İKİZLER BURCU

İKİZLER BURCU
06 Ocak 2017

İkizler kadını gebeliği boyunca gebelikle ilgili her şeyi okumak için çaba sarf eder. Bu da kafasının daha çok karışmasına neden olabilir.

21 Mayıs-20 Haziran

Yönettiği Gezegen: Merkür      Elementi: Hava   Niteliği: Değişken   Eril-Pozitif   Vücutta Temsil Ettiği Yerler: Omuzlar, eller, kollar, sinirler   Taşı: Safir   Rengi: Sarı   Mevsimi: Sonbahar    

KADIN

Gebelik Süreci Nasıl Geçer?

İkizler kadını gebeliği boyunca gebelikle ilgili her şeyi okumak için çaba sarf eder. Bu da kafasının daha çok karışmasına neden olabilir. Merak etmesi sürekli araştırmasına ve okumasına neden olabilir. Gebeliğinin süreçlerini tek tek ele alıp her biri için olabilecekleri araştırabilir. İkizler burcu kadınının hamile günlüğü tutması onu bu konuda daha rahatlatacaktır. Çocukla ilgili konuşma isteği diğer burçlara göre daha fazladır. Günlük tutmasının bu konuda da oldukça faydası olabilir. Gebeliğinin sonuna doğru hareketlerinin kısıtlanması onda sinirli bir durumun ortaya çıkmasına neden olabilir. Çünkü ikizler kadını da oldukça hareketli ve sabırsız bir yapıya sahiptir.

Nasıl Bir Anne Olurlar?

İkizler burcu anneleri sürekli okuyan ve araştıran kişilerdir. Çocuğuna daha çok bilgi vermeyi amaçlar ve onunla sürekli diyalog halinde olur. Geceleri masal kitabı okumayı çok seven bir annedir. Çocuğunun eğitim hayatını doğduğu andan itibaren planlamaya başlar. Çocuğunu her türlü kültürel faaliyetlere, müzelere götürmeyi çok sever bu da onun okuyan ve araştıran yapısından kaynaklanır. Entelektüel bir kadın olan ikizler çocuğunu da bu şekilde yetiştirmeyi tercih eder. İletişim konusunda en rahat edebilecek burçlardan birisidir. Çocuğuyla her şeyi konuşabilir. Annelik dışında daha arkadaşça bir ilişki kurar.  

ÇOCUK

İkizler burcu çocuğu da tıpkı boğa çocuğu gibi ailesine düşkündür. Onların sağlığıyla ilgilenirken bir yandan onlara hizmet de eder. Ancak ailesiyle arasındaki mesafeyi de korumak ister. Onlarla aynı evin içinde dip dibe yaşamak istemeyebilir. Yetişkinliği döneminde biraz asabi biri olabilir. İkizler burcu çocuğu genelde çok akıllı olur. Bu sayede iyi bir eğitim hayatının olabilmesi çok yüksektir.  

ERKEK

Hamile Eşine Nasıl Davranır?

İkizler erkeği sanki kendisi hamile kalmış gibi hamileliğin her evresini yaşayacak birisidir. Eşiyle birlikte doktora giden, etrafındakilerden fikir alışverişinde bulunan, hamileliğin süreçlerini iyi takip eden, olabilecek ve olası durumları iyice inceleyen ve hamileliğin her aşamasında da eşini bilgilendiren, onunla konuşan bir kişidir. Hem bebeği hem de kendisi için geleceğe yönelik endişelere kapılabilir. Eşinin gebelik süresi boyunca onunla kısa yürüyüşlere çıkmaktan, seyahatlere gitmekten oldukça zevk alacak ve eşini bu konuda sürekli teşvik edecektir.

Nasıl Bir Baba Olur?

İkizler babası çocuğu olduğunda onun her çevresini tanımak ister. Onunla sürekli iletişim halinde olmak isteyecek, eğitimi konusunda da oldukça dikkatli ve özverili olacaktır. İkizler erkeği çocuğuyla daha çok arkadaşça bir ilişki kurmayı tercih eder. Aralarında sosyal bir paylaşımın olmasına önem verir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Lâle Çiçekleri kadeh biçiminde olan, türlü renklerde süs bitkisi.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.