• gebe.com
  • /
  • Haberler Kategori Büyük Resmi

Haberler Kategori Büyük Resmi

Haberler Kategori Büyük Resmi

Dr. Ümit Aktaş: "Doğmamış Çocuğunuza En Büyük Hediye"

Dr. Ümit Aktaş bebek sahibi olmak isteyenlere, gebe kalmadan önce beslenme alışkanlıklarını düzeltmeleri gerektiği hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Doğum Yapan Çalışan Kadınların Hakları Nelerdir?

Doğum yapan çalışan kadınların hakları bulunuyor. Çalışan kadınların mevzuattan kaynaklanan hakları ile doğum izni ile ilgili detaylı bilgiler.

245 Gram Doğan Dünyanın En Küçük Bebeği Hayata Tutundu!

Aman Dikkat! Gebelikte Pet Şişe Kullanmak Tehlikeli!

Araştırmalara göre neredeyse dünyanın her yerinden kişiler Bifenol A kimyasalına maruz kalıyor.

Bebeklerde Kolik Sorununa Akupunktur Tedavisi

Bilim insanları her 5 bebekten birinde görülen ve kolik olarak adlandırılan ağlama nöbetleri için yeni bir tedavi yöntemi keşfetti.

Sezaryen Oranları Yüksek Hastanelere Ceza

Hükümet sezaryen doğumlarını mercek altına alacak. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Çok yüksek sezaryen oranı olan hastaneleri değerlendirmeye alıyoruz" dedi.

Ölü Doğan Bebeğinden Vazgeçmedi: Ve O An Bir Mucize Gerçekleşti

Avustralyalı Kate Ogg ikizlerini erken dünyaya getirmek zorunda kaldı. Doktorlar anne Kate ve baba Dave’ye kötü haberi verdiler.

Altı Çocuklu Genç Çiftin Kız Bebekleri İçin Verdiği O Zor Karar

Chloe ve Rohan Dunstan çiftinin 6 çocukları var. Üçü üçüz olarak aralarına yeni katıldı. Üçüzlerin doğumunda zor günler yaşandı ve mutlu sonla noktalandı.

Nikotine Maruz Kalmak, Çocukta Duyma Problemlerine Yol Açabiliyor

Anne adaylarının sigara kullanmaları veya nikotin replasman tedavisi görmeleri,erken doğum, çocuğun daha zayıf doğması ve ani bebek ölümü riskini artırıyor.

Histeroskopik Yöntem Anne Olma Şansını Artırıyor

Histeroskopi yöntem: Gebe kalamayan, sık sık düşük veya erken doğum yapan kadınların inceleme yöntemleri arasında sık kullanılan bir yöntem.

14 Yıllık Donmuş Embriyodan Bir Bebek Dünyaya Geldi

İran’ın İsfahan şehrinde 14 yıllık donmuş bir embriyodan sağlıklı bir kız dünyaya geldi. Doğumun ardından bebek ve annenin sağlıklı olduğu bildirildi.

Üçlü Teknoloji ile Bebek Devrimi

Erkekte hiç sperm olmadığı halde, “lifleme” teknolojisi ile gebeliğin oluşturulabildiği yeni bir yaklaşımın geliştirildi.