1. Trimester

1. trimestır gebeliğin ilk üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Hamilelikte Keratin Bakımı Yaptırılabilir mi?

Hamilelikte keratin bakımı yaptırmak, çoğu hamilenin merak ettiği bir konudur. Bu makalede, hamileler keratin bakımı yaptırabilir mi sorusunu irdeledik.

Hamileler Günde Kaç Litre Su İçilmeli?

Hamilelikte yeterli miktarda su içmek, hem anne hem de bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Peki, hamileler günde kaç litre (ne kadar) su içmeli?

Bebeğin Kalbinde Parlaklık (Beyaz Leke) Olması Ne Anlama Geliyor?

Anne karnındaki bebeğin kalbinde parlaklık veya beyaz leke, hamilelerin %4'ünde görülür. Peki, ultrasonda bebeğin kalbindeki parlak nokta down sendromu belirtisi mi midir?

Hamilelikte Dudak Uçuğu Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte uçuk çıkarmak bebek için tehlikeli ve zararlı değildir. Özellikle dudak uçuğu kolaylıkla tedavi edilir. Genital uçuk bulaşma riski sebebiyle normal doğuma engel olabilir.

Hamilelikte Vajinal Akıntının Artması Normal mi?

Hamilelikte akıntı olması beklenen bir durumdur. Özellikle beyaz ve sümüksü akıntı normaldir. Ancak gebelikte sarı, yeşil veya gri akıntı enfeksiyon habercisi olabilmektedir.

Gebelik Haftasına Göre Kaç Aylık Hamile Olduğunuzu Hesaplayın!

Gebelik haftasına göre kaç aylık hamile olunduğu nasıl hesaplanır? Bu konuda hangi haftanın kaçıncı aya denk geldiğini gösteren tablolar çok işe yarar.

Bebeğin Gelişimini Destekleyen ve Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler

Kasık Ağrılarına Bu Belirtiler de Ekleniyorsa Dikkat!

Hamilelikte kasık ağrısı sık karşılaşılan bir durumdur. Peki, gebelikte sağ ve sol kasık ağrısı ne zaman başlar, neden olur, bebeğin cinsiyetini belirler mi?

Gebelikle Gelen Vajina Ağrısı

Anne Karnındaki Bebeğin Ay Ay Gelişimi ve Serüveni!

Ay ay gebelik ve bebek gelişimi, her kadının merak ettiği konudur. Biz de hamilelikte anne karnındaki bebeklerin ay ay gelişimi ile ilgili merak edilenleri derledik.

Gebelikte Amniyon Sıvısının Azalması: Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?

Tıpta oligohidramniyos olarak adlandırılan hamilelikte amniyon sıvısının azalması nedir? İşte bebeğin suyunun azalması ile ilgili merak edilen her şey!

Kasık Bölgenizde Ağrı - Şişlik - Sertleşme veya Batma mı Hissediyorsunuz?

Gebelik Belirtileri Kasıklarda Ağrı - Şişlik - Sertleşme ve Batma durumu yer alır. Bu yazımızda 4 farklı uzmandan bu konu hakkında bilgilere yer vereceğiz.