9-12 Ay

9-12 aylık bebeğinizin artık biberonla tanışma zamanı geldi de geçiyor. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Bebekler İçin Besleyici ve Lezzetli 9 Pankek Tarifi!

Bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen birçok annenin kahvaltı menüsünde yer alır. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, bebek pankeki tarifleri ve püf noktalarına yer verdik.

Bebek Pudingi Tarifleri: Birbirinden Lezzetli 8 Puding!

Sizler için hazırladığımız bu yazıda bebek pudingi tariflerine yer verdik. İşte, birbirinden lezzetli ve sağlıklı bebekler için puding tarifleri ve bazı ipuçları...

Kilo Aldıran Bebek Muhallebisi Tarifi

Bebeği ek gıdaya çoğu ebeveyn, bebekler için kilo aldıran muhallebi tarifini araştırıyor. Bu yazımızda kilo aldıran bebek muhallebisi tarifi verdik. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun!

Bilişsel Gelişimi Destekleyen Oyunlar ve Aktiviteler

Bu yazımızda, yaşa göre bebekler için bilişsel gelişimi destekleyen aktiviteler ve oyunlara yer verdik. İşte 0, 3, 6, 9 ve 12 aylık bebekler için bilişsel aktiviteler, oyunlar ve etkinlikler...

Bebeklere Kilo Aldıran Çorba Tarifleri

Bu yazımızda bebeklere kilo aldıran çorba tarifleri sıraladık. İşte hem lezzetli hem de yemesi kolay kilo aldıran 7 bebek çorbası tarifi...

Bebek Muhallebisi Tarifleri: Birbirinden Lezzetli 8 Muhallebi!

Sizler için hazırladığımız bu yazıda bebekler için muhallebi tariflerine yer verdik. İşte, birbirinden lezzetli ve sağlıklı 7 bebek muhallebisi tarifi..

Ek Gıdaya Başlayan Bebekler Hangi Ayda Ne Yemeli?

Hangi Ayda Ne Yenir? Bebekler İçin BLW Kış Mevsimi Tadım Listesi ile ek gıdaya başlayan 6-8 aylık bebeklerin Aralık, Ocak, Şubat besin tablosu.

Hangi Yaşta Kaç Saat Uyku İdeal?

Bebekler büyüdükçe uyku düzenleri de değişir. Yenidoğan uyku süresi ortalama 16 saat iken 6 aylık bebekler aralıksız 4 - 5 saat uyuyabilirler. Peki, bebeklerde yaşa göre ideal uyku süresi nedir?

Yenidoğan Bebeklere Su Verilir mi?

Yenidoğan bebeklere su verilir mi? Mama yiyen bebeğe verilen su miktarı ne kadar olmalı? 2,3 ,6 aylık bebeklerin su içmeye başlama zamanı ve uzman tavsiyesi

Kefir Bebek Beslenmesine Ne Zaman Dahil Edilebilir?

Bebeklere 6. aydan itibaren kefir verilebilir. 6 - 7 aylık bebekler günde 1 - 2 yemek kaşığı kefir içebilir. 1 yaşından sonra 1 çay bardağı kefir verilebilir. Bebeklere hazır kefir de içirilebilir ancak ev yapımı kefir daha sağlıklı olacaktır.

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalılar?

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalı? 0-12 Aylık bebekler boy kilo cetveli ile 1 yaşındaki bebek gelişim tablosu yer almaktadır.

Bebekler İçin Yumurtalı Tarifler: Lezzetli ve Besleyici 8 Tarif!

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, yumurta sevmeyen bebeklere yumurtayı sevdirecek 8 tarife yer verdik. İşte, bebekler için yumurtalı tarifler...