3. Trimester

3. trimestır gebeliğin üçüncü üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Hamilelikte Eğilmek ya da Ani Hareket Etmek Bebeğe Zarar Verir mi?

Hamilelikte Eğilmek Anne ve Bebek İçin Zararlı mıdır? Gebelikte ani hareketler ve eğilip kalkmak bebeğe zarar verir mi?

Salgın Nedeniyle Evde Kalan Hamileler İçin Öneriler

Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Kübra Boynukalın, koronavirüs salgını nedeniyle hamileler için bazı uyarılarda bulundu.

Hava Yolu Şirketlerinin Hamile Yolcu Politikaları

Hamilelikte uçak yolculuğu yapılır mı sorusu, seyahat planlayan pek çok anne adayının kafasını kurcalar. Peki, hamileler kaçıncı aya kadar uçağa binebilir? detaylar makalemizde..

Uygun Fiyatlı 10 Hamile Giyim Markası!

Hamile giyim markaları neler, tesettür hamile giyim markaları hangileri, lohusa giyim ve lohusa kıyafetleri nereden temin edilebilir, sizler için araştırdık! İşte, ucuz hamile giyim markaları…

Hamilelikte Yaşadığınız Problemlerden Doğru Beslenmeyle Kurtulun

Hamilelikte beslenme bebeğin gelişimi ve annenin sağlığı için çok önemlidir. Peki, gebelikte beslenme nasıl olmalı, neler yenimeli?

En İyi Egzersiz Öncesi ve Sonrası Atıştırmalıkları

Vücudunuzun su seviyesini normalde tutmak için sizlere zevkle tüketebileceğiniz lezzetli atıştırmalık önerilerinde bulunacağız.

Hamilelikte Maydanoz Tüketimi Güvenli mi?

Hamilelikte maydanoz yemek anne ve bebek için güvenlidir. Ancak gebelikte yüksek miktarda maydanoz tüketmek rahim kasılmalarını tetikleyerek düşük veya erken doğuma neden olabilir.

Yüzmek Size İyi Gelecek

Evet, yüzme yapabileceğiniz en yararlı spor… Yüzmeyi gebelikteki en uygun spor dalı haline getiren bir faktör de yaralanma riskinin olmamasıdır.

Gebelik Hurafelerine İnanmayın

Toplum olarak hurafelere açığız... Gebe kalmayı planlayanlar ve anne adayları, zorlanmamak için neleri dikkate alıp neleri almayacağınızı bilmelisiniz.

Hamilelikte Memede Kaşıntı Neden Olur ve Ne İyi Gelir?

Hamilelikte memede kaşıntı genellikle hormonal dalgalanmalardan kaynaklanır. Gebelikte göğüs kaşıntısı daha çok 20. haftadan sonra ortaya çıksa da daha erken dönemde de görülebilir.

Hamilelikte Sağ Boşlukta Ağrı Neden Olur?

Hamilelikte sağ tarafta ağrı hormonlar ve vücuda binen ekstra yük nedeniyle oluşabilir. Ayrıca preeklampsi, düşük, dış gebelik ve apandisit de gebelikte sağ yan ağrısına neden olabilmektedir.

Erken Gebelik Döneminde Tüketilmesi Önerilmeyen 10 Besin

Hamilelikte düşüğe neden olan yiyecekler çoğu kadının merak ettiği bir konudur. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, hamilelikte düşüğe sebep olan yiyecekleri listeledik.