Yenidoğan (0-6 Ay)

Yenidoğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler, onun ay ay gelişimi, bebeğinizin bakımı ve beslenmesi, doğum sonrası bebeğin ilk bakımı, yenidoğan bebeğin ihtiyaçları, kıyafet seçimi, sağlığı gibi pek çok konuda bilmeniz gereken bilgileri sizler için derledik.

Bebekler Ne Zaman Yastık Kullanabilir?

Bebeklerde yastık kullanımı, ebeveynlerin aklını kurcalayan bir konu. Peki, 1 yaşındaki bebekler veya yenidoğanlar yastık kullanabilir mi?

Bebeğinizin Kafası Çok mu Sık Terliyor?

Bebeklerde terleme ile sık karşılaşılır. Dolayısıyla çoğu anne ‘Bebeklerde kafa terlemesi’ ve ’Emerken terleme neden olur' gibi sorulara yanıt arar.

Bebekler Ne Zaman Gülmeye Başlar?

Bebekler ne zaman gülmeye başlar, bebekleri güldüren şeyler neler? İşte, bebeklerde ay ay gülme gelişimi ve bebekleri güldürmek için aktivite önerileri...

Fallot Tetralojisi (Mavi Bebek Hastalığı) Nedir?

Mavi bebek hastalığı veya mavi bebek sendromu olarak da bilinen fallot tetralojisi, doğumsal bir kalp hastalığıdır. Fallot tetralojisinin en önemli belirtisi mavi cilt rengidir. Tek etkili tedavisi ise ameliyattır.

Bebeklerde Yumurta Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde yumurta alerjisi belirtileri deride döküntü, egzama benzeri cilt değişimleri, kusma, karın ağrısı ve hırıltılı solunumdur. Nadiren bilinç bulanıklığına neden olan anaflaksi gelişebilir.

Bebeklerde Kabızlık: Neden Olur, Ne İyi Gelir?

Bebeklerde kabızlık, birçok nedene bağlı gelişebilir. Peki, anne sütü veya formül mama ile beslenen bebeklerde kabızlık nasıl giderilir ve kabızlığa ne iyi gelir?

Bebeklerde Sivilce: Neden Olur ve Nasıl Tedavi Edilir?

Bebeklerde sivilce gibi kızarıklık genellikle doğumdan sonraki ilk haftalarda görülür. Bebek aknesi olarak da adlandırılan bu cilt problemi, cildin dış dünyaya adapte olma sürecinde normal karşılanır.

Bebeklerde Salya Akıntısı Neden Olur?

Bebeklerde salya akmasının en bilinen nedeni diş çıkarmadır. Ayrıca reflü veya enfeksiyonlar da salya artışına neden olabilir. Ancak 18. aydan sonra bebeklerdeki salya miktarının normale dönmesi beklenir.

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı

Bebeklerde Doğum Travmasının Nedenleri ve Türleri

Zamanla Yarışıyorlar: SMA Hastalığı Nedir?

SMA; kas güçsüzlüğü ve kas kaybına neden olan genetik geçişli bir hastalıktır. Peki, SMA hastalığının belirtileri ve tedavisi nedir? SMA ilacını SGK karşılıyor mu?

6 Aylık Bebek Beslenmesi Nasıl Olmalı? Örnek Beslenme Tablosu

6 aylık bebek beslenmesi ile ilgili tüm merak ettikleriniz burada! 6 aylık bebekler için örnek menü, beslenme tablosu, ek gıda listesi, yemek tarifleri ve beslenme sıklığı!