Yenidoğan (0-6 Ay)

Yenidoğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler, onun ay ay gelişimi, bebeğinizin bakımı ve beslenmesi, doğum sonrası bebeğin ilk bakımı, yenidoğan bebeğin ihtiyaçları, kıyafet seçimi, sağlığı gibi pek çok konuda bilmeniz gereken bilgileri sizler için derledik.

Devam Sütü Hangi Ayda Ne Kadar Verilir?

Devam sütünün ne kadar verileceği bebeğin yaşı ve fiziksel gelişimine göre değişebiliyor. Ayrıca 1 yaşından sonra devam sütü kullanımının yine doktor önerisiyle olması gerekiyor. Devam sütü ile ilgili tüm merak edilenler yazımızda!

Anne Sütü Sarılığı Nedir?

Yeni doğan bebeklerde görülen sarılıkların çoğu fizyolojik sarılıktır; yani belli bir tehlike sınırını aşmaz ve bir iki haftada kendiliğinden geçer.

Yenidoğan Bebeklerde Sık Rastlanılan Sağlık Sorunları

Yenidoğan bebeklerde sıklıkla karşılaşılan sağlık sorunlarının başında K vitamini eksikliği, yenidoğan sarılığı, göbek fıtığı ve kolik geliyor.

Yenidoğan Refleksleri: Bebeğinizin Doğduğu Andan İtibaren Yaptığı 5 İçgüdüsel Hareket

Doğumdan sonraki ilk haftalarda bebekler daha çok refleksleriyle hareket eder. İşte bebeklerin doğduğu andan itibaren yaptığı 5 içgüdüsel hareket.

Yenidoğan Bebeklerde Solunum Sıkıntısı

Yeni doğan bebeklerde solunum sıkıntısı küçük bebeklerle, sezaryenle doğan bebeklerde görülür. Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi edilir.

Bebeğiniz Boynunu Hep Aynı Yöne Eğiyorsa Dikkat!

Bebeklerde boyun eğriliği egzersizler ile erken dönemde düzeltilebilir. Peki, boyun eğriliği olan bebek nasıl yatırılmalı? Tortikolis egzersizleri nasıl yapılır?

Bebeğiniz Sizi Ne Zaman Duymaya Başlar?

Yenidoğan bebeklerde duyma başlama zamanı gebelik dönenimde gerçekleşir. Bebeğin doğumundan itibaren ay ay artarak gelişir ve yaşına gelmeden tamamlanır.

Yenidoğanların Ağız Temizliği Nasıl Yapılır?

Yenidoğan bebeklerde ağız temizliği ve bakımı nasıl olmalı? Bebeklerde pamukçuk nasıl geçer? Biberon çürüğünü engellemek için neler yapılmalı? Tüm detaylar makalemizde!

Yenidoğan Bebeklere Su Verilir mi?

Yenidoğan bebeklere su verilir mi? Mama yiyen bebeğe verilen su miktarı ne kadar olmalı? 2,3 ,6 aylık bebeklerin su içmeye başlama zamanı ve uzman tavsiyesi

Down Sendromu Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

Yenidogan bebeklerde down sendromu belirtileri bebeğin dış görüntüsüne göre tanımlanır. Ancak her belirti bebeğin down sendromlu olduğunu göstermez.

Kış Bebekleri İçin İhtiyaç Listesi

Kış bebekleri için ihtiyaç listesi neleri kapsar? 2018 yılı yaklaşırken doğumu kış mevsimine yaklaşan yani kışın doğan bebekler ne giyer?