Psikoloji

Anne ve baba olmak sizi nasıl etkileyecek?

Baba Adaylarında "Sempatik Hamilelik" Sendromu Belirtileri

Baba adaylarında sempatik hamilelik sendromu belirtileri psikolojik bir durumdur. Babalık sendromu, Couvade Sendromu doğumdan sonra ortadan kalkar.

Hayırlara Vesile Olsun! Rüyada Gebe Olduğunuzu Görmek Ne Anlama Geliyor?

Rüyada gebe olduğunu görmek ne anlama geliyor? Rüyada hamile olduğunu görmek neye işaret eder? Rüyada gebe olduğunu ve doğurduğunu görmek nasıl yorumlanır?

Yeni Bebekle Değişen Duygular

Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınız anki duygularınız harikadır. O güzel melek uzun bir yoldan sonra kucağınıza konuverdi.

Gebelikte Bahar Depresyonu Hakkında Uzmanlardan Kritik Açıklama!

Renklerin Psikolojiye Olan Etkisi

Gözümüzdeki milyonlarca hücre, renklerin beynimiz tarafından algılanmasını sağlıyor. Renkler görme merkezlerimizde, analiz ediliyor.

Lohusalık Depresyonu Yaşadığını mı Düşünüyorsun? Testi Çözmek İçin Tıkla!

Doğum Sonrası Depresyonunun 10 Belirtisi

Doğum sonrası depresyon belirtileri dikkat edilmesi gereken önemli konular arasında yer alıyor. İşte doğum sonrası depresyonun 10 belirtisi.

Doğum Sonrası Depresyon

Yapılan çalışmalar doğum sonrası dönemin gebelik dönemine kıyasla psikolojik açıdan 3-4 kez daha riskli olduğunu ortaya koymaktadır.

Doğum Sonrası Bedeninizi Sevmelisiniz

Gebelik bedeninizi değiştiren en çılgın şeylerden biridir. Yavaş yavaş geçip gidecek bu değişikliğe ayak uydurmak sandığınız kadar zor değildir.

Annelik Duygusunun Yarattığı Anksiyete ile Baş Etme Yolları

Annelik Hüznü mü, Depresyon mu?

Annelik hüznü ve doğum sonrası depresyon nedir? Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi/Uzman Öğr. Yasemin Ünal, doğum sonrası duygusal değişikliklerle baş etme yollarını yazdı!

Bir Babanın Bebeği İle Tanışması - İlk 24 Saatte İletişim

Uzman Klinik Psikolog Gamze Kaya, baba ve bebek arasındaki duygusal bağın kurulabilmesi ve baba bebek ilişkisi hakkında bilinmesi gerekenleri yazdı...