3. Trimester

3. trimestır gebeliğin üçüncü üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

Gebelikle Gelen Vajina Ağrısı

Hamilelikte Karnın Sertleşmesi ve Gerilmesi Normal mi?

Hamilelikte karın sertleşmesi gebelerin sık yaşadığı durumlardan biridir. Peki, gebelikte karın gerginliği ve sertleşme neden olur? Doğum belirtisi olabilir mi?

Anne Karnındaki Bebeğin Hareketleri ile İlgili 5 Önemli Bilgi

6 Soruda Ölü Doğum ile İlgili Merak Edilenler

Ölü doğum nedir, neden olur? Anne karnında ölen bebek anneyi zehirler mi? İşte, belirtileri, nedenleri ve gebeliği sonlandırma işlemine kadar ölü doğum ile ilgili merak edilenler...

Normal Doğuma Perine Masajı ile Hazırlanın!

Perine masajı ile daha rahat bir normal doğum mümkün! Perine masajı nedir? Perine masajının faydaları nelerdir? Perine masajı nasıl yapılır?

Yumurta Çatlatma İğnesi Nedir, Neden Yapılır?

Bu yazımızda; yumurta çatlatma iğnesi nedir, neden yapılır ve yumurta çatlatma iğnesi fiyatı 2020 sorularının cevaplarını bulacağız.

Hamilelikte Dudak Uçuğu Nasıl Tedavi Edilir?

Hamilelikte uçuk çıkarmak bebek için tehlikeli ve zararlı değildir. Özellikle dudak uçuğu kolaylıkla tedavi edilir. Genital uçuk bulaşma riski sebebiyle normal doğuma engel olabilir.

Hamilelikte Kaburga Ağrısı Neden Olur?

Hamilelikte kaburga ağrısı oldukça sık karşılaşılan bir şikâyettir. Bunun nedeni büyüyen rahmin gebelikte kaburgalara baskı yapmasıdır.

Hamilelikte Ayak Ağrısı: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Hamilelikte ayak ağrısı çoğu kadının yaşadığı şikâyetlerden biridir. Peki, hamilelikte ayak tabanı ağrısına ne iyi gelir? Topuk dikeni gebelikte nasıl anlaşılır?

Gebelikte Göğüslerden Sıvı Gelmesi Normal mi?

Gebelikte göğüslerden süt gelmesi normal mi? Hamilelikte memeden sıvı gelmesi neye işaret ediyor? Detaylar makalemizde...

Hamilelikte Vajinal Akıntının Artması Normal mi?

Hamilelikte akıntı olması beklenen bir durumdur. Özellikle beyaz ve sümüksü akıntı normaldir. Ancak gebelikte sarı, yeşil veya gri akıntı enfeksiyon habercisi olabilmektedir.

Hamilelikte Midye Yenir mi?

Hamilelikte midye yemek doktorlar tarafından tavsiye edilmiyor. Çünkü midye ağır metal, bakteri ve virüs barındırabiliyor. Bu da gebelikte anne ve bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor.