6-9 Ay

6-9 aylık bebeğinizin anne sütünden yavaş yavaş uzaklaştığı bir yaş aralığıdır. Elbette bu her bebek için geçerli değildir. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Bebeğinizin Beslenmesine Avokadoyu Dahil Etmeniz İçin 8 Sebep!

Bebeklere avokadonun ne zaman verilebileceği, çoğu annenin merak ettiği konulardan biridir. Peki, bebeklere avokado nasıl ve ne zaman yedirilir?

Bebeklere Zeytinyağı Ne Zaman ve Nasıl Verilir?

Bebeklere zeytinyağı 6. aydan sonra verilebilir. Ancak direkt bebeklere zeytinyağı içirmek yanlış bir davranıştır. Bunun yerine kabızlığı önlemek için bebeğin yemeklerine zeytinyağı eklenmelidir.

Anne Sütünün Fazla Olması (Hiperlaktasyon)

Anne sütünün fazla olması anne ve bebek açısından zorlayıcı olabiliyor. Peki, anne sütünün fazla gelmesi (hiperlaktasyon) nasıl anlaşılır? Sütün çok gelmesi durumunda ne yapılır?

Ek Gıdaya Geçerken Bu Hatalara Düşmeyin!

Bebeklerde beslenme hataları 0-6 aylık bebeklerin ek gıdaya geçiş dönemine rastlar. Bu nedenle uzmanlar beslenme problemlerine karşı uyarıda bulunurlar.

6-9 Aylık Bebekler İçin Zeka Geliştiren Eğlenceli Oyunlar

Bebek oyunlari 6-9 Ay zeka gelistiren eğlenceli bebeğin gelişim aşamasında fayda sağlamaktadır. Zeka geliştirici bebek oyunları nasıl oynanır?

Bebeğinizin Severek İçeceği Besleyici ve Lezzetli 11 Çorba Tarifi

Bebek çorbaları, ek gıdaya başlangıçta birçok annenin tercih ettiği besinlerden biri. İşte 6 - 9 - 12 aylık bebekler için çorba tarifleri...

Bebeklerin Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Almasına Yardımcı Olan Besinler!

Bebeklere kilo aldıran yiyecekler neredeyse her annenin araştırma konusudur. Biz de sizler için bebeklere kilo aldıran tarifler ve besinleri paylaştık.

İstanbul'da Gidebileceğiniz 10 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında olan en iyi çocuk hastanelerini sıraladık. Sadece devlet hastanelerine yer verdiğimiz en iyi çocuk sağlığı ve hastaneleri listemizi okumak için tıklayın!

Bebeklerin Kafası Neden Daha Sıcak Olur?

Eğer bebeğimin vücudu soğuk başı sıcak diyorsanız, muhtemelen altında bir neden yoktur. Çünkü özellikle yenidoğan döneminde neredeyse tüm bebeklerde kafa sıcaklığı gözlemlenen bir durumdur.

Bebeklerde Uyku Apnesi Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerde uyku apnesi sık görülen bir durumdur. En önemli belirtisi uyku esnasında nefes alma zorluğu veya düzensiz nefes alma olan uyku apnesi, bebeklerde ameliyatsız veya ameliyatlı olarak tedavi edilebilmektedir.

6 Aylık Bebekler İçin Birbirinden Besleyici 10 Püre Tarifi

Bebekler için püre tarifleri pek çok annenin araştırdığı bir konudur. Çünkü ek gıdaya geçiş için en ideal besin meyve ve sebze püreleridir. İşte, 6 aylık bebekler için besleyici püre tarifleri...

Bebekler İçin Besleyici ve Lezzetli 9 Pankek Tarifi!

Bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen birçok annenin kahvaltı menüsünde yer alır. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, bebek pankeki tarifleri ve püf noktalarına yer verdik.