2. Trimester

2. trimestır gebeliğin ikinci üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Gebelik Haftasının Önden Gitmesi Nedir, Neden Olur?

Halk arasında bebeğin önden gitmesi olarak bilinen gebelik haftasının önden gitmesi nedir, bebeğin 2 hafta önden gitmesi tehlikeli midir?

En Heyecanlı Bekleyiş: Hamilelikte Karın Ne Zaman Belirginleşmeye Başlar?

Hamilelikte karnın ne zaman ve kaçıncı hafta büyümeye başlayacağı kadınlar tarafından merak edilir. Peki, gebelikte karın ne zaman belirginleşmeye başlar?

Hamilelikte Karnın Sertleşmesi ve Gerilmesi Normal mi?

Hamilelikte karın sertleşmesi gebelerin sık yaşadığı durumlardan biridir. Peki, gebelikte karın gerginliği ve sertleşme neden olur? Doğum belirtisi olabilir mi?

Gebelikte Göğüslerden Sıvı Gelmesi Normal mi?

Gebelikte göğüslerden süt gelmesi normal mi? Hamilelikte memeden sıvı gelmesi neye işaret ediyor? Detaylar makalemizde...

Bebeğin Gelişimini Destekleyen ve Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler

Hamilelerin En Çok Tercih Ettiği 12 Çatlak Kremi!

En iyi çatlak kremi hangisi sorusu, çoğu anne adayının merak ettiği konuyu oluşturuyor. Peki, hamilelikte en iyi çatlak kremi markası nedir? İşte uygun fiyatlı çatlak kremi önerileri...

Hamilelik Sırasında Enerjinizi Artırabilecek 6 Tüyo

Hamilelikte uyku hali ve yorgunluk çok sık karşılaşılan bir şikâyettir. Peki, hissedilen bu yorgunlukla nasıl başa çıkılır? İşte enerjinizi artırmanın 6 yolu!

Gebelik Döneminde Cinsellik Korkunuz Olmasın

Gebelikte cinsellik konusunda kulaktan dolma bilgiler karı koca arasında gereksiz korkulara yol açabiliyor. Ancak korkunuzu yenecek bilgiler yazımızda...

Gebelikle Gelen Vajina Ağrısı

Hamilelikte Vajinal Kaşıntı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte vajinal kaşıntı mantar enfeksiyonu, bakteriyel vajinoz veya alerji gibi nedenlerden oluşabilir. Peki, gebelikte vajina kaşıntısı nasıl geçer?

Kegel Egzersizleri ile Doğumdan Sonra Vajinanızın Toparlanma Sürecine Destek Olun

Doğumdan sonra kegel egzersizi nasıl uygulanır? Gebelikte kegel egzersizleri ve faydaları neler? Pelvik kasları nasıl çalıştırılır? Pelvik kas nasıl bulu

Gebelikte Hafta Hafta Bebeğin Boyu ve Kilosunu Hesaplama

Gebelikte hafta hafta bebeğin kilosu ve boyunu hesaplama işlemi ile anne karnındaki bebek hangi ayda kaç kilo ve cm olmalı?