6-9 Ay

6-9 aylık bebeğinizin anne sütünden yavaş yavaş uzaklaştığı bir yaş aralığıdır. Elbette bu her bebek için geçerli değildir. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Bıngıldak Nedir, Ne Zaman Kapanmaya Başlar?

Bıngıldak Nedir? Görevi ve kapanmaya başlama zamanı merak edilir. Bıngıldağın geç kapanması ve zarar görmesi neyi ifade eder?

Persentil Tablosu ile Bebeğinizin Gelişimini Takip Edin!

Büyüme eğrisi olarak da bilinen persentil tablosu, bir bebeğin yıllar içinde sahip olması gereken fiziksel değerleri içerir. Bu yazımızda kız ve erkek bebekler için persentil hesaplama tablosu hazırladık.

Bebekler İçin Pırasa Yemeği Tarifi (7 Ay ve Üzeri)

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda, bebekler için pırasa yemeği tarifi verdik. İşte, bebeklere pırasa yemeği tarifi...

İrmikli Bebek Çorbası Tarifi: Bebeklere Kilo Aldıran İrmik Çorbası

İrmikli bebek çorbası, bebeği ek gıdaya başlayan pek çok ebeveynin merak ettiği tariflerin başında geliyor. Bu yazıda bebekler için irmik çorbası tarifi verdik.

Kıymalı Bebek Çorbası Tarifi (9 Ay ve Üzeri)

Kıymalı bebek çorbası, bebeklerin kırmızı et tüketimi için harika bir alternatiftir. Bu yazımızda bebekler için kıymalı çorba tarifi verdik. Afiyet olsun!

Hurmalı Bebek Pankeki: Bebekler İçin Hurmalı Pankek Tarifi

Hurmalı bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen ebeveynlerin denemek istediği bir tarif. Bu yazıda bebekler için hurmalı pankek tarifi verdik. Şimdiden afiyet olsun!

Bebek Sütlacı: Bebekler İçin Sütlaç Tarifi (6 Ay ve Üzeri)

Bebek sütlacı, bebeği ek gıdaya geçen çoğu annenin denemek istediği bir tarif. Biz de bu yazımızda bebekler için sütlaç tarifi verdik.

Bebeğim Ek Gıdayı Diliyle İtiyor ve Öğürüyor Neden Olabilir?

Bebeklerde ek gıdayı dille itme veya öğürme, gelişimin normal bir parçasıdır. Ekstrüzyon refleksi olarak da bilinen yemeği dil ile itme refleksi genellikle 6. aydan sonra kaybolur.

Bebeklerde Güneş Yanıkları Nasıl Önlenir?

Çocuğunuzu gün ortasında gölgede tutmalı ve dışarıda olacağınız zamanlar içerisinde de her zaman koruma sağlayarak güneş yanığından koruyabilirsiniz.

0 - 30 Ay Arası Bebeklerin Aşı Tablosu

Anne ve babalar olarak doğum anından itibaren aşılarla tanışacak ve hangi ayda hangi aşının yapıldığını, hangi hastalıklara karşı koruduğunu öğreneceksiniz.

Bebeklere Kilo Aldıran Çorba Tarifleri

Bu yazımızda bebeklere kilo aldıran çorba tarifleri sıraladık. İşte hem lezzetli hem de yemesi kolay kilo aldıran 7 bebek çorbası tarifi...

Bebekler İçin Zeytinyağlı Taze Fasulye Yemeği Tarifi

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, bebekler için zeytinyağlı taze fasulye yemeği tarifi verdik. İşte, bebekler için taze fasulye yemeği tarifi…