9-12 Ay

9-12 aylık bebeğinizin artık biberonla tanışma zamanı geldi de geçiyor. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Bebeğim Sürekli Emmek İstiyor, Neden Olabilir?

Bebeğim sürekli emmek istiyor neden olabilir sorusunun yanıtını birçok anne merak eder. Bebeklerin devamlı emmek istemesinin nedeni fiziksel açlık, reflü, gaz veya kolik olabilmektedir.

Bebekler İçin Besleyici ve Lezzetli 9 Pankek Tarifi!

Bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen birçok annenin kahvaltı menüsünde yer alır. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, bebek pankeki tarifleri ve püf noktalarına yer verdik.

Persentil Tablosu ile Bebeğinizin Gelişimini Takip Edin!

Büyüme eğrisi olarak da bilinen persentil tablosu, bir bebeğin yıllar içinde sahip olması gereken fiziksel değerleri içerir. Bu yazımızda kız ve erkek bebekler için persentil hesaplama tablosu hazırladık.

Bebeklerde Salya Akıntısı Neden Olur?

Bebeklerde salya akmasının en bilinen nedeni diş çıkarmadır. Ayrıca reflü veya enfeksiyonlar da salya artışına neden olabilir. Ancak 18. aydan sonra bebeklerdeki salya miktarının normale dönmesi beklenir.

Bebeklerde Yumurta Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde yumurta alerjisi belirtileri deride döküntü, egzama benzeri cilt değişimleri, kusma, karın ağrısı ve hırıltılı solunumdur. Nadiren bilinç bulanıklığına neden olan anaflaksi gelişebilir.

Bebeklerde Saç Dökülmesi Neden Olur?

Bebeklerde saç dökülmesinin birçok nedeni olsa da en sık hormonal dalgalanma veya yanlış yatış pozisyonuna bağlı olarak gelişmektedir. Özellikle 1 - 2 - 3 aylık bebeklerde saç dökülmesi hormonlardan kaynaklanır ve herhangi bir tedavi gerektirmez.

Besleyici ve Lezzetli: Bebekler İçin Mercimek Çorbası Tarifi!

Bebeklere mercimek çorbası 8. aydan itibaren verilebilir. Biz de bu yazımızda bebekler için mercimek çorbası tarifine yer verdik. İşte, bebeklere mercimeğin faydaları ve mercimek çorbası tarifi.

Bebekler İçin Yoğurt Çorbası Tarifi!

Bebeklere yoğurt çorbası 6. aydan itibaren verilebilir. Biz de bu yazımızda, bebekler için yoğurt çorbası tarifini sizler için paylaştık. İşte, bebekler için doyurucu ve lezzetli yoğurt çorbası tarifi!

Doyurucu ve Lezzetli: Bebekler İçin Ezogelin Çorbası Tarifi!

Bebeklere ezogelin çorbası 9. aydan itibaren baharatsız olarak verilebilir. Sizler için hazırladığımız bu yazıda bebekler için ezogelin çorbası tarifine yer verdik. Şimdiden afiyet olsun!

Bebeğinizin Severek İçeceği Besleyici ve Lezzetli 11 Çorba Tarifi

Bebek çorbaları, ek gıdaya başlangıçta birçok annenin tercih ettiği besinlerden biri. İşte 6 - 9 - 12 aylık bebekler için çorba tarifleri...

'Sütüm Kokuyor' Diyorsan, Bu İçerik Tam Sana Göre!

Anne sütünün kokması, pek çok emziren kadına sütünün bozulduğunu düşündürür. Peki, gerçekten anne sütü neden kokar? Detaylar makalemizde...

Bu Belirtiler Kulak Ağrısının İşareti Olabilir!

Bebeklerde kulak ağrısının, birçok farklı nedeni olabilir. Peki, bebeklerde kulak ağrısı belirtileri nelerdir? Bebeklerde kulak ağrısı nasıl geçer?