9-12 Ay

9-12 aylık bebeğinizin artık biberonla tanışma zamanı geldi de geçiyor. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Süt Kanallarınızı Açmanın En İyi Yolu: Meme Masajı
Bebeğim Yürüteç Kullansın mı?
Annelerin kolaylık olarak kabul ettikleri belki de bebeklerini daha da büyümüş görmek istediklerinden kullandıkları yürüteçlerin ciddi zararları olabilir.
Bebeğinizin Odaklanma Sorunun Olması Neyi İfade Ediyor?
Yeni araştırmalara göre nesneler ya da resimler bebeğin ne kadar az dikkatini çekiyorsa, çocukların hiperaktif olma olasılığı artıyor.
Bebeklerde Beslenme Hataları
Bebeklerde beslenme hataları 0-6 aylık bebeklerin ek gıdaya geçiş dönemine rastlar. Bu nedenle uzmanlar beslenme problemlerine karşı uyarıda bulunurlar.
Bebekler Sonbahar Mevsiminde Nasıl Giydirilmeli?
Sonbaharda Bebekler Nasıl Giydirilmeli? Eylül - Ekim - Kasım aylarına bebek kıyafeti alırken nelere dikkat etmek gerekir? İşte uzman tavsiyeleri...
Anne ve Babalara Rehber: Hangi Ayda, Hangi Aşı?
Doğum anından sonra hangi ayda hangi aşının yapıldığını öğreneceksiniz. Bu yazımızda ise anne ve babalara rehber olabilecek bir aşı tablosu hazırladık.
Bebeğimin Çabuk Yürümesi İçin Yürüteç Kullanmalı mıyım?
Bebeklerde yürüteç kullanımı ne zaman kaçıncı ayda başlar? Örümcek kullanmanın bebek için faydası yanında zararı vardır. Peki, bebekler yürüteç kullanmalımı
Bebeklerle Tatile Çıkmak
Bebeklerle tatile çıkmak için bazı püf noktaları vardır. Uzmanlar, 2,3 aylık ve 1 yaşındaki bebekle yapılacak araba, uçak seyahati için önerilerde bulunur.
Bebeğin Dil Gelişimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bebeğiniz doğduğundan itibaren sizinle iletişime geçmeye çalışır. Ağlamakla başlayan iletişim dili gülümse ve farklı sesler çıkarmayla devam eder.
Çocuklarda Ağız ve Diş Hijyeni
Ağız ve diş sağlığının ilk adımı bebeklik döneminde başlar. Çocukların süt dişleri diş bakımından yetişkinlere göre daha çabuk çürür.
Şimdi İlk Adım Zamanı
Bebekler, genellikle ortalama 12-13’üncü ayda yürümeye başlar. Ancak bazılarında bu süre, daha kadar erken olurken, bazılarında gecikebilir.
Bebeklerde Yürüme Belirtileri Hangi Aylarda Başlar?
Bebeklerde yürüme belirtileri, 4. aydan itibaren desteksiz oturmaya başlarıyla başlar. Bebeğin yürümeye başladığı aylarda anne babalara büyük görev düşer.
Kayıt Ol