3. Trimester

3. trimestır gebeliğin üçüncü üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Hepatit C Hamilelikte Bebeğe Bulaşır mı?

Hamilelikte hepatit C genellikle ciddi bir komplikasyona yol açmaz. Gebelikte hepatit c enfeksiyonunun bebeğe geçmesi ise oldukça nadirdir. Komplike vakalarda ise çeşitli riskler bulunur.

Gebelikte Göğüslerden Sıvı Gelmesi Normal mi?

Gebelikte göğüslerden süt gelmesi normal mi? Hamilelikte memeden sıvı gelmesi neye işaret ediyor? Detaylar makalemizde...

İstanbul'da Gidebileceğiniz 10 Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi

İstanbul'da bulunan en iyi kadın hastalıkları ve doğum hastanelerini sizler için listeledik. Devlet hastanelerine yer verdiğimiz listede, Avrupa ve Anadolu yakasından kadın doğum hastaneleri eklemeye dikkat ettik.

Ultrasonda Bebeğin Karın Çevresinin Küçük Olması Ne Anlama Geliyor?

Gebelikte bebeğin karın çevresinin küçük olması, gebelik yaşına göre bebeğin karın ölçüsünün küçük çıkmasıdır. Ultrasonda bebeğin karın çevresinin küçük olması sık rastlanılan bir durumdur.

Hamilelikte Safra Kesesi Taşı: Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte safra kesesi taşı, hormonlara bağlı olarak sık görülür. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, gebelikte safra kesesi taşı belirtileri, tedavisi, ameliyatı ve bebeğe etkisini yazdık.

Hamilelikte Aşırı Tüylenme Normal mi?

Hamilelikte tüylenmenin nedeni hormonâl dengenin değişmesidir. Gebelikte özellikle yüzde, göbek üstünde ve genital bölgede kıllanma problemi artabilir. Bunun cinsiyetle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Hamilelikte Dışkının Siyah Olması Normal mi?

Hamilelikte dışkının siyah olması kabızlık, demir takviyeleri veya tüketilen yiyeceğe bağlı olarak gelişebilir. Bu nedenle gebelikte siyah dışkının oldukça sık karşılaşılan bir durum olduğu söylenebilir.

Hamileler Günde Kaç Litre Su İçilmeli?

Hamilelikte yeterli miktarda su içmek, hem anne hem de bebeğin sağlığı için çok önemlidir. Peki, hamileler günde kaç litre (ne kadar) su içmeli?

Sizin de Gebelikle Birlikte Burun Kanamalarınızda Bir Artış Oldu mu?

Çatı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Çatı muayenesi gebeliğin 37. haftasından sonra annenin pelvis kemiğinin normal doğum için elverişli olup olmadığını değerlendirmek adına yapılır. Çatı muayenesi acısız ve kısa bir işlemdir.

Gebelik Haftasına Göre Kaç Aylık Hamile Olduğunuzu Hesaplayın!

Gebelik haftasına göre kaç aylık hamile olunduğu nasıl hesaplanır? Bu konuda hangi haftanın kaçıncı aya denk geldiğini gösteren tablolar çok işe yarar.

Gebelikte Hafta Hafta Bebeğin Boyu ve Kilosunu Hesaplama

Gebelikte hafta hafta bebeğin kilosu ve boyunu hesaplama işlemi ile anne karnındaki bebek hangi ayda kaç kilo ve cm olmalı?