3. Trimester

3. trimestır gebeliğin üçüncü üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Yalnız Değilsiniz: Hamilelikte İdrar Kaçırma Neden Olur?

Hamilelikte idrar kaçırma veya sürekli idrar varmış hissi birçok kadında karşılaşılan bir şikâyet. Hamileliğin ilk 3 ayında başlayan idrar kaçırma, çoğu zaman normal olsa da bazen hastalık habercisi olabiliyor.

Hamilelikte Göbek Fıtığı Nasıl Anlaşılır?

Hamilelikte göbek fıtığı sık görülür. Zira gebelikte karın içi basıncın artması, göbek fıtığına davetiye çıkarır. Tedavisi ise genellikle doğum sonrası gerçekleştirilen ameliyattır.

Hamilelikte Kaburga Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte kaburga ağrısı oldukça sık karşılaşılan bir şikâyettir. Bunun nedeni büyüyen rahmin gebelikte kaburgalara baskı yapmasıdır.

Doğum Habercisi: Suyun Gelmesi Nasıl Olur?

Gebelikte sızıntı şeklinde su gelmesi genellikle doğuma işarettir. Peki, hamilelikte suyun gelmesi nasıl anlaşılır? İdrar ile su gelmesi arasındaki fark nedir?

Hamilelikte Baş Dönmesi ve Bayılma Hissi Neden Olur?

Hamilelikte baş dönmesi, bayılma hissi ve göz kararması, hamileliğin ilk aylarında yaşanır. Nedeni ise rahme giden kan akışının artmasıdır.

Hamilelikte Vajinal Akıntının Artması Normal mi?

Hamilelikte akıntı olması beklenen bir durumdur. Özellikle beyaz ve sümüksü akıntı normaldir. Ancak gebelikte sarı, yeşil veya gri akıntı enfeksiyon habercisi olabilmektedir.

Hamilelikte Keratin Bakımı Yaptırılabilir mi?

Hamilelikte keratin bakımı yaptırmak, çoğu hamilenin merak ettiği bir konudur. Bu makalede, hamileler keratin bakımı yaptırabilir mi sorusunu irdeledik.

Hamileler Günde Kaç Litre Su İçilmeli?

Hamilelikte yeterli miktarda su içmek, hem anne hem de bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Peki, hamileler günde kaç litre (ne kadar) su içmeli?

Gebelikte Göğüslerden Sıvı Gelmesi Normal mi?

Gebelikte göğüslerden süt gelmesi normal mi? Hamilelikte memeden sıvı gelmesi neye işaret ediyor? Detaylar makalemizde...

Bebeğin Kalbinde Parlaklık (Beyaz Leke) Olması Ne Anlama Geliyor?

Anne karnındaki bebeğin kalbinde parlaklık veya beyaz leke, hamilelerin %4'ünde görülür. Peki, ultrasonda bebeğin kalbindeki parlak nokta down sendromu belirtisi mi midir?

Eklampsi Nedir, Bebeği Nasıl Etkiler?

Gebelik zehirlenmesinin bir komplikasyonu olan eklampsi nedir? Eklampsinin belirtileri ve tedavisi ile ilgili merak edilenler makalemizde.

Hamilelikte Dudak Uçuğu Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte uçuk çıkarmak bebek için tehlikeli ve zararlı değildir. Özellikle dudak uçuğu kolaylıkla tedavi edilir. Genital uçuk bulaşma riski sebebiyle normal doğuma engel olabilir.