1. Trimester

1. trimestır gebeliğin ilk üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Hamilelikte İdrar Kokusunun Değişmesi Normal mi?

Hamilelikte idrar kokusu, hormonlara bağlı olarak değişebilir ve hafif keskinleşebilir. Bu durum genellikle normal kabul edilir. Gebelikte idrar kokusu ve cinsiyet arasında ise herhangi bir bağ bulunmamaktadır.

Yerleşme Kanaması Kaç Gün Sürer?

Yerleşme kanaması, döllenmeden yaklaşık 7 – 14 gün sonra meydana gelen hafif bir kanamadır. Döllenen yumurtanın rahim astarına tutunma sürecinde gerçekleşir. Genellikle 1 - 2 gün sürer.

Düşükten Sonra Beta HCG Ne Zaman Düşer?

Düşükten sonra beta HCG’nin düşmesi birkaç gün ila birkaç ay sürebilir. Ayrıca erken haftalarda düşük yapan kadınların beta HCG seviyesinin daha hızlı düştüğü bilinmektedir.

İlişkiden Kaç Gün Sonra Gebelik Oluşur?

Yumurtanın döllenmesi ve rahme gidip rahim astarına tutunması 2 - 3 haftalık bir süreci kapsar. Yani cinsel ilişkiden kaç gün sonra gebelik oluşur sorusu, 2-3 hafta sonra şeklinde yanıtlanabilir.

Hamilelikte Sigara İçmek Anne ve Bebeği Nasıl Etkiler?

Hamilelikte sigara içmek anne ve bebek için birçok riski beraberinde getirir. Bu yazımızda, gebelikte sigara kullanımı ile ilgili tüm bilinmesi gerekenleri derledik. Keyifli okumalar!

Mide Yanması Hamilelik Belirtisi mi?

Mide yanması hamilelik belirtisi olarak değerlendirilebilir. Zira birçok kadın progesteron hormonunun yükselmesi nedeniyle hamileliğin ilk 3 ayında mide yanması ile karşılaşır.

Salgın Nedeniyle Evde Kalan Hamileler İçin Öneriler

Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Kübra Boynukalın, koronavirüs salgını nedeniyle hamileler için bazı uyarılarda bulundu.

Hava Yolu Şirketlerinin Hamile Yolcu Politikaları

Hamilelikte uçak yolculuğu yapılır mı sorusu, seyahat planlayan pek çok anne adayının kafasını kurcalar. Peki, hamileler kaçıncı aya kadar uçağa binebilir? detaylar makalemizde..

Uygun Fiyatlı 10 Hamile Giyim Markası!

Hamile giyim markaları neler, tesettür hamile giyim markaları hangileri, lohusa giyim ve lohusa kıyafetleri nereden temin edilebilir, sizler için araştırdık! İşte, ucuz hamile giyim markaları…

Hamilelikte Yaşadığınız Problemlerden Doğru Beslenmeyle Kurtulun

Hamilelikte beslenme bebeğin gelişimi ve annenin sağlığı için çok önemlidir. Peki, gebelikte beslenme nasıl olmalı, neler yenimeli?

En İyi Egzersiz Öncesi ve Sonrası Atıştırmalıkları

Vücudunuzun su seviyesini normalde tutmak için sizlere zevkle tüketebileceğiniz lezzetli atıştırmalık önerilerinde bulunacağız.

Hamilelikte Maydanoz Tüketimi Güvenli mi?

Hamilelikte maydanoz yemek anne ve bebek için güvenlidir. Ancak gebelikte yüksek miktarda maydanoz tüketmek rahim kasılmalarını tetikleyerek düşük veya erken doğuma neden olabilir.