1. Trimester

1. trimestır gebeliğin ilk üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Düşükten Sonra Beta HCG Ne Zaman Düşer?

Düşükten sonra beta HCG’nin düşmesi birkaç gün ila birkaç ay sürebilir. Ayrıca erken haftalarda düşük yapan kadınların beta HCG seviyesinin daha hızlı düştüğü bilinmektedir.

Hamilelikte IBS Semptomlarını Yönetmenize Yardımcı Olacak 7 Tavsiye!

IBS rahatsızlığı olan anne adaylarının hamilelikte IBS semptomları yoğunlaşabilir. Zira bu dönemde hormonlar ve rahmin sindirim organlarına baskısı gebelikte huzursuz bağırsak sendromunun semptomlarını şiddetlendirebilmektedir.

Bebeğin Kafa Gelişiminin Önde Olması Neye İşaret Ediyor?

Hamilelikte bebeğin kafasının büyük olması ciddi hastalıkların habercisi olabileceği gibi genetik özelliklerden de kaynaklanabilir. Özellikle beyinde sıvı birikimi yoksa, bebeğin başının 1 - 2 hafta önden gitmesi sorun teşkil etmemektedir.

Hamilelikte Kilo Vermek Normal mi? Bebek İçin Zararlı mı?

Hamilelikte kilo vermek, mide bulantısı ve kusma nedeniyle ilk 3 aylık dönemde normaldir. Ancak ilerleyen süreçlerde bebeğin gelişimi için gebelikte kilo kaybı önerilmez.

İkili Tarama Testi Nedir, Nasıl Yapılır?

İkili tarama testi, 11 - 14. haftalarda yapılır. Peki, ikili test fiyatları 2020 yılında ne kadar, ikili tarama testi nasıl yapılıyor, sonucu pozitif çıkanlar ne yapmalı?

Bebeğin Gelişimini Destekleyen ve Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler

Dış Gebelik Kan Testinde Belli Olur mu?

Dış gebelik kan testinde belli olabilir. Zira dış gebelik geçiren kadınlarda beta hCG olması gerekenden daha düşük düzeyde artış gösterir. Kesin tanı için ultrasondan da faydalanılır.

Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?

Yerleşme kanaması, döllenmeden yaklaşık 7 – 14 gün sonra meydana gelen hafif bir kanamadır. Döllenen yumurtanın rahim astarına tutunma sürecinde gerçekleşir. Genellikle 1 - 2 gün sürer.

Mide Yanması Hamilelik Belirtisi mi?

Mide yanması hamilelik belirtisi olarak değerlendirilebilir. Zira birçok kadın progesteron hormonunun yükselmesi nedeniyle hamileliğin ilk 3 ayında mide yanması ile karşılaşır.

Hamilelikte Adaçayı İçmek Neden Zararlı?

Gebelikte 12. Hafta

Gebelikte 12.hafta annede değişimler olurken bebeğin boyu da artmaya başlar. 12 haftalık hamilelikte bebeğin görüntüsü ve detaylar yazımızda

Gebelikte 11. Hafta

Gebelikte 11. Hafta bebeğiniz 4 cm boya ulaştı. Doğuma kadar gelişimleri devam edecek beyni, ciğerleri ve böbrekleri çalışmaya başladı.