1. Trimester

1. trimestır gebeliğin ilk üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Lupus Hastalığı (SLE) Hamileliği Nasıl Etkiler?

Lupus (SLE) hastası kadınlar, hastalıkları kontrol altına alındıkları sürece sıkı bir gözlem ile sağlıklı bir şekilde hamile kalabilirler ve doğum yapabilir. İşte lupus ve gebelik hakkında merak edilenler...

Hamilelikte Dehidrasyonun 14 Belirtisi!

Hamilelikte susuz kalmak ve az su içmek anne bebek sağlığı için riskli olabilir. Gebelikte şiddetli dehidrasyonun erken doğumu tetikleyebildiği bilinmektedir. İşte, hamilelikte susuzluk belirtileri...

Hamilelikte Siyatik Ağrısına Ne İyi Gelir?

Hamilelikte siyatik ağrısı oldukça sık karşılaşılan bir durum. Alınan kilolar, hormonlar veya ödem gibi faktörler gebelikte siyatik sinir ağrısına neden olabilir. Peki, hamilelikte siyatik ağrısına ne iyi gelir?

Hamilelikte IBS Semptomlarını Yönetmenize Yardımcı Olacak 7 Tavsiye!

IBS rahatsızlığı olan anne adaylarının hamilelikte IBS semptomları yoğunlaşabilir. Zira bu dönemde hormonlar ve rahmin sindirim organlarına baskısı gebelikte huzursuz bağırsak sendromunun semptomlarını şiddetlendirebilmektedir.

MS (Multipl Skleroz) ve Gebelik Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Gebelikte MS hastalığı anne ve bebeğin sağlığını genellikle olumsuz etkilemez. MS hastası kadınlar hamile kalabilir, normal doğum yapabilir, gerekli görülürse anestezi alıp sezaryen de olabilir.

Gebelikle Gelen Vajina Ağrısı

Hamilelikte Farenjite Ne İyi Gelir?

Hamilelikte geçmeyen boğaz ağrısı ile belirti verebilen farenjit, kış aylarında oldukça sık görülür. Sizler için bu yazıda hamilelikte farenjit belirtileri ve gebelikte farenjit tedavisi ile ilgili merak edilenleri derledik.

Dış Gebelik Sonrası Hamile Kalmak Mümkün mü?

Dış gebelik sonrası hamilelik elbette mümkündür. Dış gebelikten sonra follop tüplerinden en az biri sağlıklıysa, doğal yollarla hamile kalınabilir. Dış gebelik sonrası hamilelik için en az 3 ay beklemek gerekir.

İkili Tarama Testi Nedir, Nasıl Yapılır?

İkili tarama testi, 11 - 14. haftalarda yapılır. Peki, ikili test fiyatları 2020 yılında ne kadar, ikili tarama testi nasıl yapılıyor, sonucu pozitif çıkanlar ne yapmalı?

Hamilelikte Yüksek Ateş Neden Bebek İçin Tehlikeli?

Hamilelikte yüksek ateş bebek için tehlikeli olabilir, nedeni araştırılmalıdır. Gebelikte ateş neden yükselir, nasıl tedavi edilir, bebek için riskleri nelerdir?

Hamilelikte Hangi Hafta Kaç Kilo Alınmalı?

Hamilelikte haftalara göre ideal kilo alımı kaç olmalı? Gebelikte ay ay ve hafta hafta kilo alımı kaç olmalı? Fazla kilo almak için ne yapılır?

Rahim Ağzı Dikişi (Serklaj) Nedir, Neden Yapılır?

Rahim ağzı dikişi (serklaj), hamilelikte rahim ağzı yetmezliği olan kadınlarda erken doğumu önleyebilmek için uygulanan bir tedavidir. Peki, serklaj yaptıranlar nelere dikkat etmeli? Rahim ağzı dikişi ne kadar dayanır?