Yenidoğan (0-6 Ay)

Yenidoğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler, onun ay ay gelişimi, bebeğinizin bakımı ve beslenmesi, doğum sonrası bebeğin ilk bakımı, yenidoğan bebeğin ihtiyaçları, kıyafet seçimi, sağlığı gibi pek çok konuda bilmeniz gereken bilgileri sizler için derledik.

Hangi Yaşta Kaç Saat Uyku İdeal?

Bebekler büyüdükçe uyku düzenleri de değişir. Yenidoğan uyku süresi ortalama 16 saat iken 6 aylık bebekler aralıksız 4 - 5 saat uyuyabilirler. Peki, bebeklerde yaşa göre ideal uyku süresi nedir?

Yenidoğan Bebeklere Su Verilir mi?

Yenidoğan bebeklere su verilir mi? Mama yiyen bebeğe verilen su miktarı ne kadar olmalı? 2,3 ,6 aylık bebeklerin su içmeye başlama zamanı ve uzman tavsiyesi

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalılar?

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalı? 0-12 Aylık bebekler boy kilo cetveli ile 1 yaşındaki bebek gelişim tablosu yer almaktadır.

Bebekler Ne Zaman Dönmeye Başlar?

Bebeklerin gelişimini gösteren önemli parametrelerden biri dönmeye başlamalarıdır. Peki, bebekler kaç aylıkken döner? 4 aylık bebek dönmüyorsa ne yapılmalıdır?

Uykusuzluğa Son: Bebeğinizi Mışıl Mışıl Uyutacak 9 Ninni!

Bebek ninnileri, annelerin bebeklerine söylediği sakinleştirici etkisi olan ezgili müziklerdir. Sizler için hazırladığımız yazıda bebekleri uyutan en güzel bebek ninni sözlerini bulabilirsiniz.

Bebeğinizin Odaklanma Sorunun Olması Neyi İfade Ediyor?

Yeni araştırmalara göre nesneler ya da resimler bebeğin ne kadar az dikkatini çekiyorsa, çocukların hiperaktif olma olasılığı artıyor.

Anne-Bebek Arasındaki Köprü: Güvenli Bağlanma

Anne bebek bağlanması nedir, nasıl olur? Psikolojik danışman Ezgi Yaşar güvenli anne bebek bağlanması hakkında bilgiler verdi.

Okuyunca Halinize Şükredeceksiniz: Tarihte Kullanılan En İlginç 10 Bebek Bezi

Kullan at bebek bezleri hayatımıza girene kadar kullanılan malzemeler ise oldukça şaşılacak cinsten.

Pişik, İsilik ve Sivrisinek Isırmalarından Muzdarip Olanlara: Sıcak Yaz Günlerinde Bebek Bakımının 7 Püf Noktası!

Yaz aylarında bebek bakımı; pişik ve isilik riski nedeniyle daha da zorlaşır. Peki, yazın doğan bebekler nasıl giydirilmeli, pişiği önlemek için neler yapılmalı?

Bilişsel Gelişimi Destekleyen Oyunlar ve Aktiviteler

Bu yazımızda, yaşa göre bebekler için bilişsel gelişimi destekleyen aktiviteler ve oyunlara yer verdik. İşte 0, 3, 6, 9 ve 12 aylık bebekler için bilişsel aktiviteler, oyunlar ve etkinlikler...

Bebeklerde Uçuk Neden Çıkar? Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde uçuk elbette çıkabilir. Zira uçuk bulaşıcı bir hastalıktır. Bu yazımızda bebeklerde uçuk belirtileri, nedenleri ve tedavisi ile ilgili bilgiler verdik.

Bebeğe Badem Sütü İçirmek Faydalı mıdır?

Emziren ya da mama ile besleyen annelerin merak ettikleri konulardan birisi ise bebeğe badem sütü verilmesidir. -gebe.com