ASLAN BURCU

ASLAN BURCU
06 Ocak 2017

Aslan kadını gebelikten çok, kendisiyle ilgilenebilir. Gebelik sürecinde oldukça heyecanlı ve heveslidir. Gebeliğin keyfini belki de en iyi aslan burcu kadını çıkartır.

22 Temmuz- 21 Ağustos

Yönettiği Gezegen: Güneş   Elementi: Ateş   Niteliği: Sabit   Eril-Pozitif   Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Kalp, omurilik   Taşı: Kehribar   Rengi: Turuncu   Mevsimi: Yaz


   

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

Aslan kadını gebelikten çok, kendisiyle ilgilenebilir. Gebelik sürecinde oldukça heyecanlı ve heveslidir. Gebeliğin keyfini belki de en iyi aslan burcu kadını çıkartır. Giyinmeyi, şık olmayı sever ve özellikle gebelikte bundan çok yararlanabilir. Her şeyin en güzelini ve en iyisini yapmak ister. Aslan kadını aynı zamanda şımartılmayı sever ve ister. Bu süreç içerisinde buna çok ihtiyaç duyar. Olumsuz bir yorum almaktan ve eleştirilmekten hoşlanmaz. Özellikle gebelik döneminde pohpohlanmayı ister.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

Aslan kadını çocuğunu sürekli şımartmayı sever. Ona; dünyada tek ve eşsiz biri olduğu izlenimini verir. Bu yüzden çocuğunun özgüveni konusunda destekleyicidir. Çocuk açısından bakıldığında oldukça başarılı bir ebeveyn olurlar. Çocuğu için her şeyin en iyisini ister ve bunun için çok çaba gösterirler. Çocuğu onun için her şeyden daha önemlidir. Bu durum bazen çocuklarına söz geçirme konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir. Çocuğunun sosyalleşmesine çok önem verirler. Aslan anneleri çocuklarının hiçbir şeyden geri kalmaması için çabalarlar.  

ÇOCUK

Aslan çocuğunun aileyi biraz zorlayabileceğini söyleyebiliriz. Yetişkinlik döneminde bağımsız olmayı tercih ederler. Bu nedenle ergenlik dönemleri biraz zor geçebilir. Ancak daha sonra aileyi kontrol altında tutmak isteyebilir. Aynı evin içinde yaşamak istemese bile sürekli iletişim halinde olarak onları kontrol etmek isteyebilir. Bir nevi ailenin ebeveyni rolünü üstlenebilir.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

Aslanlar genel olarak ilgi görmeyi ve pohpohlanmayı oldukça seven kişilerdir. Bu yüzden bir aslan erkeği de eşinin hamilelik sürecinde ona gösterilen ilgiyi biraz kıskanabilir. Ancak baba olma fikri onu da oldukça heyecanlandıracak ve bundan keyif alacaktır. Eşini duygusal açıdan beslemeyi ve onu sürekli pohpohlamayı ihmal etmez. Örneğin ona sürekli hediyeler alıp, mutlu olmasını sağlayabilir. Eşine olan desteği, kendisine zaman ayırmaması için bir engel değildir. Çünkü bir aslan erkeği ne olursa olsun kendisine mutlaka zaman ayırır. Çocuğunun dünyaya gelecek olmasıyla birlikte onun için en iyisi neyse onu yapmak için çabalayacaktır. Bu nedenle sorumluluğu üstlenme konusunda başarılıdır.

Nasıl Bir Baba Olur?

Eğer şımarık bir çocuğunuz varsa bunun nedeni aslan burcu bir babası olması olabilir. Çünkü aslan babası çocuğuna bir şeyler almaktan, onu gezdirmekten çok zevk alır. Onun için en iyisi neyse onu yapar. Çocuğu için tüm yükümlülüklerini yerine getirecektir. Ancak çocuğun hayatında birebir yer almak isteyemeyebilir. Çocuğun bakımı konusunda annenin etkin olmasını tercih eder.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Vacibe Yapılması gerekli olan.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah