1. Trimester

1. trimestır gebeliğin ilk üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Gebelik Haftasının Önden Gitmesi Nedir, Neden Olur?

Halk arasında bebeğin önden gitmesi olarak bilinen gebelik haftasının önden gitmesi nedir, bebeğin 2 hafta önden gitmesi tehlikeli midir?

Toprak Aşerenlerden Kil Yiyenlere: Hamilelikte Pika Sendromu

Hamilelikte toprak yemek veya kil, deterjan, sigara külü gibi besin olmayan maddelere aşermek, pika sendromunun bir belirtisidir. Peki, hamilelikte pika sendromu nasıl tedavi edilir?

Bebeğin Gelişimini Destekleyen ve Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler

6 Soruda Doğum Öncesi Genetik Tanı Testi

Prenatal tanı testi olarak da bilinen genetik tanı testi nedir, nasıl ve ne zaman yapılır? Genetik tanı testi ile ilgili tüm detaylar makalemizde!

Hamilelik Sırasında Enerjinizi Artırabilecek 6 Tüyo

Hamilelikte uyku hali ve yorgunluk çok sık karşılaşılan bir şikâyettir. Peki, hissedilen bu yorgunlukla nasıl başa çıkılır? İşte enerjinizi artırmanın 6 yolu!

Gebelik Döneminde Cinsellik Korkunuz Olmasın

Gebelikte cinsellik konusunda kulaktan dolma bilgiler karı koca arasında gereksiz korkulara yol açabiliyor. Ancak korkunuzu yenecek bilgiler yazımızda...

Gebelikle Gelen Vajina Ağrısı

Hamilelikte Vajinal Kaşıntı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte vajinal kaşıntı mantar enfeksiyonu, bakteriyel vajinoz veya alerji gibi nedenlerden oluşabilir. Peki, gebelikte vajina kaşıntısı nasıl geçer?

Kegel Egzersizleri ile Doğumdan Sonra Vajinanızın Toparlanma Sürecine Destek Olun

Doğumdan sonra kegel egzersizi nasıl uygulanır? Gebelikte kegel egzersizleri ve faydaları neler? Pelvik kasları nasıl çalıştırılır? Pelvik kas nasıl bulu

Gebelikte 1. Hafta

Gebelikte 1. hafta 250 milyon spermden biri vajinayı geçerek rahme girecek ve fallop tüpüne ulaşıp yumurtaya girmeyi deneyecek.

Gebelikte Hafta Hafta Bebeğin Boyu ve Kilosunu Hesaplama

Gebelikte hafta hafta bebeğin kilosu ve boyunu hesaplama işlemi ile anne karnındaki bebek hangi ayda kaç kilo ve cm olmalı?

İkili Tarama Testi Nedir, Nasıl Yapılır?

İkili tarama testi, 11 - 14. haftalarda yapılır. Peki, ikili test fiyatları 2020 yılında ne kadar, ikili tarama testi nasıl yapılıyor, sonucu pozitif çıkanlar ne yapmalı?