6-9 Ay

6-9 aylık bebeğinizin anne sütünden yavaş yavaş uzaklaştığı bir yaş aralığıdır. Elbette bu her bebek için geçerli değildir. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Bebeğim Kakasını Yaparken Ağlıyor, Neden Olabilir?

Bebeğim kakasını yaparken ağlıyor diyorsanız yalnız değilsiniz. Kabızlık, kolik veya anal fissür gibi pek çok faktör bebeklerde kaka yaparken ağlamaya neden olabilmektedir.

Bebekler Uyurken Nasıl Giydirilmeli? (Farklı Sıcaklıklara Göre)

Bebekler yazın uyurken nasıl giydirilmeli? Kışın bebekler gece nasıl giydirilmeli? Konuyla ilgili tüm merak ettiklerinizi bu yazımızda derledik. İşte, oda sıcaklığına göre giysi ipuçları…

Bebeklere Peynir Ne Zaman Verilir?

Bebeklere peynir 7. aydan itibaren verilebilir. İlk aşamada bebeklere kaşar peyniri, labne veya süzme peynir yedirilebilir. Bebeğe yedirilecek peynirin mutlaka pastörize olması gerekir.

Bebekler Neden Peynir Kesiği Gibi Kusar?

Bebeklerde peynir gibi kusmak çok sık rastlanılan bir durumdur. Bebeklerin süt kesiği veya çökelek gibi kusmalarının nedeni ise emdikleri sütün mide asidi ile karışmasıdır ve genellikle tehlikeli bir durum değildir.

Bebeklerde Ağız Yarası (Aft) Nasıl Geçer?

Ağız yarası olarak bilinen aft, bebekleri etkileyerek beslenme engel olabilir. Peki, ebeklerde ağız yarası neden olur, nasıl geçer?

Zatürre Nedir? Bebeklerde Zatürre Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde zatürre belirtileri, nedenleri ve tedavisi ile ilgili tüm merak edilenleri bu yazımızda derledik. İşte bebeklerde zatürre, yani pnömoni ile ilgili her şey..

8 Aylık Bebek Kahvaltısı Nasıl Olmalı? Tarifler ve Örnek Menüler

Bu yazımızda, 8 aylık bebek kahvaltısı için örnek menü ve tariflere yer verdik. İşte, 8 aylık bebekler için kahvaltı tarifleri ve örnek kahvaltılıklar...

En Önemli Öğün: 6 Aylık Bebekler İçin Birbirinden Lezzetli Kahvaltı Tarifleri

6 aylık bebekler için kahvaltı en önemli öğünlerden biridir. Peki, 6 aylık bebekler kahvaltıda ne yer? 6 aylık bebekler için kahvaltı tarifleri ve örnek kahvaltı menüsünü sizler için hazırladık, şimdiden afiyet olsun!

Dravet Sendromu Nedir? Dravet Sendromu Belirtileri ve Tedavisi

Dravet sendromu, bebeklik veya erken çocukluk döneminde başlayan bir epilepsi türüdür. Bir gendeki mutasyon nedeniyle ortaya çıkan Dravet sendromunun en önemli belirtisi ateşli nöbettir.

Evinizdeki Bu Ürünler Bebeğiniz İçin Çok Tehlikeli!

Evde kullanılan bebekler için tehlikeli şeyler neler? Çocuklara zararı dokunan ve ev kazalarına neden olan eşyalar ve evde güvenlik önlemi alma.

6 Aylık Bebek Beslenmesi Nasıl Olmalı? Örnek Beslenme Tablosu

6 aylık bebek beslenmesi ile ilgili tüm merak ettikleriniz burada! 6 aylık bebekler için örnek menü, beslenme tablosu, ek gıda listesi, yemek tarifleri ve beslenme sıklığı!

Uykusuzluğa Son: Bebeğinizi Mışıl Mışıl Uyutacak 9 Ninni!

Bebek ninnileri, annelerin bebeklerine söylediği sakinleştirici etkisi olan ezgili müziklerdir. Sizler için hazırladığımız yazıda bebekleri uyutan en güzel bebek ninni sözlerini bulabilirsiniz.