3. Trimester

3. trimestır gebeliğin üçüncü üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Gebelikle Gelen Vajina Ağrısı

Hamilelikte Vajinal Kaşıntı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte vajinal kaşıntı mantar enfeksiyonu, bakteriyel vajinoz veya alerji gibi nedenlerden oluşabilir. Peki, gebelikte vajina kaşıntısı nasıl geçer?

Günde Bir Bardak Maden Suyu İçmenin 4 Faydası!

Hamilelikte maden suyu içmek veya soda tüketmek, bilinenin aksine zararlı değildir. Bu nedenle gebelikte maden suyu içenler gönül rahatlığıyla tüketmeye devam edebilirler.

Tuhaf Ama Gerçek: Hamilelikte Göbek Deliği Hassasiyeti

Hamilelikte göbek deliği ağrısı çoğu kadının yaşadığı bir şikâyettir. Bu dönemde göbek deliğinde sancı ve hassasiyet hissedilmesi oldukça normal karşılanmaktadır.

Hamilelikte Mide Ağrısı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte mide ağrısı genellikle olağan karşılanır. Peki, hamilelikte mide ağrısına ne iyi gelir? Gebelikte mide ağrısı ne zaman geçer? Detaylar makalemizde!

Mide Ekşimesinden Dert Yananlara 10 Doğal Öneri!

Hamilelikte mide ekşimesi çok sık karşılaşılan bir şikâyettir. Peki, gebelikte mide ekşimesine ne iyi gelir? Bebeğin saçının çıkması mide ekşimesine neden olur mu?

Hamilelikte Makat Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte makat ağrısı veya makata vuran sancı ve zonklama hissi birçok nedene bağlı olarak gelişebilir. Ama gebelikte en sık karşılaşılan sebebi hemoroid ve anal fissürdür.

Hamilelikte Ayak Ağrısı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte ayak ağrısı çoğu kadının yaşadığı şikâyetlerden biridir. Peki, hamilelikte ayak tabanı ağrısına ne iyi gelir? Topuk dikeni gebelikte nasıl anlaşılır?

Hamilelikte Bacak Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte bacak ağrısı, özellikle son aylarda karşılaşılan bir şikâyettir. Peki, gebelikte bacak ağrısı neden olur, cinsiyet ile ilgisi var mıdır?

Gebelik Haftasının Önden Gitmesi Nedir, Neden Olur?

Halk arasında bebeğin önden gitmesi olarak bilinen gebelik haftasının önden gitmesi nedir, bebeğin 2 hafta önden gitmesi tehlikeli midir?

Hamilelikte Karnın Sertleşmesi ve Gerilmesi Normal mi?

Hamilelikte karın sertleşmesi gebelerin sık yaşadığı durumlardan biridir. Peki, gebelikte karın gerginliği ve sertleşme neden olur? Doğum belirtisi olabilir mi?

Gebelikte Göğüslerden Sıvı Gelmesi Normal mi?

Gebelikte göğüslerden süt gelmesi normal mi? Hamilelikte memeden sıvı gelmesi neye işaret ediyor? Detaylar makalemizde...