6-9 Ay

6-9 aylık bebeğinizin anne sütünden yavaş yavaş uzaklaştığı bir yaş aralığıdır. Elbette bu her bebek için geçerli değildir. Bu aylarda bebeğinizin beslenmesinden, bakımına, gelişim takibinden, sağlık kontrollerine kadar bilmeniz gereken pek çok bilgi burada.

Bebeğim Sürekli Emmek İstiyor, Neden Olabilir?

Bebeğim sürekli emmek istiyor neden olabilir sorusunun yanıtını birçok anne merak eder. Bebeklerin devamlı emmek istemesinin nedeni fiziksel açlık, reflü, gaz veya kolik olabilmektedir.

Bebekler İçin Besleyici ve Lezzetli 9 Pankek Tarifi!

Bebek pankeki, bebeği ek gıdaya geçen birçok annenin kahvaltı menüsünde yer alır. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, bebek pankeki tarifleri ve püf noktalarına yer verdik.

Bebekler Ne Zaman Dönmeye Başlar?

Bebeklerin gelişimini gösteren önemli parametrelerden biri dönmeye başlamalarıdır. Peki, bebekler kaç aylıkken döner? 4 aylık bebek dönmüyorsa ne yapılmalıdır?

Persentil Tablosu ile Bebeğinizin Gelişimini Takip Edin!

Büyüme eğrisi olarak da bilinen persentil tablosu, bir bebeğin yıllar içinde sahip olması gereken fiziksel değerleri içerir. Bu yazımızda kız ve erkek bebekler için persentil hesaplama tablosu hazırladık.

6-9 Aylık Bebekler İçin Zeka Geliştiren Eğlenceli Oyunlar

Bebek oyunlari 6-9 Ay zeka gelistiren eğlenceli bebeğin gelişim aşamasında fayda sağlamaktadır. Zeka geliştirici bebek oyunları nasıl oynanır?

Bebeklerde Salya Akıntısı Neden Olur?

Bebeklerde salya akmasının en bilinen nedeni diş çıkarmadır. Ayrıca reflü veya enfeksiyonlar da salya artışına neden olabilir. Ancak 18. aydan sonra bebeklerdeki salya miktarının normale dönmesi beklenir.

Bebeklerde Yumurta Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Bebeklerde yumurta alerjisi belirtileri deride döküntü, egzama benzeri cilt değişimleri, kusma, karın ağrısı ve hırıltılı solunumdur. Nadiren bilinç bulanıklığına neden olan anaflaksi gelişebilir.

Bebekler Ne Zaman Gülmeye Başlar?

Bebekler ne zaman gülmeye başlar, bebekleri güldüren şeyler neler? İşte, bebeklerde ay ay gülme gelişimi ve bebekleri güldürmek için aktivite önerileri...

Bebeklerde Saç Dökülmesi Neden Olur?

Bebeklerde saç dökülmesinin birçok nedeni olsa da en sık hormonal dalgalanma veya yanlış yatış pozisyonuna bağlı olarak gelişmektedir. Özellikle 1 - 2 - 3 aylık bebeklerde saç dökülmesi hormonlardan kaynaklanır ve herhangi bir tedavi gerektirmez.

Vitamin Deposu: Bebekler İçin İlikli Kemik Suyu Nasıl Hazırlanır?

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, bebeklere kemik suyu çorbası nasıl yapılır ve bebeklere ilikli kemik suyu ne zaman verilir gibi soruların yanıtlarını derledik!

Bebekler İçin Yoğurt Çorbası Tarifi!

Bebeklere yoğurt çorbası 6. aydan itibaren verilebilir. Biz de bu yazımızda, bebekler için yoğurt çorbası tarifini sizler için paylaştık. İşte, bebekler için doyurucu ve lezzetli yoğurt çorbası tarifi!

Bebeğinizin Severek İçeceği Besleyici ve Lezzetli 11 Çorba Tarifi

Bebek çorbaları, ek gıdaya başlangıçta birçok annenin tercih ettiği besinlerden biri. İşte 6 - 9 - 12 aylık bebekler için çorba tarifleri...