3. Trimester

3. trimestır gebeliğin üçüncü üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Hamilelikte IBS Semptomlarını Yönetmenize Yardımcı Olacak 7 Tavsiye!

IBS rahatsızlığı olan anne adaylarının hamilelikte IBS semptomları yoğunlaşabilir. Zira bu dönemde hormonlar ve rahmin sindirim organlarına baskısı gebelikte huzursuz bağırsak sendromunun semptomlarını şiddetlendirebilmektedir.

Hamilelikte Büyüyen Ayaklar Doğumdan Sonra Küçülür mü?

Hamilelikte kilo alımı, ödem ve hormonların etkisiyle ayaklar büyüyebilir. Yapılan bir araştırma, hamilelikte ayak büyümesinin doğumdan sonra kalıcı olabileceğini ortaya koymaktadır.

Hamilelikte Vulvar Varis: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte vajinada varis birçok kadının ortak şikâyetidir. Zira artan kan hacmi ve hormonal değişim, gebelikte vulvar varise zemin hazırlar. İşte, hamilelikte vulvar varis belirtileri ve tedavisi.

Hamilelikte Safra Kesesi Taşı: Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte safra kesesi taşı, hormonlara bağlı olarak sık görülür. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, gebelikte safra kesesi taşı belirtileri, tedavisi, ameliyatı ve bebeğe etkisini yazdık.

Hamilelikte Aşırı Tüylenme Normal mi?

Hamilelikte tüylenmenin nedeni hormonâl dengenin değişmesidir. Gebelikte özellikle yüzde, göbek üstünde ve genital bölgede kıllanma problemi artabilir. Bunun cinsiyetle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Hamilelikte Nasıl Bir Ruh Haline Bürüneceksiniz? İşte Ay Ay Gebelik Psikolojisi!

Hamilelikte psikolojik durum nasıl oluyor? Hamilelikte ay ay psikolojik dalgalanmalar normal mi? İşte anne adaylarının gebelik boyunca yaşadığı psikoloji!

Doğum Öncesi Kilerinizde Depolamanız Gereken Zorunlu 4 Şey

Doğum Öncesi Kilerinizde Depolamanız Gereken Zorunlu 4 Şey doğum sonrası yaşadığınız koşuşturmalı günlerde sizin büyük yardımcınız olacaktır.

Hamilelikte Adaçayı İçmek Neden Zararlı?

Hamilelikte Maydanoz Tüketimi Güvenli mi?

Hamilelikte maydanoz yemek anne ve bebek için güvenlidir. Ancak gebelikte yüksek miktarda maydanoz tüketmek rahim kasılmalarını tetikleyerek düşük veya erken doğuma neden olabilir.

Gebelikte Aldığımız Kilolar Nereye Gidiyor?

Gebelikte Uykuya Dalmak Neden Zordur?

Neden Gebelikte Uykuya Dalmak Zordur? Anne adayları hamilelikleri süresince uyku problemlerinden yakınır. Uyku sorunlarının sebepleri.

Gebelikte Uymanız Gereken Egzersiz Kuralları

Egzersiz programını yumuşatmak adına her gün olmasa bile mümkün olan günlerde egzersiz gerçekleştirmeniz önemli bir kuraldır.