6-9 Ay

6-9 aylık bebeğinizin anne sütünden yavaş yavaş uzaklaştığı bir yaş aralığıdır. Elbette bu her bebek için geçerli değildir. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Bebekler İçin Köfte Tarifleri: Lezzetli ve Sağlıklı 9 Bebek Köftesi

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda bebekler için köfte tariflerine yer verdik. İşte, birbirinden lezzetli ve sağlıklı 9 bebek köftesi tarifi!

Bebek Pudingi Tarifleri: Birbirinden Lezzetli 8 Puding!

Sizler için hazırladığımız bu yazıda bebek pudingi tariflerine yer verdik. İşte, birbirinden lezzetli ve sağlıklı bebekler için puding tarifleri ve bazı ipuçları...

Bebeklerde Reflüyü Tetikleyen 6 Alışkanlık

Bebeklerin El Becerilerini Geliştirebilecek Etkinlikler

Bebeklerin el becerilerini geliştirebilecek etkinlikler mevcuttur. Yazımızda bu konuya dair bazı bilgiler vereceğiz.

Bebeklerde Aşı Sonrası Ateş Ne Kadar Sürer ve Nasıl Düşürülür?

Bebeklerde aşı sonrası ateş yükselmesi oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Peki, bebeklerde aşı sonrası ateş ne kadar sürer? Aşıdan sonra ateşlenen bebeğin ateşi nasıl düşürülür?

Bebekleri Sallayarak Uyutmak Ne Kadar Doğru?

Bebekleri sallayarak uyutmak uzmanlar tarafından tavsiye edilmezken, bebeğin nasıl uyutulması gerektiği önemli konular arasında yer alır.

Bebeğinizin Yatağı Güvenli mi?

Bebeklerin ’i güvenli olmayan yataklarda uyuyor. Bazı malzemeler bebeğinizin ani ölümüne sebep olabilir veya canını yakabilir.

Bebekler Neden Peynir Kesiği Gibi Kusar?

Bebeklerde peynir gibi kusmak çok sık rastlanılan bir durumdur. Bebeklerin süt kesiği veya çökelek gibi kusmalarının nedeni ise emdikleri sütün mide asidi ile karışmasıdır ve genellikle tehlikeli bir durum değildir.

Bebeklere Peynir Ne Zaman Verilir?

Bebeklere peynir 7. aydan itibaren verilebilir. İlk aşamada bebeklere kaşar peyniri, labne veya süzme peynir yedirilebilir. Bebeğe yedirilecek peynirin mutlaka pastörize olması gerekir.

Bebeğiniz İçin En Güvenli Yer Eviniz mi?

Evde bebek güvenliği ve bebekler için evi güvenli hale getirmek için neler yapılmalı? Banyo ve mutfakta alınması gereken önlemler ve uzman tavsiyeleri.

Bebeklerde Kansızlık ve Demir Eksikliği Nedenleri ve Tedavisi

Bebeklerde kansızlık ve demir eksikliği nedenleriyle kansızlığa iyi gelen besinler, kansızlık belirtileri, tedavi yöntemleri ile alınacak önlemler nelerdir?

Bebeğinizi Televizyona Esir Etmeyin! İşte Evde Oynayabileceğiniz Oyunlar