14 Yıllık Donmuş Embriyodan Bir Bebek Dünyaya Geldi

14 Yıllık Donmuş Embriyodan Bir Bebek Dünyaya Geldi
25 Şubat 2017

İran’ın İsfahan şehrinde 14 yıllık donmuş bir embriyodan sağlıklı bir kız dünyaya geldi. Doğumun ardından bebek ve annenin sağlıklı olduğu bildirildi.

14 Yıllık Donmuş Embriyodan Bir Bebek Dünyaya Geldi

İran’ın İsfahan şehrinde 14 yıllık donmuş bir embriyodan sağlıklı bir bebek dünyaya geldi. Daha önce Hodgkin lenfoma (lenf nodüllerinde tümöral büyüme biçiminde başlayarak gelişen hastalık) tanısı konulan annenin ve doğan bebeğinde sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Annenin 25 yıl önce iki dış gebelik yaşadığını ve sonrasında doğurganlığını yitirdiği belirtildi. 2003 yılında annenin rahmine embriyo yerleştirilmiş ancak bununla da başarılı olunamamıştır. Bu doğumu mümkün kılan ise İsfahan’daki doğum merkezinde o sırada alınan 100 bin embriyonun dondurularak saklanması.

Bu kadar uzun süre dondurulmuş bir embriyo ile doğan ilk bebek

Bu bebeğin, bu kadar uzun bir süre içerisinde dondurulmuş bir embriyo ile doğan ilk bebek olduğu ve buna en yakın örneğin 11,5 yıllık bir embriyo ile olduğu da kayıtlar arasında yer alıyor.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Kemal Bilgi ve erdem bakımından olgunluk