Yenidoğan (0-6 Ay)

Yenidoğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler, onun ay ay gelişimi, bebeğinizin bakımı ve beslenmesi, doğum sonrası bebeğin ilk bakımı, yenidoğan bebeğin ihtiyaçları, kıyafet seçimi, sağlığı gibi pek çok konuda bilmeniz gereken bilgileri sizler için derledik.

Bebekler ve Onların Büyük Köpek Dostları

Uzmanlar, bebekleri ve çocukları köpeklerle beraber yetiştirmenin faydalarının oldukça fazla olduğunu belirtirken, bebeklerde önemli değerlerde oluşuyor.

İlk Güven: Bebek ve Annenin Ten Teması Neden Önemlidir?

Anne ve bebek arasındaki ten tene temas özellikle yenidoğan bebekler için çok önemlidir. Zira yenidoğanlar, sevgiyi ancak bu şekilde anlamlandırabiliyor ve hissedebiliyor.

Bebeğinizi Gripten Bunları Uygulayarak Koruyun!

Bebekleri gripten korumanın en iyi yolları arasında yenidoğan bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirmek gelir. Bebeği hastalıktan korumada anne sütü önemlidir.

Ani Bebek Ölümü Sendromunu Önleyebilirsiniz

Böbrek Genişlemesine Dikkat!

Bu makalemizde; bebeklerde böbrek büyümesi nasıl tedavi edilir, hangi bölüm bakar, bebeklerde böbrek büyümesi geçer mi gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Anne Karnındaki Bebeğin Kakasını Yutması (Mekonyum Aspirasyonu)

Halk arasında ‘bebeğin anne karnında kakasını yemesi veya bebeğin anne karnında kakasını yapması’ olarak bilinen mekonyum aspirasyonu, aslında gebelik boyunca bebeğin bağırsaklarında biriken sıvının, bebeğin soluk borusuna veya akciğerine kaçmasıdır.

Yalnızca Kız Çocuklarını Etkileyen Bir Hastalık: Turner Sendromu Nedir?

Turner sendromu, yalnızca kız çocuklarını etkileyen kromozom hastalığıdır. Bu makalemizde; Turner sendromu yaşam süresi, belirtileri ve tedavisi ile ilgili merak edilenleri derledik...

Yenidoğan Bebeklerde Görülen Cinsel Organ Anomalileri

Yenidoğan bebeklerde görülen cinsel organ anomalileri nelerdir? Erkek bebeklerde görülen peygamber sünneti nedir, kız bebeklerde vajina yapışması neden olur

Biberon Maması Hazırlamak İçin Öneriler

Bebeklere biberon maması hazırlamak verdiğimiz önerilerle artık çok kolay!

Bebek Beslenmesi Hakkında Ne Kadar Bilgilisin?

Psikolog Zeynep Canbaş Yazdı: Yaşlara Göre Çocuk Gelişimi

Psikolog Zeynep Canbaş yaşlara göre çocuk gelişimi özellikleri hakkında bilgi verdi ve ailelere önerilerde bulundu. 1, 2, 3 yaş gelişimine dair merak edilen her şey!

Yenidoğan Bebeklerde Deri Soyulması Neden Olur?

Bebeklerde deri soyulması, özellikle doğumdan sonraki ilk haftalarda sıklıkla görülür. Peki, yenidoğan bebeklerde cilt soyulması ve pullanmaya ne iyi gelir? Detaylar yazımızda!