6-9 Ay

6-9 aylık bebeğinizin anne sütünden yavaş yavaş uzaklaştığı bir yaş aralığıdır. Elbette bu her bebek için geçerli değildir. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

6 Aylık Bebekler İçin Birbirinden Besleyici 10 Püre Tarifi

Bebekler için püre tarifleri pek çok annenin araştırdığı bir konudur. Çünkü ek gıdaya geçiş için en ideal besin meyve ve sebze püreleridir. İşte, 6 aylık bebekler için besleyici püre tarifleri...

Devam Sütü Hangi Ayda Ne Kadar Verilir?

Devam sütünün ne kadar verileceği bebeğin yaşı ve fiziksel gelişimine göre değişebiliyor. Ayrıca 1 yaşından sonra devam sütü kullanımının yine doktor önerisiyle olması gerekiyor. Devam sütü ile ilgili tüm merak edilenler yazımızda!

Bebeğiniz Boynunu Hep Aynı Yöne Eğiyorsa Dikkat!

Bebeklerde boyun eğriliği egzersizler ile erken dönemde düzeltilebilir. Peki, boyun eğriliği olan bebek nasıl yatırılmalı? Tortikolis egzersizleri nasıl yapılır?

Yenidoğan Bebekler İçin Biberon Seçimi & Biberon Temizliği

Yenidoğan Biberon Seçimi ve Bakımı nasıl olmalı, biberon deliği nasıl olmalı, nelere dikkat etmeli? Biberon emziği delik sayısı ve numarası kaç olmalı?

Yenidoğanların Ağız Temizliği Nasıl Yapılır?

Yenidoğan bebeklerde ağız temizliği ve bakımı nasıl olmalı? Bebeklerde pamukçuk nasıl geçer? Biberon çürüğünü engellemek için neler yapılmalı? Tüm detaylar makalemizde!

Yenidoğan Bebeklere Su Verilir mi?

Yenidoğan bebeklere su verilir mi? Mama yiyen bebeğe verilen su miktarı ne kadar olmalı? 2,3 ,6 aylık bebeklerin su içmeye başlama zamanı ve uzman tavsiyesi

Kış Bebekleri İçin İhtiyaç Listesi

Kış bebekleri için ihtiyaç listesi neleri kapsar? 2018 yılı yaklaşırken doğumu kış mevsimine yaklaşan yani kışın doğan bebekler ne giyer?

Yenidoğan Emzik Seçimi Nasıl Olmalı?

Yenidoğan emzik seçimi nasıl olmalı? Emzik kullanmak sakıncalı mı,bebeklerde yalancı meme alma ve kullanmak için nelere dikkat edilmeli?

Bebeklerde Yüksek Ateş ve Havaleye Dikkat!

Bebeklerde yüksek ateş ve havale belirtileri görüldüğünde ailelerin yapması gerekenler ile ateş sınırı kaç derece olmalı, ateşi düşürmek için neler yapılmalı?

Burun Aspiratörü Nasıl Kullanılır?

Bebekler için burun aspiratörü nasıl kullanılır? Burun aspiratörü alırken nelere dikkat edilmeli? Burun aspiratörü fiyatı 2020 yılında ne kadar? İşte, bebekler için burun aspiratörü kullanımı ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler…

Yenidoğan Bebeklerde İshal Tedavisi ve Evde Bakım Önerileri

Yenidoğan bebeklerde ishal, bebeğin sağlığı açısından büyük önem taşır. Bebeklerde ishal belirtileri görüldüğünde hemen doktora başvurulması gerekir.