Yenidoğan (0-6 Ay)

Yenidoğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler, onun ay ay gelişimi, bebeğinizin bakımı ve beslenmesi, doğum sonrası bebeğin ilk bakımı, yenidoğan bebeğin ihtiyaçları, kıyafet seçimi, sağlığı gibi pek çok konuda bilmeniz gereken bilgileri sizler için derledik.

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı
Yenidoğan Bebekler İçin Alışveriş Listesi
Yenidoğan bebekler için alışveriş listesi ve doğum öncesi alınacak ihtiyaçlara bebek doğumundan sonra daha fazla ihtiyaç duyar.
Yenidoğan Bebekte Down Sendromu Belirtileri
Yenidogan bebeklerde down sendromu belirtileri bebeğin dış görüntüsüne göre tanımlanır. Ancak her belirti bebeğin down sendromlu olduğunu göstermez.
Bebeklerde Sarılık Neden Olur?
Bebeğinizin Odaklanma Sorunun Olması Neyi İfade Ediyor?
Yeni araştırmalara göre nesneler ya da resimler bebeğin ne kadar az dikkatini çekiyorsa, çocukların hiperaktif olma olasılığı artıyor.
Bebeklerde Beslenme Hataları
Bebeklerde beslenme hataları 0-6 aylık bebeklerin ek gıdaya geçiş dönemine rastlar. Bu nedenle uzmanlar beslenme problemlerine karşı uyarıda bulunurlar.
Yenidoğan Bebeklerde Düz Kafa Sendromu Belirtileri
Yenidoğan bebeklerde düz kafa sendromu belirtileri arasında en bilineni bebeğin kafatasının arkasında sağ ya da sol tarafta bulunan düzlük ve çıkıklıktır.
Bebekler Sonbahar Mevsiminde Nasıl Giydirilmeli?
Sonbaharda Bebekler Nasıl Giydirilmeli? Eylül - Ekim - Kasım aylarına bebek kıyafeti alırken nelere dikkat etmek gerekir? İşte uzman tavsiyeleri...
Bebeğin Zekası İletişimde Gizli
Küçük bebeğinizin ileride zeki bir insan olmasının sizin elinizde olduğunu biliyor muydunuz?
Annelerin Korkulu Rüyası! Atopik Dermatite Karşı Alınabilecek 6 Önlem!
Anne Sütü İshale Karşı Kalkan Oluşturuyor
2 yaşına kadar bebeklerde ishal gelişiminin ileri yaşlara kıyasla daha kolay oluşabiliyor. Anne sütü ise ishali önleyen en iyi ve etkili korunma yöntemidir.
Dünyanın En Kilolu Bebeği Doktorları Bile Şaşkına Çevirdi!
Kayıt Ol