2. Trimester

2. trimestır gebeliğin ikinci üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Hamilelikte Göbek Fıtığı Nasıl Anlaşılır?

Hamilelikte göbek fıtığı sık görülür. Zira gebelikte karın içi basıncın artması, göbek fıtığına davetiye çıkarır. Tedavisi ise genellikle doğum sonrası gerçekleştirilen ameliyattır.

Hamilelikte Keratin Bakımı Yaptırılabilir mi?

Hamilelikte keratin bakımı yaptırmak, çoğu hamilenin merak ettiği bir konudur. Bu makalede, hamileler keratin bakımı yaptırabilir mi sorusunu irdeledik.

Hamilelikte Kaburga Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte kaburga ağrısı oldukça sık karşılaşılan bir şikâyettir. Bunun nedeni büyüyen rahmin gebelikte kaburgalara baskı yapmasıdır.

Hamileler Günde Kaç Litre Su İçilmeli?

Hamilelikte yeterli miktarda su içmek, hem anne hem de bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Peki, hamileler günde kaç litre (ne kadar) su içmeli?

Gebelikte Göğüslerden Sıvı Gelmesi Normal mi?

Gebelikte göğüslerden süt gelmesi normal mi? Hamilelikte memeden sıvı gelmesi neye işaret ediyor? Detaylar makalemizde...

Bebeğin Kalbinde Parlaklık (Beyaz Leke) Olması Ne Anlama Geliyor?

Anne karnındaki bebeğin kalbinde parlaklık veya beyaz leke, hamilelerin %4'ünde görülür. Peki, ultrasonda bebeğin kalbindeki parlak nokta down sendromu belirtisi mi midir?

Eklampsi Nedir, Bebeği Nasıl Etkiler?

Gebelik zehirlenmesinin bir komplikasyonu olan eklampsi nedir? Eklampsinin belirtileri ve tedavisi ile ilgili merak edilenler makalemizde.

Hamilelikte Dudak Uçuğu Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte uçuk çıkarmak bebek için tehlikeli ve zararlı değildir. Özellikle dudak uçuğu kolaylıkla tedavi edilir. Genital uçuk bulaşma riski sebebiyle normal doğuma engel olabilir.

En Heyecanlı Bekleyiş: Hamilelikte Karın Ne Zaman Belirginleşmeye Başlar?

Hamilelikte karnın ne zaman ve kaçıncı hafta büyümeye başlayacağı kadınlar tarafından merak edilir. Peki, gebelikte karın ne zaman belirginleşmeye başlar?

Ciğer Geliştirici İğneler Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Halk arasında ciğer geliştirici iğne olarak bilinen kortikosteroidler, erken doğum riski olan hamilelere 24. - 34. haftalar arasında yapılır. Peki, akciğer geliştirici iğneler nasıl uygulanır?

Hamilelikte Vajinal Akıntının Artması Normal mi?

Hamilelikte akıntı olması beklenen bir durumdur. Özellikle beyaz ve sümüksü akıntı normaldir. Ancak gebelikte sarı, yeşil veya gri akıntı enfeksiyon habercisi olabilmektedir.

Gebelik Haftasına Göre Kaç Aylık Hamile Olduğunuzu Hesaplayın!

Gebelik haftasına göre kaç aylık hamile olunduğu nasıl hesaplanır? Bu konuda hangi haftanın kaçıncı aya denk geldiğini gösteren tablolar çok işe yarar.