Yenidoğan (0-6 Ay)

Yenidoğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler, onun ay ay gelişimi, bebeğinizin bakımı ve beslenmesi, doğum sonrası bebeğin ilk bakımı, yenidoğan bebeğin ihtiyaçları, kıyafet seçimi, sağlığı gibi pek çok konuda bilmeniz gereken bilgileri sizler için derledik.

Bebeğim Kakasını Yaparken Ağlıyor, Neden Olabilir?

Bebeğim kakasını yaparken ağlıyor diyorsanız yalnız değilsiniz. Kabızlık, kolik veya anal fissür gibi pek çok faktör bebeklerde kaka yaparken ağlamaya neden olabilmektedir.

Bebekler Uyurken Nasıl Giydirilmeli? (Farklı Sıcaklıklara Göre)

Bebekler yazın uyurken nasıl giydirilmeli? Kışın bebekler gece nasıl giydirilmeli? Konuyla ilgili tüm merak ettiklerinizi bu yazımızda derledik. İşte, oda sıcaklığına göre giysi ipuçları…

Bebekler Neden Peynir Kesiği Gibi Kusar?

Bebeklerde peynir gibi kusmak çok sık rastlanılan bir durumdur. Bebeklerin süt kesiği veya çökelek gibi kusmalarının nedeni ise emdikleri sütün mide asidi ile karışmasıdır ve genellikle tehlikeli bir durum değildir.

Bebeklerde Mongol Lekesi Neden Olur? Mongol Lekesi Tehlikeli mi?

Moğol lekesi veya dermal melanositoz olarak da bilinen mongol lekesi, bir tür zararsız doğum lekesidir. Mavimsi ya da mavi gri renge sahip olan mongol lekelerinin zamanla geçmesi beklenir.

Gebelerin Yedikleri Yiyecekler Doğum Lekesinin Oluşma Nedeni mi?

Doğum lekesi oluşma nedenleri kesin olarak bilinmemektedir. Yüzeysel damar yapılanması anlamına gelebildiği gibi halk arasında çeşitli nedenlere bağlanır.

Zatürre Nedir? Bebeklerde Zatürre Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde zatürre belirtileri, nedenleri ve tedavisi ile ilgili tüm merak edilenleri bu yazımızda derledik. İşte bebeklerde zatürre, yani pnömoni ile ilgili her şey..

Evinizdeki Bu Ürünler Bebeğiniz İçin Çok Tehlikeli!

Evde kullanılan bebekler için tehlikeli şeyler neler? Çocuklara zararı dokunan ve ev kazalarına neden olan eşyalar ve evde güvenlik önlemi alma.

6 Aylık Bebek Beslenmesi Nasıl Olmalı? Örnek Beslenme Tablosu

6 aylık bebek beslenmesi ile ilgili tüm merak ettikleriniz burada! 6 aylık bebekler için örnek menü, beslenme tablosu, ek gıda listesi, yemek tarifleri ve beslenme sıklığı!

Uykusuzluğa Son: Bebeğinizi Mışıl Mışıl Uyutacak 9 Ninni!

Bebek ninnileri, annelerin bebeklerine söylediği sakinleştirici etkisi olan ezgili müziklerdir. Sizler için hazırladığımız yazıda bebekleri uyutan en güzel bebek ninni sözlerini bulabilirsiniz.

Yenidoğan Bebeğinizin Duyuları

Yeni doğan bebeğiniz sadece emiyor, uyuyor ve bezini kirletiyor gibi görünebilir ama diğer beş duyusu da gelişmeye devam ediyor.

Bebeğin Dişli Doğması Normal mi?

Yenidoğan bebeğin dişli olması kalıtsal olabileceği gibi bazı tıbbi durumların habercisi de olabilmektedir. Bu nedenle bebeğin dişli doğması halinde gerekli kontrollerin yapılması önemlidir.

Bebeklerde Sakral Gamze Neden Olur? Tehlikeli midir?

Yenidoğan bebeklerde sakral gamze kalça kıvrımının hemen üzerindeki çukurluktur. Genellikle tehlikeli değildir ancak akıntı, kıl veya renk değişikliği eşlik ediyorsa muayene olmak gerekir.