Psikoloji

Anne ve baba olmak sizi nasıl etkileyecek?

Doğum Korkusu Nasıl Aşılır?

Doğum korkusu anlamına gelen tokofobi, kadınların hamile kalmaktan korkmasını ve doğum yapmak konusundaki endişelerini ifade eder.

Yeni Bebekle Değişen Duygular

Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınız anki duygularınız harikadır. O güzel melek uzun bir yoldan sonra kucağınıza konuverdi.

Annelik Hüznüyle Baş Etmenin 5 Yolu

Ne zaman annelik hüznüyle baş etmeniz gerekse ya da zor bir gün geçirseniz ufak ipuçlarıyla motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz.

Baba Adayları da Hamilelik Depresyonuna Giriyor

Baba adaylarında hamilelik depresyonu sanılanın aksine oldukça karşılaşılan bir durum. Bu durumu aşmak çok zor olmasa da yine gözardı etmemek gerekir.

Renklerin Psikolojiye Olan Etkisi

Gözümüzdeki milyonlarca hücre, renklerin beynimiz tarafından algılanmasını sağlıyor. Renkler görme merkezlerimizde, analiz ediliyor.

Gebelikte Bahar Depresyonu Hakkında Uzmanlardan Kritik Açıklama!

Şimdi Anne Göbeği Konuşma Zamanı

Anne olduğunuzun kanıtı olan göbeğinizi göstermekten utanmayın, aksine gurur duyun. Çünkü o yaşadığınız mucizevi ve benzeri olmayan duygunun destekçisidir.

Baba Adaylarında "Sempatik Hamilelik" Sendromu Belirtileri

Baba adaylarında sempatik hamilelik sendromu belirtileri psikolojik bir durumdur. Babalık sendromu, Couvade Sendromu doğumdan sonra ortadan kalkar.

Anneler! Mükemmel Olmak İçin Çabalamayın

Anneler! Mükemmel Olmak İçin Çabalamayın Her anne en iyi anne olmayı ister. Ne kadar çok çabalasanız da ancak kusursuz olamazsınız.

Annelik Duygusunun Yarattığı Anksiyete ile Baş Etme Yolları

Psikolog Zeynep Canbaş Yazdı: Pandemi Döneminde Aile İçi İlişkiler

Pandemi dönemi özellikle aileler için oldukça zor bir süreç oldu.Psikolog Zeynep Canbaş pandemi döneminde ailelerin yaşadığı sorunlara değindi ve ailelere önerilerde bulundu.

Doğum Sonrası Bedeninizi Sevmelisiniz

Gebelik bedeninizi değiştiren en çılgın şeylerden biridir. Yavaş yavaş geçip gidecek bu değişikliğe ayak uydurmak sandığınız kadar zor değildir.