6-9 Ay

6-9 aylık bebeğinizin anne sütünden yavaş yavaş uzaklaştığı bir yaş aralığıdır. Elbette bu her bebek için geçerli değildir. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Bebekler Ne Zaman Emekler?

Bebeklerde emeklememe veya emeklemeden yürümeye başlama çoğu anne babayı tedirgin eder. Peki, bebekler neden emeklemez? İşte bebeğim neden emeklemiyor diyen ebeveynler için olası nedenler....

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalılar?

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalı? 0-12 Aylık bebekler boy kilo cetveli ile 1 yaşındaki bebek gelişim tablosu yer almaktadır.

Kız ve Erkek Bebekler İçin Boy Kilo Cetveli!

Kız ve erkek bebekler için boy kilo tablosu, gelişimlerinin takibi açısından çok önemlidir. Bu yazımızda, bebek gelişim tablosu ve boy / kilo cetveline yer verdik.

İstanbul'da Gidebileceğiniz 10 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği

İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında olan en iyi çocuk hastanelerini sıraladık. Sadece devlet hastanelerine yer verdiğimiz en iyi çocuk sağlığı ve hastaneleri listemizi okumak için tıklayın!

Bebekler İçin Yoğurt Çorbası Tarifi!

Bebeklere yoğurt çorbası 6. aydan itibaren verilebilir. Biz de bu yazımızda, bebekler için yoğurt çorbası tarifini sizler için paylaştık. İşte, bebekler için doyurucu ve lezzetli yoğurt çorbası tarifi!

Devlet Hangi Aşıları Karşılamıyor?

Çoğu anne, aşı takvimi dışındaki özel aşı listesi ve fiyatlarını merak ediyor. Peki, devletin karşılamadığı aşılar neler, hangi aşılar ücretli yapılıyor?

Bebeklerde Katılma Nöbeti: Neden Olur, Ne Zaman Geçer?

Katılma nöbeti bebeğin ağlarken nefesini tutması sonucu oluşan kısa süreli kendinden geçme durumudur. Bebeklerde katılma nöbeti belirtileri nefes tutma, morarma ve kasılma olarak sayılabilir.

Bebeklerin Dili Nasıl Temizlenir?

Bebeklerde dil temizliği, pamukçuk enfeksiyonunun önlenmesi adına oldukça önemlidir. Peki ama, bebeklerin dili nasıl temizlenir? Bebeklerde dil temizliği ile ilgili tüm merak edilenler burada!

Bebeğinizin Sürekli Kulağıyla Oynamasının 7 Olası Nedeni!

Bebeklerde kulak çekme, özellikle diş çıkarma döneminde oldukça karşılaşılan bir durumdur. Bununla birlikte egzama ve kulak enfeksiyonu da bebeklerde kulak tutmaya neden olabilir.

Bebekli Evde Klima Kullanılabilir mi?

Bebekler İçin Oda Sıcaklığı ve Nem Oranı Kaç Olmalı?

Kış aylarında bebeklerin oda sıcaklığı kaç derece olmalı? İdeal nem oranı kaçtır? Kış aylarında bebek evde nasıl giydirilmeli? Tüm detaylar makalemizde!

Bebeklerin Üşüdüğü Nasıl Anlaşılır?

Bebeğin üşüyüp üşümediğini anlamanın en hızlı yolu ense veya göğsünü kontrol etmektir. Ense veya göğüs bölgesi soğuksa, bebek üşüyor olabilir. Ayrıca bebeklerde yüz soğukluğu da üşüme belirtisi olarak değerlendirilebilir.