve bunları rahat karşılayan bir kişidir. Özellikle eşini rahat ettirmek için çabalayacak ve kendisi de süreci rahat bir şekilde geçirecektir.

Nasıl Bir Baba Olur?

Boğa erkeği daha çok, baba figürüne sahip bir baba olacaktır. Baba olacağını öğrendiği andan itibaren de çocuğunun geleceğini hazırlamak için kolları sıvamaya başlar. Evin her yerinde güvenlik önlemi almaya, evi çocuk için güvenli bir ortam haline getirmeye çalışır. Eve alınacak her eşyayı “acaba bu çocuğuma zarar verir mi?” diye düşünerek seçmeye çalışır. Çocuğuyla çok arkadaşça bir diyaloğu olamayabilir ancak onu korumak ve kollamak adına her şeyi yapmaya çalışacaktır.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.