KOÇ BURCU

KOÇ BURCU
05 Ocak 2017

Koç burcu kadınını hareketten alıkoyamazsınız. Onlar her şeye yetişebilen anneler olsa da sabırsız yapılarıyla tanınan kişilerdir. Enerjilerinin yüksekliği oldukça iyidir.

21 Mart- 20 Nisan

  Yönettiği Gezegen: Mars   Elementi: Ateş   Niteliği: Öncü   Eril-Pozitif   Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Baş   Taşı: Hametit   Renkleri: Kırmızı   Mevsimi: Yaz    

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

Koç burcu kadınını hareketten alıkoyamazsınız. Bu nedenle gebelik sürecinde hareket etmemesini gerektiren bir durum söz konusuyla zor bir gebelik geçirebilir. Çünkü hareketlilik onun için yaşam felsefesi gibidir. Gebelik dönemi boyunca oldukça hareketli olacaktır. Hareketliliği nedeniyle gebelik döneminde kazalara karşı dikkatli olması gerekir. Doktorunun onayıyla birlikte hareketli yapısına uygun olan egzersizleri tercih edebilir. Aynı zamanda sabırsızlığı nedeniyle gebeliğinin sonuna doğru bebeğine kavuşma isteğinin de artmasıyla birlikte bir an önce doğum yapmak isteyebilir. Sabırsız yapısı alışveriş yaparken de görülebilir. Her şeyi aceleye getirebilir.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

Koç kadını her şeye yetişebilen anneler olsa da sabırsız yapılarıyla tanınan kişilerdir. Enerjilerinin yüksekliği oldukça iyidir. Doğumdan hemen sonra ayağa kalkıp işleri hemen ele geçirirler. Ayrıca uykusuzluğa oldukça dayanıklıdırlar bu da onların bebekleriyle daha fazla ilgilenmelerini sağlar. Sabırsız yapıları çocukları büyümeye başladığında daha da ortaya çıkabilir. Kimi zaman çocuğunu bile dinleyemeyecek kadar sabırsız olabilirler. Çocuklarının özellikle 3 yaş civarına gelmesiyle onunla olan diyaloğu daha gelişir. Çocuklarıyla çocuk olup keyifli oyunlar oynayabilirler. Bu da çocuk ruhlu olmalarının getirdiği bir avantajdır. Ancak buna rağmen kimi zaman da sert bir yapıları olabilir ve çocuklarına kolayca ceza verebilirler. Buna rağmen çocuklarıyla her türlü aktiviteye katılabilecek kadar da enerjiktirler.

ÇOCUK

Koç burcu çocuğu oldukça hareketlidir. Bu burcun çocuğu genellikle ailesini çok sahiplenir. Bu sahiplenme ileride ailenin liderliğini üstlenmesine de neden olabilir. Çocuğun yaşı ilerledikçe bireysel ve bağımsız olma duygusu baskın olacaktır. Kendi kararlarını uygulamak isteyebilir. Bu durum aileyi biraz yorabilir. Ancak ailesini çok sahiplenmesini iyi bilen koç burcu çocuğu ailesinin her şeyine koşturan bir birey olacaktır.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

Koç burcu erkeği sabırsızlığı nedeniyle bebeğinin gelmesi için sabırsızlanır. Bu yüzden eşinin hamileliğinde de bu sabırsız tavırlarını oldukça belli eder. Hamilelik sürecinin bir an önce bitmesini ve bebeğinin gelmesini ister. Baba olacağı için çok heveslidir ve çok önceden bebeğin odasını bile hemen düzenlemeye başlar. Koç erkeği ile evli olan bir kadın hamilelik döneminde eşinden çok ilgi göremeyebilir. Ancak unutmayın Koç erkeği yine de baba olma heyecanını içtenlikle yaşayacaktır.

Nasıl Bir Baba Olur?

Koç burcu babası, burcunun onda yarattığı hareketli yapısı sayesinde çocuğuyla oynamayı, onunla ilgilenmeyi sever. Ancak kendine zaman ayırmaya da önem verir ve çocuğuyla oynayacağı zamanın kendi zamanında çalınmasına izin vermez. Hem kendine hem de çocuğuna ayıracağı zamanı bilir. Çocuğun bakımının daha çok anne tarafından karşılanmasını ister. Ancak çocuğunun büyümesinde de kesinlikle söz sahibi olmak ister. Çocuğuyla seyahat etmeyi sevdiğinden tam bir gezgin baba olabilir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Lâle Çiçekleri kadeh biçiminde olan, türlü renklerde süs bitkisi.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.