BAŞAK BURCU

BAŞAK BURCU
06 Ocak 2017

Başak kadını gebeliğini endişe halinde geçirebilir. Hem kendisi hem de bebeği için sağlık konusunda çok titiz ve takıntılı olabilir.

22 Ağustos-21 Eylül

Yönettiği Gezegen: Merkür   Elementi: Toprak   Niteliği: Değişken   Dişi-Negatif   Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Karın, bağırsak, bağışıklık sistemi   Taşı: Yeşim   Renkleri: Toprak Tonları, Krem   Mevsimi: İlkbahar    

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

Başak kadını gebeliğini endişe halinde geçirebilir. Hem kendisi hem de bebeği için sağlık konusunda çok titiz ve takıntılı olabilir. Genellikle doğum çantasını herkesten önce hazırlar. Her şeyi planlayarak kontrol altında tutmayı sever. Başak kadını gebelik sürecinde kendisine çok yakın olabilecek bir doktor bulmalıdır. Çünkü doktoruyla 7/24 iletişim halinde olmak isteyecektir. Vücudundaki değişimleri en iyi takip eden kadınlar başak burcu kadınlarıdır. Doktorunun her söylediğine de uyan kadınlardır.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

Başak burcu annesi çocuğuna kendisini adar. Duygusal bağ kurmakta çok başarılı olamasa da onun bir nevi bakıcısı gibi olup her şeyiyle en ince detayına kadar ilgilenir. Çok korumacı ve endişeli yapıları yüzünden çocuklarının bağışıklık sistemi zayıf olabilir. Onu daha yalnız ve steril şekilde büyütmeyi isteyebilirler.  

ÇOCUK

Başak burcu çocuğu doğduğu yerde büyümeyebilir yani yaşamını orada kurmayabilir. Aile ile olan ilişkileri samimidir. Onlar için bir şey yapmaya çalışan, gerekirse fedakâr olan birisidir. Ancak aileden uzakta yaşamayı tercih edebilir. Ailesinin sağlıklarına önem verir ve ilgilenir. Ailesiyle arasında saygılı bir ilişki kurar.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

Başak erkeği eşinin hamileliğini öğrendiği andan itibaren sürekli karısını gözlemleyerek tam bir telaş ve endişe insanı olup çıkabilir. Bu durum onu biraz tedirgin edebilir. Evin tüm düzenini daha bebek doğmadan düzenlemeye başlar. Hastaneye gidiş yolları, doğum çantası, doktorun numarası gibi şeyleri o, gebeliğin ilk zamanından hazırlamaya başlayacaktır.

Nasıl Bir Baba Olur?

Başak babası çocuğu için tam bir hizmet adamıdır. Onun bakımı, beslenmesi, eğitimi gibi tüm konularda genellikle eşiyle iyi bir iş birliğinde olur. Çocuğuyla duygusal bir bağ pek kuramasa da onun sağlığı, geleceği ve ihtiyaçları için çabalayan bir baba figürüne sahiptir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.