6-9 Ay

6-9 aylık bebeğinizin anne sütünden yavaş yavaş uzaklaştığı bir yaş aralığıdır. Elbette bu her bebek için geçerli değildir. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Bebekler İçin Gece Maması Tarifleri: Tok Tutan Gece Mamaları

Sizler için hazırladığımız bu yazıda bebekler için gece maması tarifleri verdik. İşte tok tutan, doyurucu ve lezzetli gece maması tarifleri...

Bebekler İçin Sulu Köfte Tarifi (8 Ay ve Üzeri)

Köfte, çoğu bebeğin severek tükettiği bir yiyecek. Biz de bu yazımızda bebekler için sulu köfte tarifi verdik. İşte, bebeklere sulu köfte tarifi...

Burnu Tıkanan Bebeğinizi Anında Rahatlatacak 8 Öneri!

Bebeğim Ek Gıdayı Diliyle İtiyor ve Öğürüyor Neden Olabilir?

Bebeklerde ek gıdayı dille itme veya öğürme, gelişimin normal bir parçasıdır. Ekstrüzyon refleksi olarak da bilinen yemeği dil ile itme refleksi genellikle 6. aydan sonra kaybolur.

Bebekler İçin Kıymalı Sebze Püresi Tarifi (8 Ay ve Üzeri)

Kıyma, bebekler için kırmızı et tüketmenin en kolay yoludur. Bu yazımızda bebekler için kıymalı sebze püresi tarifi verdik. İşte, bebeklere kıymalı püre tarifi...

Bebekler İçin Kıymalı Makarna Tarifi (8 Ay ve Üzeri)

Sizler için hazırladığımız bu yazıda bebekler için kıymalı makarna tarifi verdik. İşte, 8 ay ve üzeri bebeklere kıymalı makarna tarifi...

Bebeklerde Sandifer Sendromu Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde sandifer sendromu, reflü ile ilişkilendirilen bir hareket bozukluğudur. Bu bozukluğun ana belirtileri ise tortikollis ve distonidir. İşte, sandifer sendromunun belirtileri, nedenleri ve tedavisi..

Bebeklerin Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler!

Bebeklere kilo aldıran yiyecekler neredeyse her annenin araştırma konusudur. Biz de sizler için bebeklere kilo aldıran tarifler ve besinleri paylaştık.

Bebeklere Kavun Ne Zaman Verilir? Bebekler İçin Kavunun Faydaları

Bebeklere kavun 6. aydan sonra verilebilir. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, bebekler için kavunun faydaları ve bebeklerde kavun tüketimi ile ilgili bilinmesi gerekenleri derledik.

Bebeklere Bamya Ne Zaman Verilir? Bebekler İçin Bamya Yemeği Tarifi

Bebeklere bamya 9. aydan sonra verilebilir. Bu yazımızda bebekler için bamya yemeği tarifi verdik. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun!

Bebekler Ne Zaman Güneş Kremi Kullanabilir?

Bebekler 6. aydan itibaren güneş kremi kullanabilir. Ancak alerji ve tahriş riskinin yüksek olması nedeniyle 6. aydan önce bebeklerin güneş kremi kullanması önerilmemektedir.