Genel

Yenidoğan Bebeklere Hangi Tarama Testleri Yapılır?

Yenidoğan Tarama Testleri Nelerdir? Hangi Sağlık Sorunlarını İşaret Eder? işitme tarama, tarama programı ve Kistik Fibrozis testi neden yapılır?

Emziren Annelerin Tüketmesi Önerilmeyen 10 Gıda

Emziren annelerin yememesi gerekenler neler? Emziren annelerde gaz olmaması için nelere dikkat etmek gerekir? Emziren anneler ne yememeli?

Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?

Hastane Odası Nasıl Süslenir?

Hastane Odası Nasıl Süslenir? KIz ve Erkek Bebek İçin doğum odası süsleme malzeme listesi.

Evde Planlı Doğum Nasıl Yapılır?

Evde doğum yapmak sakıncalı mı? Türkiye'de evde doğum yapmak yasak mı? Evde doğum nasıl yapılır? Evde doğum için gerekli malzemeler neler?

'İyi ki Türkiye'de Doğurmuşum' Dedirten Farklı Kültürlerden 10 Doğum ve Bebek Geleneği!

Hamilelikte Yapılan Egzersizler Bebeğin Zekâsını Olumlu Etkiliyor!

Hamilelikte egzersiz yapmak bebeğin zeka gelişimini olumlu etkiliyor ve normal doğumda annenin daha rahat bir süreç geçirmesine olanak tanıyor.

Anne Karnındaki Bebeğin Hareketleri Kaçıncı Haftada Hissedilir?

Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilir? Bebek kaçıncı ayda canlanmaya başlar? Anne adaylarının merak ettiği hamilelikte bebek hareketleri.

Down Sendromu Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

Yenidogan bebeklerde down sendromu belirtileri bebeğin dış görüntüsüne göre tanımlanır. Ancak her belirti bebeğin down sendromlu olduğunu göstermez.

Anne Sütü Bebeği Enfeksiyonlardan Koruyor

Anne sütü saymakla bitmez faydasının yanında bebeği, alerjiden, enfeksiyonlardan, kansere ve obeziteye kadar pek çok hastalıktan korumaktadır.

Bebeğiniz Hangi Ayında Ne Yemeli? İşte Ay Ay Bebeklerde Beslenme

Ay ay bebeklerde beslenme nasıl olmalı? Bebek hangi ay neleri yemeli? İlk aylar sadece anne sütü yeterli mi yoksa ek gıdaya geçilmeli mi?

Hiç Adet Görmeyen Kadınlar Hamile Kalabilir mi?

Hiç adet görmeyen kadınlar hamile kalabilir mi? Sorusu hemen herkesin merak konusu olmuştur. Uzmanlar bu konu ile ilgili farklı açıklamalar getiriyor