3. Trimester

3. trimestır gebeliğin üçüncü üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Hamilelikte Yaygın Görülen 4 Vajinal Enfeksiyon

Bakteriyel vajinoz ve mantar enfeksiyonu başta olmak üzere, gebelikte vajinal enfeksiyonlar yaygındır. Bu yazımızda hamilelikte en sık görülen 4 vajinal enfeksiyonu sıraladık.

Hamilelikte Adet Görülür mü?

Hamilelikte adet olmak fizyolojik olarak pek mümkün değildir. Diğer bir deyişle gebelik oluştuktan sonra adet görülmez fakat kanamalar olabilir. Bu kanamaları ise implantasyon veya düşük gibi birçok nedenden kaynaklanabilir.

Gebeliğin Üçüncü Döneminde Cinsellik

Gebeliğin üçüncü döneminde cinsellik, gebeliğin ikinci döneminde azalmaya başlayan fiziksel şikâyetleriniz, rahminizin büyümesiyle bu dönemde farklı bir şekilde yeniden tekrarlayabilir.

5 Maddede Hamilelikte Ayak-Bilek Şişmesi

Hamilelikte Rahim Sarkması Neden Olur? Belirtileri ve Tedavisi

Rahim sarkması, kasların ve bağların zayıflaması sonucu rahmin vajinaya doğru sarkmasıdır. Hamilelikte rahim sarkması oldukça nadir gerçekleşse de olasıdır.

Hamile Olduğunuzu Öğrendiğiniz Andan İtibaren Derhal Bırakmanız Gereken 10 Alışkanlık

Kaç Haftalık Hamileyim? Gebelik Haftası Hesaplama

Kaç Haftalık Hamileyim? Gebelik Haftası Hesaplama yöntemleri ile hamilelik haftalarında gebeliğim kaç günlük oldu? Bebeğim kaç haftalık merak ederler.

Hamilelikte Adaçayı İçmek Neden Zararlı?

Bebeğinizin Beyin Gelişimi Sizin Elinizde

Bebeğinizin beyin gelişimi sizin elinizde diyen uzmanlar, zeka gelişimini etkileyen bazı faktörlerin olduğunun da altını çiziyor.

Gebelikle Gelen Vajina Ağrısı

Bebeğin Gelişimini Destekleyen ve Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler

Hamilelikte Kilo Vermek Normal mi? Bebek İçin Zararlı mı?

Hamilelikte kilo vermek, mide bulantısı ve kusma nedeniyle ilk 3 aylık dönemde normaldir. Ancak ilerleyen süreçlerde bebeğin gelişimi için gebelikte kilo kaybı önerilmez.