Yenidoğan (0-6 Ay)

Yenidoğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler, onun ay ay gelişimi, bebeğinizin bakımı ve beslenmesi, doğum sonrası bebeğin ilk bakımı, yenidoğan bebeğin ihtiyaçları, kıyafet seçimi, sağlığı gibi pek çok konuda bilmeniz gereken bilgileri sizler için derledik.

Bebeklerde Diş Çıkarma Sırası Nasıldır?

Bebeklerde diş çıkarma sırası genellikle alt ön dişler ile başlayıp üst ve alt büyük azı dişler ile son bulur. İlk dişler ise çoğu zaman 4 – 7 ay arası görünmeye başlar.

Bebeklerde Soğuk Algınlığı ve Gripte Evde Neler Yapabilirsiniz?

Bebeklerde soğuk algınlığı ve gribe ne iyi gelir? Yeni doğan bebekler ile 0-6 ay, 6-12 ay, 1 -2 yaş bebekler hastalandığında evde uygulanacak yöntemler.

5 Maddede Bebeklerde İnmemiş Testis (Kriptorşidizm)

Bu makalemizde; bebeklerde inmemiş testis nedenleri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Bebeklerin Ateşi Nasıl Ölçülür?

Bebeklerde ateş neden olur, nasıl anlaşılır? Bebeklerin ateşi nereden ölçülür, makattan ateş nasıl ölçülür? İşte ateşi düşürmek için uygulanabilecek adımlar...

Bebeğin İlk Muayenesi: Apgar Skorlaması Nasıl Yapılır?

Bebeklerde Bıngıldak Çökmesi Neden Olur?

Bebeklerde bıngıldak çökmesi neden olur? Bebek beyninin gelişmesinde önemli bir yere sahip olan bıngıldağın çökmesi durumunda annelerin yapması gerekenler.

Yenidoğan Bebeklerde İşitme Testi - OAE

Yenidoğan bebeklerde işitme testinin en yaygın olarak yapılanı QAE testidir. Bu testin yapılmasının bebeğin gelecekteki yaşamı için önemi büyüktür.

Orta Kulak Enfeksiyonu Nasıl Anlaşılır?

Orta kulak iltihabı bebeklerde sık görülür. Bu nedenle anneler orta kulak iltihabı nasıl geçer, belirtileri ve tedavisi nedir, ne zaman geçer gibi sorulara yanıt arar.

Bebekler Neden Kabız Olurlar?

Bebeklerde Kabızlık ve Yenidoğan bebekte kabızlık nedenleri ile yenidoğan bebekler neden kabız olurlar sorularına uzmanlardan açıklamalar.

Doğal İçeriğe Sahip 7 Pişik Kremi!

En iyi pişik kremi hangisi sorusu, ebeveyn olduktan sonra anne babaların cevabını en çok aradığı soruların başında geliyor. Biz de bu yazımızda; sizlerden gelen önerilere göre en iyi pişik kremi markaları ve fiyatlarını sıraladık!

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

En iyi ıslak mendil hangisi sorusu, ebeveyn olan herkesin cevabını aradığı bir konuyu oluşturuyor. Peki, yenidoğan bebekler için en iyi ve doğal ıslak mendil markası hangisi?

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı