Psikoloji

Anne ve baba olmak sizi nasıl etkileyecek?

Annelik Duygusunun Yarattığı Anksiyete ile Baş Etme Yolları

Anneler! Mükemmel Olmak İçin Çabalamayın

Anneler! Mükemmel Olmak İçin Çabalamayın Her anne en iyi anne olmayı ister. Ne kadar çok çabalasanız da ancak kusursuz olamazsınız.

Gebelikte Bahar Depresyonu Hakkında Uzmanlardan Kritik Açıklama!

Baba Adayları da Hamilelik Depresyonuna Giriyor

Baba adaylarında hamilelik depresyonu sanılanın aksine oldukça karşılaşılan bir durum. Bu durumu aşmak çok zor olmasa da yine gözardı etmemek gerekir.

Renklerin Psikolojiye Olan Etkisi

Gözümüzdeki milyonlarca hücre, renklerin beynimiz tarafından algılanmasını sağlıyor. Renkler görme merkezlerimizde, analiz ediliyor.

Annelik Hüznüyle Baş Etmenin 5 Yolu

Ne zaman annelik hüznüyle baş etmeniz gerekse ya da zor bir gün geçirseniz ufak ipuçlarıyla motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz.

Yeni Bebekle Değişen Duygular

Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınız anki duygularınız harikadır. O güzel melek uzun bir yoldan sonra kucağınıza konuverdi.

Bebeğini Kaybeden Anne Adayına Söylenmeyecek 6 Söz!

Şimdi Anne Göbeği Konuşma Zamanı

Anne olduğunuzun kanıtı olan göbeğinizi göstermekten utanmayın, aksine gurur duyun. Çünkü o yaşadığınız mucizevi ve benzeri olmayan duygunun destekçisidir.

Mutsuzlukla Vedalaşıyoruz

Eğer her sabah uyanıp başka biri olmayı diliyorsanız, durup düşünmenin ve sorunun ne olduğunu bulmanın zamanı gelmiş demektir.

Bebeğinizin Altıncı Hissi Olduğunu Biliyor muydunuz?

Doğum Korkusu Nasıl Aşılır?

Doğum korkusu anlamına gelen tokofobi, kadınların hamile kalmaktan korkmasını ve doğum yapmak konusundaki endişelerini ifade eder.