1. Trimester

1. trimestır gebeliğin ilk üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Kasık Ağrılarına Bu Belirtiler de Ekleniyorsa Dikkat!

Hamilelikte kasık ağrısı sık karşılaşılan bir durumdur. Peki, gebelikte sağ ve sol kasık ağrısı ne zaman başlar, neden olur, bebeğin cinsiyetini belirler mi?

İkili Tarama Testi Nedir, Nasıl Yapılır?

İkili tarama testi, 11 - 14. haftalarda yapılır. Peki, ikili test fiyatları 2020 yılında ne kadar, ikili tarama testi nasıl yapılıyor, sonucu pozitif çıkanlar ne yapmalı?

Hamilelikte Kahverengi Akıntı Neye İşaret Ediyor?

Sizin de Gebelikle Birlikte Burun Kanamalarınızda Bir Artış Oldu mu?

Hamilelikte Adet Görülür mü?

Hamilelikte adet olmak fizyolojik olarak pek mümkün değildir. Diğer bir deyişle gebelik oluştuktan sonra adet görülmez fakat kanamalar olabilir. Bu kanamaları ise implantasyon veya düşük gibi birçok nedenden kaynaklanabilir.

Hamilelikte Kalça Ağrısı ve İyi Gelecek Öneriler

Gebelikte kalça ağrısı, batması ve bunun sonucunda yürüyememe ile çok sık karşılaşılır. Peki, Hamilelikte kalça ağrısı neden olur, ne iyi gelir?

Hamilelikte Karın Ağrısı Neye İşaret Ediyor?

Hamilelikte karın ağrısı çoğu kadının yaşadığı bir durumdur. Peki, gebelikte karın ağrısı neden olur midir? Hamilelikte karın ağrısı tehlikeli olabilir mi? İşte tüm detaylar...

Kramplara Veryansın Edenlere: Gebelikte Magnezyum İhtiyacınızı Karşılayabileceğiniz 10 Besin!

Hamilelikte İyi Bir Uyku Çekmenize Yardımcı Olacak 5 Tüyo

Hamilelikte uyku bozukluğu belirtilerini azaltmak ve iyi bir uyku çekmenize yardımcı olmak için bazı ipuçlarımız var. İşte hamilelik döneminde kaliteli bir uyku için yapmanız gerekenler...

Tam Zamanı! Hamilelikte Ayva Yemenin Anne ve Bebek İçin 10 Faydası

Hamilelikte Aşırı Tüylenme Normal mi?

Hamilelikte tüylenmenin nedeni hormonâl dengenin değişmesidir. Gebelikte özellikle yüzde, göbek üstünde ve genital bölgede kıllanma problemi artabilir. Bunun cinsiyetle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Hamilelikte Renkli Ultrason Neden ve Ne Zaman Yapılır?

Renkli ultrason annenin sağlığı ve bebeğin gelişimini incelemek için faydalanılan bir görüntüleme yöntemidir. Hamilelikte 18. - 23. haftalar arası yapılabilir. Fiyatı ise 300 - 600 TL arası değişmektedir.