9-12 Ay

9-12 aylık bebeğinizin artık biberonla tanışma zamanı geldi de geçiyor. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Devam Sütü Hangi Ayda Ne Kadar Verilir?

Devam sütünün ne kadar verileceği bebeğin yaşı ve fiziksel gelişimine göre değişebiliyor. Ayrıca 1 yaşından sonra devam sütü kullanımının yine doktor önerisiyle olması gerekiyor. Devam sütü ile ilgili tüm merak edilenler yazımızda!

Bebeğiniz Boynunu Hep Aynı Yöne Eğiyorsa Dikkat!

Bebeklerde boyun eğriliği egzersizler ile erken dönemde düzeltilebilir. Peki, boyun eğriliği olan bebek nasıl yatırılmalı? Tortikolis egzersizleri nasıl yapılır?

Yenidoğan Bebekler İçin Biberon Seçimi & Biberon Temizliği

Yenidoğan Biberon Seçimi ve Bakımı nasıl olmalı, biberon deliği nasıl olmalı, nelere dikkat etmeli? Biberon emziği delik sayısı ve numarası kaç olmalı?

Yenidoğan Bebeklere Su Verilir mi?

Yenidoğan bebeklere su verilir mi? Mama yiyen bebeğe verilen su miktarı ne kadar olmalı? 2,3 ,6 aylık bebeklerin su içmeye başlama zamanı ve uzman tavsiyesi

Bebeklerde Yüksek Ateş ve Havaleye Dikkat!

Bebeklerde yüksek ateş ve havale belirtileri görüldüğünde ailelerin yapması gerekenler ile ateş sınırı kaç derece olmalı, ateşi düşürmek için neler yapılmalı?

Burun Aspiratörü Nasıl Kullanılır?

Bebekler için burun aspiratörü nasıl kullanılır? Burun aspiratörü alırken nelere dikkat edilmeli? Burun aspiratörü fiyatı 2020 yılında ne kadar? İşte, bebekler için burun aspiratörü kullanımı ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler…

Bebeklerin Konuşurken Öğreneceği "25 Kolay Kelime"

Bebeklerin konuşmasını kolaylaştıracak kelimeler bilim insanları tarafından araştırıldığında ortaya 25 kelimeden oluşan bir liste çıkmıştır.

Bebekler Görmeye Kaçıncı Ayda Başlar?

Bebeklerde görme yetisi hangi ayda başlar? Bebeğin yakınındaki kişileri ve cisimleri tam olarak görebilmesi için belli bir aya ulaşmış olması gerekir.

Ek Gıdaya Geçerken Bu Hatalara Düşmeyin!

Bebeklerde beslenme hataları 0-6 aylık bebeklerin ek gıdaya geçiş dönemine rastlar. Bu nedenle uzmanlar beslenme problemlerine karşı uyarıda bulunurlar.

Bu Belirtiler Kulak Ağrısının İşareti Olabilir!

Bebeklerde kulak ağrısının, birçok farklı nedeni olabilir. Peki, bebeklerde kulak ağrısı belirtileri nelerdir? Bebeklerde kulak ağrısı nasıl geçer?

Bebeklerde Saç Dökülmesi Neden Olur?

Bebeklerde saç dökülmesinin birçok nedeni olsa da en sık hormonal dalgalanma veya yanlış yatış pozisyonuna bağlı olarak gelişmektedir. Özellikle 1 - 2 - 3 aylık bebeklerde saç dökülmesi hormonlardan kaynaklanır ve herhangi bir tedavi gerektirmez.