Dr. Ümit Aktaş: "Doğmamış Çocuğunuza En Büyük Hediye"

Dr. Ümit Aktaş: "Doğmamış Çocuğunuza En Büyük Hediye"
07 Şubat 2017

Dr. Ümit Aktaş katıldığı televizyon programında bebek sahibi olmak isteyenlere, gebe kalmadan önce beslenme alışkanlıklarını düzeltmeleri gerektiği hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Dr. Ümit Aktaş: "Doğmamış Çocuğunuza En Büyük Hediye"

Dr. Ümit Aktaş katıldığı televizyon programında bebek sahibi olmak isteyenlere, gebe kalmadan önce beslenme alışkanlıklarını düzeltmeleri gerektiği hakkında önemli bilgiler paylaştı. Sözlerine şöyle devam eden Aktaş: “Mutlu ve sağlıklı olmak istiyorsanız önce beslenmenizi düzenlemelisiniz.” Anne ve baba adaylarının özellikle işlenmiş gıdalardan, glutenden ve şekerden uzak durmalarını tavsiye eden Aktaş, tamamen sağlıklı ve doğal beslenmenin önemli olduğunu ve ailelerin de beslenme alışkanlıklarını buna göre düzenlemeleri gerektiğine değindi. Dr. Aktaş, anne adaylarına seslendiği programda beslenmenin öneminden bahsederken aynı zamanda tohumun doğumla atıldığına da dikkat çekti. Aktaş ayrıca çocuklarında otizm, dikkat eksikliği, hiperaktivite, alerji, astım ve kanser gibi bulguların olmasını istemeyen anne adaylarının çocuklarını normal doğumla doğurmaları gerektiğinden de bahsetti.

"Bir annenin bebeğine en büyük hediyesi"

Sezaryen ile doğan iki milyon bebeğin incelendiğini belirten Dr. Aktaş, sezaryen doğumla doğan bebeklerde görülen problemleri dile getirirken şu sözlerle konuşmasını noktaladı: “Sezaryen ile doğan bebeklerde otizm daha fazla görülüyor. Bu bebeklerde aynı zamanda; dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi bulguların görülme olasılığı da yüksek. Bunların yanı sıra; alerji, kanser ve mide-bağırsak rahatsızlıkları da karşılaşılan problemler arasında. Bir annenin bebeğine en büyük hediyesi bebeğini normal doğumla dünyaya getirmek ve anne sütüyle beslemektir. Lütfen bebeklerinizi normal doğumla doğurun ve mama vermeyin. İlk 6 ayda bebeğin su ve gıda ihtiyacını anne sütünden karşıladığını unutmayın.”  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.