Yenidoğan (0-6 Ay)

Yenidoğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler, onun ay ay gelişimi, bebeğinizin bakımı ve beslenmesi, doğum sonrası bebeğin ilk bakımı, yenidoğan bebeğin ihtiyaçları, kıyafet seçimi, sağlığı gibi pek çok konuda bilmeniz gereken bilgileri sizler için derledik.

Burnu Tıkanan Bebeğinizi Anında Rahatlatacak 8 Öneri!

Kızına Kuran'da Geçen Bir İsim Vermek İsteyen Anneler Bu Yazımızı Mutlaka Okuyun!

Kur’an-ı Kerim’de geçen kız bebek isimleri ve anlamları, bu yılda anne adaylarının en fazla araştırdığı konulardan biri oldu. Çünkü çoğu kişi, doğacak olan bebeklerine Kuran’da geçen isimlerden vermek istiyor.

Halâ Kızına İsim Bulamayan Ebeveynler Buraya!

Kız isimleri 2017 en güzel ve anlamlı kız çocuğu ismi ile değişik, farklı, yeni, dini bebek isimleri ve anlamlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeklerde Sandifer Sendromu Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde sandifer sendromu, reflü ile ilişkilendirilen bir hareket bozukluğudur. Bu bozukluğun ana belirtileri ise tortikollis ve distonidir. İşte, sandifer sendromunun belirtileri, nedenleri ve tedavisi..

Bebekler Ne Zaman Güneş Kremi Kullanabilir?

Bebekler 6. aydan itibaren güneş kremi kullanabilir. Ancak alerji ve tahriş riskinin yüksek olması nedeniyle 6. aydan önce bebeklerin güneş kremi kullanması önerilmemektedir.

Bebekler İçin Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Faktör

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte bebekler ve çocuklar için güneşin zararlı etkilerinden korunmanın önemi daha da arttı. Uzmanlar kışın da güneş kremi kullanılmasını öneriyor. Çünkü güneşin zararlı ışınları kışın da cilde nüfus edebiliyor.

Yılan Bebek Hastalığı Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Harlequin iktiyoz olarak da bilinen yılan bebek hastalığı, nadir görülen genetik bir deri hastalığıdır. Bu yazıda yılan bebek sendromu belirtileri ve tedavisinden bahsettik.

Bebekler Neden Sık Hıçkırır?

Bebekler neden hıçkırır? Hıçkırık neden olur? Çok merak edilir. Yenidoğan bebeklerde hıçkırık nedenleri ile hıçkırık nasıl geçer? İşte uzman tavsiyeleri.

Bebeklerde Horlama Neden Olur? Nasıl Geçer?

Bebeklerde horlama çok sık görülen bir tablodur. Bebeklerde horlama nedenleri arasında ise biriken mukus, kuru hava, genetik bozukluklar veya alerjen maddeler yer alır.

Yenidoğan Bebeklerde Sıklıkla Karşılaşılan Sağlık Sorunları

Yenidoğan bebeklerde sıklıkla karşılaşılan sağlık sorunları bulunur. Bu yazımızda yenidoğan sarılığı ve anne sütünün önemi hakkında bilgiler vereceğiz.

Yenidoğan Bebekler İçin Oyuncak Seçimi

Yenidoğan bebekler için oyuncak seçimi nasıl olmalıdır. Anne ve babalar bebeklerine oyuncak seçerken nelere dikkat etmelidirler.