2. Trimester

2. trimestır gebeliğin ikinci üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Kasık Ağrılarına Bu Belirtiler de Ekleniyorsa Dikkat!

Hamilelikte kasık ağrısı sık karşılaşılan bir durumdur. Peki, gebelikte sağ ve sol kasık ağrısı ne zaman başlar, neden olur, bebeğin cinsiyetini belirler mi?

Sizin de Gebelikle Birlikte Burun Kanamalarınızda Bir Artış Oldu mu?

Hamilelikte Adet Görülür mü?

Hamilelikte adet olmak fizyolojik olarak pek mümkün değildir. Diğer bir deyişle gebelik oluştuktan sonra adet görülmez fakat kanamalar olabilir. Bu kanamaları ise implantasyon veya düşük gibi birçok nedenden kaynaklanabilir.

Tuhaf Ama Gerçek: Hamilelikte Göbek Deliği Hassasiyeti

Hamilelikte göbek deliği ağrısı çoğu kadının yaşadığı bir şikâyettir. Bu dönemde göbek deliğinde sancı ve hassasiyet hissedilmesi oldukça normal karşılanmaktadır.

Hamilelikte Makat Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte makat ağrısı veya makata vuran sancı ve zonklama hissi birçok nedene bağlı olarak gelişebilir. Ama gebelikte en sık karşılaşılan sebebi hemoroid ve anal fissürdür.

Hamilelikte Kuyruk Sokumu Ağrısı Neyin Habercisi?

Hamilelikte kuyruk sokumu ağrısı çok sık yaşanır. Biz de bu yazımızda, gebelikte kuyruk sokumu ağrısı yaşayanlar için bazı önerilerde bulunduk.

Hamilelikte Kalça Ağrısı ve İyi Gelecek Öneriler

Gebelikte kalça ağrısı, batması ve bunun sonucunda yürüyememe ile çok sık karşılaşılır. Peki, Hamilelikte kalça ağrısı neden olur, ne iyi gelir?

Hamilelikte Bacak Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte bacak ağrısı, özellikle son aylarda karşılaşılan bir şikâyettir. Peki, gebelikte bacak ağrısı neden olur, cinsiyet ile ilgisi var mıdır?

Hamilelikte Karın Ağrısı Neye İşaret Ediyor?

Hamilelikte karın ağrısı çoğu kadının yaşadığı bir durumdur. Peki, gebelikte karın ağrısı neden olur midir? Hamilelikte karın ağrısı tehlikeli olabilir mi? İşte tüm detaylar...

Kramplara Veryansın Edenlere: Gebelikte Magnezyum İhtiyacınızı Karşılayabileceğiniz 10 Besin!

Hamilelikte İyi Bir Uyku Çekmenize Yardımcı Olacak 5 Tüyo

Hamilelikte uyku bozukluğu belirtilerini azaltmak ve iyi bir uyku çekmenize yardımcı olmak için bazı ipuçlarımız var. İşte hamilelik döneminde kaliteli bir uyku için yapmanız gerekenler...

Tam Zamanı! Hamilelikte Ayva Yemenin Anne ve Bebek İçin 10 Faydası